0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #240 -: Юни 25, 2009, 20:31:33 pm »
Здравейте момичета, в неделя ми е 3 ден от цикъла почвам с Фемара и Меногон, на лимитиран цикъл ще съм, дано това да са нашите успешни процедури ,на всички чакащи успех и много  :bfp:


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #241 -: Юни 25, 2009, 20:35:05 pm »
Здравейте, първо искам да пожелая всичкия възможен късмет и кураж на момичетата, които тръпнат в очакване!!!
И понеже на мен ми предстои за първи път процедура-ИКСИ искам да попитам:
Започвам стимулация на 03.07., а от 23.06. съм на Оргаметрил.Това лекарство може би е нещо като този блокаж, за който вие говорите, или е нещо друго?
Извинявам се, ако е било обсъждано вече в други теми.
А и никой нищо не ми е казал за надраскване на матка, биопсия и имунологични изследвания.Фатално ли е, ако не се направят?
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #242 -: Юни 25, 2009, 21:10:05 pm »
"Оргаметрил е препарат за перорален прием, съдържащ синтетичния прогестаген Линестренол, който притежава много от свойствата на естествения хормон прогестерон. Линестренол оказва силно прогестагенно въздействие върху ендометриума.Освен това, за периода на непрекъснат ежедневен прием на препарата, овулацията и менструацията се подтискат Оргаметрил може да се използува при лечение на всички състояния, изискващи подчертано прогестагенно действие."
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #243 -: Юни 25, 2009, 23:44:15 pm »
 Gerika ,
Биопсията и надраскването на матката се правят когато имаш повече от едно неуспешно ин витро.Имунологичните изследвания ги назначават обикновено след първия неуспешен опит,въпреки че би трябвало да се правят предварително.
Искрено ти пожелавам да не ти се налага да ги правиш  :lol:
Успешна стимулация и положителен краен резултат!!!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #244 -: Юни 26, 2009, 00:05:04 am »
Здравейте момичета да се включи една невежа по въпроса :) в кои центрове правят биопсия и надраскване защото съм с 3 неуспешни опита и до сега даже не съм чувала , а втакава ситуация като моята човек търси и прави всичко възможно за да успее.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #245 -: Юни 26, 2009, 00:08:27 am »
Здравейте момичета да се включи една невежа по въпроса :) в кои центрове правят биопсия и надраскване защото съм с 3 неуспешни опита и до сега даже не съм чувала , а втакава ситуация като моята човек търси и прави всичко възможно за да успее.
В "Надежда", д-р Стаменов.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #246 -: Юни 26, 2009, 00:16:42 am »
Благодаря ти мила имам час за март при него ще разпитам за това конкретно.

Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #247 -: Юни 26, 2009, 01:04:42 am »
barabetka, защо не си пуснеш кръвен тест?

