0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #260 -: Януари 10, 2011, 22:36:34 pm »
При подаването трябва да са двамата родители и детето/децата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #261 -: Януари 10, 2011, 22:44:32 pm »
Благодаря ти, Стефи.

Там е, че мъжът ми трудно би намерил време да се занимава с МВР, така че ще ми направи пълномощно с нотариална заверка.

В НАП са ми го признавали, надявам се и в МВР да ми го признаят.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #262 -: Януари 10, 2011, 22:45:57 pm »
Заявленията се подписват лично и от двамата родители, в присъствието на длъжностно лице. Подписвате си се като родители, независимо, че нямате брак. Ако пък мъжът ти няма възможност да дойде на подаването, мисля че може с нотариално заверено пълномощно да ти разреши сама да подаваш заявленията за документи. Готовите документи може да вземе само единия родител.


п.п. писали сме заедно  :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #263 -: Януари 10, 2011, 22:46:29 pm »
О да, с нотариално заверено пълномощно не вярвам да имаш проблем.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #264 -: Януари 14, 2011, 16:23:43 pm »
Момичета и аз пак с моите въпроси........
та понеже в момента съм на борсата и мислех да ходя да се отписвам и понеже имаме фирма (на мъжът ми на името) и да ме назна4и(просто да се водя на работа) и да си плащам осигуровки и по  натам да изляза болни4ни тъй като аз и плюс това си лежах в болница а и имам проблем и трябва да лежа та сега ми се обадиха от борсата 4е ми били намерили място по някви фондации в "Захарни заводи" по специалността ми и да ида,така...като отодох при жената която ми се води там по документи и обясних нещата как стоят и 4е не мога поради състоянието ми да запо4на работа а тя ми каза да занеса мед.документ от лекаря който ми води консултацията или от ли4ния ,който да доказва това 4е в момента съм нетрудоспособна поради еди какви си при4ини
та ? ми е сега като занеса този мед.документ след това както замислям да се водя във нашата фирма на работа как ще стане или просто да кажа 4е искам да си прекъсна борсата и след това да си почна по документи във фирмата  :?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #265 -: Януари 14, 2011, 18:01:46 pm »
Не съм много компетентна,но смятам,че трябва да постъпиш така както сама казваш.Първо представи документ,че си временно нетрудоспособна и затова отказваш работата,която ти предлагат и след известно време прекъсни регистрацията си в бюрото по труда,за да започнеш работа във вашата фирма.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #266 -: Януари 14, 2011, 19:08:36 pm »
Благодаря! :D
май и аз така мисля да няправя май най правилно ми се струва! :wink:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #267 -: Февруари 03, 2011, 00:13:03 am »
Момичета, споделете някой сайт за билети (на по-нормални цени, да не кажа ефтини) от САЩ до БГ и обратно. Нищо не мога да намеря под $1300 а сме 5 човека(семейство) и направо ми пуши главата от цени.. 8O

