0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #180 -: Февруари 07, 2010, 18:10:01 pm »
koki, аз не я обсъждам въобще, защото няма пари за нея- В помощ на майчинството е иначе  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #181 -: Февруари 07, 2010, 18:24:36 pm »
koki, аз не я обсъждам въобще, защото няма пари за нея- В помощ на майчинството е иначе  :D
Да, да тва е ясно.
Мисълта ми беше, че на въпроса на ан манисто отговорът си е правилен - не може да се прехвърли майчинство на пенсионер, освен ако той не е назначен на ТД.
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #182 -: Февруари 07, 2010, 23:30:25 pm »
Мама Мийя, супер се стегнах сега.Майка ми е счетоводител  и проверила за мъжа ми, който е ЕТ няма работници и не издава фактури,  че няма нужда да се регистрира.Утре ще я накарам пак да провери.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #183 -: Февруари 08, 2010, 07:30:10 am »
Мама Мийя, супер се стегнах сега.Майка ми е счетоводител  и проверила за мъжа ми, който е ЕТ няма работници и не издава фактури,  че няма нужда да се регистрира.Утре ще я накарам пак да провери.
Елфита, и моят мъж не издава фактури, но ако някой му поиска - е длъжен да издаде. Така че аз реших, че подлежи на регистрация.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #184 -: Февруари 08, 2010, 12:04:28 pm »
Елфита, Лемон, моят мъж също е със свободна професия (зъболекар). Няма работници, но издава фактури. Свекито е счетоводителка, проверила е и каза, че ще му подава документи за регистрация.

Успех


*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #185 -: Февруари 08, 2010, 12:58:46 pm »
Майка ми провери отново и каза, че подават декларации компании, които имат повече от 15 работника и повече от 6 месеца са боравили с лични данни - лични карти и ЕГН.Стоматолозите работят с имена и ЕГН.Във фактурите няма такива данни,т.е. не са лични данни.Моя мъж се занимава с вендинг автомати, няма никакви лични данни.Все пак за него не се отнасяло.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #186 -: Февруари 08, 2010, 13:35:29 pm »
Във фактурите няма ли три имена, ЕГН и адрес (когато са на физическо лице)? ЕГН-то са лични данни, мисля.

Моят мъж днес си е подал документите. Чакането не е голямо, има много гишета.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #187 -: Февруари 08, 2010, 14:38:53 pm »
здравейте, малко правна помощ ни трябва за следната ситуация
Ник и сестра му имат завещана вила тук наблизо, двамата по равно, отделно имат по 1/3 идеална част от апартамент заедно с мащехата им.
На сестра му й трябват пари и се споразумяха вилата да остане на Ник, а той да се откаже от неговия дял от апартамента, мащехата да наплати дял на сестра му. Та да ни кажете как ще е най-разумно това да се случи, всички заинтерисовани са за този развой на събитията. Вариантите според нас са:
* Ники и сестра му разменят идеални части от имотите и после сестра му с майка му се оправят /тук може би търпи вариации случая/
* Ники "продава" дела си от апартамента на мащехата и с парите "откупва" дяла от вилата на сестра си
ще ни е от полза да знаем и предимствата, и недостатъците на двата случая, мерси



Мини при първа възможност ще ти пиша на лични!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #188 -: Февруари 09, 2010, 00:53:24 am »
Елфита, къде е проверила майка ти? В комисията ли?
http://www.cpdp.bg/?p=element&aid=218
Ако разгледате формите за попълване, ще видите че при "брой физически лица" в раздел II първата опция е именно "под 15", а освен това в "юридически статус" си съществува опция "ЕТ".
Аз лично подавам, пък ако се окаже че не  е трябвало, здраве да е. По-добре така, отколокото да излезе че съм неизправна.
Освен това , част II раздел VI, посочено е че име и адрес също са лични данни.
« Последна редакция: Февруари 09, 2010, 01:02:31 am от Мама Мийя »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #189 -: Февруари 09, 2010, 01:02:55 am »
Ако дадена фирма не отговаря на изисквамията за регистрация или актуализация на вече съществуваща такава, то тя подава молба за освобожзаване от задължението си.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #190 -: Февруари 09, 2010, 16:49:13 pm »
Момичета имам следния въпрос: моя приятелка, която работи в банка, имаше инцидент вчера. Шефа на клона е одобрил дадена операция, но в последствие нарежда операцията да не се състои. Самата операция така или иначе не се е състояла и днес я викат в централата да подписва допълнително споразумение.
Та, може ли да не подписва това споразумение, ако сметне, че е в неин ущърб?
Или да се консултира с юрист и да го подпише утре?

Предварително ви благодаря!

*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #191 -: Февруари 10, 2010, 01:05:13 am »
Мама Мийя, чела е в сайта и е говорила със счетоводната къща с която работи.Значи моя мъж поставя вендинг автомати, т.е. машини за кафе.По никакъв наичин не събира лични данни.Надали някой ще му поиска фактура за това,че си е пуснал стотинките за едно кафе.Затова са и обяснили другите счетоводители, че не трябва.Пък и той много не се стряска, та...Каквото решат да се оправят, аз все се вълнувам.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #192 -: Февруари 10, 2010, 23:02:49 pm »
Момичета, по въпроса за Комисията за защита на личните данни - погледнете тук http://cpdp.bg/?p=pages&aid=7#RP_2 /и тук http://cpdp.bg/?p=element&aid=207 и разгледайте молбата за освобождаване! Може да ви отговори на някои въпроси.
Имайте пред вид и това:

Освобождаването от задължение за регистрация се извършва по молба от администратора на лични данни, подадена по образец, утвърден от КЗЛД. Такава молба може да бъде подадена само от администратор, който към момента на подаването й не е регистриран в "Регистъра на администраторите на лични данни и водените от тях регистри на лични данни".

