0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #540 -: Август 02, 2012, 19:35:26 pm »
Заливаш със сос Бешамел и печеш :)

точно така. последната кора се залива с последната останала доза от соса Бешамел. не се слага кашкавал.
освен това, макаронените изделия Стела са гръцки. аз не уважавам много гръцката паста. за още 1 лв отгоре се купуват италиански кори за лазаня - още по-хубаво е, ако са с яйце. то си пише на кутията дали е с яйце или без.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #541 -: Август 02, 2012, 20:49:20 pm »
Ммммммм, разбирам. Благодаря ви много, ще се поправя. Джам, ще потърся италиански кори, само Стела имаше във фантастико. За първи път правя лазаня  :oops:
 :eat: :flower: за всички!

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #542 -: Август 08, 2012, 00:24:24 am »
Аз когато съм купувала сухи кори за лазаня съм ги варила предварително за няколко минути в гореща вода, докато омекнат, сякаш приготвям паста. Иначе най предпочитам лазанята да е болонезе, с телешка кайма или ако е смес с повече телешко месо.
Също избирам продукти с яйце, по-вкусни са. Ако приготвям пица на divella брашното е чудесно.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #543 -: Август 25, 2012, 12:10:39 pm »
Снощи се зазяпах в един документален филм, но бях на работа и не можах да го гледам като хората. Издирвах го в Замундата, но не го откривам.
Филмът е "Нюрнберг", май по History Channel вървеше. Идеи къде да го намеря?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #544 -: Август 25, 2012, 23:34:27 pm »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #545 -: Август 26, 2012, 01:37:25 am »
Здравейте,искам да попитам дали все още на студентките редовно обучение се изплаща помощ при раждане на дете?Ако да какво трябва да се направи,за да се кандидатства за такава и в какви срокове?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #546 -: Август 26, 2012, 07:43:16 am »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #547 -: Август 26, 2012, 09:52:09 am »
Здравейте,искам да попитам дали все още на студентките редовно обучение се изплаща помощ при раждане на дете?Ако да какво трябва да се направи,за да се кандидатства за такава и в какви срокове?
Теди, разгледай тук: http://pomosti.oneinform.com/psp.htm#11

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #548 -: Август 26, 2012, 15:16:59 pm »
Благодаря,Мишле!
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #549 -: Септември 23, 2012, 15:40:24 pm »
хайде и аз с въпрос към софиянки. :)

има ли градски автобус, с който мога да стигна от централна жп гара или автогарата (но те така и така са си в близост) до Летище София?
Ясно ми е, че мога да ползвам такси, но питам за друг вид транспорт, дали съществува. До колко часа се движи градския транспорт?

За Варна например си знам. Там линия № 409 пътува от Златните до летището. Но за София си нямам представа. :?

Благодаря предварително на отговорилите. :)
« Последна редакция: Септември 23, 2012, 16:42:46 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #550 -: Септември 23, 2012, 21:37:10 pm »
хайде и аз с въпрос към софиянки. :)

има ли градски автобус, с който мога да стигна от централна жп гара или автогарата (но те така и така са си в близост) до Летище София?


  Директен автобус няма -
 хващаш от централна гара  № 305 или 213 слизаш на спирка Орлов мост от там № 84
 Последните автобуси са към 23.00... 23.20  но не ти препоръчвам да пристигнеш за тях
  това е от мен, дано съм ти полезна.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #551 -: Септември 24, 2012, 07:50:47 am »
Много ти благодаря. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #552 -: Септември 24, 2012, 08:43:42 am »
  Директен автобус няма -
 хващаш от централна гара  № 305 или 213 слизаш на спирка Орлов мост от там № 84
 Последните автобуси са към 23.00... 23.20  но не ти препоръчвам да пристигнеш за тях
  това е от мен, дано съм ти полезна.
Само лека корекция - 305 не минава през Орлов мост, с него смяната може да се направи на Плиска. Другият автобус от Централна гара, минаващ през Орлов мост е 214.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #553 -: Септември 24, 2012, 09:17:00 am »
Откога не минава през Орлов мост 305? Да нямаш предвид 313?

