0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #440 -: Октомври 26, 2011, 19:07:55 pm »
В телефона би трябвало да имаш календар и него можеш да ползваш за тази цел.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #441 -: Октомври 27, 2011, 00:29:12 am »
Искам да вмъкна текст в снимка, формат JPEG и да запазя формАта на файла. Пробвах с "Отвори с Paint" и последващи редакции, но ми се видя много дървено. Искам да се получи нещо такова:
http://fitart.cs.land.to/91ST/cezar_f_ciobica.html
http://fitart.cs.land.to/91ST/marija.html
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #442 -: Октомври 27, 2011, 11:16:37 am »
Момичета, знаете ли програма, която да се инсталира на компютъра, напомняща, и да те подсеща, на всяко 10 число плащане на телефона, на всяко 20 число плащане на парно, нещо такова.

това календарче

Ползвам го от години, скоро пак го обновявах. Простичко е за дребни напомняния ми върши работа. Има опции за добавяне на задачи, събития, аларма, прозорче с предстоящи. В опции  като го изтеглиш си задаваш български език ако искаш. Влачиш го с мишката където ти е удобно по екрана, малко е и не заема мясо.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #443 -: Октомври 27, 2011, 12:14:56 pm »
Ами не си я проверявам редовно, но освен това търся програма не само за плащания, а да подсеща и за рожденни дни, които са зададени, за някои неща, които трябва да се свършат, да подсеща на конкретни дни, предварително зададени.
Органайзър ти трябва. Ако имаш на телефона е най-удобно - винаги и навсякъде може да добавяш задачки и навсякъде ще ти напомня. Не можеш да си постоянно около компютъра, нали?
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #444 -: Октомври 27, 2011, 12:53:43 pm »


това календарче

Ползвам го от години, скоро пак го обновявах. Простичко е за дребни напомняния ми върши работа. Има опции за добавяне на задачи, събития, аларма, прозорче с предстоящи. В опции  като го изтеглиш си задаваш български език ако искаш. Влачиш го с мишката където ти е удобно по екрана, малко е и не заема мясо.
[/quote]

Благодаря  :) !
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #445 -: Октомври 27, 2011, 21:21:40 pm »
Искам да вмъкна текст в снимка, формат JPEG и да запазя формАта на файла. Пробвах с "Отвори с Paint" и последващи редакции, но ми се видя много дървено. Искам да се получи нещо такова:
http://fitart.cs.land.to/91ST/cezar_f_ciobica.html
http://fitart.cs.land.to/91ST/marija.html

Аз използвам една програма Ulead Photo Express. Много е лесна и приятна, за обработка на снимки и нови проектчета. Другото, което имам е преносимата версия на Фотошоп-а. И двете не са големи и лесно се работи с тях.

Аз пък да попитам друго. Попадна ми един фотоапарат за моментни снимки POLAROID Supercolor 635 CL. Намират ли се консумативи за него или вече е в историята  :)
« Последна редакция: Октомври 27, 2011, 21:25:33 pm от iv_z »


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #446 -: Октомври 30, 2011, 15:48:10 pm »
Благодаря, iv_z. Информацията ми помогна в търсенето. Справих се с Paint.net. И сега дори и аз си харесвам картинките с текста,  :wink:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #447 -: Ноември 03, 2011, 13:59:47 pm »
Аз преди десетина дни получих писмо от една държавна агенция, че ме глобяват, след 3 часа загубено време при тях, се оказа, че били сгрешили и да си ходя по живо по здраво.

Сега получих честитка от друга агенция  :lol: - НАП, там освен някакви стотинки от  0,50, 0,10, 1 лв. и лихвите към тях изровени от преди три години, се мъдри задължение да си платя ДОД за 2010г. и ДЗПО пак за цялата 2010г. 8O  И как са го сметнали това  с последните две като към деня на подаване на ГДД през март тази година е платено всичко?! Сега пак ще трябва да си губя времето и нервите да им показвам, че това, което си търсят е платено отдавна  :x

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #448 -: Ноември 03, 2011, 15:35:51 pm »
 :x тоя нап са за разстрел, вземи си вносните бележки и отиди в счетоводството на съответния нап, там им кажи да си проверят в компютрите (т.е. тяхната система) и да си "свържат" (те така го наричат) плащането с декларирането. ет ли си? сега има още една кампания  :lol: наричат я декларация 13, а всъщност е 6 годишно, но не за фирмата ет, а на лицето с егн, прехвърляли всичко от булстат на егн  :x и колят и бесят за 5ст.
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 15:48:12 pm от mecinka »

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #449 -: Ноември 03, 2011, 20:14:26 pm »
Мецинка, ахъм ЕГН :lol:
 Изрових всички вносни бележки и мисля, че разгадах гатанката със стотинките :lol: През 2007 г.  имах доста корекции,  в началото на 2008 съм внесла въпросните стотинки. След още   два месеца съм внесла декларация №6, ГДД, авансово осигуровки за 2008г.  
Позовават се на въпросната дата когато съм внесла декларация №6 и хоп липсват им стотинките, които съм платила преди това и имам вносни бележки.

Сега с всички вносни бележки от тази година и преди това -  при тях :wink:
Аз не съм "счети", от мислене на две и две направо ме заболя главата от напрягане :)
« Последна редакция: Ноември 03, 2011, 20:16:47 pm от Тара »
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #450 -: Ноември 03, 2011, 20:38:42 pm »
Момичета от София, имате ли познати в общината? Искам да ги информирам за един съсед, кото спира с колата си пред входа. Какво да направя, но так че да обърнат внимание!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #451 -: Ноември 05, 2011, 18:57:03 pm »
Момичета от София, имате ли познати в общината? Искам да ги информирам за един съсед, кото спира с колата си пред входа. Какво да направя, но так че да обърнат внимание!

