0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #660 -: Февруари 04, 2013, 11:46:06 am »
Долу в дясно на таскбара трябва да имаш освен основните, които ползваш, едно бутонче, което ти отваря още икони - ей там се крие и иконката за тъчпада.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #661 -: Февруари 04, 2013, 11:48:35 am »
Първо ако още не си, рестартирай лаптопа. Другото е, че има доста клавишни комбинации, които моят пианист  уцелва и после ми трябват часове аз да намеря от къде да оправя. В настройките на самия лаптоп трябва да има клавиатура (keyboard ) виж там как е.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #662 -: Февруари 04, 2013, 11:52:19 am »
М-и първото, което направих беше да рестартирам, и да огледам настройките на клавиатурата - но не дадоха резултат  :wink:

Рали, благодаря, оправих го  :)

Ох за втори път ми прави такъв номер, с комбинация от клавиши и в чудо се виждам после  :D. Предния път ми завъртя дисплея да го гледам все едно чета книга :lol:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #663 -: Февруари 04, 2013, 11:55:09 am »
Оооо това с дисплея у нас е дежурно, най-зле е като ми е настрани  :D :D :D
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #664 -: Февруари 05, 2013, 12:23:24 pm »
Момичета, да попитам нещо.
Върнах се на работа преди малкия да навърши 2 години и досега получавах половината майчинство. Сега трябва ли да подавам някаква информация към НОИ, че ги е навършил или те директно ми го прекратяват.


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #665 -: Февруари 05, 2013, 13:18:31 pm »
Мисля, че ще ти ги спрат сами.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #666 -: Февруари 05, 2013, 15:22:51 pm »
Сами го спират след навършване на 2 години на детето :wink:

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #667 -: Февруари 05, 2013, 15:46:46 pm »
Мерси, Ники, м-и  :)


Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #668 -: Февруари 15, 2013, 13:56:49 pm »
Някой има ли на представа на кое число превеждат обезщетенията за безработица, съпругът ми е на борсата снощи замина за Австрия и ми остави картата си на която трябва да му преведат обезщетението за да изтегля пари ,но тази сутрин проверявах и все още не бяха ги превели а ще имам нужда от тях
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #669 -: Февруари 15, 2013, 13:59:57 pm »
На 15 число, според сайта на НОИ, но не знам дали се изплащат навреме.

от тук: http://www.noi.bg/benefits/benefits/101-unemployment/625-pokso

17. Ред за изплащане на паричните обезщетения за безработица:

Паричните обезщетения за безработица се изплащат от Националния осигурителен институт на лицата по декларирана от тях лична банкова сметка. Обезщетенията се превеждат на всяка банка на 15-то число на месеца, следващ този, за който се отнасят.
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 14:02:19 pm от Елфи »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #670 -: Февруари 15, 2013, 14:22:16 pm »
много благодаря  :balk_103:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #671 -: Февруари 15, 2013, 14:43:13 pm »
 :) данъчно - счетоводен въпрос
ЕТ регистрирано по ЗДДС продава търговска площ на частно лице. от НАП ми казаха да издаде ЕТ-то фактура с начислено ДДС, като вместо фирма и Булстат се попълнят имената и ЕГН-то на купувача. счетоводната ни програма дава грешка като запиша ЕГН, но НАП твърдят, че ще приемат Декларация и Дневници по ДДС въпреки това.
и нещо съвсем се оплетох с данъците, на кой и какви данъци се дължат в такъв случай (не броя ДДС-то). НАП твърди, че се дължи данък върху остатъчната стойност на имота (след амортизирането му до сега), а счетоводителката  че е върху разликата между данъчната оценка и продажната цена на имота - защото го продаваме под данъчната оценка. и трябва ли някъде да се пускат декларации или уведомления относно продажбата?
 :flower:

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #672 -: Февруари 15, 2013, 16:34:51 pm »
В имотния регистър мисля, че трябва да се впише новия собственик на имота. За данъците и програмата не мога да помогна, не се занимавам от години, може би в някой счетоводен форум ще намериш повече мнения.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #673 -: Февруари 15, 2013, 16:47:21 pm »
и трябва ли някъде да се пускат декларации или уведомления относно продажбата?
Да, за да не плащаш данъците му. Счетоводителят ти трябва да впише новите обстоятелства в декларацията по чл. 14 от ЗМДТ. Ако вече е подадена /зависи коя година е сделката/, се попълва коригираща декларация.

На другите въпроси не мога да отговоря, дано се включи някой счетоводител.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #674 -: Февруари 15, 2013, 17:06:57 pm »
На мен ми е чудно как го продавате под ДО? Нотариус потвърдил ли е, че ще ви изповяда така сделка?

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #675 -: Февруари 15, 2013, 17:17:14 pm »
В имотния регистър мисля, че трябва да се впише новия собственик на имота.
това не го ли прави нотариусът?

и трябва ли някъде да се пускат декларации или уведомления относно продажбата?
Да, за да не плащаш данъците му. Счетоводителят ти трябва да впише новите обстоятелства в декларацията по чл. 14 от ЗМДТ. Ако вече е подадена /зависи коя година е сделката/, се попълва коригираща декларация.
сделката е на етап предварителен договор, в началото на март ще пуснем фактурата и ще я изповядаме.

На мен ми е чудно как го продавате под ДО? Нотариус потвърдил ли е, че ще ви изповяда така сделка?
а ДО какво е?

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #676 -: Февруари 15, 2013, 17:19:23 pm »
Данъчна оценка.
Нотариусът вписва актовене в Агенцията по вписванията , а новия собственик декларира имота си в 30-дневен срок с тази декларация по чл.14 от ЗМДТ.
Вие като продавачи нямате ангажимент да отписвате никъде нищо.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #677 -: Февруари 16, 2013, 10:16:35 am »
Данъчна оценка.

 :lol: ама съм отвеяна

така се получи цената,  :( шефът е на зор, бяхме обявили една цена, продава се от 1 година и нещо, сега се появи купувач, знаете пазарът какъв е в момента. ако не бяхме направили отстъпка нямаше да е отрицателна разликата.
 :P както и да е, мерсаж на всички  :bighug: :flower:

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #678 -: Февруари 17, 2013, 11:23:17 am »
Ама Меци,продажба по ДО не е възможна според мен. 8O Още повече ,че вие сте и ЕТ. ДО е за това,за да не се допускат изкуствено занижени цени.. :? Може и да бъркам..
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #679 -: Февруари 17, 2013, 23:49:36 pm »
Ама Меци,продажба по ДО не е възможна според мен. 8O Още повече ,че вие сте и ЕТ. ДО е за това,за да не се допускат изкуствено занижени цени.. :? Може и да бъркам..

има предварителен договор с договорена вече цена, от нап-а казаха, че щом собственикът е фирма сама си определя цената. от агенцията за недвижими имоти не казват нищо по този въпрос, и въобще нищо не знаят  :x освен комисиони да взимат. несъмнено има играчи на пазара, които си играят с цените.