0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #560 -: Юли 23, 2009, 10:36:28 am »
Барабетка,чета поста ти и настръхвам.Искренно се радвам за теб.Дай Боже скоро всички да изпитаме твоята радост.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #561 -: Юли 23, 2009, 11:06:14 am »
Мислех да не пиша, обаче ми е толкова гадно a и знам, че ще ме разберете.На 16.07 ми беше пункцията и от 4 яй-ки инжектираха 3.Док реши да ги остави за по дълго време.Вчера трябваше да има трансфер на бластоцисти.Kато отидох в клиниката се оказа, че два ем-на са стопирали, а третият още не е станал бластоцист.Очакваха го за днес.Обаче днес и той стопира.И сега незнам как да продалжа и какво да предприема.Док ми предложи донорска програма, която аз категорично отказах.Ако имате идеи какво може да се направи ще се радвам да споделите.Късмет на всички момичета в процедура и на тези които са в очакване на резултат!

Съжалявам за това което преживяваш. Лично аз след три неуспешни процедури не мога да преценя, кога е по добре да е трансфера, на втори ден, на трети и т.н. Не мисля обаче, че това е причината за неуспеха. Често дори съм си мислила, че се бърза с трансфера за да не спрат развитието си ембрионите и да не се провали транфера което е доста неприятно. Била си с доста силна стимулация и дали това не е причината за този неуспех.....
При мен след две процедури при д-р Владимиров със доста силна стумулация, имах по добър резултат с по слаба стимулация при д-р Стаменов, така и организма ми понесе по добре стимулацията и  финансово процедурата беше по поносима. Не мога да ти дам съвет, но за мен много силните стимулиции не винаги са добър подход.
Успех ти желая.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #562 -: Юли 23, 2009, 11:49:18 am »
Барабетка , много се радвам за теб .Успешна бременност и леко бременеене.
Успех и на всички момичета в процедура  :) :) :)
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #563 -: Юли 23, 2009, 12:10:24 pm »
Мислех да не пиша, обаче ми е толкова гадно a и знам, че ще ме разберете.На 16.07 ми беше пункцията и от 4 яй-ки инжектираха 3.Док реши да ги остави за по дълго време.Вчера трябваше да има трансфер на бластоцисти.Kато отидох в клиниката се оказа, че два ем-на са стопирали, а третият още не е станал бластоцист.Очакваха го за днес.Обаче днес и той стопира.И сега незнам как да продалжа и какво да предприема.Док ми предложи донорска програма, която аз категорично отказах.Ако имате идеи какво може да се направи ще се радвам да споделите.Късмет на всички момичета в процедура и на тези които са в очакване на резултат!

Ако си била със силна стимулация, говори с Владимиров следващит път да пробвате на ЕЦ (ще имаш 2-3 инж. на ден и то не всички дни). При ИЯР няма сми от конски дози, според мен. А и самата процедура е по-евтина, което не е за пренебрегване. Има време за донорска. Стискам палци и вярвам, че ще успееш да го убедиш. И разбира се опитът да е успешен, което е най-важното.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #564 -: Юли 23, 2009, 12:21:22 pm »
Мислех да не пиша, обаче ми е толкова гадно a и знам, че ще ме разберете.На 16.07 ми беше пункцията и от 4 яй-ки инжектираха 3.Док реши да ги остави за по дълго време.Вчера трябваше да има трансфер на бластоцисти.Kато отидох в клиниката се оказа, че два ем-на са стопирали, а третият още не е станал бластоцист.Очакваха го за днес.Обаче днес и той стопира.И сега незнам как да продалжа и какво да предприема.Док ми предложи донорска програма, която аз категорично отказах.Ако имате идеи какво може да се направи ще се радвам да споделите.Късмет на всички момичета в процедура и на тези които са в очакване на резултат!

tanj74,мила ,настръхнах  и се разплаках като прочетох ,разстроих се неимоверно,толова вярвах ,че ще е твоя успешен опит.Не е честно.
Незнам какво да ти кажа ... :bighug:


*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #565 -: Юли 23, 2009, 13:51:43 pm »
Здравейте момичета, на мен ми предстои пункция утре. Имам един въпрос към вас, и той е дали сте правили или ще правите акупунктура. Има една тема за това, но е мног стара. Благодаря предварително.