Опитай тук: http://blog.sofia.bg/
В нашия квартал минаваха някакви инспектори и бяха изпоглобили съседите, които паркираха на тревните площи. От тогава минаха няколко месеца, но същите коли са пак на тревните площи...
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #452 -: Ноември 05, 2011, 20:30:51 pm »
Момичета от София, имате ли познати в общината? Искам да ги информирам за един съсед, кото спира с колата си пред входа. Какво да направя, но так че да обърнат внимание!
Подай сигнал и тук: http://aktiven.bg/
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #453 -: Февруари 05, 2012, 17:32:41 pm »
Момичета знаете ли дали влезе вече в сила това да можеш да си прекратиш предспрочно договора с мобилен оператор без да дължиш нестойки?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #454 -: Февруари 05, 2012, 18:15:58 pm »
Това не важеше ли само за новите абонати, които сега сключват/преподписват договор? Мисля, че не се отнася за стари абонати, които искат сега да прекратят, а само за такива, които след влизането в сила на разпоредбата, сключат договор и после искат да го прекратят предсрочно. Не съм сигурна, но ми се върти нещо такова в главата. Потърси подробна информация по въпроса.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #455 -: Февруари 06, 2012, 08:01:05 am »
Six  е права, аз чакам да ми изтече договора, че да се откажа точно от мобилен оператор...

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #456 -: Февруари 06, 2012, 21:17:46 pm »
 А какво правим със съседи, купили си къща и цвъкнали 2 на 2 квадрата заграден боклук пред гаража си, който съшност е срещу нас. Боклука си седи 2 години необезпокояван. Верно, че пред гаража са си го сложили, ама все пак са строителни отпадъци на тротоара. Плюс това не живеят още тук и на тях ме им пречи, ние обаче го гледаме и заобикаляме ежедневно със съседите. Лятото се появи кокона, изрина още камъни и дръвца от двора си и донапълни квадратчето. Иначе и пречеше контейнера на 20 метра по надолу и го махнаха заради нейно величество. Сега обаче на нас не може да ни пречи нейния нелегален контейнер седящ вече 2 години!
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #457 -: Февруари 06, 2012, 23:20:44 pm »
Аз съм мнооого възмутена и незнам къде да се оплача. След 5 дни в болнични, отивам на работа и хоп изненада - запор върху всички сметки. Тръгвам да търся проблема и какво? Оказва се, че дължа данък за колата си (който най-редовно си плащам, вече от 2004г.) и причина колата ми се водила на отчет в някакво село Крушари!!! И как така като се води на отчет в КАТ Бургас!!! Сега си изрових всички бележки за платен данък и утре искат да им ги изпратя в данъчното на въпросното село (може и да е град, да ме извинят ако греша!) и като ги видят и решат, че грешката е при тях, щели да ми вдигнат запора! Ама аз какво да правя без пари през това време? Всички спестявания са ми в банката, а ако всичко е наред в неделя тръгвам за София, обаче интересно с какво?
Бясна съм!!!!! Не е нормално, плащам си данъците, осигуровки и накрая какво? Подигравка с редовните данъкоплатци, ама ми да вземат да си вършат качествено работата и да глобяват когото трябва!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #458 -: Февруари 07, 2012, 07:49:15 am »
stoeka71 нали знаеш за когото трябва в нашата държава думичките са немога или нямам сили, а за когото нетрябва - давам всички, това е закон отнасящ се за всички теми и положителни и отрицателни...Ейго на с тези наводнения по Харманли, вчера премиера се връцкаше- Ще се осигори всичко ток,вода,храна,одеала,пари,фургони и т.н. И какво стана да ги питам сега?Снощи слушам новините и забележете както казва водещият - сега бедстващите са добре и са на топло при роднини и приятели. Леле направо нямам думиии тия хора не са ли данъкоплавци и да не са не са ли хора дет се вика една палатка да бяха показали с една духалка ли ще е нещо най-елементарно да е ама да кажат ето това направихме,който има нужда да дойде...
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #459 -: Февруари 07, 2012, 10:30:09 am »
Аз съм мнооого възмутена и незнам къде да се оплача. След 5 дни в болнични, отивам на работа и хоп изненада - запор върху всички сметки. Тръгвам да търся проблема и какво? Оказва се, че дължа данък за колата си (който най-редовно си плащам, вече от 2004г.) и причина колата ми се водила на отчет в някакво село Крушари!!! И как така като се води на отчет в КАТ Бургас!!! Сега си изрових всички бележки за платен данък и утре искат да им ги изпратя в данъчното на въпросното село (може и да е град, да ме извинят ако греша!) и като ги видят и решат, че грешката е при тях, щели да ми вдигнат запора! Ама аз какво да правя без пари през това време? Всички спестявания са ми в банката, а ако всичко е наред в неделя тръгвам за София, обаче интересно с какво?
Бясна съм!!!!! Не е нормално, плащам си данъците, осигуровки и накрая какво? Подигравка с редовните данъкоплатци, ама ми да вземат да си вършат качествено работата и да глобяват когото трябва!


Нищо не можеш да направиш, освен по най-бързия начин да се аргументираш и си уредиш нещата.
Това си е практика да изпращат искане за запориране и да получат такова. Пък и ти си им лесна, на трудов договор си  - "бам" заплатката, или данъчно-осигурителна сметка под ръка :)

Ако не успеят да се докопат на момента до сметка, тогава изпращат покана да си платиш или да можеш да покажеш, че не дължиш задължения.