0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #300 -: Март 24, 2011, 12:50:34 pm »
 всички, които са излезли в 45-те дни болничен преди раждане,преди влизането в сила на новата система за изчисляване, са заварено положение, т.е. изчисляват на база 12 месеца.
Законът казва" 90% от брутното възнаграждение, но не повече от нетното"
Най-просто казано, събират се броя на работните дни за последните 12 месеца, и делим нетното възнаграждение за тези 12месеца на броя дни, и получаваме средно дневно обезщетение. Умножаваме по съответните дни на месеца за който ще ни се изплаща обезщетение и получаваме сумата.
Например на мен, ми се е получавала разлика до 160 лв, в сумата на изплатеното обезщетение в различните месеци, в зависимост от броя на дните.
 Ама и аз едно обяснение Ви дадох :?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #301 -: Март 24, 2011, 13:19:37 pm »
Но ти явно имаш голяма разлика в броя раб. дни. При мен, поне от видяното до тук, варират 20-21 р. дни .
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #302 -: Март 30, 2011, 17:04:58 pm »
Предварително се извинявам, ако въпроса ми звучи глупаво и наивно!

Баща ми е пчелар, пчелите са до горичка извън селото. Преди две вечери му откраднаха два нови кошера /заедно с пчелните семейства/. Снощи са му задигнали и инвентар от бунгалото. Няколко години поред го тарашат вече. А на него си му е хоби най-вече, а и малък доход при това!

Та въпроса ми е: Има ли възможност да купи и сложи някаква камера, която да е на батерии, съответно обаче да има някакъв сензор за движение, за да се включи, защото там няма ток и зареждането ще е трудно да е постоянно? При това няма да има записващо устройство /компютър например/, а евентуално карта памет.

Моля, който работи и има някаква подобна информация да сподели!

Не че, ако види кой е или номер на кола евентуално, ще ги намери, но все пак.....

Виждат се в чудо вече! То много кражби, много нещо!

Благодаря предварително!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #303 -: Март 30, 2011, 17:18:01 pm »
Има вараянти, но няма ли да откраднат камерата?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #304 -: Март 30, 2011, 17:20:24 pm »
Има вараянти, но няма ли да откраднат камерата?


Ами евентуално да се сложи на място, където няма да се набива на очи! То трябва и видимост да има към пчелина де  :?

А, и още нещо - колко ли би струвало като цена? Все пак - заслужава ли си?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #305 -: Март 30, 2011, 17:51:18 pm »
Има камери, дето виждат на 30-40 метра, обаче хубавите камери са по 500 лева. И то само камерата, а то трябва захранване, записващо устройство и т. н. Не знам дали си заслужава.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #306 -: Март 30, 2011, 18:01:06 pm »
Има камери, дето виждат на 30-40 метра, обаче хубавите камери са по 500 лева. И то само камерата, а то трябва захранване, записващо устройство и т. н. Не знам дали си заслужава.

А нещо с батерии все пак дали няма? Така или иначе - там ток няма.
Цената хич не е малка, но баща ми толкова е ядосан, че ми се струва, че и толкова ще даде, само да има данни кой го краде!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #307 -: Март 30, 2011, 18:14:23 pm »
Има акумулатор, като за кола, обаче ще изкара 1-2 дни и после трябва да се зарежда.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #308 -: Март 30, 2011, 18:22:00 pm »
Това е не лош вариант с акумулатора!
А има ли вариант да е с някаква карта памет, както фотоапарат например. Да може да се поставя на компютър и после да се преглежда?
Уф, то много въпроси, ама..... като съм неука в тази област  :oops:
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #309 -: Март 30, 2011, 18:29:02 pm »
Според мен трябва да потърсиш фирма, която се занимава с подобни неща и там да разпиташ...
Иначе относно тока, на мен най-удачен вариант ми се вижда малък соларен панел.
Мисля че малките не са много скъпи, виждам на места улични лампи, които са захранени така.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #310 -: Март 30, 2011, 19:09:04 pm »
Да, баща ми е питал някъде и чака отговор до два дни.Да видим какво ще предложат.
Но на мен все пак ми се щеше да се консултирам и тук!  :wink:

А този соларен панел - това е, което се захранва от слънцето ли като "малък слънчев колектор"? Виждала съм подобно нещо на пътни знаци с пешеходни пътеки - светят червени лампички като приближи кола. Предполагам е същото?