Мадлен, аз съм от тези които отказаха акупунктура. Не че имам нещо против доктора който я прави или че се стискам за 240-те лева за две процедури - но да си призная, абсолютно не вярвам че от две посещения може да има някакъв ефект. Аз ходя на иглотерапия при друг лекар от 4-5 седмици, правя по 2-3 процедури на седмица. Доволна съм и смятам (а и поразпитах малко лекаря си) че ефекта от алтернативната медицина се постига с постоянство и продължително време на прилагане. Наивно и глупаво е човек да смята, че с едно посещение и вече всичко ще ни се оправи. Всеки си решава сам разбира се. Успех ти желая каквото и да решиш. А това че се появяват малки синини понякога на местата на които са поставяни иглите - е съвсем нормално и не трябва да  ви отказва.
Таня, много съжалявам за това развитие на събитията. Дано имаш сила да продължиш, вярвам че вариант има.
« Последна редакция: Юли 23, 2009, 13:53:42 pm от Vickson »
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #566 -: Юли 23, 2009, 13:56:38 pm »
tanj74, съжалявам  мила :bighug:. Аз се питам защо е трябвало да оставят ембрионите до 5 ден (за бластоцист) след като и без това са били малко  :(. Каза ли ти док защо или само че така е решил.....
Дано скоро се съвземеш ... :bighug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #567 -: Юли 23, 2009, 14:49:38 pm »
tanja, много съжалявам мила! Знам колко е трудно но трябва заеднода се подкрепяме за да сме по-силнив болката! Докторът обясни ли ти причината защо се е стигнало до там? И защо те е насочил направо към донорска програма - изчерпали ли сте всички други възможности? Не спирай! Бори се! Трябва да успеем!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #568 -: Юли 23, 2009, 16:25:43 pm »
tanja,много съжалявам за случилото се ,знам как се чувстваш.Поплачи си  след няколко дни ще осъзнаеш ,че може да е било за добро,поне при мен  беше така.Така или иначе нямаме избор,на есен пак с надеждата напред.И без отчаяние!!! :blowingdust:
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #569 -: Юли 24, 2009, 01:00:06 am »
след две процедури при д-р Владимиров със доста силна стумулация, имах по добър резултат с по слаба стимулация при д-р Стаменов, така и организма ми понесе по добре стимулацията и  финансово процедурата беше по поносима. Не мога да ти дам съвет, но за мен много силните стимулиции не винаги са добър подход.
nyny и аз мисля за нещо подобно, досега и трите ми стимулации са доста силни.Интересното при последната е, че имах както никога досега 15 ф-ла от които само 3 качествени яй-ки.Това много ме озадачи.
Ако си била със силна стимулация, говори с Владимиров следващит път да пробвате на ЕЦ (ще имаш 2-3 инж. на ден и то не всички дни). При ИЯР няма сми от конски дози, според мен. А и самата процедура е по-евтина, което не е за пренебрегване. Има време за донорска.
impreza, интересното при мен е, че не съм с ИЯР.Всичките хормони и броя на антралните ф-ли са ми в норма.Имам някаква особеност на л.яйчник той е доста мързелив.Док ми предложи донорска по скоро заради спонтаните ми аборти и заради стопирането на ем-те.Каза, че става дума за естествен подбор.А генетичните са ми във ред.Мисля на есен да обсъдя всички възможни варианти, но хич не искам донорска.
Аз се питам защо е трябвало да оставят ембрионите до 5 ден (за бластоцист) след като и без това са били малко  :(. Каза ли ти док защо или само че така е решил...
Lia, и аз мислех, че при толкова малък брой ем-ни няма да рискуват с трансфер на бластоцисти, обаче док каза, че това развитие е показателно за него и му дава инфо, все пак ми е 3 опит.При първия ми опит имах трансфер на 2 ден и имах положителен тест за кратко.
