0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #500 -: Май 19, 2012, 12:56:49 pm »
Та по въпроса за котела марката е Пелетерм, май са български, ама не успяха да ми кажат повече. Тънкостта не била нито в бункера, нито в котела, а в "подаващото" устройство (как се казва не знам), за да била хубава системата трябвало туй чудо да е в долния край. В смисъл ниско долу, защото подавало по-добре пелетите. Ако сте повече семейства може да се организирате и да си ги купувате от производител, поне така ми обясниха, излизало още по-евтино. Другото е, че зависело и какви са пелетите, за този тип система с ниско разположено подаващо устройство не било от кой знае какво значение. Но за тези, който загребват и вдигат пелетите било важно да са качествени, не можах да разбера каква е разликата и как се познават. Мисля на принципа проба-грешка...
Това е информацията, която мога да дам, малко е объркана, но познанията и информаторите са такива :) Успех :)
Спокойно, вичко разбрах и обяснението е съвсем като за жени :lol:Аз също не разбирам , ако ми обясняваш с технически термини :lol:, а така поне нещо разбрах и аз :lol:
Благодаря ти за цялата информация!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #501 -: Май 30, 2012, 12:17:55 pm »
Моя много близка приятелка иска да си купи таблет обаче не знае защо и е и с каква цел се използва:):):)
Не се смейте, и такива хора има.
Решила е, че много и харесват и ми се обажда да ме пита, а ако не съм знаела да съм питала в "нашия форум" където винаги имало решение:)))))
И понеже аз не знам за какво основно се ползват таблетите ви питам:)
По принцип е гледала Samsung Galaxy Tablet (не запомних коя версия). Тя си има лаптоп.
Има ли изобщо нужда от подобно устройство? Не се ли припокрива таблета с лаптопа или?
« Последна редакция: Май 30, 2012, 13:25:05 pm от Lisko »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #502 -: Май 30, 2012, 12:51:41 pm »
Лисе,
не, не се препокриват. Таблетът е много по-лесно преносим, тъй като е доста по-малък. Може да си го носи в чантата.
Нещо средно между смартфон и лаптоп.

Дано се включи и някой по-грамотен технически. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #503 -: Май 30, 2012, 13:54:11 pm »
Лис, питай шефа, той със сигурност ще ти обясни подробно :lol:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #504 -: Май 30, 2012, 14:03:30 pm »
Аз отскоро имам таблет Самсунг, с него влизам в скайп, форумите, фейсбук удобен и лек за навсякъде да се носи.
Доволна съм :-)

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #505 -: Май 30, 2012, 14:11:31 pm »
Много е важно за какво ще го ползваш - инцидентно за пътуване, нощна смяна (това не съм го казала  :lol:) или при разходка в парка или ще си го ползваш честичко... Не бях доволна от нашия таблет, макар че беше много добър. Като лежах след трансфера ползвах тук лаптопа, ту таблета, ако на Митко му трябваше лаптопа .....Тази виртуална клавиатура ме побъркваше, като искам да пиша коментари и прочее....В това отношение лаптопа си е несравним. Но пък ако си нощна смяна или пътуваш, и го ползваш в колата, тогава лаптопът идва големичък - то като го отвориш, ти заема цялото място отпред, в такива случаи таблетът е един път. Всяко си има своите преимущества, в зависимост от предназначението си.
(нямаме вече таблет-тати го продаде, за да купи студийно осветление да снима пиклите)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #506 -: Май 30, 2012, 14:49:09 pm »
Лис, питай шефа, той със сигурност ще ти обясни подробно :lol:

В него ми е надеждата:)))))

Момичета, благодаря за мненията ви. Предала съм всичко до тук:) 90% вече го е купила:))))) казах и да изчака и останалите 10 поне до утре:))))))
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #507 -: Май 30, 2012, 14:52:27 pm »
А аз може ли да поискам идея за пожелание за юбилей на фирма / за картичката /, че нещо главата ми не може да сътвори нищо подходящо :) Благодаря предварително!