Не знам дали ще е много подходящо, защото все пак идеята и да е максимално малко и да не се вижда. Иначе - нали знаете - или ще го откраднат, или най-малкото ще го счупят! Но е идея все пак и благодаря, Раиса!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #311 -: Март 30, 2011, 19:11:36 pm »
Може с карта памет, но зависи за колко дни искаш да е записа (по-принцип няма да е за много). Мисля най-голямата карата е 8 ГБ, но видимостта е до 30 метра на камерата, иначе хората са като точки.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #312 -: Март 30, 2011, 19:24:35 pm »
Нямам идея колко време ще може да се записва на тази карта 8ГБ  :? Но примерно, ако издържа денонощие, пък 2 ако е още по-добре!
И пак да отида на другия въпрос - може ли да се сложи някакъв сензор за движение? Да записва само, когато нещо пред нея се движи - та било и птичка да е  :wink:

А за метрите? Ами знам ли и аз колко ли метра ще дойдат, ако я закачим на дърво например?!?!?!? Ще мислим пак!

Смарайди, благодаря за инфото! И ако може линк да погледна нещо или ..... да попрочета? Или пък къде може да се види нещо подобно?
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #313 -: Март 30, 2011, 19:38:10 pm »
Потърси "IP камера за нощно виждане" в гугъл.

Има си меню в самата камера и се променя например само за движение, НО трябва камерата да е за нощно виждане.

Иначе 8 ГБ ще издържи запис ден-два.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #314 -: Март 30, 2011, 20:48:57 pm »
Смарайди, благодаря ти за инфото!
Аз не знаех дори какво точно да търся  :wink:
Сега ще има да си ровичкам там - може и нещо в главицата ми да остане  :wink:  :lol:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #315 -: Март 30, 2011, 22:03:39 pm »
Здравейте,момичета.След около 300 номера ще излезе и нашата последна заповед от фонда.В нова клиника ще правим опита и съм малко притеснена как ще протече.По-точно отсъствието ми от работа,защото досега съм имала достатъчно платена отпуска и съм си пускала даже и по 1 ден.Днес трябваше с колегите да разпределим всичките дни отпуска до края на годината,аз имам 38 дни и ги нашарих по 1-2 седмици в месец,защото не трябва да се дублираме.Въпросът ми е знаете ли дали може да се променят датите и как ще ме посъветвате да процедирам?Аз дори незнам кога започваме самия опит.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #316 -: Април 02, 2011, 19:35:46 pm »
Имам следния проблем. Живеем на 6 етаж, без асансьор. Мазето не става за ползване. Няма къде да си държа количката. В колата не става, има място, но ни е страх да не разбият колата. Паркинг платен наблизо няма.
В голяма чуденка съм :ask:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #317 -: Април 02, 2011, 20:23:12 pm »
Моята седи в колата. Колата я разбиха преди година и половина, но откраднаха само касетофона, който не струваше и 50лв, а количката не я пипнаха. Ние сме на 4тия и с асансьор, но е малък и нямаше как да се събера вътре с количката (сгъната), 2те лапета и аз едновременно, а не ми се правеха схеми да свалям първо количката, после децата. Като живеехме на 2рия етаж в началото така правех, но после ме беше страх да ги оставям сами като станаха на 3-4 месеца.
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #318 -: Април 02, 2011, 22:08:02 pm »
И аз не знам...много сложен казус. То май нямате избор...в колата трябва да е.
Ако е в багажника и не се вижда надали ще разбият колата. Аз държа моята в колата, но при нас не се краде...мога и отключена да я оставя.
Но в "Младост" ми разбиваха коли 5 пъти  :( Но винаги си бях виновна аз де...забравен панел, забравен плик с боклуци , спортен сак...
В смисъл вероятноста да я разбият намалява с интереса.

В един вход видях, че хората са си оградили с решетка част от общата площ, преди мазето. Вътре имаше детско колело и подобни по-едри играчки. Ако има подобен вариант...
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #319 -: Април 02, 2011, 22:25:44 pm »
Според мъжът ми , като ни гледат как оставяме количката в багажника някой може да се полакуми.

И аз, Рая, съм си мислила за решетка във входа, но ме е страх да не я залеят с нещо количката или хвърлят фас върху нея. Освен огнеупорна каса, друго решение май няма :lol: .






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.