0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #680 -: Февруари 22, 2013, 12:49:28 pm »
Как мога да проверя какви са разходите по прехвърляне на имот.

Има мъжа ми 1/6 дял от сграда и земя, по наследство, и иска да ги прехвърли на баща си, какви ще бъдат разходите?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #681 -: Февруари 22, 2013, 13:03:42 pm »
продажба или дарение

много ли се налага
В очакване ....
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #682 -: Февруари 22, 2013, 15:37:53 pm »
Ами не знам, с дарение май е по-евтиния вариант.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #683 -: Февруари 22, 2013, 20:29:40 pm »
Ами не знам, с дарение май е по-евтиния вариант.
По-евтиния е, но дарение може да се оспорва ;)

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #684 -: Февруари 22, 2013, 21:38:24 pm »
Имам въпрос към счетоводителите - плащам на мъжа ми здравните осигуровки, защото не се води никъде на работа. За Ноември и Декември, не успях да ги платя, защото в началото на Януари, нали се променят данните към НАП. Коя от новите сметки трябва да ползвам
1. Сметка за администрирани от НАП приходи за централния бюджет, НОИ и НЗОК   Варна   РБ    IORTBGSF   BG27IORT73778100330000
2. Сметка за осиг. вноски и наказателни лихви за ДЗПО   Варна   ДЗПО    IORTBGSF   BG90IORT73778800380000
3. Сметка за принудително събиране на публични вземания   Варна       IORTBGSF   BG66IORT73773300310003

Първата или втората?
Освен това искам да питам има ли промяна във вида плащане - преди беше код 560405, същия ли остава?
Докато имам пари в сметка да пусна някой 2-3 вноски, че да не ми се струпат пак много накрая  :wink:. Без това има много за плащане за стари години 8)

Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #685 -: Февруари 22, 2013, 21:49:56 pm »
1. Сметка за администрирани от НАП приходи за централния бюджет, НОИ и НЗОК   Варна   РБ    IORTBGSF   BG27IORT73778100330000

Код за вид плащане 11 11 11

Вече е общ за всички плащания, с изключение на ДЗПО
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #686 -: Февруари 22, 2013, 22:03:52 pm »
Бладогаря, s.wasi   :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #687 -: Февруари 23, 2013, 21:11:05 pm »
Моля ви, препоръчайте ми сайт откъдето да си сваля последните музикални хитове. в mp3 формат. И изобщо хубава денс музика.
Ако пък ги има събрани на едно место още по-добре:) Имам предвид да не ги търся или прослушвам (на някои не им знам нито имената, нито изпълнителя:) ) една по една:)
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #688 -: Февруари 28, 2013, 11:17:52 am »
Момичета, искам да попитам нещо. Имам запис на заповед от май 2008г. Доколкото знам ще се погаси по давност май месец тази година ако не предприема някакви действия или се лъжа? Някой ми беше споменал, че можело да се удължи срокът й с още 5 години ако изпратя покана за изпълнение или нещо подобно, но не помня точно... Чрез нотариус или адвокат? Има ли запознати? Питах съдия-изпълнител какво може да се направи и ми обясниха, че трябва да заведа дело и с изпълнителния лист ако е в моя полза да отида при него. Чудя се дали обаче това има смисъл, тъй като лицето, което ми дължи пари не работи по трудов договор, нито има нещо на свое име.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #689 -: Февруари 28, 2013, 13:04:16 pm »
Моля ви, препоръчайте ми сайт откъдето да си сваля последните музикални хитове. в mp3 формат. И изобщо хубава денс музика.
Ако пък ги има събрани на едно место още по-добре:) Имам предвид да не ги търся или прослушвам (на някои не им знам нито имената, нито изпълнителя:) ) една по една:)
  Можеш да видиш  чарт класациите по заглавие на песен и изпълнител във форума радио "Витоша" в тема - чартове. После примерно в data да си ги изтеглиш. Така направих преди около  з години, скоро не съм си теглила музика.

edit сега влязох в сайта на радио "Витоша"  има  секция - класация на главната страница на радиото, където може да се прослушат песните за 23 сек.
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 13:27:37 pm от Тара »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #690 -: Февруари 28, 2013, 15:24:32 pm »
Трябва да сменяме водомерите, имати ли представа каква цена са, и къде има изгодно?

Намерихме нови водомери по 20 лв., ако някой го интересува къде, да пише  :wink: .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #691 -: Февруари 28, 2013, 21:00:39 pm »
Момичета, искам да попитам нещо. Имам запис на заповед от май 2008г. Доколкото знам ще се погаси по давност май месец тази година ако не предприема някакви действия или се лъжа? Някой ми беше споменал, че можело да се удължи срокът й с още 5 години ако изпратя покана за изпълнение или нещо подобно, но не помня точно... Чрез нотариус или адвокат? Има ли запознати? Питах съдия-изпълнител какво може да се направи и ми обясниха, че трябва да заведа дело и с изпълнителния лист ако е в моя полза да отида при него. Чудя се дали обаче това има смисъл, тъй като лицето, което ми дължи пари не работи по трудов договор, нито има нещо на свое име.
Мисля, че е точно така, въпроса е, че те тези лица, които дължат са много по-добре информирани. Те никога няма да работят и няма да имат имущество, та въпроса е каква е сумата? Защото може целта да не оправдае средствата. Аз имам да вземам 12 000 + съдебни разходи + хонорар на адвокат + разходи за съдебния изпълнител. Вече мисля, че никога няма да ги взема.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #692 -: Февруари 28, 2013, 21:50:24 pm »
Как така давате такива големи суми на хора, от които после със съд трябва да си ги търсите?  8O

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #693 -: Февруари 28, 2013, 22:02:12 pm »
Мишле мен ме обраха, не са ме питали може ли  :wink:
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #694 -: Февруари 28, 2013, 22:54:28 pm »
Моята сума е 7200, не са малко та да ги преглътна.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #695 -: Март 01, 2013, 08:59:59 am »
Момичета, като отварям страница и ми се отваря втори прозорец с някаква игра. Как да го забраня?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #696 -: Март 07, 2013, 11:47:18 am »
Здравейте, имам един въпрос, който доста се чудих къде да го задам. Като начало реши тук да е. :) Искам да купувам плодове и зеленчуци директно от производител (селцата в софийско). Не зная обаче къде точно, при кой да отида? От доста време я имам тази идея, но все не стигам до реализирането и. В нета няма почти никаква подобна информация, само за скъпите био магазини, които никак не са по джоба ни. Ако има някой, който вече е "утъпкал" пътя (за София), нека пише. Предварително благодаря! :D
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #697 -: Март 07, 2013, 11:51:38 am »
Мириам конкретно за София не мога да помогна, но тук има дори изнесени сергии като искат хората да продават. Ако ходите в някое село то там се знае кой сее да има и за продажба.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #698 -: Март 07, 2013, 12:08:02 pm »
Абе то се сее ама .... Мой чичо продаваше дини на пазара до нас. Често го виждах и все ми казваше „мини и утре да ти дам диня, не тия са за продан не за роднини“. Не че много бях заритала ама .... Та каквото изнесе на пътя пред селския двор същото ще е и на сергия на пазара. Това при производителите де.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #699 -: Март 07, 2013, 12:10:25 pm »
И аз съм чувала думите: "тези ги сея за нас, а тези са за продан".
Иначе пред къщите по селцата винаги има изнесени масички, на които хората продават стоката си.
няма да забравя моите ангелчета...