0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #20 -: Май 28, 2009, 21:16:37 pm »
да  :D
маргинал идва от френски, аутсайдер от английски
могат да бъдат използвани като синоними, но има известен оттенък разбира се...

за маргинали говорим предимно в контекта на социологията;
при аутсайдерите клоним към психологията.

Мога да говоря, че съществуват маргинални групи, но да се чувствам като аутсайдер ...
Първото е като обективен факт, второто като себеусещане и чувство ...
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #21 -: Май 29, 2009, 15:35:31 pm »
Да си кажа за батериите и Техномаркет - на моят въпрос имат ли контейнер за батерии - ми отговориха имаше един там някъде на края на паркинга - търсих търсих..не го намерих. Продължавам да си ги събирам в къщи.Ще опитам в Метро когато имам път.
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #22 -: Май 29, 2009, 20:34:03 pm »
в Техномаркет  има - на паркинга, като застанеш  лице към главния вход - отляво
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #23 -: Май 30, 2009, 19:27:28 pm »
 Чета си аз една книга, и попаднах на любопитен факт, който авторът и редакторът не са сметнали за необходимо да обяснят.
 Става въпрос за китайската традиция да се деформира изкуствено женския крак - златни лотоси.
 Питах гугъл, но попаднах на доста оскъдна информация в някакъв форум.
Сега ще пробвам на английски.
 Но , все пак, вие какво знаете за това?
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #24 -: Май 30, 2009, 19:42:39 pm »
Не ме питай къде съм го чела,  но знам че от най-ранна детска възраст на момиченцата са пристягали стъпалата с ленти (като бинтове). Целта е да не порастват много. Малките стъпала били смятани за секси и красиви. Ако откриеш нещо повече, да ни кажеш и на нас :lol:.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #25 -: Май 30, 2009, 20:45:06 pm »
Не ме питай къде съм го чела,  но знам че от най-ранна детска възраст на момиченцата са пристягали стъпалата с ленти (като бинтове). Целта е да не порастват много. Малките стъпала били смятани за секси и красиви. Ако откриеш нещо повече, да ни кажеш и на нас :lol:.
Бе тва и аз го открих, и изображения открих, но е много оскъдно като информация.


Не е много приятна гледка (според мен), затова давам линкове :
http://cache.daylife.com/imageserve/02SZfX65SPem1/610
http://cache.daylife.com/imageserve/05dKgcKbrYa5N/610x.jpg

« Последна редакция: Май 30, 2009, 20:57:37 pm от Елфи »
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #26 -: Май 30, 2009, 20:54:04 pm »
Чета си аз една книга, и попаднах на любопитен факт, който авторът и редакторът не са сметнали за необходимо да обяснят.
 Става въпрос за китайската традиция да се деформира изкуствено женския крак - златни лотоси.
 Питах гугъл, но попаднах на доста оскъдна информация в някакъв форум.
Сега ще пробвам на английски.
 Но , все пак, вие какво знаете за това?
Доста жесток обичай, но мисля, че в японската култура е било това, но не съм сигурна.Доколкото си спомням на момичетата още в ранна детска възраст са им пристягали крачетата в бинтове и превръзки.Но не просто са ги стягали, прегъвали са им пръстите към стъпалото и така са ги завивали, за да имат малки стъпала.Ходели са така години, като след известно време пръстите им атрофирали и изсъхвали... 8OБило е адски болезнено...Стъпалата са били един от критериите за една жена, за да може да си намери добър мъж 8OУжасяващо направо.Това ми го е разказвала леля ми, която е чела Шогун на Клавел, както и другите книги след него.Там подробно е описан този обичай.Понеже книгата е за японската култура, та затова си мисля, че това е японска традиция.Но може и да греша, или пък и двете култури да имат сходни ритуали 8O
« Последна редакция: Май 30, 2009, 20:55:41 pm от sixsens »
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #27 -: Май 30, 2009, 21:43:17 pm »
http://cache.daylife.com/imageserve/05dKgcKbrYa5N/610x.jpg

И това тук го смятат за много красиво??! Бих казала, че е отвратително и жестоко. Мислех, че китайците се различават от африканските диваци. :?

http://cache.daylife.com/imageserve/02SZfX65SPem1/610x.jpg
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #28 -: Юни 01, 2009, 12:58:13 pm »
Начало:
В началото на 10 в. Император Ли Ю заповядва на една от наложниците си да бинтова крака си в сребърна панделка и да танцува върху цветя златен лотус. Оттогава в Китай бинтоването на крака се асоциира със златен лотус. Първоначално бинтоването се практикувало сред императорския двор, но впоследствие се разпространява и сред момичета от всички социални прослойки. Счита се за признак за изтънченост, красота и привлекателност.
Как се е практикувало:
Малките момичета започват с първото си бинтоване на пет годишна възраст. Майките им увиват краката по специфичен начин, предизвикваш чупене на крака и образуване на висок свод.  Крайната цел е крак, не по-дълъг от 10 см.  В продължение на три години кракът се чупи множество пъти, за да постигне желаната форма.
Признак е и на класова разделеност, тъй като с такъв крак не може да се върви без придружител.  Масово китайските селянки са оставали без бинтовани крака, за да могат да работят.
Кракът златен лотус е бил основен критерий за избор на снаха от китайската свекърва.
Кракът златен лотус е бил особено привлекателен със своята загадъчност, защото бил винаги скрит. Бинтован, обут в чорапи и гамаши, напръскан с парфюм и ароматна пудра ...