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #554 -: Септември 24, 2012, 11:58:43 am »
http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/schedules
Ами мисля, че заедно с 313 им промениха маршрута през Подуене. А през Орлов мост пуснаха 213 и 214.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #555 -: Септември 24, 2012, 13:32:50 pm »
Благодаря ти! Иначе щях да си остана невежа.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #556 -: Септември 24, 2012, 15:48:29 pm »
хайде и аз с въпрос към софиянки. :)

има ли градски автобус, с който мога да стигна от централна жп гара или автогарата (но те така и така са си в близост) до Летище София?
Ясно ми е, че мога да ползвам такси, но питам за друг вид транспорт, дали съществува. До колко часа се движи градския транспорт?

За Варна например си знам. Там линия № 409 пътува от Златните до летището. Но за София си нямам представа. :?

Благодаря предварително на отговорилите. :)

На твое място бих опитала с метрото, въпреки че ще се наложи да го смениш, а после и автобус. Ама пък е ново и различно  :D

От гарата взимаш влакчето (синята линия) в посока Джеймс Баучер, на Сердика сменяш с червената линия (не ти трябва втори билет, смяната е предвидена) в посока Младост и слизаш на СУ. Гледай да си в първата част на влака, за да продължиш напред, след като слезеш, за да се возиш на ходещия ескалатор (пфу, как се казва това нещо; пътечка може би; има го по големите летища) до Орлов мост. Иначе ще трябва да походиш или до Спортната палата, или до Орлов мост.

От Орлов мост (Спортната палата) е стандартно - 84 до летището.
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 15:51:27 pm от lemon »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #557 -: Септември 24, 2012, 17:09:38 pm »
Много благодаря на всички отговорили. :)
Лимонче, твоите инструкции ще си ги препиша старателно и после в чантата. :)
И ще внимавам, да не се опирам в самото метро, че де не ме удари тока. :oops: То и за трамвайните релси се отнася. :wink:


П.П. Винаги, когато ходя в София по някакъв повод, неусетно започвам да си припявам:
"Голям град - пълно е с боклуци!
Столичани искам да са мойте внуци!
Голям град - голяма мръсотия
тука ще развивам търговия!

... г-н полицай, как да се прибера?
а кога ви е сбора, уа?"
 :lol: :lol: :lol:

Поздрав за всички мацки от столицата и от страната :wink: (това е, щото мразим думата"провинция"!)
http://www.youtube.com/watch?v=UwcOx_kiuLM&feature=related

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #558 -: Септември 24, 2012, 20:40:13 pm »
Кокиченце, проиграй го по картата: http://metropolitan.bg/bg/progress/scheme/
Картата тук е голяма, ако я запишеш на компютъра, може да се зуумва. И тъй като четох, че имаш време, можеш дори да вземеш влакчето в посока Ломско шосе, то после било продължавало по червената линия (Обеля, Сливница, Люлин и т.н., чак до Софийския университет, където трябва да слезеш), интересно е и да се возиш. Ти ще си в града по тъмно, няма какво друго да се гледа. Аз бих дошла да те видя, но по това време заспивам (ставам в 5:30 сутрин...). Лек път и да разкажеш после  :bighug:

Забравих да ти дам линк към разписанието на 84: http://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/schedules . Върви до малко след 23 ч., лично съм се прибирала с него от летището - пътува си се съвсем нормално  :wink:
« Последна редакция: Септември 24, 2012, 20:45:28 pm от lemon »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #559 -: Октомври 01, 2012, 15:46:50 pm »
Има ли човек, който е наясно с превода на разни химически съединения, как е точното им наименование на Български и Английски език. Например piranha трябва да има със сигурност някакво химическо значение, освен пираня.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0