0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #400 -: Юли 05, 2011, 08:31:46 am »
Адаши, имахме подобен случай и ние.
Моят и бившата му са имали карти на Вивател. Тя го помолила да вземат още две карти в група, с които да говорят безплатно за сестра и и гаджето и. Четирите карти са на негово име. След като се разделиха той поиска да спре другите две карти, за да не идват сметки на неговото име и да си остави само двете. Отива в офиса на Виваком в Разград и му се казва, че не може да ги спре, тъй като преди два месеца са преподписани и то на нови условия. Той казва, че не е подписвал нищо, но му е отговорено-от Кубрат са преподписани (там живее бившата му). Той беше супер озадачен как е титуляр на картите, а други хора преподписват. Но каза-майната му, само да си ги плащат. И една година те си ги плащат, няма проблем. Тъкмо се бяхме събрали и тя му звъня да му върне двете карти, тъй като сестра и и гаджето и се разделили и няма да ги ползват повече. Отива той да ги спира и старата песен на нов глас-отново са преподписани преди 4 месеца, отново в Кубрат, отново от негово име. И от Виваком вдигат рамене - подписано е, не може да се прекрати. И няколко месеца той плаща абонаментните такси на две карти, които не ползва, и за които не си е слагал подписа, защото от Виваком......не били убедени, че не е той този, който е подписал......... :x
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #401 -: Юли 06, 2011, 16:21:13 pm »
Мини, не съм юрист, но мисля, че нямаш никакъв шанс срещу тях. Договорите им (на всички мобилни оператори) са перфектно изпипани юридически в ТЯХНА полза. ....

Правят, струват, но гледат, да не допуснат де се спира карта, защото началниците им "ще им мелят сол на главата" за спрени карти.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #402 -: Юли 06, 2011, 16:47:09 pm »
Кокиче, как да нямам като договора не е подписан от мен- аз не съм изразила волеизлеяние да имаме отношения, че и да им плащам на всичкото отгоре
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #403 -: Юли 06, 2011, 17:08:25 pm »
Само после да не търсят отговорност от майка ти, че подписва чужди документи  :?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #404 -: Юли 06, 2011, 17:09:41 pm »
те не знаят кой е подписал- накарали са я да напише моите имена
но пък подписа и почерка е доказуемо, че не са мои
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #405 -: Юли 06, 2011, 19:49:42 pm »
КЗП? Имаше и някакъв адвокат който водеше колективни искове с/у мобилни оператори. То май за другия ставаше въпрос, ама ...
Малки са им глобите за злоупотреби, много малки. Скоро няма да се отучат от тези номера, за съжаление.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #406 -: Юли 06, 2011, 21:03:26 pm »
Мини, знам как можеш да си поискаш копие от договора. Ние така се сдобихме с копие от договора към БТК, пак подписан от друг човек, за съжаление адвокат ни каза, че няма никакъв смисъл да се водят дела и прочие - загуба на пари и време, в най-добрия случай договора ще е изтекъл отдавна, а пари ще видим ама на кукуво лято...
Та ние си взехме копие от договора, от ЦУ на БТК, казахме, че по невнимание сме унищожили нашия екземпляр и дали има възможност да ни направят копие.


Постнах го и видях, че си от Стара Загора, а там идея нямам как стоят нещата :(
« Последна редакция: Юли 06, 2011, 21:05:06 pm от aditoo »

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #407 -: Юли 07, 2011, 00:04:22 am »
Последния път подписах договор за година за интернет, на скоро попитах защо не ме търсят за преподписване? Отговора беше, че договора е безсрочен  8O Брях, а го четох два пъти.  8O Изобщо, думи нямам...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #408 -: Юли 12, 2011, 01:32:25 am »
Как така не може номера да се смени, ако не е титуляря, а договора може да се поднови ?!?
Принципно можеш да обявиш договора за нищожен поради липса на съгласие. Но не знам дали нямат някаква клауза по този въпрос в своя полза, но се съмнявам.

