0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #240 -: Ноември 17, 2010, 20:56:23 pm »
По отношение на банкови сметки и дебитни карти към тях, препоръчвам теглене на остатъка по сметките от банкомат и толкова.

Като наследник подходих съвестно и ходих да закривам всички сметки на починалия титуляр. Наложи ми се да доплащам на една от банките годишна такса за дебитната карта по сметка, открита 2 месеца по-рано. Таксата беше по-висока от наличната сума. Това при условие, че и банката, и дебитната карта са били натрапени. За мен това е чиста проба рекет.

Ако сметката е на нула, да си тръсят безобразните такси от държавната агенция, която ги е избрала да й обслужват плащанията.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #241 -: Ноември 18, 2010, 11:06:58 am »
Мини, за банките са писали по-горе - с удостоверение за наследници обикаляш банките и проверяваш.
За земи, имоти - в административната единица в съответното населено място, където са разни поземлени комисии, кадастри - т.е. това е общината, мисля. Ако мислиш, че починалия може да има имоти и в др населено място - примерно живял в Ст. загора, но родом от друга община - проверяваш съответно и там.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #242 -: Декември 07, 2010, 23:44:40 pm »
ч
*

    altea

  • ***
  • 214
  • щастието не е крайна спирка, а начин на пътуване.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #243 -: Декември 14, 2010, 12:51:33 pm »
Здравейте, знаете ли дали има удължаване на срока за пререгистрацията на фирмите. Беше до края на годината,но ми казаха,че бил удължен до юли 2011, дали е вярно ? Сестра ми има фирма и беше дала пълномощно на бившия си съпруг да развива дейност,но той се оказа много безотговорен и искам да разбера дали не я лъже защото не му се занимава. Знам,че служебното закривне ако не я пререгистрира ще и струва към 1000лв ,а тя живее в чужбина и не може сега да си дойде.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #244 -: Декември 14, 2010, 21:23:22 pm »
Провери в сайта на Агенцията по вписванията, сигурно има инфо. Аз в момента регистрирам фирма и именно заради изтичащия срок за пререгистрация, се бавят адски много. По принцип регисрацията става за 1 ден, а сега се бави по 30 дни. Говореше се, че ще има уж удължаване на срока, но не съм чула да е решено. Очакваше се, че ако има такова, доста ще се поразмърдат нещата и ще започнат по-бързо да стават регистрациите, обаче цъ! Вече 2 седмици чакам. Ще проверя и аз из сайта, ще попитам счетоводителката и ако науча нещо, ще пиша.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #245 -: Декември 15, 2010, 12:43:20 pm »
Срокът за пререгистрация  НЕ Е УДЪЛЖЕН. Спекулира се в интернет пространството, но на практика няма нищо прието , обнародвано и публикувано. Най-вероятно няма и да има. Срокът за пререгистрация на фирмите, регистрирани преди 01.01.2008г. е до 31.12.2010г. Все още обаче не се знае колко точно ще е държавната такса за служебно заличаване на фирма, която не е пререгистрирана. Информацията ми е достоверна, в момента пререгистрирам доста фирми и почти всеки ден съм в съда или в Търговския регистър.

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #246 -: Декември 15, 2010, 12:54:50 pm »
сиска, точно вчера това търсихме с алиа–алиа и няколко източинка показват, че се удължава срока http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/10/13/976020_srokut_za_preregistraciia_na_firmite_se_uduljava_do_30/
доколкото прочетох е минало на първо четене, а преди месец фирмите за пререгистрация са били 900 000 - почти един милион. Не знам дали чисто административно могат да ги поемат за 2 седмици. Забелязала ли си да има опашки пред АП тия дни/ Уф много мразя с такива бюрокрации да се занимавам и много ми олекна като видях , че са удължили срока. А една служителка от НАП ми каза, че тези разходи дето не се знае колко ще са могат да бъдат и много големи, та препоръчва сами да си ги закрием ЕТ-тата, а не да чакаме служебно да стане.
« Последна редакция: Декември 15, 2010, 12:57:42 pm от cygnus »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #247 -: Декември 15, 2010, 14:28:03 pm »
Какво трябва да се направи, за да влезем в срока?
Аз просто се омотах.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #248 -: Декември 20, 2010, 12:12:14 pm »
Какво трябва да се направи, за да влезем в срока?
Аз просто се омотах.
За да не се изпусне срока , трябва да се подаде заявление за пререгистрация.
Aко фирмата е ЕТ необходимите документи за пререгистрация са следните:
1.подава се заявление образец А1
2.Удостоверение за актуално състояние по § 4, ал. 2 ЗТР
3.Декларация относно истинността на заявените за вписване обстоятелства и приемането на представените за обявяване актове.
В тримесечен срок от пререгистрацията трябва да се публикуват ГФО за 2007 , 2008 , 2009 год. Важно е да не се пропуска този срок глобата е от 2000 до 3000 лева! Нулеви отчети също се публикуват. За публикуването на отчетите се подават следните документи:
1.Заявление Г1
2.Документ за внесена такса - 50 лв.
3.Декларация относно истинността на заявените за вписване обстоятелства и приемането на представените за обявяване актове
4.Отчетите за 2007 , 2008 , 2009 година.
За да се избегне два пъти висене по опашки може да се подадат едновременно А1 за пререгистрация и Г1 за публикуване на отчети.

