0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #460 -: Февруари 07, 2012, 17:06:32 pm »
Аз съм мнооого възмутена и незнам къде да се оплача. След 5 дни в болнични, отивам на работа и хоп изненада - запор върху всички сметки. Тръгвам да търся проблема и какво? Оказва се, че дължа данък за колата си (който най-редовно си плащам, вече от 2004г.) и причина колата ми се водила на отчет в някакво село Крушари!!! И как така като се води на отчет в КАТ Бургас!!! Сега си изрових всички бележки за платен данък и утре искат да им ги изпратя в данъчното на въпросното село (може и да е град, да ме извинят ако греша!) и като ги видят и решат, че грешката е при тях, щели да ми вдигнат запора! Ама аз какво да правя без пари през това време? Всички спестявания са ми в банката, а ако всичко е наред в неделя тръгвам за София, обаче интересно с какво?
Бясна съм!!!!! Не е нормално, плащам си данъците, осигуровки и накрая какво? Подигравка с редовните данъкоплатци, ама ми да вземат да си вършат качествено работата и да глобяват когото трябва!
Поискай телефона на данъчното от ова село или каквото е там и се свържи с тях като им поискаш после е-маила да им пращаш бележките сканирани по е-маил и да приключват по бързо с тия простотии. Мжйду другото не им повишавай тона ,но по най-спокоиния начин кажи им ,че за допуснатата грешка ако веднага не си оправят грешката някои ще трябва да плати :lol:
Успех!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #461 -: Февруари 07, 2012, 18:13:06 pm »
Днес, им пратих всички бележки по пощата! Няма ли е-мейл, а не било сигурно дали не съм ги фалшифицирала и искат оргинал или копие със заверка от Общината. Това преля чашата и моят брат (адвокат е) се обади и добре си по-говори с тях! После някакъв негов колега отиде на място в тази Община и са обещали, утре да ми вдигнат запора! Да видим!
А относно хората които пострадаха - за мен е нечовешко и нереално! Колко е България, че да не могат да си изброят язовирите, микроязовирите и т.н. и да осъщестяват контрол!
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #462 -: Февруари 07, 2012, 19:11:28 pm »
Ние имахме подобен проблем с една ударена кола, купувачът си я беше декларирал и си плащаше данъците в младост, но въпреки това в нашето данъчно си ни вървяха и на нас данъци! В един град, съседни кметства и никаква връзка между тях, ужас направо! Докато издирим купувача да вземем данни за декларирането голям зор беше!
Бързо да решите проблема!!!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #463 -: Февруари 08, 2012, 11:31:28 am »
Ние имахме подобен проблем с една ударена кола, купувачът си я беше декларирал и си плащаше данъците в младост, но въпреки това в нашето данъчно си ни вървяха и на нас данъци! В един град, съседни кметства и никаква връзка между тях, ужас направо! Докато издирим купувача да вземем данни за декларирането голям зор беше!
Бързо да решите проблема!!!
Затова на продавача се полага копие от нотариалното прехвърляне на колата, което после той трябва да занесе в общината по регистрацията на колата. Щото общината няма как да разбере, че някой е продал нещо (просто не е свързана с нотариусите).
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #464 -: Февруари 08, 2012, 12:51:07 pm »
Идете си отпишете колата от вашата партида. По принцип по закона за МДТ продавачът не е длъжен да подава декларация. В декларацията, която купувача подава пише всички данни на продавача, трябва данъчните да го направят, ама ... Та затова си подайте вие молба, за да ви бъде заличена партидата на автомобила.


