0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #620 -: Ноември 29, 2012, 22:14:32 pm »
Жалба до Топлофикация и до топлофикационният район, който ви обслужва.
Мисля ,че може и по пощата с обратна разписка.
Аз днес звънях до техниците, казаха ,че ще дойдат да видят къде е проблема.
Нямаше ни цял ден и се надявах като се върнем да влезем в топла къща, но..напразни надежди.Утре ще звъня отново за да разбера какво е положението.
Към КЗП съм се обръщала по друг повод, никаква помощ.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #621 -: Ноември 30, 2012, 11:58:00 am »
Моят въпрос е по-скоро готварски, та незнам, дали тук е удачното място да го задам  :oops: Искам да правя мъфини в силиконови формички, само дето незнам те намазняват ли се предварително и като ги сложа в тава, тя трябвали да има вода на дъното? Тъпи въпроси задавам, ама ако някой е ползвал ще се радвам да спише  :P


Включвам се и аз с молба за помощ. Имам нужда от юридическа консултация по един казус, обаче не съм сигурна точно какъв юрист ми трябва :oops: Може би корпоративно право /така ли е термина? :oops:/. За по-голяма яснота ще поясня, че става дума за договор за отдаване под наем на търговско помещение, с оборудване и т.н. между физ. лице и юридическо лице. Та имам питане по някои точки от договора и ще бъда много благодарна ако някоя мама-юрист се включи. За да не отегчаваме аудиторията с излишни подробности, може да ми пише на лични. Много благодаря предварително!
Сиксенс ще се радвам ако мога да помогна? :D


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #622 -: Ноември 30, 2012, 12:00:21 pm »
Дес не се намазняват, направо се изсипва сместа в тях, като оставяш 1/3 от горе празна, защото се надуват.Не се слага вода в тавата в която се поставят формите.Може да използваш тавичката на фурната.

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #623 -: Ноември 30, 2012, 12:04:43 pm »
Дес не се намазняват, направо се изсипва сместа в тях, като оставяш 1/3 от горе празна, защото се надуват.Не се слага вода в тавата в която се поставят формите.Може да използваш тавичката на фурната.
Маги, много много благодаря за бързият отговор! :bighug:


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #624 -: Декември 11, 2012, 15:03:05 pm »
Супер ми е шантав въпроса, но знам колко хора с разнородни интереси има тук
и вероятността някой да ми помогне е много голяма!

Купувал ли е някой фото тапет?
На мен ми е необходим малък- 60/70 см!Нещо като плакат, но да се лепи трайно на стена!
Преди месец подарихме на децата папагали и още тогава
искахме да сложим зад тях на стената нещо в зелено...
Причините са две - естетическа и хигиенна /за да мога да забърсвам стената зад клетката/.

Намерих из нета разни неща, но все големи и "солени".

 :flower: Благодаря предварително!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #625 -: Декември 11, 2012, 15:10:31 pm »
мише,в Домко съм виждала фототапети,но не съм обръщала внимание на цени и размери.
<br />
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #626 -: Декември 11, 2012, 15:52:47 pm »
Момичета и момчета, бих искала да ви помоля за едно гласче - ето тук: https://www.facebook.com/nai.foto.dete?sk=app_314315191998306&app_data=727

Стаси има нужда от тях! За два дни стигнахме до 11-то място, но ни трябват още много гласове за 1-во !!! :)))
Благодарим ви!
Ако не е за тук поста ми, извинете!  :oops:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #627 -: Декември 11, 2012, 17:30:57 pm »
Купувал ли е някой фото тапет?
Не сме купували, но сме виждали в Джъмбо, долното ниво, около пердета/възглавници/ученически пособия (точно в момента не знам каква им е подредбата) и цените бяха що-годе приемливи. Беше преди 6 месеца обаче.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #628 -: Декември 11, 2012, 18:41:12 pm »
Един въпрос за тестване и смяна на водомерите, трябвало да се прави на 10 г., тоест сега при нас да се тестват?

Ако не се направи, има ли глоби?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #629 -: Декември 11, 2012, 20:34:13 pm »
Един въпрос за тестване и смяна на водомерите, трябвало да се прави на 10 г., тоест сега при нас да се тестват?

Ако не се направи, има ли глоби?
Прочети Наредба 4 от 24.09.2004год. на МРРБ. Утре ще ти дам линк, че ми е запазен на работа. След изтичане на срока на предупреждението (мисля че беше 3 месеца) може да започнат да ти начисляват служебно показание.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #630 -: Декември 12, 2012, 12:17:08 pm »
Един въпрос за тестване и смяна на водомерите, трябвало да се прави на 10 г., тоест сега при нас да се тестват?

Ако не се направи, има ли глоби?
Според мен беше на 5 години. След като ти напишат бележка за проверка, след 3 месеца започват да начисляват разход на водата на база.
П.П. Пази си бележките (с показанията от датата на предписанието и от лабораторията), защото на мен ми се случи след такова педписание техническа грешка и начислени 100 куб. м. вода. А вече бях занесла водомерите за проверка и бяха нулирани. Поправиха ми сметката в център за услуги, като им занесох копие от всички тия бележки.
« Последна редакция: Декември 12, 2012, 12:21:08 pm от rtfrtf »
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #631 -: Декември 12, 2012, 12:23:21 pm »
Търся аудио-самоучител по руски, но намерих само руско-английски, и то ниско ниво, което не ми върши работа, а трябва спешно да си дооправя руския. Курсовете не са ми опция - няма такива в региона.

Идеи от къде мога да изтегля? В Замунда не намерих.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #632 -: Декември 12, 2012, 12:44:12 pm »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #633 -: Декември 12, 2012, 13:03:05 pm »
Merci  :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #634 -: Декември 12, 2012, 13:32:33 pm »
Един въпрос за тестване и смяна на водомерите, трябвало да се прави на 10 г., тоест сега при нас да се тестват?

Ако не се направи, има ли глоби?
Според мен беше на 5 години. След като ти напишат бележка за проверка, след 3 месеца започват да начисляват разход на водата на база.
П.П. Пази си бележките (с показанията от датата на предписанието и от лабораторията), защото на мен ми се случи след такова педписание техническа грешка и начислени 100 куб. м. вода. А вече бях занесла водомерите за проверка и бяха нулирани. Поправиха ми сметката в център за услуги, като им занесох копие от всички тия бележки.
Индивидуалните водомери в апартаменти, независимо от техния вид подлежат на метрологична проверка на 10год., а главни водомери и на водопроводни отклонения - на 5год
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #635 -: Декември 12, 2012, 15:09:12 pm »
Момичета да ви питам от къде и как да си изтегля Фотошоп  :oops: благодаря предварително
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #636 -: Декември 12, 2012, 15:10:27 pm »
От Замундата с някоя програма за торенти.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #637 -: Декември 12, 2012, 15:37:53 pm »
Благодаря  :flower:lili2011 и :flower: Зори, купих фототапет от Джъмбо преди малко!
Утре ще позиционирам птиците на фона на един райски залив  :P
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #638 -: Декември 12, 2012, 16:31:20 pm »
От Замундата с някоя програма за торенти.

 :thankyousign:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #639 -: Декември 27, 2012, 23:56:59 pm »
Имам въпрос, по-скоро молба към някоя счетоводителка, която е много в час със самоосигуряването на физическите лица. Знам, че е върху 420лв., но имам други въпроси. Моля, ако някой е наясно, да ми пише ЛС, та да му разясня казуса ми.
Предварително благодаря! :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)