След като фирмата е пререгистрирана и отчетите са публикувани , може да се пристъпи към заличаване на фирмата. Необходими документи :
1.Заявление A1
2.Документ за внесена такса.
3.Декларация относно истинността на заявените за вписване обстоятелства и приемането на представените за обявяване актове
4.Удостоверение за уведомяване на териториалната дирекция на НАП по чл. 77, ал. 1 от ДОПК - взема се от НАП
5.Удостоверение по чл. 5, ал. 10 КСО - взема се от НОИ . Ако фирмата е имала наети работници , трябва да предаде ведомостите за заплати в НОИ.
« Последна редакция: Декември 20, 2010, 12:29:31 pm от Angelina »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #249 -: Декември 20, 2010, 12:23:37 pm »
Необходими документи за пререгистрация на юридически лица :
1.Заявление образец А4
2.Удостоверение за актуално състояние по § 4, ал. 2 ЗТР
3.Декларация относно истинността на заявените за вписване обстоятелства и приемането на представените за обявяване актове
4.Заявление Г1 за обявяване на учредителен акт
5.Актуален дружествен договор/учредителен акт/устав и отново Декларация относно истинността на заявените за вписване обстоятелства и приемането на представените за обявяване актове , която се прилага към Г1.

За публикуване на отчети за 2007/2008/2009 год.
1.Заявление Г1
2.Документ за внесена такса -50 лв.
3.Декларация относно истинността на заявените за вписване обстоятелства и приемането на представените за обявяване актове
4.Отчетите за 2007/2008/2009 година
5.Публикуват се и решения от Общо събрание , че отчетите за 2007/2008/2009 са приети и Общото събрание решава да публикува отчетите според действащото законодателство.
6.Ако има разпределяни дивиденти , решенията за разпределение също се публикуват.

Ако имате още въпроси питайте , ще се радвам да помогна  :)

« Последна редакция: Декември 20, 2010, 12:30:24 pm от Angelina »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #251 -: Декември 22, 2010, 21:41:08 pm »
Приеха ли предложението, майчинството да се изчислява на база доход от 1.5г назад. Или това ще се приеме от 2011г. Немога да намеря инфо.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #252 -: Декември 22, 2010, 21:49:02 pm »
Приеха го. Някъде четох линк към ДВ.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #253 -: Декември 22, 2010, 23:17:09 pm »
те пък се оляха
що не го направят за последните 20 отработени години
извинете ме за спама, ама съм силно възмутена
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #254 -: Януари 08, 2011, 22:51:41 pm »
Малко глупав въпрос, но кака се пише обява от този тип в word - http://alcohol.bg/images/girlfriend-for-beer.jpg. Не мога да докарам частта с телефона да изглежда по този начин  :oops:

П.П. Извинявам се и за глупавото показно, това беше първото, което намерих в гугъл  :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #255 -: Януари 08, 2011, 22:55:34 pm »
след края на текста добавяш таблица, задаваш колкото желаеш редове и колони /в случая един ред де/ и после нагласяш с влачене дължината на колоните
а текста вътре в поленцето с десен бутон на мишката и опцията "Посока на текста"

или в обратния ред- първо накланяш текста да е по тясната страна, а с таблицата по същия начин
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 23:51:59 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #256 -: Януари 08, 2011, 23:24:27 pm »
Ох, мини и аз така го направих, ама колоните с телефонния номер стават дългички, не ми се получават като на картинката. И разстоянието между редовете намалих  :?

Благодаря ти, аз вече бях решила, че по друг начин се прави

ЕДИТ
Моя грешка, аз не съм накланяла текста  :oops:
Много ти благодаря мини
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #257 -: Януари 10, 2011, 18:03:21 pm »
Ето аз каква питанка имам:

Оказа се, че за да идем на еднодневна разходка от Русе до Букурещ (няма и 70км) ни е нужно да извадим паспорти за децата.

Знае ли някой къде трябва да ида, да ги заявя, колко ще струват и колко време ще са валидни? като се има предвид, че са съответно на 2,10г на 8 мес.

Благодаря предварително.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #258 -: Януари 10, 2011, 18:38:07 pm »
http://www.mvr.bg/Guide/red_podavane_zaivlenia_18god.htm

такси



Носете и удостоверенията за раждане, ще ви ги поискат при проверката на границата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #259 -: Януари 10, 2011, 22:26:20 pm »
Елфи,
благодаря ти за отговора. :)
Другата седмицата ще се наканя, да ги заведа в ОДП-то да ги снимат и да подам заявления.
А при положение, че с мъжа ми нямаме брак, трябва ли той да ме упълномощи?

Луда работа ми се види всичко това!
Ако паспортът на Косьо е валиден 5 години, то той ще бъде почти на шест, а на паспорта му ще се мъдри бебешка снимка! 8O Смешна работа! :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)