0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #140 -: Декември 02, 2009, 15:00:55 pm »
На база последно трудово възнаграждение.
Пък мойта шефка, недвусмислено ми каза, че няма да ми плати и стотинка от полагащата ми се отпуска,защото за какво да ми плаща като не съм била на работа 8O И ако искам да я съдя.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #141 -: Декември 02, 2009, 15:02:02 pm »
Здр момичета,
искам да попитам тестовете за бременност Shure Chek до колко са надеждни, след като на инструкцията пише, че отчита до 99% правилен резултат след първия ден от закъснението на МЦ, а днес вече е 5-ти ден от закъсненито ми и резултата отчете  :bfn: Ако някой знае по надеждни тестове да пише

Искаш да чуеш от нас, че теста не е надежден и си бременна...
Направи си кръвен тест, той е най-показателен.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #142 -: Декември 02, 2009, 15:04:59 pm »
Искам да добавя също че нямам никакви симптоми да ми идва, дори гърдите ми не са напрегнати, а миналият месец само ми зацапа за 3 дни след като МЦ ми е много обилен.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #143 -: Декември 02, 2009, 18:54:50 pm »
Искам да добавя също че нямам никакви симптоми да ми идва, дори гърдите ми не са напрегнати, а миналият месец само ми зацапа за 3 дни след като МЦ ми е много обилен.
Наличието или липсата на симптоми не е гаранция за наличие или липса на бременност :D Щом теста отчита отрицателен резултат, значи той вероятно е такъв....Съжалявам...дано да греша, де! Ако искаш сигурни резултати, направи кръвен тест, както Мимка те е посъветвала - това е най-сигурният метод :D
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #144 -: Декември 02, 2009, 19:25:47 pm »
tedyto, задай въпроса си във форум Опити за забременяване
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #145 -: Декември 03, 2009, 21:56:56 pm »
На база последно трудово възнаграждение.
Пък мойта шефка, недвусмислено ми каза, че няма да ми плати и стотинка от полагащата ми се отпуска,защото за какво да ми плаща като не съм била на работа 8O И ако искам да я съдя.

Благодаря! А за шефката ти думи нямам, мисля че ако решиш да я съдиш, ще успееш. Доколкото ми е известно делата по трудово право най-често се решават в полза на работника.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #146 -: Декември 03, 2009, 22:36:46 pm »
Момичета, на 04.12. детето ми навършва 2 години и съответно приключва платеното ми майчинство. Въпросът ми е, на каква база работодателят ми следва да изплати акумулираните отпуски при напускане, считано от 05.12 - на база обезщетението за отглеждане на дете или на база последното трудово възнаграждение? Благодаря ви!

на базата на заплата ти в последния месец, в който имаш изработени минимум 10 дена  :D
а какво значи няма да ми я изплати- или разрешава, или не разрешава- няма как да не разреши, особено ако е стара отпуска, а отпуската се плаща и то повече отколкото, ако ходиш на работа
ще си я осъдиш като поп, всъщност пусни едно запитване към агенцията по труда, те ще ти обяснят
не е ли по-добре да си изкарате отпуските докато сте все още в трудово правоотношение, дните които ще ви изплатят като няма да ви се признаят за стаж
« Последна редакция: Декември 03, 2009, 22:39:15 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #147 -: Декември 28, 2009, 12:46:08 pm »
Хич не ме бива в обясняването, особено в писмена форма, но искам да знам нещо :wink:

По принцип вече от доста време с работодателя ми сме се разбрали да ме осигурява на по-висока заплата, като разликата от това, което поема той (имам предвид всички осигуровки на мин. РЗ) и на тази, на която искам аз, са за моя сметка (удъжа ми ги в края на всеки месец).

Въпроса ми е какво се случва когато съм в болничен?
Ползвам за първи път от както работя болничен и изобщо не си зная правата в случая и какво се случва.

Болничния ми е почти цял месец, в такъв случай какво ще плати работодателя ми като осигуровки и трябва ли да ми удържи пак същата сума в края на месеца?

П.П. Става въпрос за съвсем обикновен болничен, не за бременност.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #148 -: Декември 28, 2009, 13:01:08 pm »
обикновения болничен ще ти се изплаща от НОИ на база последните 6 месеца, включващи последния месец, който си изцяло осигурена
т.е ако си в болнични от 15.11 например, базата за изчисление ще ти е от октомври включително 6 месеца назад
през време на болничния не би трябвало да дължиш нищо, плащат се само здравни осигуровкиот работодател
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #149 -: Декември 28, 2009, 19:11:02 pm »
Мини, благодаря :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #150 -: Януари 04, 2010, 14:02:27 pm »
Здравейте на всички!
За пояснение на заглавието направо ще дам пример:
Аз например търся едно предаване. То е нещо от рода на "великолепната петорка", но става дума за ремонтиране на жилище. Продукцията не е българска.
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #151 -: Януари 04, 2010, 14:23:14 pm »
Аз се сещам за Пълна промяна на къщата http://vbox7.com/play:2acf9bce
 и също за Изненадите на Деби Травис http://vbox7.com/play:50debec7
Много обичам такива предавания.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #152 -: Януари 04, 2010, 14:27:56 pm »
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #153 -: Януари 04, 2010, 14:30:42 pm »
Аз пък сега съм се запалила по предаването "Незнаех че съм бременна",ама немога да разбера кога го дават и точно по коя програма,май беше по дискавъри ама кой точноо......някой ако знае нека ме светне че е мн интересно.
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #154 -: Януари 04, 2010, 14:51:47 pm »
Сетих се още за Голямото разчистване. http://www.ekrana.info/19154
Маймунче има едно реалити шоу по МТВ казва се бременна на 16 ама май не е това което търсиш.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #155 -: Януари 04, 2010, 14:53:44 pm »
Discovery Travel and Living
02,  2010
22.00  "Не знаех, че съм бременна"
02.15  "Не знаех, че съм бременна"

следващите епизоди може да са след седмица
 :wink:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #156 -: Януари 04, 2010, 15:30:08 pm »
Discovery Travel and Living
02,  2010
22.00  "Не знаех, че съм бременна"
02.15  "Не знаех, че съм бременна"

следващите епизоди може да са след седмица
 :wink:

Даааа дааа даааа това е много благодаря,уникално предаване :)
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #157 -: Януари 05, 2010, 09:13:50 am »
Точно това търсех дени! Втория линк! благодаря ти :youwoman:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #158 -: Януари 18, 2010, 15:33:20 pm »
Discovery Travel and Living
по същата тв дават и Кейт и Джон + 8 първо е родила 2 близначки и след това 6-значета общо 8 деца също е интересно всяка вечер май лъм 23.30 часа беше-сори за спама  :oops:


 А сега и моят въпрос дано има някой запознат с тези неща!Интересува ме следното нещо след като баща ми почина ни казаха наши познати да идем в НОИ тъй като ни се полагали някакви пари на мен и майка ми,така отидохме попълнихме декларации и казаха, че ще  ни преведат по 70 лв., преведоха ни ги и вчера една приятелка на майка ми каза че чела кодекси и т.н.та там пишелоо че по член еди кой си и точка пишело че на съпруг/а и детето/децата им се полагало по една минимална заплата ,та тя каза вървете си търсете парите тъй като сега са ви нужни а и ви се полагат ...оцъклих се тъй като за пореден път се обедих че явно пак нещо в нашата държава не е както трябва не че в момента това е най важното като загубиш близък ,но все пак като го пише някъде не трябва ли да е така .... 8O ще бъда благодарна някой който е на ТИ с тези неща да ми помогне с отговор,мерси предварително!
« Последна редакция: Януари 18, 2010, 15:34:59 pm от Виктория »
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #159 -: Януари 18, 2010, 22:13:16 pm »
Кодекс за социално осигуряване:
чл.11, (2) (Изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., в сила от 01.01.2002 г.) При смърт на осигуреното лице съпругът (съпругата), децата и родителите имат право на еднократна помощ в общ размер две минимални работни заплати и на наследствена пенсия

Това е по кодекса. Не съм запозната точно, за радост не ми се е налагало. Според мен се полага/ако наистина е така/ само на майка ти, а на теб, и ако имаш брат/сестра в случай че сте до 18 г или редовни студенти до 26 г. Така че не е една а две минимални РЗ. А майка ти наследствена пенсия ще получава ли някаква? Да не би пък към нея да й ги прибавят. Ама най-добре пак да отиде до НОИ и да пита точно за това.