0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #860 -: Юли 31, 2013, 12:19:21 pm »
Със сигурност има такава наредба /всяка община си я гласува и е възможно да има разминаване в часовете, в които е забранено да се вдига шум/ и орган, който съблюдава изпълнението й.
В наше село /нищо, че от няколко години гордо се зовем граждани/ звъним на полицията, но е възможно в по-големите градове да се сигнализира общинска полиция, а не охранителната - не знам как е.

Аз съм в курорт също, знам как е, но успяхме да се спогодим с комшиите. Тези, които се правеха на отворени, бяха посетени неколкократно от полиция / звъня  на поразия -  отзовават се винаги/ и вече мирясаха. Спалните ми са в съседство с две заведения и просто няма как да стане да дъни музика и аз да си трая. Сега цари мир и любов комшийска... пу-пу  :lol:
« Последна редакция: Юли 31, 2013, 12:22:22 pm от Елфи »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #861 -: Юли 31, 2013, 12:23:53 pm »
Дано успееш да се пребориш, зависи наистина колко са отзивчиви въпросните комшии, нашите бяха нагли и нахални роми и полицията не смееше да им гъкне, камо ли предписания да им прави. Дано успеете да се справите с проблема, защото наистина е много гадно и се живее в ад.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #862 -: Юли 31, 2013, 13:31:54 pm »
Със сигурност има такава наредба /всяка община си я гласува и е възможно да има разминаване в часовете, в които е забранено да се вдига шум/ и орган, който съблюдава изпълнението й.
В наше село /нищо, че от няколко години гордо се зовем граждани/ звъним на полицията, но е възможно в по-големите градове да се сигнализира общинска полиция, а не охранителната - не знам как е.

Аз съм в курорт също, знам как е, но успяхме да се спогодим с комшиите. Тези, които се правеха на отворени, бяха посетени неколкократно от полиция / звъня  на поразия -  отзовават се винаги/ и вече мирясаха. Спалните ми са в съседство с две заведения и просто няма как да стане да дъни музика и аз да си трая. Сега цари мир и любов комшийска... пу-пу  :lol:
Ще я проверя наредбата, със сигурност! :) Чудех се, понеже става въпрос за спортен комплекс, дали мога да викна полиция /иначе и аз като теб, за съседите хич не си поплювам - 4-та година им търпя непрестанните ремонти, но сега с детето е друго/ или директно да депозирам жалба в общината. Ако щеш вярвай, имам чувството, че дори умишлено дънят музиката в следобедния часови диапазон /може някой вече да е пищял и напук/. Сещай се, 3 месеца им е активния сезон, почват към 9 и свършват към 18ч.... osi_15
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #863 -: Юли 31, 2013, 14:00:24 pm »
Бубулина, преди години (малките бяха на годинка) имаше строеж до нас, въобще не се съобразяваха с часове - блъскаха и чукаха от сутрин до вечер, вкл.събота и неделя. Разрових Наредбата за опазване на обществения ред, видях от кой отдел в общината е издадена, звъннах на инспектор там, насочиха ме да се обаждам в нашето РПУ. Половин час след като се обадих патрулката дойде и направи забележка. При следващ сигнал щеше да последва глоба 500лв. Изрично предупредих дежурния, че при най-малкото тропване ще звъня да идват. Явно сериозно са ги предупредили, защото после всеки ден от 2 до 4 работниците си ползваха обедната почивка  :wink: Точно срещу строежа се намира градинка, където майките седят по цял ден с количките, докато видяха патрулката ги накачулиха да се оплакват и те  :lol:
Така че - може. Действай!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #864 -: Юли 31, 2013, 18:57:47 pm »
Здравейте!

