0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #80 -: Юни 21, 2009, 11:04:08 am »
Ами, не знам дали и аз ще съм полезна, но ще кажа за моята свекърва. Тя работи в частно предприятие и не е ползвала отпуск няколко години, много има натрупан - смятахме ги в пари - около 3000 лв. При тях периодично им ги изплащат, не само при напускане, но смятам, че това е по-скоро договорка между работодателя и служителя и зависи от съвестта на първия :? Не съм сигурна дали го има регламентирано в закона. Но и да го има, пак мисля, че е в конкретни случаи и при определени условия.
а аз мисля, че за да го изплащат - значи си знаят, че отпуската не "изгаря". По-скоро я изплащат, за да не се натрупват големи суми, които да се наложи да плащат наведнъж или просто им е по-изгодно хората да им работят, вместо да има почиващи. Коректни са поне, че плащат. В КТ си е регламентирано, че отпуската е задължителна, т.е. тя е за възстановяване на здравето на работещия и не може соред мен просто ей, така да ти изгори ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #81 -: Юни 21, 2009, 17:22:44 pm »
garga ,sixsens , благодаря ви за споделения опит. :)
Аз се интересувах по-скоро за основанието за ползване, защото според мен за отпуски по-стари от една година в КТ няма или поне не намирам яснота.
По отношение на обезщетение при напускане или финансови компенсации е ясно.  :wink:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #82 -: Юни 22, 2009, 13:27:35 pm »
Angelina, имаш ли представа какво се случва с отпуск не от предходната година, а от по-назад? Да речем отпреди две-три години.
По някаква причина, служителят не се е възползвал от правото си и се е натрупал.
Работодателят не го е отказвал и така се озоваваме в 2009, а има дни от 2007/6 г., например.
КТ , регламентира само условия за ползване от предходна година.
В този случай остава само, служителят да бъде обезщетен с тези дни при напускане или?

Неизползваният отпуск от минали години се натрупва. Това което е регламентирано в КТ за отпуск от предходна година , е по-скоро механизма по който се ползва неизползвания отпуск. Като в случая по подразбиране говорим за отпуск не само от предходна , а и от минали години.

 Чл. 176. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Ползуването на платения годишен отпуск може да се отложи за следващата календарна година:
(4) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Неизползуваният размер на платения годишен отпуск може да се използува от работника или служителя до прекратяване на трудовото правоотношение с този работодател.

Дано да ме разбра какво искам кажа  :wink:

 

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #83 -: Юни 22, 2009, 13:57:48 pm »
Дано да ме разбра какво искам кажа  :wink:
Да. :)
Благодаря ти за цитатите.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #84 -: Юни 25, 2009, 13:25:13 pm »
Може ли да ме ориентирате за цена относно направа на сайт на почивна станция? И какви изисквания да имаме при поръчката?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #85 -: Юни 25, 2009, 13:59:04 pm »
Нашия сайт ни излезе около 800-900 лв. Цената зависи от много неща, почти всеки детайл се заплаща. Аз лично изисках оферта, в последствие редуцирахме нещата. В крайна сметка останахме недоволни от отношението на фирмата, която го прави, оказаха се доста некоректни  за някои неща.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #86 -: Юни 25, 2009, 14:18:29 pm »
Доколкото събрах информация, важно е при направата да се изисква следното - твоята информация да попадне в първите страници, което е дело на добрия програмист. Но за друго важно нямам сведения, а то сигурно ще излезе след направата и ще се тюхкаме защо не сме се сетили. Затова приемам всякакви съвети.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #87 -: Юни 25, 2009, 14:26:10 pm »
Това е много важно........Аз писах специална тема за това тук :
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33871.0
И благодарение на момичетата, които се отзоваха, нещата станаха :), за което много им благодаря.
Това за търсачките не ни беше предложено като услуга в началото, затова е важно да се коментира.
Друго, за което се сещам да говориш е за евентуални промени в бъдеще, кое каква цена е.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #88 -: Юни 25, 2009, 14:29:41 pm »
само да вметна обаче, че неизползван и изплатен при прекратяване на трудовото правоотношение ПГО не влиза като трудов стаж
аз вече имам 3 месеца изгубен трудов стаж така
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #89 -: Юни 25, 2009, 15:09:12 pm »
miusli - тъй като работя в такава фирма, ще ти кажа ние специално как процедираме.

Клиентът ни изпраща своето искане за оферта, което описва какъв сайт очаква. На база тези очаквания ние анализираме проекта, и разписваме оферта, като детайлно описваме задачите, времето, което ще отнеме всяка една задача, и съответната цена в зависимост от ценоразписа ни. Ценоразписът е на база тип труд - дали е дизайн, дали е програмиране, дали е нарязване на HTML.

Доколкото събрах информация, важно е при направата да се изисква следното - твоята информация да попадне в първите страници, което е дело на добрия програмист. Но за друго важно нямам сведения, а то сигурно ще излезе след направата и ще се тюхкаме защо не сме се сетили. Затова приемам всякакви съвети.

