0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #640 -: Януари 29, 2013, 13:23:53 pm »
Трябва да сменяме водомерите, имати ли представа каква цена са, и къде има изгодно?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #641 -: Февруари 03, 2013, 10:29:54 am »
Около 50 лв. са водомерите.


Аз влизам да питам къде мога да сигнализирам за падаща мазилка.
Залепени сме до хотел, на който строителната фирма си е "оставила ръцете" и от едната тераса мазилката направо пада на големи късове. Не ме притеснява толкова, че колата ми е там - ще я дръпна, но може да пострада минувач. В хотела няма никого през зимата и нямам връзка със собствениците.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #642 -: Февруари 03, 2013, 11:06:40 am »
Елфи, не знам къде може да сигнализираш, обаче ако можех да си намеря винетка, направо идвам доброволно да разчистваме мазилка  :wink:! Ще помогна да досъборим мазилката.... :x

Аз търся годишна винетка, е няма никъде дори и в пощите!!!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #643 -: Февруари 03, 2013, 13:17:21 pm »
Стоека, не знам къде живееш, но в Бургас мъжо току що ми каза, че годишни винетки има само на "Пикадили"...  8O защо точно там не змам, но така каза....
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #644 -: Февруари 03, 2013, 15:08:25 pm »
rosefromstars, в Несебър живея.
Ако знае Елфи от къде си купих винетка.... Пребродих всички бензиностанции около Несебър и Сл.бряг, накрая си казах я да отида да видя мама в Свети Влас (така и така родната полиция си почиваше  :lol:) и на безиностанцията имаше винетки...Но на Елфи не отидох да помагам за мазилката и сега ще и правя баница за извинение!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #645 -: Февруари 03, 2013, 15:15:26 pm »
Супер! Радвам се, че си намерила! Поздрави на Елфи, когато й занесеш баницата! :)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #646 -: Февруари 03, 2013, 15:47:55 pm »
Елфи, според мен на Гражданска защита или на телефон 112.
 
От Уикипедия:
На телефон 112 може да бъде потърсена помощ при пожари, наводнения, спешни медицински случаи, ураганни ветрове, земетресения, пътнотранспортни произшествия, промишлени аварии и други замърсявания, радиация, зимни бури, съмнения за антракс и други биологични агенти
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #647 -: Февруари 03, 2013, 18:13:35 pm »
Пепче, мерси  :D

Гледам, с баница съм се уредила, чудно!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #648 -: Февруари 03, 2013, 19:00:50 pm »
Гледам оправяте мазилки и винетки, я кажете с кучетата на съседите(дето уж не са техни) как да се справя? С Общината не става, изчерпах си връзките и възможностите  :? Да взема да звънна на Агенцията по храни?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #649 -: Февруари 03, 2013, 19:37:47 pm »
Тия пък са ми толкова мътна и съмнителна институция...

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #650 -: Февруари 03, 2013, 20:26:47 pm »
Тия пък са ми толкова мътна и съмнителна институция...
Абе на мен са ми много познати  :) но не съм сигурна дали правят нещо повече от предписания в такива ситуации. От защита на животните още малко и искат да ги взема у дома и да ги храня  8O а вече 8м търся вариант.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #651 -: Февруари 03, 2013, 20:30:50 pm »
Няма къде да отидеш.Няма институция, която да се занимава с тях, дори и след закона.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #652 -: Февруари 03, 2013, 20:37:01 pm »
Няма къде да отидеш.Няма институция, която да се занимава с тях, дори и след закона.

Значи да разпитвам възрастните как са се справяли едно време.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #653 -: Февруари 04, 2013, 08:13:25 am »
Гледам оправяте мазилки и винетки, я кажете с кучетата на съседите(дето уж не са техни) как да се справя? С Общината не става, изчерпах си връзките и възможностите  :? Да взема да звънна на Агенцията по храни?

Ако си в София звъни на Екоравновесие, но ако не са агресивни няма да ги вземат... Другият вариант е да ги закараш в Богров, но не знам там в момента дали имат места.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #654 -: Февруари 04, 2013, 08:52:04 am »
Рали кучетата са агресивни, ако можех да ги приближа безпроблемно, бих ги хранила. Също са и доста големи, моят мъж вързва кофата за оградата за да не я обръщат и те са я изкривили от опити. Мога да звънна в приюта и да помоля да ги вземат, но тия хора(които уж не са стопани) няма да позволят да ги вземат.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #655 -: Февруари 04, 2013, 08:55:59 am »
Ако кучетата са улични може да се обадите на Екото(ако сте от София), те ще минат и ще ги прибеат, може да ги закарат в новия прият.Богров, няма места, там могат да се закарат само за кастрация и да се върнат по къщите после.

За съжаление няма кой да отговаря за кучетата и техните собственици, закона в тази си част е направо абсурден.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #656 -: Февруари 04, 2013, 09:14:25 am »


Не сме в София (пропуснала съм горе да отговоря) и нещата доста се усложняват. Ще я мисля, благодаря на всички за включването!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #657 -: Февруари 04, 2013, 11:07:57 am »
Момичета, имам следния проблем - днес малката натисна нещо по клавиатурата на лаптопа и сега мога да работя само с мишка. Като махна мишката не мога да местя курсора с пръст. Разцъквах всичките "F"-ове и нищо не се променя, гледах и из настройките, но не знам как да го търся това, не знам как се води на английски, даже и на български не знам как точно се казва, затова го обяснявам така глупаво.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #658 -: Февруари 04, 2013, 11:18:21 am »
Изключила ти е тъчпада :))) Виж в допълнителните иконки, с мишка можеш да го активираш

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #659 -: Февруари 04, 2013, 11:31:39 am »
Рали, какво имаш предвид под "допълнителните икони"
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!