Защото истината е JP, че умирам от страх какъв ще е резултата..........не си купих и уринен. Ще чакам неделя - 17-ти ден :-)))
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #248 -: Юни 26, 2009, 01:31:46 am »
Barabetka, имаш много  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: от мен и цялата ми положителна енергия и мисъл!!!
Благодаря Ви за отговорите!
Усмихвайте се!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #249 -: Юни 26, 2009, 06:26:49 am »
Здравейте момичета да се включи една невежа по въпроса :) в кои центрове правят биопсия и надраскване защото съм с 3 неуспешни опита и до сега даже не съм чувала , а втакава ситуация като моята човек търси и прави всичко възможно за да успее.
И в клиниката на Щерев правят.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #250 -: Юни 26, 2009, 10:54:02 am »
Вчера беше кръвния ми тест-отрицателен е .Успех на всички момичета и дано никоя от вас не изпита тази болка.
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #251 -: Юни 26, 2009, 12:40:57 pm »
Дидка съжалявам мила, знам колко ти е тежко в момента  :(. Но не губи кураж. Поплачи си, потъгувай и след време, когато започнеш планове за следващо инвитро ще ти стане по- леко, повярвай ми, казвам го от опит. Пожелавам ти следващиа опит да ти е последен  :bighug:
« Последна редакция: Юни 26, 2009, 12:42:55 pm от Lia »
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #252 -: Юни 26, 2009, 13:24:26 pm »
момичета ще ви помоля да споделите своето виждане по следния въпрос преди малко ми се обадиха от клиниката и ми казаха, че и 11те яйцеклетки са се оплодили и ще ги наблюдават как ще се държат. Ембриоложката ми каза, че са добри и да си помисля за замразяване, а аз изобщо не съм си мислила, че може да мисе наложи да взимам решение по този въпрос. Какво мислите как стои въпроса със замразяването и при тази бройка дали си заслужава като се има на предвид преживяемостта при размразяването. Ще съм благодарна да споделите какъв опит имате ида ли е надежно със замразени ембриони.
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #253 -: Юни 26, 2009, 13:38:08 pm »
pepi77, аз на твое място бих се замислила за бластоцист трансфер. Не сте ли обсъждали този вариант с ембриоложката?
При моят първи опит имах 5 останали ембриона-замразихме ги. От тях оцеляха 3.
Успеваемостта е ниска, но все пак е шанс.
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #254 -: Юни 26, 2009, 13:43:58 pm »
момичета ще ви помоля да споделите своето виждане по следния въпрос преди малко ми се обадиха от клиниката и ми казаха, че и 11те яйцеклетки са се оплодили и ще ги наблюдават как ще се държат. Ембриоложката ми каза, че са добри и да си помисля за замразяване, а аз изобщо не съм си мислила, че може да мисе наложи да взимам решение по този въпрос. Какво мислите как стои въпроса със замразяването и при тази бройка дали си заслужава като се има на предвид преживяемостта при размразяването. Ще съм благодарна да споделите какъв опит имате ида ли е надежно със замразени ембриони.
Пепи всеки сам си решава, но според мен е хубаво да си замразиш. Аз лично имам замразени 6.......искрено се надявам да не се налага да ги използвам, но каквото стане. Успех ти желая каквото и да решиш
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #255 -: Юни 26, 2009, 14:03:47 pm »
Пепи,
При всички положения е по-добре да ги замразиш,отколкото да ги унищожиш.Колкото и минимален да е шанса на успеваемостта на замразените ембриони,все пак е шанс,а и ако ти се наложи да ги използваш поне няма да натовариш организма си със още една стимулация.Все пак има мами на сладоледчета  :lol: Надявам се при теб този ти опит да е успешен,стискам ти силно,силно палци.Между другото аз имам 4 сладоледчетата,с които много се надявам да успея.

Дидка,съжалявам много за резултата.Не се отчайвай,знам че е трудно да се превъзмогне неуспеха,но всички ние в този Форум сме силни жени и успяваме да преглътнем и да се справим с изникналите пред нас трудности.
От сърце ти желая, следващият ти опит да е твоя успешен опит!


          :bighug:            :bighug:              :bighug:
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #256 -: Юни 26, 2009, 14:18:41 pm »
Благодаря ви за всичко.
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #257 -: Юни 26, 2009, 14:57:56 pm »
здравейте и за мен първия опит ИКСИ приклучи с ЧХГ 0.08 на 10-и ден.
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #258 -: Юни 26, 2009, 15:19:33 pm »
здравейте и за мен първия опит ИКСИ приклучи с ЧХГ 0.08 на 10-и ден.
Съжалявам много , Криси!
Потъжи си малко и после давай смело напред!
*
Re: Инвитро/ИКСИ - Юни и Юли 2009год.
« Отговор #259 -: Юни 26, 2009, 15:39:20 pm »
Криси,
Съжалявам много!
Горе главата - борбата продължава!Пък после ще се радваме на най-хубавите и най-желани дечица на света!

            :bighug:         :bighug:            :bighug: