0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #120 -: Септември 19, 2009, 18:50:32 pm »
Я ми кажете, как може да се извади удостоверение за наследници за имот, на който наследници са 6 човека, а в него са записани само двама.  8O

Лидка, предшественика на мама беше издал 2 такива удостоверения за наследници, в които са 'скрити' част от наследниците и сега се водят дела срещу него. Така че категорично НЕ, не може да се издава такова удостоверение. В нарушение е и подлежи на съдебна отговорност...
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #121 -: Септември 19, 2009, 21:13:01 pm »
Благодаря ти Мимка. Ще заведем дело, няма начин.  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #122 -: Октомври 20, 2009, 14:13:29 pm »
Айде, сега аз да питам. Мимка пак се прояви. Направих нещо, неопределено от мен, но пръстите ми бяха в опасна близост до Ctrl, Shift, Alt и бутона със знаменцето, та идея нямам кой точно или каква комбинация съм натиснала. ТА! Проблема- на сайта, който бях отворила в момента шрифта стана един мъъничък, на другите сайтове е ОК. Затворих и отворих наново, но няма промяна. Я някой спец да се произнесе...че то от такава беладжийка като мен какво да очаква човек :(
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #123 -: Октомври 20, 2009, 14:39:18 pm »
Когато си отворила сайта, натисни Ctrl и със скролера на мишката си направи големината  на шрифта каквато искаш да е  :)
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #124 -: Октомври 20, 2009, 14:40:47 pm »
Ауу, Вени, жива да си, мацко!  :hug2:
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #125 -: Октомври 28, 2009, 18:56:28 pm »
Здравейте момичета,
снощи бях на гости на моя приятелка и тя попълваше формуляр за мероприятие в училище на дъщеря си,...и така стигнахме до ЕГН-то,(тя ми вика не мога да го запомня)и
на мен не ми стана ясно нищо,знам само,че егн-та след 2000год започват с 0,и от там нататък не можахме да разберем как се образува.
Има ли някой наясно с това да ми обясни,много моля.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #126 -: Октомври 28, 2009, 19:12:36 pm »
сумира се 40 със месеца на раждане
януари /01/+ 40= 41
февруари /02/+ 40= 42
.
.
.
ноември /11/+ 40= 51
декември /12/+ 40= 52
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #127 -: Октомври 28, 2009, 20:08:41 pm »
сумира се 40 със месеца на раждане
януари /01/+ 40= 41
февруари /02/+ 40= 42
.
.
.
ноември /11/+ 40= 51
декември /12/+ 40= 52

Това + 40 само за 2000г. ли е или важи за всички години след 2000г. ? В смисъл дали все се запазва числото 40 ?
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #128 -: Октомври 28, 2009, 20:26:20 pm »
За всички години след 2000-та. :D
Направено е с цел да няма дублирани ЕГН-та с тези на родените през 1900-те години, т.е. през ХХв.
За родените преди 1900-та година, т.е. през ХІХв., към месеца се прибавя 20 /януари е 21, февруари 22 и т.н./.  :D

« Последна редакция: Октомври 28, 2009, 20:28:15 pm от twin »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #129 -: Октомври 28, 2009, 20:35:15 pm »
За всички години след 2000-та. :D
Направено е с цел да няма дублирани ЕГН-та с тези на родените през 1900-те години, т.е. през ХХв.
За родените преди 1900-та година, т.е. през ХІХв., към месеца се прибавя 20 /януари е 21, февруари 22 и т.н./.  :D


Мерси !
Сега пък от любопитство ще се чудя как са подбрали цифрите да са точно 40 и съответно 20, ама това е друга тема  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #130 -: Октомври 28, 2009, 20:44:30 pm »
Ами пак, за да няма дублиране.  :D

Ако към месеците на родените през ХІХв. бяха прибавили 10, щеше да има дублиране с месеците на родените през ХХ-ти.
Пример: ако към януари /1/ се прибави 10, то ще се получи 11, което пък отговаря на месец ноември на ЕГН-тата от ХХв.

По същия начин става и ако към ЕГН-тата на родените през ХХІв. се прибави 30 - то тогава ще има дублиране с тези от ХІХв.

Малко объркано го обясних, ама надявам се ме разбра за какво точно говоря.  :D
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #131 -: Октомври 28, 2009, 20:46:35 pm »
Ахаааа... мерси.. Много хитро наистина... Евала, че си се сетила :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #132 -: Октомври 29, 2009, 19:10:55 pm »
И от мен  :balk_122:мерси
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #133 -: Октомври 30, 2009, 09:10:44 am »
Момичета, искам да да ми препоръчате банка, в която е изгодно да се вложат пари на срочен депозит в лева. Ако някоя от вас има добро мнение за някоя такава, както и ако случайно се занимава с това - ще се радвам да чуя мнения. В момента ползвам услугите на ОББ. Ще се радвам, ако мога да остана там - но май лихвения им процент е в пъти по-нисък от някои други банки.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #134 -: Октомври 30, 2009, 10:28:54 am »
http://www.moitepari.bg/depoziti/depoziti.aspx
Погледни тук. Можеш да въведеш сумата, критериите си и да направиш сравнение между банките, лихвените проценти и всички условия по депозита.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #135 -: Октомври 30, 2009, 12:24:35 pm »
http://www.moitepari.bg/depoziti/depoziti.aspx
Погледни тук. Можеш да въведеш сумата, критериите си и да направиш сравнение между банките, лихвените проценти и всички условия по депозита.
Мерси :) Знаех го този зайт, но не се сетих. Благодаря ти.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #136 -: Ноември 06, 2009, 14:43:26 pm »
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2547571

 :balk_46:Какво ще кажете за този режим на работа.
С две рьце сьм за :balk_121:
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #137 -: Ноември 07, 2009, 19:31:31 pm »
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=2547571

 :balk_46:Какво ще кажете за този режим на работа.
С две рьце сьм за :balk_121:
На мен не ми допада. Аз искам да работя от 8:00 до 14:00 часа. Но не става, osi_8
Не знам, но откакто ни смениха раб. време от 08:30 до 17:30 с един час обедна почивка, ми се вижда по-гадно. Преди беше от 08:30 до 17:00 с половин час обедна почивка.  :)
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #138 -: Декември 02, 2009, 13:54:44 pm »
Момичета, на 04.12. детето ми навършва 2 години и съответно приключва платеното ми майчинство. Въпросът ми е, на каква база работодателят ми следва да изплати акумулираните отпуски при напускане, считано от 05.12 - на база обезщетението за отглеждане на дете или на база последното трудово възнаграждение? Благодаря ви!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: Въпроси от всеки и за всичко
« Отговор #139 -: Декември 02, 2009, 15:00:31 pm »
Здр момичета,
искам да попитам тестовете за бременност Shure Chek до колко са надеждни, след като на инструкцията пише, че отчита до 99% правилен резултат след първия ден от закъснението на МЦ, а днес вече е 5-ти ден от закъсненито ми и резултата отчете  :bfn: Ако някой знае по надеждни тестове да пише