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #268 -: Февруари 03, 2011, 01:18:11 am »
Редовно ползвам www.mobissimo.com и www.kayak.com - агенция не може да ми изкопае по-ниски цени за презокеански полети.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #269 -: Февруари 03, 2011, 05:06:44 am »
Преди 2 седмици цените бяха доста по - ниски. Аз ползвам ABVtravel или Expedia, но виждам, че на Цигу предлагат по - добри цени.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #270 -: Февруари 15, 2011, 15:41:36 pm »
Момичета,трябва да правя график за ползване плат.год.отпуск,моля Ви ако сте правили дайте ми примерен такъв.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #271 -: Февруари 15, 2011, 15:49:52 pm »
Моля за малко инфо! На 09.07.2011г. приключва платеното ми майчиснтво, тъй като детето става на 2 години. Докато съм в отпуск по майчинство, всички мои колежки от офиса са съкратени поради намаляване обема на работа на фирмата. Може ли след изтичането на платеното ми майчинство да ме съкратят (аз предпочитам така за да мога веднага да се регистрирам на борсата) или трябва задължително да вземам неплатен отпуск колкото ми се полага? Предварително благодаря!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #272 -: Февруари 16, 2011, 08:56:27 am »
Моля за малко инфо! На 09.07.2011г. приключва платеното ми майчиснтво, тъй като детето става на 2 години. Докато съм в отпуск по майчинство, всички мои колежки от офиса са съкратени поради намаляване обема на работа на фирмата. Може ли след изтичането на платеното ми майчинство да ме съкратят (аз предпочитам така за да мога веднага да се регистрирам на борсата) или трябва задължително да вземам неплатен отпуск колкото ми се полага? Предварително благодаря!
Майки с деца до 3 години могат да бъдат съкратени единствено с разрешение от инспекцията по труда.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #273 -: Февруари 16, 2011, 09:58:41 am »
mimi26, благодаря ти за отговора! Тогава какво следва? Третата година след като не е платена и фирмата няма дейност която аз мога да върша. А знае ли някой къде се намира за София инспекцията по труда? В сайта има един адрес на Дондуков 3 и един в квартал Изток.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #274 -: Февруари 18, 2011, 13:21:07 pm »
Здравейте!
Имам следния въпрос и ще съм благодарна ако някой може да ми отговори.
Предстои ми подаване на документи за детски надбавки и имаме следния "проблем" съпруга ми беше съкратен през миналата година и в продължение на 1 месец беше регистриран в бюрото по труда, като за периода НЕ е получавал обезщетение от НОИ. След това започна работа и има нов трудов договор. Ясно ни е, че ще трябват служебни бележки от двете фирми, но идея нямаме как се процедира с този месец, в който се водеше безработен  :ask:
Ако някой може да отговори ще съм му изключително благодарна!

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #275 -: Март 19, 2011, 19:49:52 pm »
ще помоля някой юрист ако има наоколо да ми помогне в моя казус. в началото на октомври 2008 година дадох 800 лв. на една персона, която има фирма ЕТ и предоставя шивашки услуги. парите ги изтеглих от карта американ експрес към пощенска банка. до март /ако не ме бърка паметта/ на 2009 г. нито един лев не ми беше върнат, до октомври 2009 ми върна около 300 лв /на по 50, 20 дори и по-дребни суми/, до октомври 2010 г. още около 100 лв /значи станаха 400 - 1/2 от заема/. след изнервени преговори персоната ми каза, че не отрича че има да ми дава пари, малко с неохота се съгласи да плати и лихвите за периода от изтеглянето на парите. така се разбрахме за ежемесечна сума, която до миналият месец беше точно по 80 лв. миналият месец персоната пак ми обърна внимание, че няма достатъчно доходи, а този месец нито един лев не съм видяла. консултирах се с приятелка, която е счетоводител, мислех с запис на заповед да принудя лицето по някакъв начин да ми върне парите. тя обаче ми обясни, че ако шивачката не чука нищо на апарата то така тя няма доходи и дори и да подпише нещо аз няма да мога да си взема парите  :( помогнете ми ако има компетентни моля

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #276 -: Март 20, 2011, 12:18:02 pm »
А имаш ли разписка за даден заем или договор, или нещо подобно? Ако нямаш, нищо не доказва, че ти дължи пари.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #277 -: Март 20, 2011, 21:00:05 pm »
aditoo, не се иска бележка че мъжът ти е бил на Борсата. В документите попълва че е бил на Борсата и по служебен път сверяват. Защо не е получавал обещетение?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #278 -: Март 20, 2011, 22:48:37 pm »
 :( mimi26 за съжаление нямам черно на бяло нищо, само устно

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #279 -: Март 20, 2011, 22:52:23 pm »
mecinka, накарай е да подпише запис на заповед, със записната заповед след изтичане на срока при частен съдия изпълнител - прочети има инфо в гугъл.
Miriam, за детето имаш право на 6 месеца неплатен отпуск, който се зачита за трудов стаж, а не 1 година. Другите 6 месеца са за съпруга ти и не може той да ти ги прехвърля. Този отпуск може да го ползваш начасти докато детето стане на 8 години. Ако го ползваш наведнъж, за 6 месеца ти се полагат и 10 дни платен отпуск. Относно съкращаването - само с разрешение от инспекцията по труда до 3 г. на детето. Ако напуснеш по взаимно съгласие, не се изисква разрешение от инспекцията, но периода на обезщетение мисля е по-малък.