0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #540 -: Юли 21, 2009, 14:02:38 pm »
Явно това с прегнила е в тази клиника. Ама няма значение, важен е крайния резултат, нали момичета?!?
Успех Вики-ват! Както и на останалите!
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #541 -: Юли 21, 2009, 15:17:25 pm »
viki_vat, а това GH1 какво е всъщност и в какъв вид е, имам предвид хапчета или инжекции?
Инжекция - бие се в корема подкожно. Това е за подобряване качеството на яйцеклетката. Това не се бие на всеки - по усмотрение на док е и май се заплаща допълнително!
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #542 -: Юли 21, 2009, 17:40:01 pm »
Здравейте и от нас. Вчера мина трансфера на 3 ембриончета. Според биолзите били перфектни за втори ден, обясниха, че колкото по-рано се върнат в естествена среда толкова по-добре. Сега вече не се притесняваме, отдаваме се на почивка, релакс, разходки и спокойно ще си чакаме датата на теста. Успех на всички. :)


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #543 -: Юли 21, 2009, 18:04:57 pm »
family_happy ,само така !!!  :crossfingers:  и  чакаме  :bfp1:!!!


*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #544 -: Юли 21, 2009, 18:06:29 pm »
family_happy хайде успех! След две седмици да се похвалиш с мноого положителен тест  :bfp:
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #545 -: Юли 21, 2009, 18:31:45 pm »
Здравейте на всички.Преди всичко искам да пожелая упсех на всички момичета които чакат  :bori_004:.
Аз имам едно въпросче - както  знате   първия ми опит беше неуспешен :bfn1:, но след като ми свърши цикъла се появи едно кафениково течение. Дали е нормално и имали място за притеснение.
И още един път успех на всички.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #546 -: Юли 21, 2009, 20:33:09 pm »
И аз имах кафеникаво зацапване около 10дни след МЦ.Ходих на преглед нищо ми няма чиста съм и аз се притеснявах да нямам някоя киста но всичко е ОК , а сега пък ми закъснява с 9дни явно е от самата процедура и организма не се е възстановил. Но за твое успокоение отиди на преглед да те видят все пак всичко е много индивидуално.
Успех следващия път.


Късмет на всички момичета в процедура и само +++++тестчета :)
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #547 -: Юли 21, 2009, 21:09:36 pm »
Здравейте на всички.Преди всичко искам да пожелая упсех на всички момичета които чакат  :bori_004:.
Аз имам едно въпросче - както  знате   първия ми опит беше неуспешен :bfn1:, но след като ми свърши цикъла се появи едно кафениково течение. Дали е нормално и имали място за притеснение.
И още един път успех на всички.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