разлика между нормален и "изтънчен" крак
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #29 -: Юни 01, 2009, 13:19:05 pm »
Преди дни прочетох книгата "Източен вятър западен вятър" на Пърл Бък.Там се говори за така наречените "изтънчени и красиви "крака.Това е направо чудовищно сега като видях и снимките.На какво са се подлагали в името на "красотата"... :balk_132:,и за да ги хареса  свекървата.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #30 -: Юни 01, 2009, 13:23:03 pm »
О, Боже!
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #31 -: Юни 01, 2009, 13:36:07 pm »
Чела съм го в книги и съм си го представяла, че е гадно, но това дето виждам на снимките е направо отвратително.  osi_14 osi_13
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #32 -: Юни 01, 2009, 15:41:30 pm »
Аз пак да се включа с въпрос :wink:
Трябва ми съвет от счетоводител, който е работил с програмката на НАП за изготвяне на СД за ДДС-то. Понеже не съм счетоводител, но се опитвам да си направя сама тази справка и да си я подам ( защото е нулева ) я докарах до някъде работата ама зациклих :oops: :lol: почти накрая. И ако има някой който е работил с това ДОС-овско чудо да се обади, че да питам по-подробно :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #33 -: Юни 01, 2009, 15:50:38 pm »
Аз пак да се включа с въпрос :wink:
Трябва ми съвет от счетоводител, който е работил с програмката на НАП за изготвяне на СД за ДДС-то. Понеже не съм счетоводител, но се опитвам да си направя сама тази справка и да си я подам ( защото е нулева ) я докарах до някъде работата ама зациклих :oops: :lol: почти накрая. И ако има някой който е работил с това ДОС-овско чудо да се обади, че да питам по-подробно :wink:

Kажи какви са ти въпросите , надявам се да мога да помогна , въпреки че отдавна не работя точно с тази програмка :wink:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #34 -: Юни 01, 2009, 16:17:02 pm »
То има нови и по-приятни сигурно, но като се плаща лиценз за повечето :?, а на мен не ми трябва само за това и то не профисионално, а лично...
Та:
Направих всичко и съм на края. Незнам как да си разпечатам дневника за Покупките и Подажбите. Оставам с впечатление, че може само на матричен принтер, а аз нямам. И незнам от къде да ги рапечатам ( освен ако не е от "Справка - Протокол", но незнам дали на обикновен принтер ще стане).
И другото е: файловете, които се записаха на дискетата, двата които са дневниците са празни, така ли трябва да е, файла което СД има един ред, само с данните и нулите?
Просто сигурно има някакъв прост начин да си я свърша сама тази работа ама... понеже фирмата ни няма да има дейност, а е регистрирана по ДДС трябва я подавам ( нулува ) таза справка всеки месец и искам да си го правя сама...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #35 -: Юни 01, 2009, 16:35:28 pm »
Олеееее ,ужас, доста криво разбиране за красота.Нямам думи просто....
Значи наистина е Китайска тази традиция.Извинявам се ако съм ви подвела с моя постинг :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #36 -: Юни 01, 2009, 16:56:08 pm »
С нулева СД, не се изискват нулевите Дневници за покупки и продажби :) И да, наистина само на матричен принтер се разпечатват :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #37 -: Юни 01, 2009, 16:56:43 pm »
То има нови и по-приятни сигурно, но като се плаща лиценз за повечето :?, а на мен не ми трябва само за това и то не профисионално, а лично...
Та:
Направих всичко и съм на края. Незнам как да си разпечатам дневника за Покупките и Подажбите. Оставам с впечатление, че може само на матричен принтер, а аз нямам. И незнам от къде да ги рапечатам ( освен ако не е от "Справка - Протокол", но незнам дали на обикновен принтер ще стане).
И другото е: файловете, които се записаха на дискетата, двата които са дневниците са празни, така ли трябва да е, файла което СД има един ред, само с данните и нулите?
Просто сигурно има някакъв прост начин да си я свърша сама тази работа ама... понеже фирмата ни няма да има дейност, а е регистрирана по ДДС трябва я подавам ( нулува ) таза справка всеки месец и искам да си го правя сама...

Разпечатването на дневниците става по следния начин: влизаш в дневника и натискаш ALT+F2, и ти излиза дневника така както трябва да изглежда разпечатан , ако имаш матричен принтер натискаш F2 и разпечатваш. До колкото разбрах ти нямаш матричен принтер затова отиваш в директорията ,където е инсталирана програмката и търсиш фолдър с името ТЕXT , като влезеш там ще си видиш декларациите в Word и ще можеш да ги принтнеш под Win.
На дискетата ти дневниците наиситина ще излизат празни , а справката е един ред започва с булстат маймунки период егн и после нули :)
Ами това е ако имаш още въпроси питай , насреща съм.
А тук http://www.stepsoft.bg/ можеш да намериш безплатна програма за ддс под win, работи се лесно с нея  :)
« Последна редакция: Юни 01, 2009, 16:58:29 pm от Angelina »
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #38 -: Юни 01, 2009, 17:05:38 pm »
Мери, душо, благодаря за инфото.  :flower: Точно произхода на традицията ме интересуваше.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #39 -: Юни 01, 2009, 17:46:51 pm »
Angelina файловете на дискетата изглеждата точно така. Самата СД си я разпечатах вече, запазих я като уърдовски документ точно както каза :wink: .
Довечера ще пробвам и с дневниците, само не разбрах от къде да вляза в тях ( от Справка - Протокол ли, само там като натиснах ми изписа дневници и т.н.)
Ще прегледам и този линк, който ми пращаш ако е по-лесно ( което най-вероятно е така, щом е под WIN) ще ползвам него :wink:
Много благодаря за помощта  :flower: :flower: :flower: :thankyousign:
Довечера ще видим какво ще направя :wink:.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!