Аз не разбрах друго. Договора кога е изтекъл ? Доколкото разбрах през Май ?
Ако е така, то това означава, че ти ползваш абонамента, тоест си се съгласила с удължаването...освен ако не си разбрала по-късно за случая . 
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #409 -: Юли 12, 2011, 07:30:45 am »
Не, договора изтича на 21 юни  :x ама онези гледат да си направят таргетите
иначе е подписан май, по някакви нови правила договора действа до предишната подписана дата, а не до датата на която е сключен
подадох жалба в Глобул, днес ще подам в икономическа полиция и КЗП, вчера си взех копия от договорите
със сигурност тези две карти ще бъдат спряни, нямат юридическата сила да ме спрат, въпроса е да се преборя за останалите две
много внимавайте, една от схемите на глобулите е в момента в който си подписваш договор с тях да ти изписват и мобилен апарат, и после служителя си го продава, а вие плащате
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #410 -: Юли 21, 2011, 12:36:10 pm »
Момичета, как става това, да напишеш "ТУК" и като кликнеш отгоре, да излезе снимка, текст?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #411 -: Юли 21, 2011, 21:32:57 pm »
Момичета, как става това, да напишеш "ТУК" и като кликнеш отгоре, да излезе снимка, текст?
rum_sisi, виж в тази тема, отговор 12: http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=12353.0
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #412 -: Септември 03, 2011, 17:14:59 pm »
Момичета, знаете ли за детските добавки, всяка година ли се подават документи и какви точно.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #413 -: Септември 03, 2011, 18:53:47 pm »
Всяка година се подават. Иска се бележка за дохода и от педиатъра мисля. Попълва се молба в социалните.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #414 -: Септември 11, 2011, 16:18:15 pm »
По въпроса за 15 дни платен отпуск на бащата, от кой се иска обезщетението, ако не ги използва, от работодателя ли?

Ако иска да си ги използва като отпуск, има ли възможност да се ползват по-късно, след месец, два примерно, а не веднага?И може ли на части, първо 5 дни примерно, и после 10, за календарни ли дни става въпрос?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #415 -: Септември 11, 2011, 18:07:42 pm »
Ако не ги ползва, значи не са му трябвали ;)
Няма възможност да се ползват на части или да се отлагат, това е все едно да си отложиш болничен, тук не става въпрос за отпуска.


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #416 -: Септември 12, 2011, 11:41:49 am »
http://www.kik-info.com/calculators/maichinstvo.php
Ето тук има калкулатор, който изчислява обезщетението - попълвате брутно, нетно възнаграждение, осигурителен доход, който в повечето случаи е равен на брутното възнаграждение и той смята. За да го използвате, трябва да се регистрирате в сайта.
Ежемесечно имам премии към заплатата - те влизат ли в изчисленията или не?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #417 -: Септември 13, 2011, 13:57:43 pm »
Ако иска да си ги използва като отпуск, има ли възможност да се ползват по-късно, след месец, два примерно, а не веднага?И може ли на части, първо 5 дни примерно, и после 10, за календарни ли дни става въпрос?

Попитах в НОИ, казаха ми, че може да се използват от датата на изписването, не може по-късно и не може на части.А обезщетението се получава от НОИ, 90 % от среднодневната брутна заплата за период от 18 месеца назад, но не повече от нетното.

Да ви питам информативно, преди години на бащата се полагаха по 3 дни ли беше платен отпуск веднага при раждането, има ли го сега това.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #418 -: Септември 13, 2011, 14:07:24 pm »
Ежемесечно имам премии към заплатата - те влизат ли в изчисленията или не?
Щом се облагат, значи влизат. При мен беше така и си влизаха отма ;)


*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #419 -: Септември 13, 2011, 14:09:11 pm »
Щом се облагат, значи влизат. При мен беше така и си влизаха отма ;)
10х!