получаване на качествени ембриони, способни да възпроизведат нормална бременност, прочем именно на тази теория и практика се базират високите успеваемости в САЩ.
Топ клиниките в САЩ считат, че изхода на процедурата завиди от
съвкупност от фактори!
Фактори, от които зависи изхода на процедурата:
1. Качество на яйцеклетката/ембрион.1.1. Възраст на жената и ЯР.
1.2. Протокол за стимулация.
1.3. Качество на сперматозоидите.
1.4. Селекцията на ембриони.
2. Рецептивността на матката.2.1. Контура на маточната кухина.
2.2. Дебелината на ендометриума.
2.3. Имунологичен фактор. Процеса на имплантиране на ембриона в матката започва шест или седем дни след оплождането на яйцеклетката. По това време, специализираните ембрионални клетки (т.е. trophoblast), които по-късно се превръщат в плацента, започват да нарастват в лигавицата на матката. Когато trophoblast и лигавицата на матката се срещат, започват да общуват с имунологичните клетки в ендометриума, "кръстосано говорят" чрез взаимен обмен на хормоноподобни вещества, наречени цитокини. Поради това сложно имунологично взаимоотношение, матката е в състояние да насърчи успешното развитие на ембриона. Така от много ранен етап на имплантацията на trophoblast се създава основата на хранителния, хормоналния и дихателен обмен между майката и бебето.
Като се има предвид важността му, не е учудващо, че проблемите с това имунологично взаимодействие по време на имплантиране са уличени, като причина за повтарящи се аборти, загуба на плода в късна бременност, неуспешни IVF процедури и безплодие. Частичен списък на имунологични фактори, които могат да бъдат причина са: анти-фосфолипиди антитела (APA), antithyroid антитела (АТА), и може би най-важните - естествени активирани клетки убийци (NKa).
Централната роля на природните Killer Cells: След овулацията и по време на ранна бременност, NK клетките представляват повече от 70% от популацията на имунната клетка в лигавицата на матката. NK клетките произвеждат различни местни хормони, известни като TH-1 цитокини. Не контролираното прекомерно освобождаване на цитокини TH-1 е силно токсично за trophoblast и ендометриалните клетки, което е ръководено от тяхната програма да убиват (апоптоза), води до не имплантиране. В следните ситуации NK клетките се активират и започнат да произвеждат излишък на TH-1 цитокини: 1) Aloimmune имплантиране дисфункция при мъжки и женски партньори, които споделят специфични генетични (DQ-алфа и / или HLA) прилики и 2) в Автоимунните заболявания, като ревматоиден артрит, ендометриоза, хипотиреоидизъм и Лупус Erythematosis.
3. Ембрионален трансфер.Една от най-важните стъпки в инвитро процедурата е трансфера. Отнема сръчност, умения и знание за да се направи добър трансфер.
Симптоми, като маточни контракции, кървене по време или веднага след трансфера са индикации за лош такъв.
И да,
justice70, ако можеш помагай с каквото можеш, не търси само критика, както е казала evro!