0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #920 -: Октомври 01, 2013, 21:35:45 pm »
Момичета с над 5г стаж като се напусне работа, за колко време се получава обезщетение за безработица? Намерих, че е 8м. и 60% от осигурителния доход. Актуално ли е това?
Актуално е, до колкото виждам, данните са от НОИ  :wink:
Осигурителен стаж       Период за изплащане
(години)                          на обезщетението в месеци

до 3                                   4
3 до 5                                6
5 до 10                              8
10 до 15                            9
15 до 20                            10
20 до 25                            11
над 25                               12
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #921 -: Октомври 01, 2013, 21:37:27 pm »
като се напусне е едно, като те съкратят е друго.
60% е при съкращение, иначе мисля че е  само 4 месеца някаква минимална сума.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #922 -: Октомври 01, 2013, 21:55:28 pm »
Точно в документ на НОИ го видях, но не намерих дата, мерси Бубе  :)
Попчо, не виждам такива изисквания, всеки който се е осигурявал за определен период има право на обезщетение.
пп. Намерих го 4м е като е по чл.325 т.1 и 2 от КСО
« Последна редакция: Октомври 01, 2013, 22:00:20 pm от м-и »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #923 -: Октомври 03, 2013, 16:22:19 pm »
Абе нещо моя зъболекар много взе да ме дои  :D , чак се дразня.

Колко ви взимат за коронка на зъб, не за самото лечение, само за самата коронка?

Доколкото знам от моята братовчедка зъболекарка, само че е в друг град, материалите за коронка са към 70 лв., та до 180 лв. множко ми се вижда за труда  8O .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #924 -: Октомври 03, 2013, 18:12:08 pm »
Я и аз да ви питам нещо. През 2003 година мъжът ми спря от движение един мотопед, спря го в КАТ и после аз носих документите в данъчното. Но миналата седмица, като тръгнал да плаща данъка на жилището, го сюрпризирали с новината, че дължи данъци за въпросното моторче. Към 116 лева. Днес ходил да им показва, че е спряно от движение и от там му казали, че били приели 2007 нов закон и че ако не е бракувано, дължи данъци. И че изобщо не били длъжни да го уведомят за това.
Странното е че и лани и полани сме плащали данъци, как пък баш сега излязоха тези задължения?
Та въпроса ми е чумали ли сте такова нещо и наистина ли ги дължи тези датъци? Или работата е малко АМН.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #925 -: Октомври 03, 2013, 19:22:01 pm »
Аааа,аз за такова условие не съм чувал.Щом си го спрял в КАТ и си го "отписал" от данъчното за местни данъци,нямат основание да ви искат данък.Я попитайте адвокат.Малко ми мирише на графа "Ако мине"... :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #926 -: Октомври 03, 2013, 19:25:45 pm »
Наистина е приет такъв закон и много хора излизат длъжници. Този мотопед още у вас ли си е? Ако не е сигурно може някоя вратичка да се намери. Изискуеми са данъците за 5г. назад, другите падат по давност и ги плащаш по желание иначе им пишеш молба мисля, да ти ги свалят.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #927 -: Октомври 04, 2013, 08:20:06 am »
Ако това е истина  8O то това е 20  001 доказателство,че живеем в най -глупавата държава във Вселената,не дори на Земята :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #928 -: Октомври 04, 2013, 09:17:30 am »
Още трябват ли ни доказателства  за това :lol: Предполагам са го направили за да се разчистят автомобилите от улици и паркинги.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #929 -: Октомври 04, 2013, 11:16:16 am »
Направили са го, за да съберат някакви пари.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #930 -: Октомври 04, 2013, 11:21:59 am »
Ако сте го продали за желязо, можеш и да не плащаш, но ако си го държите с цел да го ползвате - това е.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #931 -: Октомври 04, 2013, 11:45:02 am »
А ако докажеш, че си седи в двора на твоята къща (или в мазето), а не на общински терен, тогава не отпада ли данъка?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #932 -: Октомври 04, 2013, 14:23:36 pm »
Мдаааам,мисля,че имаше такова условие-при отписването му от данъчното да се упомене къде ще се държи съответното МПС.Тогава ,ако го държиш в собствен имот и не плащаш,а ако е обратното -данъка май се начислява.Нещо такова беше,мамка му!!! :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #933 -: Октомври 04, 2013, 18:30:37 pm »
Ще видим в понеделник. Говорим за мотопед все пак, не за кола. Стои в приземната стая.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #934 -: Октомври 06, 2013, 12:41:24 pm »
Наистина се прие такъв закон, че ако е само спряно от движение ППС, се заплащат данъци. Това се направи, защото много хора започнаха да си спират превозните средства от движение, за да избегнат плащане на данъци, гражданска отговорност, прегледи, а в последствие си ползваха возилата и разчитаха да не попаднат на полицейска проверка.
Та както гласи една поговорка, крушката си има и дръжка.


Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #935 -: Октомври 08, 2013, 20:38:58 pm »
Пеше, има го от поне 2-3 години това. И ние с една жигула ей така си платихме данъците за известно време, защото беше ВРЕМЕННО спряна от движение. Та и издирвахме номерата, та не ги намерихме, та ходихме в Районното да ни издадат бележка, че возилото е откраднато, та да отидем в КАТ да го бракуваме. Смях в залата, ама........ Така ни посъветваха. Щото тя вече беше отишла на отпадъци. Та до момента ще трябва да си платите вероятно данъците и да го БРАКУВАТЕ.
Тъпо, по-тъпо, най-тъпо, но е така!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #936 -: Октомври 09, 2013, 09:37:53 am »
Уффффф, ясно. Ама се питам от 2007-ма, когато бил приет този закон, до ден днешен що не са ни ги поискали тея данъци? Всяка година си плащаме данъците и на жилището, и на колата, как па не се сетиха по-рано да си ги търсят? Или задавам отговори.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #937 -: Октомври 10, 2013, 10:39:19 am »
Ей туй е баш въпросЪТ ,я!!!!! 8O
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #938 -: Октомври 27, 2013, 06:59:31 am »
Здравейте, момичета!
Търся 3 момичета или момчета, които да знаят говоримо английски език, да са отговорни и да имат добра компютърна грамотност. Няма ограничение за възраст.
Необходими са от 4-ти до 10-ти ноември, вкл., като 7, 8, 9 и 10 ще са ангажирани целия ден, а в другите дни ще бъдат обучавани.
Става въпрос за Световно първенство по скокове на батут, което ще се проведе в зала "Арена Армеец" София, така че, ако някой има желание,ще трябва да е от София или да има къде да нощува.
Работата ще се състои в това, да бъдат компютърни секретари на съдийските маси по време на състезанието. За всичко останало ще се грижи фирма Longines, която ще обслужва първенството.
Осигурява се обяд в залата, 2 тениски с логото на първенството, с които ще бъдат по време на състезанията и финансово възнаграждение.
Ако някой има интерес, моля да ми пише на лични.
Благодаря ви предварително и извинявайте за дългия пост.


Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #939 -: Октомври 30, 2013, 21:13:01 pm »
Здравейте,момичета моля препоръчай те ми добър детски уролог или нефролог.Жаки вече два месеца с с Ешерихия коли и не може да се излекува с антибиотик,искам да я види специалист.Някой беше споделял в една тема мисля ,че Стефи беше или бъркам,за добра лекарка.От седмица се опитвам да се свържа с Буева,но не успявам.
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.