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #508 -: Май 30, 2012, 19:33:14 pm »
А аз може ли да поискам идея за пожелание за юбилей на фирма / за картичката /, че нещо главата ми не може да сътвори нищо подходящо :) Благодаря предварително!
http://engineering-review.bg/engineering-statii.aspx?br=34&rub=327&id=839
От тук надявам се, че ще сглобиш нещо.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #509 -: Юни 23, 2012, 20:55:47 pm »
продавам 2 броя гуми VREDESTEIN - отлично състояние (много малко ползвани, били са нови)  r14  185/65 всесезонни 60лв/брой (възможен коментар) местонахождение - софия

(ако не е за тук поста - моля да го преместите)

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #510 -: Юни 24, 2012, 20:48:54 pm »
продавам 2 броя гуми VREDESTEIN - отлично състояние (много малко ползвани, били са нови)  r14  185/65 всесезонни 60лв/брой (възможен коментар) местонахождение - софия

(ако не е за тук поста - моля да го преместите)

Нямаме подходяща тема, така че тази е ок. Само да вметна, че НЯМА всесезонни гуми. Има зимни (за зимата, сняг, вода, температура на въздуха под 8 градуса) и за всички останали сезони, без зимата. При продажба на гуми е хубаво да се напише датата на производство (има я на самата гума).
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #511 -: Юни 25, 2012, 09:59:51 am »
Споделете от кои сайтове сте пазарували и сте доволни от спазването на обявените условия или пък - сте останали разочаровани от нещо. Нямам много опит в он-лайн пазаруването, а сега се каня да поръчвам едни магнитни конструктори - за подарък на племенника ми и един за нашено момче. Видях, че ги имат в Пазарувай.нет и в още някои сайтове, но не съм правила до сега покупки от нито един от тях.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #512 -: Юни 25, 2012, 10:21:39 am »
хоуп, ето тук е обсъждано он-лайн пазаруването. темата е чужбински сайтове, но разбира се са обсъждани и бг такива :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=41743.0
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #513 -: Юни 25, 2012, 10:27:56 am »
Стеф, благодаря за бързия отговор.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #514 -: Юни 26, 2012, 10:35:08 am »
При продажба на гуми е хубаво да се напише датата на производство (има я на самата гума).

 :? пълната дата или само година? гледам, ама нещо не я виждам.
 още малко инфо - грайфер 6,19

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #515 -: Юни 26, 2012, 16:11:19 pm »
:? пълната дата или само година? гледам, ама нещо не я виждам.
 още малко инфо - грайфер 6,19

Доколкото си спомням, започва с DOT - съкратено е написана седмицата и годината на производство. Огледай за нещо такова.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #516 -: Юни 27, 2012, 11:36:01 am »
Някой пътувал ли е с автобус (вътрешни линии - София-Русе напр.) със столчето за кола на детето? Тъй като пътя е около 5 часа и май ще купим билет и за малчо, ми се ще да си е със столче, но не знам дали има предпазни колани за които да монтираме сточето и изобщо дали е възможно. Благодаря предварително!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #517 -: Юни 27, 2012, 12:00:15 pm »
Някой пътувал ли е с автобус (вътрешни линии - София-Русе напр.) със столчето за кола на детето? Тъй като пътя е около 5 часа и май ще купим билет и за малчо, ми се ще да си е със столче, но не знам дали има предпазни колани за които да монтираме сточето и изобщо дали е възможно. Благодаря предварително!
Фирма 'Стиф 98' имаха колани (под седалката) във всичките си автобуси и като помолиш ти го изваждат. Но мисля че вече не пътуват. Мисля че някои от другите фирми също имат, но най-добре попитай по телефона или на място преди да купиш билет.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #518 -: Юни 27, 2012, 12:03:22 pm »
Благодаря ти lili2011! Ще питам то е ясно, но исках да се насоча към конкретна фирма.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #519 -: Юли 10, 2012, 15:17:16 pm »
Хайде, и аз да Ви питам нещо. :)
Личен лекар само през месеците юни и декември ли се сменя?
Последно, знам, че беше така, но дали има някоя нова промяна?
С други думи има ли начин да сменя сега Джи Пи-то на децата, че днес много ме ядоса?
Или ще трябва да чакам чаааак до декември? :x
Благодаря Ви предварително за отговорите. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)