То е ясно, че аз няма да се откажа, обаче незнам какво точно да предприема и информацията която ми давате е много ценна за мен.Благодаря ви момичета!
nyny  impreza nimika Vickson Lia dsd didka_ :grouphug2:
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #570 -: Юли 24, 2009, 10:59:53 am »
Ако си била със силна стимулация, говори с Владимиров следващит път да пробвате на ЕЦ (ще имаш 2-3 инж. на ден и то не всички дни). При ИЯР няма сми от конски дози, според мен. А и самата процедура е по-евтина, което не е за пренебрегване. Има време за донорска.
Подкрепям напълно.  osi_9 Мойта втора стимулация беше с очаквани 19, извадени 4, оплодени 3, отрицателен тест. Сега съм на ЕЦ - нещата се движат добре :-) За донорска е много рано да мислиш. Може да пробваш това изследване за инсулинова резистентност - свързва се с качеството на яйцеклетките. А SDI теста ви какви резултати дава?
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #571 -: Юли 24, 2009, 12:39:19 pm »
tanja , съжалявам мила. Дано установите къде е проблема , а и на мен ми се вижда малко странно чакането на бластоцисти, при 3 оплодени яйцеклетки, обсъди го с док. двамата заедно ще намерите най- вярното решение.
Барабетка, много ме развълнува поста ти, пожелавам ти леко бременеене и на финала страхотен бебока. Благодаря ти,че сподели историята си, така даваш още по- голяма надежда на нас чакащите
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #572 -: Юли 24, 2009, 19:47:56 pm »
viki_vat, а това GH1 какво е всъщност и в какъв вид е, имам предвид хапчета или инжекции?
Инжекция - бие се в корема подкожно. Това е за подобряване качеството на яйцеклетката. Това не се бие на всеки - по усмотрение на док е и май се заплаща допълнително!
Викс , какво е по-точно това лекарство ,че ми стана интересно? Не разбрах и името му...
Името, което се изписва в графика за инжекциите е GH1. Аз съм обяснила всичко което знам в по-горния ми пост. Инжекция - бие се в корема подкожно. Това е за подобряване качеството на яйцеклетката.
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #573 -: Юли 24, 2009, 22:04:33 pm »
Барабетка честито и лека бременност  preggo
tanja съжалявам давай смело напред аз не се огказах и в момета малките ревът до мен успех  :crossfingers:
Вики миличка стискаме ти палци с бебчовци както ти беше до нас  :bighug: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #574 -: Юли 26, 2009, 14:57:10 pm »
Мина и моят трансфер. Прибрах си бебчовците - цели 4 броя. Сега съм бременна до доказване на противното! А то няма да се докаже!!!
Лорка мила, благодаря за палците. Да сте живи и здрави! Да ги нагушкаш бебоците от мен!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #575 -: Юли 26, 2009, 15:42:14 pm »
harmony,  извинявай чак сега виждам въпроса ти за ДНК фрагментациите. Aми 34% e, знам, че е над нормата, но нямахме ем-ни с фрагментации.
viki_vat  :crossfingers: :bfp:
« Последна редакция: Юли 26, 2009, 15:50:06 pm от tanj74 »
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #576 -: Юли 27, 2009, 00:24:56 am »
Вики ват и Виксън имате много  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: вярвам че ще имате +++ резултат! :bighug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #577 -: Юли 27, 2009, 08:37:22 am »
Вики Ват! Браво миличка! Продължавам  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: Много да ми се пазиш!  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #578 -: Юли 27, 2009, 11:12:44 am »
viki_vat, имаш и от мен много стиснати палци  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:. Продължавай да мислиш позитивно и чакаме след 2 седмици да ни зарадваш с още по-хубави новини!
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #579 -: Юли 27, 2009, 12:00:46 pm »
Вики, :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Сега само спокойствие.Аз съм така от миналия понеделник.
Хубави книжки, филмчета и никакви нерви.
И вечер като захладнее-разходки!!!
Хайде, пък после да се срещнем в другата, вярвам най-желана темичка-за  preggo!!!
Пу-пу!
Таничка, много съжалявам, мила.Горе главата-дано да е било за добро!
Барабетка-лека, усмихната и щастлива бременност!
Усмихвайте се, момичета!!!
И на нашите улице ще изгрее слънчицето-та!