0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Какъв дигитален фотоапарат?
« -: Май 25, 2009, 22:23:39 pm »
Здр момичета, моля да ми помогнете да си избера дигитален фотоапарат. Коя марка предпочитате или имате и доволни ли сте? Моля препоръчайте ми нещо  :D
*
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #1 -: Май 25, 2009, 22:41:53 pm »
Никон!!!! На 100%....  8)
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #2 -: Май 25, 2009, 22:52:48 pm »
Моят е Sony W120,7.2МР и съм много доволна.Прави хубави снимки, има и опция за снимка на усмихнато лице (което е удобно, за да се хване в момента малко дете)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #3 -: Май 25, 2009, 23:00:46 pm »
Като бивш служител във фото веднага отговарям - никон, канон и олимпус. И в никакъв, ама в никакъв случай практика. Само стара слава има.
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #4 -: Май 25, 2009, 23:09:50 pm »
благодаря момичета, аз видях оферта на хенди за олимпус,ама мъжо не е мн навит /той иска самсунг/ и за това пройчвам. Ако някой е ползвал олимпус моля да сподели!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #5 -: Май 25, 2009, 23:21:50 pm »
Че самсунг от кога правят фотоапарати?! Питай го. Аз от най-евтините сапунерки на олимпус съм виждала страхотни снимки. Всичко е въпрос на оптика и матрица. Не броя на пикселите които пишат са важни, а матрицата. А олимпус освен фотоапарати правят и оптиката за медицинска техника, за гастроскопии, микроскопи...
*
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #6 -: Май 26, 2009, 00:28:51 am »
И в никакъв, ама в никакъв случай практика. Само стара слава има.

Защо не практика?Моя е такъв и съм много доволна.Прави хубави снимки и клипове.Снимала съм с него концертите на Ива от балета и прави добри снимки дири и в движение.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #7 -: Май 26, 2009, 00:30:58 am »
От 6 продадени са ни връщали 5.
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #8 -: Май 26, 2009, 00:45:30 am »
Моят е Самсунг.Купих си го преди 5 години от Англия, тук все още почти нямаше избор и бяха много скъпи.Доволна съм от него,но проблема е че е 3,2 пиксела и вечерните снимки не са много добри, през деня са супер.Батерията е презареждаща се.Пак бих си купила Самсунг,но следващия път с повече пиксели.

*
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #9 -: Май 26, 2009, 00:48:18 am »
 Имам един уж нов Самсунг, чудя се сега какво да го правя. Обективът му е замъглен нещо. Май не може да се смени.
 Другият е Олимпус - обикновен дигитален , прави страхотни снимки.
  
*
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #10 -: Май 26, 2009, 09:47:05 am »
С две ръце за Олимпус  :D. Имаме евтин и малък модел от преди 3 години - еми страхотни снимки прави. Незнам колко пари сте предвидили за фото, на има много добри модели за 220-280лв. При нас /работя във фирма, търгуваща с бяла и черна техника / най-продавани са точно Олимпус и Сони.
     
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #11 -: Май 26, 2009, 10:10:13 am »
Panasonic Lumix FX12  :lol: Много съм доволна, има макро, снимане с настройки, някакво интелигентно ИЗО (това още не съм го проучила за какво служи), симпъл моуд, и предварително зададени програми  :lol: Снима и клипове  :lol: Оптиката е Лейка, което също е доста добра гаранция за качествени снимки  :lol:
Нещо много важно - има си вграден стабилизатор, което за такова задапаратно устройство като е мен е изключително важно :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #12 -: Май 26, 2009, 10:31:30 am »
Не помня кое момиче разпитвахме за марката на фотоапарата, може би Новалекса, но съм сигурна че беше Никон. Страхотни са и снимките на цветята които показва с него. Моя  е Канон и съм доволна, но ако трябва сега да си купя - само Никон.
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #13 -: Май 26, 2009, 10:42:15 am »
 Имам Сони Алфа 350 , а предишния ми пак беше Сони. Цветовете им са ярки и ясни. А за Самсунг - на мен никак не ми харесват (лично мнение). Съветът ми е преди да си купиш каквото и да е  - да направиш снимки в магазина и да поискаш да ги видиш свалени на компютър. На дисплея на самоя фотоапарат почти никога не е реално изображението.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    anizi

  • *****
  • 1806
  • Е вярно е, че сърцето ми заби извън тялото!!!
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #14 -: Май 26, 2009, 11:05:54 am »
Аз имам и Канон и Олимпус-канона е по-малък и го използвам за пътувания, екскурзийки, в къщи.... автоматично прави снимките невероятни доста по-добри от сони-ако трябва пак да купувам задължително ще е такъв. Олимпуса ми го донесоха от Англия-наистина прави страхотни снимки, цвят невероятен, ако искаш докато снимаш  можеш да подскачаш снимката пак е перфектна, клипчетата са също като правени с камера......но е голям и тежък, с огромен обектив-малко пвече отива към професионалните апарати. Аз лично препоръчвам канон!!!
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #15 -: Май 26, 2009, 12:55:09 pm »
И моят фотоапарат е олимпус - прави невероятни снимки и е малък и компактен. Не ми заема много място в дамската чанта. И аз дълго проучвах преди да си купя. Напоследък обаче забелязвам един дефект - като направя повече от 20 последователни снимки загрява и блокира, при което обектива започва да се вади и прибира сам и трябва да изчакам 2-3 мин. да се оправи. Добре че е в гаранция още и ще го занеса в магазина да го видят.
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #16 -: Май 26, 2009, 13:01:36 pm »
Моя фотоапарат е Олимпос и съм много доволна от него.Прави страхотни снимки,имам го от 2г.,но досега не ми е правил проблеми с това да загрява.Единственото което не ми харесва в него е ,че при правенето на клипчета няма звук.


*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #17 -: Май 26, 2009, 13:32:21 pm »
моят е panasonic lumix TZ3, а предишния беше canon power shot A80. От тях съм доволна, но са дърти модели. Сега има по-нови и на двата фотоапарата.
Та в тях ми харесва това, че са малки и правят хубави снимки. Имахме и някакъв друг, ама с него нещо от 10 снмки 3 бяха на фокус.
И все пак защо не уточниш поне малко какъв фотоапарат търсиш - моят е сапунерка, а на мъжът ми никона тежи сигурно 10 кила. Побира се в два сака :)
Като го изнесе в градинката да снима и все ще дойде някоя бабичк да попита "Вие от една телевизия ли сте?"
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #18 -: Май 26, 2009, 14:14:47 pm »
Аз в момента снимам с Panasonic limux FZ7. Оптиката му е Leika , има 12 оптично увеличение както и почти пълни ръчни настройки. Вече е поостарял като модел обаче.
Предния ми апарат беше Самсунг А320 /мисля че такива бяха буквичките/. Ами мога да кажа с чиста съвест , че тази сапунерка правеше невероятни снимки. Единствения му недостатък , че софтуера му е бавен. Ако искаш да снимаш нещо което се движи нестава , докато фокусира , докато снеме и нещото избягало.
Re: Какъв дигитален фотоапарат?
« Отговор #19 -: Май 26, 2009, 15:29:12 pm »
Канон, Панасоник. И задължително да има оптичен стабилизатор.