Аз бях така и се оказа от 2 кисти. Изписаха ми противозачатъчни за 1 месец и се изчистиха. Обади се на доктора си и му кажи, ако прецени да те прегледа.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #548 -: Юли 22, 2009, 00:46:34 am »
viki_vat, а това GH1 какво е всъщност и в какъв вид е, имам предвид хапчета или инжекции?
Инжекция - бие се в корема подкожно. Това е за подобряване качеството на яйцеклетката. Това не се бие на всеки - по усмотрение на док е и май се заплаща допълнително!
Викс , какво е по-точно това лекарство ,че ми стана интересно? Не разбрах и името му...
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #549 -: Юли 22, 2009, 09:55:46 am »
Здравейте и от нас. Вчера мина трансфера на 3 ембриончета. Според биолзите били перфектни за втори ден, обясниха, че колкото по-рано се върнат в естествена среда толкова по-добре. Сега вече не се притесняваме, отдаваме се на почивка, релакс, разходки и спокойно ще си чакаме датата на теста. Успех на всички. :)
Успех миличка,
Много стиснати палци и от мен............
На мен също ми върнаха 3 ембриончета на 2-ри ден. Утре ми е втория преглед. Сега се  надявам всичко с бебо да е ОК. Преди 10 дни му чухме сърчицето :-))))
Най-важно според мен е да си спокойна - УСПЕХ И ПОЛОЖИТЕЛЕН РЕЗУЛТАТ СЛЕД 17 ДНИ.
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #550 -: Юли 22, 2009, 11:42:16 am »
Барабетка, честито!!!
Нашият трансфер беше на 20.07. и вчера благополучно се прибрахме от Сф.
Казах "Добре дошли" на 3 хубави-според ембриолога и лекаря-ембриончета и сега се отдавам на пълен релакс.
Във болнични съм до края на месеца, но лекаря каза да направя тест на 10.08., не ми каза нищо за кръвни изследвания.Да правя ли или не?
Така де ще видим.Решила съм да си взема още 1 болничен най-малко до десети, но може и повече, ще реша.Заредила съм се с хубави книжки и съм си изтеглила хубави игри и смятам да се насладя изцяло.
Успех момичета!!!
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #551 -: Юли 22, 2009, 14:52:05 pm »
Благодаря на всички за пожеланията,
Барабетка честито, много се радвам като чета такива новини, вдъхна ми адски много кураж и сили да продължа на пред с положителни мисли. Много прегръдки и целувки  :bighug:
Герика с теб ще си чакаме заедно заветния ден :)


Силно вярвам, че и нашите мечти ще станат реалност.
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #552 -: Юли 22, 2009, 15:12:04 pm »
Gerika искам да те питам дали има проблем с болничния да се взема  :?

Не съм наясно , но бяха ми казали че само за 7 дни може да се издаде ?!

Ако си наясно ще се радвам да споделиш  :D
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #553 -: Юли 22, 2009, 15:38:57 pm »
Здравейте момичета, на мен ми предстои пункция утре. Имам един въпрос към вас, и той е дали сте правили или ще правите акупунктура. Има една тема за това, но е мног стара. Благодаря предварително.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #554 -: Юли 22, 2009, 17:14:38 pm »
Здравейте момичета, на мен ми предстои пункция утре. Имам един въпрос към вас, и той е дали сте правили или ще правите акупунктура. Има една тема за това, но е мног стара. Благодаря предварително.
Здравей madlen, аз правих ин-витро през м. Май в К-ка "Малинов", акупунктурата я правих, но при мен въпреки доста оптимистичното развитие на самата ин-витро процудура не се стигна до + резултат. Т.е. дали памага или не аз лично не разбрах, т.е. аз съм в групата на тези, при които не даде резултат. Ако и ти си в тази клиника, повече можеш да прочетеш тук http://www.acupunctura-liksov.com/ за нея.
Честно казано аз най-вероятно няма да я повторя при следващ опит, защото при мен се получиха някакви леки синки по местата където ме боцкаха. Но нали ми беше първи опит и реших, че "като ще е гарга, то нека да е рошава", както се казва с всички екстри - за съжаление и това не помогна :) А и друго не ми хареса, че ме караха на следващия ден след трансфера да отида за втората процедура, та се налагаше вместо да почивам да се набирам пак до доктора. В общи линии ако имаш колебания сама трябва да си вземеш решението, за да не се обвиняваш после... ама то можеше, ама така ми казаха или пък що не пробвах  :D Успех от мен!