Това не е точно така, както си го представяш. Нещата зависят до голяма степен от данните, които ще подадеш на съответния програмист, за да го направи. В смисъл, става дума за мета-тагове, които той не може да ги съчини :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #90 -: Юни 25, 2009, 15:25:02 pm »
Благодаря ви момичета за включването. Като стане готово ще дам линк.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #91 -: Юни 26, 2009, 20:59:47 pm »
Мира, по-напред в същата тази тема го имаше този въпрос и ако не се лъжа някой спомена, че в определени магазини имало места за изхвърляне на батерии... Метро или Технополис .. не се сещам :)
Техномаркет.

Момичета, благодаря за включването :bighug: Замъкнах аз веднъж плика с батериите в Техномаркета в Божурище и си го върнах обратно, оказа се че точно място за батерии там няма, има контейнери за употребявани ел.уреди и подобни.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #92 -: Юли 01, 2009, 18:42:21 pm »
Здравейте момичета,
имам следното питане:от известно време насам забелязвам че кожата на деколтето ми и по надолу м/у гърдите няма онзи свеж вид,на 35г съм,на морето се пека без горнище въпреки ,че то не спасява нищо.
Моля прероръчайте ми крем за деколте и бюст
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #93 -: Юли 03, 2009, 00:34:15 am »
Аз ползвам на "галеник" (не се сещам за латинския правопис) с арганово масло. Но много рядко се сещам да мажа...  :oops:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #94 -: Юли 15, 2009, 01:44:11 am »
Момичета, има ли в тази ужасна държава институция, която се бори с насилието срещу животни? Съседско куче е изоставено само в апартамента и вие денонощно, изнервящо е, нетърпимо и т.н. Ако това се случваше в бяла държава, щеше да има институция която вече е разбила вратата, прибрала е кучето и е наложила зверска глоба или затвор на собстнениците. Има ли все пак някаква служба която да бъде алармирана?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #95 -: Юли 16, 2009, 11:42:37 am »
Горката животинка! Горките съседи! Не съм чувала за такава служба, а и се съмнявам някой да обърне внимание на това. Може да опиташ с кварталния - да им направи забележка или нещо такова... :dontknow:
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #96 -: Юли 16, 2009, 11:54:21 am »
Ооох за съжаление май такава служба наистина няма. Може да се опитатае да се оплачете наистина на кварталния или в полицията за нарушаване на обществения ред и спокойствие на живущите, съгласно наредбите има часови пояси в които е забранено вдигането на шум, знам ли поне така да се опитате да реагирате, макар че и  в това отношение за съжаление няма адекватна институция, която да реагира :(
Моите родители със съседите си имат същия проблем, онези не се съобразяват, а от полицията въобще не реагират, бяха пробвали да пишат жалба, но от полицията ги разкарваха сто пъти за някакви глупости докато накрая ги изкараха от нерви :( Та така за хората няма решение познай какво остава за животните :(
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #97 -: Юли 16, 2009, 12:13:01 pm »
Момичета, има ли в тази ужасна държава институция, която се бори с насилието срещу животни? Съседско куче е изоставено само в апартамента и вие денонощно, изнервящо е, нетърпимо и т.н. Ако това се случваше в бяла държава, щеше да има институция която вече е разбила вратата, прибрала е кучето и е наложила зверска глоба или затвор на собстнениците. Има ли все пак някаква служба която да бъде алармирана?
Изоставено е от няколко дни , или само за през деня?
 Защото, ако е второто, няма шансове някой да обърне внимание.
 Иначе би трябвало да може да се сигнализира за нарушаване на обществения ред. Дали ще ви обърнат внимание, е друг въпрос.  :?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #98 -: Юли 17, 2009, 02:07:17 am »
Изоставяли са кучето и за цял уикенд, когато писах това, животинката виеше след полунощ, вие когато ги няма, детето ми спи на същата стена, горкото няма обед в който да спи без шум, или кучето или стопаните му: шумни чалгаджии, арогантни и безкрайно тъпи, това е обобщението. По време на техен купон звънях на 160, изчаках да стане не 22.00 а 00.00 часа. Любезни служители на реда, що годе нормално отношение, но от думите им ми стана пределно ясно, че нито могат, нито искат да направян нещо, спирала ги заключената врата на входа /ние сме в съседен вход/, али бали... А с кучешки въпрос пък "ептен" няма да се занимаят, боже, те хората не могат да опазят...А решението ми се вижда безкрайно просто, влизат, съставят акт, непосилна глоба ама да не могат да се съвземат от нея, де да видим следващ път дали ще има. Уви, уморих се да се гневя.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #99 -: Юли 17, 2009, 12:21:06 pm »
Мире, жалба в РВСК, по Закона за Защита на Животните (това колкото и странно да звучи), жалба в общината (които са длъжни да следят за спазване на реда, и регистрацията на кучетата).

Също така, виж тук: НАРЕДБА за придобиване, притежаване и отглеждане на домашни животни на територията на Столична община и тук.
Абе с две думи прегледай целият този линк http://park4pets.com/resources.php, мисля, ще намериш всичко, което ти трябва. Успех, дано тези стопани да ги накажат, че аз направо яхвам турбото като чуя за такива неща....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!