Аз при на майка ми ЕТ-то имаме две работнички и счетоводителката ми каза да се освободя от задължение за регистрация. Но всъщност, ако никога не си се регистрирал, направо се подава тази молба, без преди това да се регистрираш.

Не знам дали го написах разбираемо, но.... дано съм помогнала. Аз май утре ще подавам молба за освобождаване и сигурно ще звъня на счетоводителката за някое въпросче  :wink: Например - какви документи трябва да се приложат към молбата?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #193 -: Февруари 11, 2010, 12:56:01 pm »
Цитат
Както казахме, Съветът беше осъзнал опасността, която създават контактите между хората, и беше създал Закона за защита на личните данни. Този закон забраняваше съхраняването на имена на хора, телефонни номера, адреси и всякаква друга информация, която би могла да доведе до контакт и евентуално до размножаване. Сам по себе си този закон не би се справил с проблема, защото винаги ще има достатъчно много хора, които са готови да го нарушат и да издадат нелегален телефонен указател. Много по-важна от закона беше съпътстващата го пропагандна кампания, която обясняваше за тава как ние трябва да крием личните си данни и колко страшно би било ако тази информация попадне в ръцете на непознат. За да бъде по-ефективна пропагандата и за да се създаде нужната психоза, от време на време телевизията показваше как някакъв наивен човечец е споделил личните си данни с непозната блондинка и в резултат на това тя, вместо да му звънне по телефона, е отишла при нотариус и е преписала на свое име цялото му имущество. Разбира се, в тези случай нотариусът и държавата не носеха никаква отговорност, а вината беше изцяло на глупака, който е имал наивността да сподели с непознат как се казва и къде живее.

повече - на http://www.gocho.org

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #194 -: Февруари 11, 2010, 20:46:24 pm »
Днес писах, писах.... изгоря ми захранването... та така, сега на ново.   :(
По въпроса за КМЛД. Вече цяла седмица чета. Имаме семейна фирма. Преди време развивахме сериозна дейност. Сега работи само един човек на трудов договор и един президент - ЕТ - мъжа ми, който нищо не получава, но има осигуровка от тази фирма. Прочетох всички въпроси и отговори, правилници, нормативни документи и какво ли още не по въпроса за регистрацията на администратора на лични данни. Изчетох почти всичко от сайта на КЗЛД. Говорих със счетоводители и с кого ли още не - изчерпателен и твърд отговор не получих от никъде. По принцип, основавайки се на Правилника за дейността на Комисията за защита на личните данни и дейността и, раздел III, чл. 46, ал. 1, т.3 - за обработване на данни, свързани с трудови отношения на лица, не повече от 15, имаме право да подадем молба по образец за освобождаване от задължение за регистрация. Барбарончето е писала за същото. Попълних молбата. След това попълних и заявлението - час I и част II, по съвет на счетоводителката ни в училище. Тя ми препоръча, тъй като независимо, че имаме на работа само 1 човек, но издаваме и получаваме фактури, които съдържат данни за фирми и физически лица, да подадем заявление за регистрация на АЛД. Оказа се, че попълването му не е чак толкова сложно, колкото ми се видя първия път. На края реших да попълня и двете неща. Написах и едно писмо до КЗЛД и утре ще ги изпратя и двете - те да си изберат документа, който им трябва.  :lol: :lol: :lol:

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #195 -: Февруари 11, 2010, 20:55:19 pm »
Уф, аз пак се обърках за тези данни и регистрации в КЗЛД.
Ами той срока до 15,02,10, всъщност е за АКТУАЛИЗИРАНЕ на регистрацията на администраторите на лични данни.
Т.е. ако не си регистриран, можеш да го направиш извън този срок. Абеееее - обърках се вече!
Ама за сега няма да подавам нищо! Пак ще се ослушам  :wink:
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #196 -: Февруари 11, 2010, 22:34:35 pm »
Илиянче, пак си в грешка, не е само за актуализиране. Задължително се регистрирайте до 15-ти. Само, че и вие, като нас, май не сте решили какво точно да правите.
Бланката е "Заявление за регистрация на администратор на лични данни". Можеш да си изтеглиш необходимите документи от сайта на КЗЛД на хартиен носител, да ги попълниш и изпратиш по пощата. Можеш и да ги попълниш по интернет, ако имаш УЕП.

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #197 -: Февруари 12, 2010, 00:29:53 am »
Да допълня, че може да се попълнят онлайн, да се разпечата финалната декларация, да се завери нотариално и да се прати по пощата. Аз направих така.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #198 -: Февруари 12, 2010, 11:54:59 am »
Да, и моя мъж направи така - по пощата, заврена нотариално.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #199 -: Февруари 22, 2010, 10:10:21 am »
Здравейте!

Имам един въпрос.

На телковото решение на майка ми с 91% нетрудоспособност, на гърба пише "състоянието попада в списъка на постановление на мпс 92 от 26.04.2002 г. за облагане вноса на автомобили".

Какво означава това и какви облекчения би могло да донесе?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.