*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #555 -: Юли 22, 2009, 17:23:32 pm »
Аз правих акупунктурата в деня на трансфера преди това даже не ми бяха споменали за тази възможност.Цифрата която платих не мисля,че си заслужава и отказах да отида на втората процедура.Е,инвитрото ми беше успешно от първия път, не благодарение на тази процедура поне така мисля.
Става въпрос за клиника Малинов.
« Последна редакция: Юли 22, 2009, 17:29:57 pm от asi73 »
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #556 -: Юли 23, 2009, 00:08:20 am »
Фемили, само споко, мила и без да го мислиш много-много.
Ох, котанчо не ме е виждал 2 седмици и сега само о/о мен се вре.
Деси, понеже от клиниката, където правих Икси-то ми казаха, че болнични не издават и аз говорих с личният ми лекар от нашия град, а той говори със специалист(хирург), който ми издаде боличен за целия месец юли.А сега за продължението мисля да говоря с гинеколога ми и на база на епикризата от клиниката той да ми даде още десетина дни.А ако не-ще се обърна пак към ДжиПи-то.Поне с него нямам проблеми.
Дано съм помогнала.
Късмет на всички сладуранки!!!!
И много стиснати палци!!!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #557 -: Юли 23, 2009, 00:21:12 am »
Аз не бях правила акупунтрура и не съжалявам , не мисля че тази процедура помага. Имах + резултат (не беше за дълго , но това е др. въпрос)
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #558 -: Юли 23, 2009, 01:45:31 am »
Мислех да не пиша, обаче ми е толкова гадно a и знам, че ще ме разберете.На 16.07 ми беше пункцията и от 4 яй-ки инжектираха 3.Док реши да ги остави за по дълго време.Вчера трябваше да има трансфер на бластоцисти.Kато отидох в клиниката се оказа, че два ем-на са стопирали, а третият още не е станал бластоцист.Очакваха го за днес.Обаче днес и той стопира.И сега незнам как да продалжа и какво да предприема.Док ми предложи донорска програма, която аз категорично отказах.Ако имате идеи какво може да се направи ще се радвам да споделите.Късмет на всички момичета в процедура и на тези които са в очакване на резултат!
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #559 -: Юли 23, 2009, 10:30:30 am »
Здравейте момичета,

Благодаря ви за милите думи. Ето и моята кратка история, надявам се да е полезна поне малко.
Първи опит в края на януари на ЕЦ, правих акопунктура, всичко изглеждаше ОК...за съжаление неуспешен. Оказа се, че лигавицата ми не нарастна. Февруари - лечение с естрофем - лигавица ОК, направихме пункция, за съваление с празен фоликул, което се и очакваше. Март - отново пункция - отново празен фоликул. Взехме решение за инвитро. Стартирахме го в началото на юни. Т.к. си бях купила Гонал Ф, около 20 броя, решихме, че с този препарат ще бъде стимулацията. Междувременно лигавица пак малка - 10 дни на виагра. В резултат 12 фоликула, 12 яйцеклетки. След оплождането - 3 незрели, 9 ОК. Върнахме 3, останалите замразихме. Много мислих за акопунктурата, но след като изчетох доста в нета, реших, че пак ще я направя. Имах малко синини този път и се бях поуплашила, но станалото станало. Аз лично продължих стария си начин на живот - на работа. Това, което избягвах бе носенето на тежко...
17 дни чакане и надежда..........около 15 ден след трансфера ми се появи кафяво течение (доста обилно) - голям рев дръпнах. Т.к. беше в събота вечерта нямаше къде да правя кръвен и купихме един уринарен тест, макар този път да бях решила, че ще чакам 17 дни твърдо. С разтреперани ръце направих теста - видях заветните 2 чертички, но те не ме успокоиха.
В неделя обиколих половин София за кръвен, никъде не успях да направя и оставих нещата за понеделник. Резултат от кръвен 733.9 - радост, но течението продължаваше и след два дни го повторих. Резултата беше - 1480. Излязох една седмица в отпуска...Преди 10 дни отидох на преглед, където чухме сърчицето и видяхме точицата :-))) Утре пак съм на преглед, дано всичко е ОК.
В общи линии това е моята история, дано съм помогнала поне малко.

Искрено съжелявам за всички неуспехи, знам колко ви боли, но трябва да вярваме, нещата ще се случат, просто при някои от нас с малко повече усилия.
Успех на всички чакащи, спокойствие и дано всичко е ОК на финала.