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #465 -: Февруари 08, 2012, 19:44:57 pm »
Моята кола си я внесох директно от Германия, не съм я купувал от човек в България.
Просто не знам как данните са попаднали там, единствено което се сещам е че, съм родом от Добрич (това се оказа село близо до там) и съм имала навремето адресна регистрация. Но това е било години преди да си купя колата. Тя си е регистрирана директно в КАТ Бургас след вноса...
Все още си чакам да вдигнат запора, обаче днес ми се извиняваха доста време и молеха да не завеждам дело за пропуснати ползи - батко ми така беше решил да действа.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #466 -: Февруари 08, 2012, 21:00:09 pm »
И аз с питане, ако някой е попадал в такава ситуация или има идея. Счетоводителките от фирмата не са наясно, от НОИ искат да ида там, че не можели да ми кажат по телефона...
На 12.02.2012 ми изтича първата година от майчинството. От счетоводството ще ми подготвят необходимите документи за ползване на "отпуск за гледане на дете до 2 г. възраст". Понеже сме в БГ тези документи ще ги подадат в началото на март.
Някой има ли представа дали ще има забавяне в изплащането, в смисъл дали обезщетението за дните 13-29.02 ще ми бъдат изплатени в началото на март заедно с другите или да си ги чакам през април (евентуално).
Благодаря предварително.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #467 -: Февруари 10, 2012, 23:50:25 pm »
Да, има известно забавяне.
Тези от 13.02. до 29.02 ще си ги получиш към края на март. за месец март ще си ги получиш към края на април и т.н.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #468 -: Февруари 11, 2012, 12:50:36 pm »
Много ти благодаря!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #469 -: Февруари 12, 2012, 11:42:10 am »
Моля да ме научите как мога тази песен да си я кача в телефона и да си я сложа като ринг тон?:):):)
Незнам дали може де, но преди малко Боровинка ми я изпрати уж за децата ама майка им не спира да танцува:)))))))

http://vbox7.com/play:5da977f845
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #470 -: Февруари 12, 2012, 12:59:59 pm »
лис аз имам програрама, мога да ти го направя. Припева ли искаш
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #471 -: Февруари 12, 2012, 21:01:11 pm »
Момичета,знаете ли дали магазин Джъмбо има интернет адрес където да мога да видя, нещо което ме интересува.Мерси
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #472 -: Февруари 12, 2012, 21:09:12 pm »
Лиско, има една програма с която можеш да си сваляш от Vbox-а. Казва се vloader-bg. И след това пък има една друга, която ти ги прави на рингтон, тя пък се казва mp3 to ringtone. Малко играчка, но пък ги свива достатъчно много, че да не пълни телефона с големи файлове.  :)


Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #473 -: Февруари 12, 2012, 22:16:14 pm »
Момичета,знаете ли дали магазин Джъмбо има интернет адрес където да мога да видя, нещо което ме интересува.Мерси

нямат сайт гадовете :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #474 -: Февруари 13, 2012, 10:29:03 am »
Моля да ме научите как мога тази песен да си я кача в телефона и да си я сложа като ринг тон?:):):)
Незнам дали може де, но преди малко Боровинка ми я изпрати уж за децата ама майка им не спира да танцува:)))))))

http://vbox7.com/play:5da977f845
:lol: Не ми говори, миналата седмица едната вечер, цяла вечер пяхме на португалски  :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #475 -: Февруари 13, 2012, 12:40:11 pm »
Много ви благодаря:)
Мими, аз се подготвям за карнавала:)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #476 -: Февруари 13, 2012, 14:40:54 pm »
Момичета,знаете ли дали магазин Джъмбо има интернет адрес където да мога да видя, нещо което ме интересува.Мерси

нямат сайт гадовете :)

И аз така си мислех ,все пак мерси
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #477 -: Февруари 18, 2012, 19:19:06 pm »
Момичета, детските надбавки все още ли са 35 лева и базата за изчисляване 12 месеца назад?
За периодите, когато майката е била в болничен, какво се взима като база?
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 20:10:55 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #478 -: Февруари 18, 2012, 22:10:26 pm »
Сумата, която е преведена от НОИ.


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #479 -: Април 11, 2012, 21:38:02 pm »
Къде се вади дубликат на удостоверение за раждане: по местоживеене (адресна регистрация) или по местораждане?