0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #200 -: Февруари 25, 2010, 22:06:45 pm »
Изплащат ли се болнични с непостоянен трудов договор?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #201 -: Февруари 25, 2010, 23:51:55 pm »
Ако искаш да кажеш, че все още си в изпитателен срок - да изплащат се.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #202 -: Февруари 26, 2010, 00:03:30 am »
До момичетата, изпратили нотариално заверена деклараци до КЗЛД по пощата - получихте ли си обратните разписки, ев. след колко време?


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #203 -: Февруари 26, 2010, 09:11:42 am »
Здравейте!

Имам един въпрос.

На телковото решение на майка ми с 91% нетрудоспособност, на гърба пише "състоянието попада в списъка на постановление на мпс 92 от 26.04.2002 г. за облагане вноса на автомобили".

Какво означава това и какви облекчения би могло да донесе?

Към днешна дата нищо :D
но ето малко пояснение:
Освобождават се от митни сборове до размера на левовата равностойност на 900 щатски долара автомобили от тарифна позиция 8703 с обем на двигателя до 1800 куб. см и с мощност на двигателя до 100 конски сили, определена по DIN, внасяни от:
1. лица с над 90 на сто трайно намалена работоспособност или трайно ограничена възможност за социална адаптация;

Митните сборове са мито и ДДС. Не се заплаща мито за произведени в ЕС коли, а от 2007 г. не се заплаща и ДДС ако продавачът е физ.лице от ЕС.
Та ако решите да внасяте някакъв друг автомобил - например японско производство, то тогава се заплаща мито и може да ползвате облекчение.


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #204 -: Февруари 26, 2010, 09:35:11 am »
 По повод това
Цитат
не се заплаща и ДДС ако продавачът е физ.лице от ЕС
Maxi , само да те поправя че при внос на нов автомобил от ЕС се плаща ДДС от купувача (тук в БГ).
Според европейското и българското законодателство, когато български фирми и граждани си купуват нова кола от страна от ЕС, те дължат и внасят ДДС в България, а не в страната, от която купуват колата.
« Последна редакция: Февруари 26, 2010, 09:37:46 am от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #205 -: Февруари 26, 2010, 10:27:06 am »
Crow права си. Аз имах предвид, че се купува автомобил втора употреба, все пак ограничението е до 900 USD, който се продава от физическо лице, гражданин на ЕС. Тогава се прави договор за покупко-продажба и не се дължи ДДС. Друг е въпроса каква цена пише на договора и каква е реалната заплатена.........
Иначе за новите автомобили процедурата е както си я обяснила.


*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #206 -: Март 05, 2010, 12:25:27 pm »
Момичета, ако някой е заинтересуван, може да удари едно рамо тук http://bgpetition.com/podpiska_nap/index.html
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #207 -: Март 05, 2010, 14:45:59 pm »
Знаете ли дали е вярно, че осигурителната книжка е отпаднала?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #208 -: Март 05, 2010, 15:16:08 pm »
Преди два дни си изкарах такава в НОИ, очевидно не е!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #209 -: Март 20, 2010, 09:32:45 am »
Здравейте!
Искам да попитам как и къде мога да разбера има ли задействана процедура по прехвърляне на фирма ЕТ на друго лице, което също има свое ЕТ.
Вече мина 1 месец откакто лицето, което се нае да свърши уж тази работа, но няма никакъв отговор от негова страна. Става въпрос за Плевен.
Казва, че документите се изпращали до съда във Велико Търново и от там трябвало да се върне информация...Ставало за 1 месец.
Ако ида в Съдебната палата в Плевен в Търговския регистър, там могат ли да ми кажат има ли въобще задействана такава процедура, че нещо тази работа започна да ми намирисва.
Тези мисли се породиха от това, че когато търся въпросното лице, то почва да увърта и усуква и явно ме хвърля в трета глуха.
Аз не живея в Плевен и не мога да му ходя по петите да го проверявам какво прави, но май ще се наложи...
Дайте мнение и съвет, защото другата седмица ще пътувам до Плевен и поне да знам какво да прявя когато се срещнем очи в очи, да не ме баламоса нещо.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #210 -: Март 22, 2010, 09:20:02 am »
Здравейте!
Искам да попитам как и къде мога да разбера има ли задействана процедура по прехвърляне на фирма ЕТ на друго лице, което също има свое ЕТ.
Вече мина 1 месец откакто лицето, което се нае да свърши уж тази работа, но няма никакъв отговор от негова страна. Става въпрос за Плевен.
Казва, че документите се изпращали до съда във Велико Търново и от там трябвало да се върне информация...Ставало за 1 месец.
Ако ида в Съдебната палата в Плевен в Търговския регистър, там могат ли да ми кажат има ли въобще задействана такава процедура, че нещо тази работа започна да ми намирисва.
Тези мисли се породиха от това, че когато търся въпросното лице, то почва да увърта и усуква и явно ме хвърля в трета глуха.
Аз не живея в Плевен и не мога да му ходя по петите да го проверявам какво прави, но май ще се наложи...
Дайте мнение и съвет, защото другата седмица ще пътувам до Плевен и поне да знам какво да прявя когато се срещнем очи в очи, да не ме баламоса нещо.


Пробвай в сайта на търговския регистър да потърсиш инфо по името на новата , на старата фирма , по булстат би трябвало да ти излезе някакво инфо , ако е задействана пеоцедурата . Това е сайта http://www.brra.bg/
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #211 -: Март 22, 2010, 18:01:28 pm »
         Привет , момичета !
  Имам колежка,която преди три месеца си смени квартирата,заради некоректни хазяи.От тогава не може да си вземе и депозита,който е 200 лева.Момичето ги е отписало вече парите,но иска да подаде жалба в НАП срещу тези наемодатели за укриване на данъци.Не са издавали разписки за наемите,а и не са си регистрирали наемателите.Т.е.прибират си наемите нелегално.Та,момичето не знае в кой отдел на НАП да се оплаче и как става номера?Тя иска данъчните да отидат на проверка във въпросната сграда и на съставят акт за укриване на данъци на наемодателите.Някой знае ли къде и как стават нещата?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #212 -: Март 22, 2010, 18:04:41 pm »
        Привет , момичета !
  Имам колежка,която преди три месеца си смени квартирата,заради некоректни хазяи.От тогава не може да си вземе и депозита,който е 200 лева.Момичето ги е отписало вече парите,но иска да подаде жалба в НАП срещу тези наемодатели за укриване на данъци.Не са издавали разписки за наемите,а и не са си регистрирали наемателите.Т.е.прибират си наемите нелегално.Та,момичето не знае в кой отдел на НАП да се оплаче и как става номера?Тя иска данъчните да отидат на проверка във въпросната сграда и на съставят акт за укриване на данъци на наемодателите.Някой знае ли къде и как стават нещата?

вижте в интернет на адреса на НАП
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #213 -: Март 23, 2010, 20:43:31 pm »
Искам да питам нещо. Някъде из нета съм засичала едни забавни Интернет тестове за бременност. И по точно един където си слагаш пръста на едно квадратче на екрана и то си променя цвета. Забавни са обаче сега не ги откривам. Ако някой има идея ще съм благодарна.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #214 -: Март 24, 2010, 14:18:16 pm »
Знаете ли дали е вярно, че осигурителната книжка е отпаднала?
Осигурителни книжки за 2009,2010г. и т.н. си остават само за самоосигуряващи се лица,отпаднаха за ДУК и ГД.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #215 -: Март 24, 2010, 14:22:24 pm »
        Привет , момичета !
  Имам колежка,която преди три месеца си смени квартирата,заради некоректни хазяи.От тогава не може да си вземе и депозита,който е 200 лева.Момичето ги е отписало вече парите,но иска да подаде жалба в НАП срещу тези наемодатели за укриване на данъци.Не са издавали разписки за наемите,а и не са си регистрирали наемателите.Т.е.прибират си наемите нелегално.Та,момичето не знае в кой отдел на НАП да се оплаче и как става номера?Тя иска данъчните да отидат на проверка във въпросната сграда и на съставят акт за укриване на данъци на наемодателите.Някой знае ли къде и как стават нещата?

Отива в деловодството на НАП и пуска жалба в свободен текст. Обаче няма начин да е анонимна. Трябва да си даде имената и данните.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #216 -: Март 24, 2010, 15:03:26 pm »
Знаете ли дали е вярно, че осигурителната книжка е отпаднала?
Осигурителни книжки за 2009,2010г. и т.н. си остават само за самоосигуряващи се лица,отпаднаха за ДУК и ГД.

Мими, а за времето преди 2009 г.? Конкретно ме интересува 2008 г. Има ли смисъл да си нося книжката в НОИ? И ще си загубя ли осигуровките за този период, ако не я занеса?
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #217 -: Март 25, 2010, 11:10:19 am »
Знаете ли дали е вярно, че осигурителната книжка е отпаднала?
Осигурителни книжки за 2009,2010г. и т.н. си остават само за самоосигуряващи се лица,отпаднаха за ДУК и ГД.

Мими, а за времето преди 2009 г.? Конкретно ме интересува 2008 г. Има ли смисъл да си нося книжката в НОИ? И ще си загубя ли осигуровките за този период, ако не я занеса?

От 01.01.2009 г. не се заверяват осигурителни книжки за ДУК и ГД, а само за самоосигуряващи се. За 2008 год. трябва да ти се завери книжката. Няма да си изгубиш осигуровките , както няма и срок за заверката на книжката , но трябва да се завери.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #218 -: Март 25, 2010, 11:22:49 am »
От 01.01.2009 г. не се заверяват осигурителни книжки за ДУК и ГД, а само за самоосигуряващи се. За 2008 год. трябва да ти се завери книжката. Няма да си изгубиш осигуровките , както няма и срок за заверката на книжката , но трябва да се завери.

Много ти благодаря!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #219 -: Март 26, 2010, 17:19:54 pm »
crow   и  miraniki  , благодаря ви!