Много искам да си купя парочистачка,гледам в сайтовете за колективно пазаруване са по 90-100 лв.
Мислите ли ,че са оригинални,май за тези парии едва ли..Но все пак ,ако има някой такъв уред дали върши работа,даже ако е менте..?
Същият  продукт пък тук струва двойно повече  http://www.topshop.bg/produkti-zadoma/bytype-2013-02-07/cleaning

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #865 -: Юли 31, 2013, 22:45:05 pm »

Ще я проверя наредбата, със сигурност! :) Чудех се, понеже става въпрос за спортен комплекс, дали мога да викна полиция /иначе и аз като теб, за съседите хич не си поплювам - 4-та година им търпя непрестанните ремонти, но сега с детето е друго/ или директно да депозирам жалба в общината. Ако щеш вярвай, имам чувството, че дори умишлено дънят музиката в следобедния часови диапазон /може някой вече да е пищял и напук/. Сещай се, 3 месеца им е активния сезон, почват към 9 и свършват към 18ч.... osi_15
Направо звъни в полицията със жалбата в общината е много дълга процедурата, то ще свърши лятото докато се активират да им направят една проверка, че втора (това ми е по друг проблем със съседи, но с помощ от Общината и влизане при кмета дори, вече 2г не е решен). Полицаите и през половин час може да идват.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #866 -: Юли 31, 2013, 23:30:42 pm »
БЛагодаря сърдечно на всички ви, момичета!  :balk_102:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #867 -: Август 01, 2013, 07:09:29 am »
http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=103 - Наредбата. Няма забрана за 14/16, но винаги може да се позовеш на чл. 2 ал.1. Жалбата според мен я подай в СРИОКОЗ (защото е компетентна да си провери издадения протокол за шум и вибрации), полицията би дошла само през вечерните часове.
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #868 -: Август 01, 2013, 15:42:43 pm »
http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=103 - Наредбата. Няма забрана за 14/16, но винаги може да се позовеш на чл. 2 ал.1. Жалбата според мен я подай в СРИОКОЗ (защото е компетентна да си провери издадения протокол за шум и вибрации), полицията би дошла само през вечерните часове.
Да и аз видях същото, но си права за цитирания член. Ще я подам в РИОКОЗ  :)
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #869 -: Август 07, 2013, 06:42:38 am »
Жаки навърши годинка,колко майчинство ще получавам през втората година,310?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #870 -: Август 07, 2013, 10:02:25 am »
310 лв. до навършване на 2 г., ако през това време започнеш работа мисля, че се полага половината (155 лв.)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #871 -: Август 07, 2013, 15:19:52 pm »
Теди, подават се документи нали  :)
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #872 -: Август 07, 2013, 17:07:47 pm »
Теди, подават се документи нали  :)
тамън това щях да питам, че те от НОИ не се сещат сами  :wink: :D
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #873 -: Август 07, 2013, 18:29:46 pm »
Аз подавах документи за обезщетението за отглеждане на дете до 2 г. чрез работодателя, но нашия случай е друг - детето ни е осиновено на 1 г. и 1 м. и директно влязох в тази схема.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #874 -: Август 07, 2013, 20:57:13 pm »
Пуска се молба при работодателя, че искаш да ползваш отпуск за отглеждане на дете до 2год., пише се и че детето не е дадено за отглеждане в ясла и т.н., ако се върнеш на работа се подава декларация и ти изплащата 50% от майчинството. Това беше преди години, по принцип счетоводителите си знаят какво да правят като им кажете решението си.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #875 -: Август 07, 2013, 22:17:15 pm »
И аз така знам. Но без подробности, защото нашия счетоводител оправяше всичко. Аз само ходех да драсна 2-3 подписа.  :-)


Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #876 -: Август 07, 2013, 23:27:46 pm »
Да,подписах си документите,само че счетоводителката ни не беше сигурна ,дали са приели вече 310-те лева,викам аз знам къде да питам:))Благодаря!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #877 -: Август 08, 2013, 12:15:56 pm »
Теди, 310-те лв. са в сила. От 3 м. прехвърлихме "майчинството" на съпруга ми и вече преведоха обезщетението от 310 лв. за юли.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #878 -: Август 08, 2013, 14:56:03 pm »
Къде в София мога да си купя сач (без да ми одерат кожата, разбира се)?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #879 -: Август 08, 2013, 15:17:17 pm »
Къде в София мога да си купя сач (без да ми одерат кожата, разбира се)?
Без да съм сигурна, но в Джъмбо пробва ли.
Аз като не намеря нещо, там винаги се оказва, че го има  :lol: