0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #380 -: Юни 02, 2011, 10:54:30 am »
Проблемът с апаратите за кръвно е както с всяка друга апаратура - трябва да минават през метрология всяка година.

Електронен апарат за китка не е подходящ за лица над 50 г., а този за предмишница става за всякакви възрасти.

У нас имаме и електронен, и механичен. Механичният измерва по-ниско кръвно, но електронният мери и пулса (също важен показател). При механичният има субективен елемент - кога си започнал да чуваш "тупкането".
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #381 -: Юни 26, 2011, 19:47:45 pm »
Искам да попитам. Имам една програмка, която не е с ъпдейт така да се изразя. Мога да я копирам на друг компютър. Обаче проблема е, че на единя компютър е на Е:/, лаптопа има само С:/ и D:/. Много тъпо, щото тя си иска Е:/ да е пътя та да се стартира и не иска да ми се отвори на лаптопа...Та мисълта ми е, не ми се преинсталира и дели на ново, изобщо нямам време за подобни упражнения, а си искам лаптопа и ми е спешно да я метна на другия за да го оставя във фирмата и да работят по нея. Как мога да променя пътя така да се изразя на програмата, стартиращия файл да започва с D:/ или да направя флашката да е Е:/ или да разделя без преинсталация или формат D:/ на D:/ и Е:/. Ако някой случайно ме е разбрал, да ми внесе яснота  :oops: :lol:.
Другото е, че не и разчита българския текст. Много тъпо, на два компютъра се чете, тука маймунки изкарва. Тоя лаптоп е НЮ още и го разцъквам, не знам какво са го правили, гледам флекс тайп са му тряснали, изобщо моля за идеи щото нямам време а главата ми пуши  и изобщо не мога да мисля. Пък моя лаптоп си ми трябва, не мога да и го оставя да работят с него цял ден. Трябва да се прехвърли това чудо на другия проблемния... Предварително благодаря  :)
В петък компа в склада отказа. нема да казвам какви опражнения правих, за да подкарам тая бракма за около 15  минути и да си копирам програмата. След около 5 часа захапа за 15 минути...На моя лаптоп има С:/ D:/ и Е:/ и в Е:/ всичко си е ОК, но на другия като няма, не иска. На компютъра си беше в Е:/ дяла. Кой измисли тея бракми значи, клекне ли компютъра настава какафония и после 2 седмици ми е интересно значи... :lol: Аман  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #382 -: Юни 26, 2011, 22:18:35 pm »
Аз не съм голям разбирач, ама си мисля следното - деинсталираш програмата, после я инсталираш наново в директория, която я има на всичко компове и така. Дали, обаче така ще стане - нямам идея. Само не разбрах, след като ти копираш само инсталационния файл, защо има значение директорията? Или ти копираш стартиращия файл? Ама то пък ако нямаш инсталационен, няма как да тръгне тая програма без да я инсталираш. Леле и аз се опетлах, дано ме разбра какво питам :lol: :lol: :lol:

П.С. Мисля, че можеш да разделиш дяловете без да преинсталираш, ама информацията може да ти се загуби, копни я някъде.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #383 -: Юни 27, 2011, 18:35:28 pm »
Аз не съм голям разбирач, ама си мисля следното - деинсталираш програмата, после я инсталираш наново в директория, която я има на всичко компове и така. Дали, обаче така ще стане - нямам идея. Само не разбрах, след като ти копираш само инсталационния файл, защо има значение директорията? Или ти копираш стартиращия файл? Ама то пък ако нямаш инсталационен, няма как да тръгне тая програма без да я инсталираш. Леле и аз се опетлах, дано ме разбра какво питам :lol: :lol: :lol:

П.С. Мисля, че можеш да разделиш дяловете без да преинсталираш, ама информацията може да ти се загуби, копни я някъде.

Програмата не се инсталира. Платих си я 2 пъти за двете фирми по 160 лв = 320 лв. Не ме устройва да ми я качват наново, защото в нея са данните за 3-4-5 години назад и файда да е нова няма. Просто си копирах тази на другия лаптоп. Обаче досега е работила в Е:/ а на лаптопа дето искам да върви няма Е:/. Има Е:. на моя, ама той не е за общо ползване  :lol: както и да е, имало програмка дето ги дели без да трие...Така ще му сложим Е:/ и всичко ще е мирно и тихо. Само дето никой не я е ползвал, затова питах тук, но явно не ви се е налагало. Здраве да е, в края на седмицата ще имам повече време и ще го измисля.
Програмиста дето я писа,  не съм го чувала от 3-4 години, дали изобщо се занимава още с това и дали телефоните са му същите...Здраве да е, ще и направим Е:/ и всичко е ОК...ако не, ще се опитам да го издиря...Последно щеше да заминава за Лондон, замина ли, върна ли се идея нямам...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #384 -: Юни 27, 2011, 19:53:28 pm »
Ааааа, яснооооо :lol: Ами явно това ти остава като вариант - делиш, без преинстал.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #385 -: Юни 27, 2011, 20:23:37 pm »
от къде я стартираш - от иконата на десктопа или от екзето?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #386 -: Юни 27, 2011, 21:04:09 pm »
от къде я стартираш - от иконата на десктопа или от екзето?
От екзето. Мога ли да му променя пътя?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #387 -: Юни 27, 2011, 21:24:51 pm »
Би трябвало да имаш допълнителен файл, в който да са настройките. Поразгледай ги. Или пробвай в пропъртайса на самото екзе, макар че ме съмнява да стане от там.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #388 -: Юни 27, 2011, 21:25:33 pm »
Момичета хелп !
Лаптопа ми е яко задръстен с вируси и постоянно забива  :(
Имам някаква програма ЦЦ клийнър, но очевидно не е достатъчна...
Помощ ! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #389 -: Юни 27, 2011, 22:11:53 pm »
С коя антивирусна си?
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #390 -: Юни 27, 2011, 22:32:20 pm »
AVG Free 8.5

каквото и да значи това  :lol:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #391 -: Юни 27, 2011, 22:34:28 pm »
Раиса, ако си лепнала нещо сериозно, както ни се е случвало у дома, само преинсталиране на операционната система работи. След това добра антивирусна програма и редовно сканиране и чистене.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #392 -: Юни 27, 2011, 22:37:03 pm »
преинсталирай задължително
макар, че ако е троянец и това не винаги помага
аз нямам антивирусна, никога не съм имала вируси
има една теория, според която точно чрез инсталираните антивирусни се хакват компютрите- за да я инсталираш иска серийни номера,регистрации, а това се съхранява в нета
аз като нямам кой ме знае мен  :D :D :D :D :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #393 -: Юни 27, 2011, 22:38:13 pm »
Уф, имам съмнение че нещо подобно се е случило...  :(
Аз обаче съм твърде боса в тези неща и ще трябва да занеса пс-то на майка ми.
Доколкото знам всичко налично се затрива при инсталиране и ако наистина е така ще отнеме повечко време.
Жалко, искаше ми се да има някакво вълшебно хапче за моя комп  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #394 -: Юни 27, 2011, 23:00:37 pm »
просто махни всичко ценно от дяла от хард диска, на който е инсталирана операционната система и всичко ще е наред
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #395 -: Юни 28, 2011, 00:28:31 am »
Антивирусната ми е легална, нямам подобни проблеми. F-secure. Много съм доволна.
Преинстала няма да ти помогне при всички положения, а обикновенно не се и налага. Дай го на някой, който разбира, да го изчисти.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #396 -: Юни 28, 2011, 09:17:48 am »
Да да, така ще стане, ще го дам.
Благодаря ви момичета ! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #397 -: Юни 28, 2011, 17:33:28 pm »
Отговора на моя въпрос, за човек в подобна нужда и разбиращ колкото мен  :oops:
След два часа ровене снощи намерих два начина. Единя е да сменя името на дяла от д на Е, другия е в бад файла да се промени пътя...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #398 -: Юли 04, 2011, 18:04:34 pm »
Допуска ли се дете на български родители, родено в чужбина, да не получи име по стандарта лично+бащино+фамилия на бащата, а лично+фамилия на майката+фамилия на бащата?

Чета закона, но не намирам отговор: Чл. 9., 12.-19. http://lex.bg/laws/ldoc/2134673409.


*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #399 -: Юли 05, 2011, 07:46:06 am »
имам следният случай- собственик съм на 3 абонаментни карти към глобул, които не ползвам аз /за баба, дядо и майка ми взехме, на минимален план, с безплатни към 3 номера- моят и между два от другите/
май месец си смених номера, отново в глобул, открих си 4та карта
междувремено майка отива да плаща по другите три карти и я убеждават да "преподпише" договорите по тях, защото изтичат в края на май
казва, че единият от номерата в групата е сменен и иска да го смени в системата, за да почне да си говори безплатно с него, отговарят че само титуляра може да го направи
и така- натрупаната сметка този месец е 50 лева /защото хората си мислят, че говорят безплатно с мен, да ама не/ и аз разполагам с новоподписани договори за две години, на които не фигурира моят подпис
предвид това, че ми продадоха и смарт фон без интернет към месечния план и за 10 дена сметката ми е 110 лева само за това, че телефона ми се е обслужвал /или тотал 190 лева за месеца/ съм меко казано бясна и решена на всичко по отношение на Глобул
в конкретният обект ми отказаха освен всичко друго да ми направят ксерокопия на двата договора, в които не присъства моя подпис
чисто юридически- имам ли шанс да ги осъдя и на каква база?
мислех си за документна измама и на тази база да откажа да имам всякакви договрни отношения с Глобул /не само за конкретните две карти, а за 4те/ и да не дължа таксите за неустойка /по 200 лева на карта при преждевремено прекратяване на договора/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит