0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инициативата на Слави
« -: Май 19, 2009, 14:15:59 pm »
Цитат
Шоуто издига Валерия Петрова за мажоритарен кандидат за НС

Кандидатурата на Валерия е от 3-ти избирателен варненски район


13 май 2009 г.

Шоуто на Слави издигна Валерия Петрова за мажоритарен кандидат за Народното събрание. В края на март Валерия напусна Министерство на регионалното развитие и благоустройството, където беше младши експерт, заради подадени от нея сигнали за неспазване на заповедта, забраняваща тютюнопушенето в сградата на МРРБ.

Валерия Петрова е на 25 години, родом от Варна. Завършила е Университет в Осло, перфектно владее норвежки и английски език.

„Въпреки козметичните промени по новия избирателен закон, които допуснаха мажоритарен елемент, аз оставам на мнение, че избирателната ни система, също като политиците ни, е скопена. И единственото, което прави, е да възпроизвежда политически скопци. Затова продължавам да мисля, че мажоритарната избирателна система е за предпочитане, защото ще изкара личности на преден план, а не партийни мишоци, които влизат в парламента да забогатеят.” – това заяви в шоуто от 13 май 2009 г. Слави Трифонов.

В предаването Слави представи своята и на екипа на шоуто идея в следващия парламент да влезе поне един свестен човек. Нашият кандидат е Валерия Петрова – поясни Слави, - младата дама, която имаше куража да каже на шефа си – министър Гагаузов, че правилата са за всички, включително и за него.
.......................................................
Валерия Петрова ще бъде издигната за мажоритарен кандидат от 3-ти Варненски избирателен район. Според избирателния закон, ще бъдат необходими 10 000 подписи в нейна подкрепа, събрани от района, от който се кандидатира. Ето защо ние имаме нужда от съмишленици и всеки, който мисли като нас и който иска да има поне един свестен човек в следващия парламент, може да ни пише в интернет на адрес:  valeria@slavishow.com
http://www.slavishow.com/index.php?cat=1&mid=25&id=11840

Снощи,случайно научих за новата инициатива на Слави.
Най-вероятно темата не е на мястото си, но моля модераторите да решат това!
Защо тук?
Вярвам, че никой не е забравил, ролята на Слави за появата на Фонда.
Дължим ли му подобен жест?
Не!
Не сме длъжни да подкрепим кандидата, който издига екипа му, тъй като това е въпрос на личен избор и гражданска позиция.
Но бихме могли да помогнем на инициативата, с изразено лично мнение на посочения мейл ,в събирането на подписи в района на Варна....знам ли?
Дори и това не сме длъжни да правим...
Благодарността не е задължителна! Тя е просто, добродетел.
Нека поне , не забраняме стореното добро!

Почувствах нужда да споделя за това събитие. Аз лично се надявам да успеят да съберат 10 000-те хиляди подписа във Варна и с удоволствие ще дам гласа си , за един млад, неопетнен, амбициозен кандидат на предстоящите избори.

А, вие какво мислите?
Надявам се да направим една добра дискусия по темата!



« Последна редакция: Май 19, 2009, 14:25:17 pm от Eфирче »
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #1 -: Май 19, 2009, 15:09:09 pm »
Подкрепям инициативата, но за съжаление не съм от Варна и немога да се подпиша, за да помогна. Иначе аз гледах предаването с това момиче, много ми допадна, най-вече поради стремежа й да промени нещо. Няма как да се промени нещо и да се спазват закони, ако самите законотворци не го правят. Много ми е наболял напоследък проблема с пушенето на обществени места и с нетърпение чакам да го забранят окончателно от догодина. Нямам против пушачите, но както аз не им тровя въздуха, така би трябвало и те да не тровят моя. Скоро имах много кофти проблем в едно заведение, бяхме седнали с малката на маса за непушачи, и то в мястото за непушачи, а навсякъде около нас настаниха пушачи, а обяснението на сервитьорката беше, че настанили така хората, защото чакали отдавна, ама какво общо има моето здраве с това, и факта, че все пак сме с малко дете, въобще не ги прегна. Много тъпо. Абсолютно подкрепям младата дама, дано събере подписите и успее да се кандидатира, дори бих гласувала за нея.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #2 -: Май 19, 2009, 19:37:53 pm »
С удоволствие бих гласувала за тази млада дама. Щом ще ме представлява от Варна, а и като непушач. Стига наистина да е такава, за каквато я представят.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #3 -: Май 20, 2009, 01:22:25 am »
Не бих гласувала за тази млада дама. Много бързо започват да си вярват тези хора, бе.
Допреди месец-два, когато беше скандалът дали е имала намерение да става политик? Или се е въодушевила сега. Ама то колко му е и като гледа сегашните тиквеници в парламента...
По принцип остро осъдих поведението на Гагаузов при скандала, но немога да подкрепям и такива прибързани решения, нито въпросната девойка.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #4 -: Май 20, 2009, 01:46:20 am »
благодарността няма нищо общо тук. нека не манипулираме! който иска да е благодарен, може да изпрати на Слави писмо, цветя, квото се сети.
но да му подари гласа си, само защото е добродетелен и благодарен - това е неморално, да ме прощаваш, Ефирче.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #5 -: Май 20, 2009, 01:52:54 am »
благодарността няма нищо общо тук. нека не манипулираме! който иска да е благодарен, може да изпрати на Слави писмо, цветя, квото се сети.
но да му подари гласа си, само защото е добродетелен и благодарен - това е неморално, да ме прощаваш, Ефирче.


И това също е вярно!
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #6 -: Май 20, 2009, 12:25:03 pm »
jam,не съм казала нищо по-различно от това, което ти твърдиш. :)

Nina, Слави никога не е излизал от политиката , косвено. Възможно е скандалът "ин витро" в парламента, в последствие и скандала "Гагаузов",да са довели до сегашното развитие на събитията.
От друга страна шоуто направи и акция по събиране на подписи за промяна в избирателната система. В този смисъл развитието е последователно , не прибързано, си мисля.
Ясно е, че  един мажоритарен депутат, срещу 239, на практика почти нищо няма да  промени.
Но този млад кандидат, доказа с действия как се бранят правила.
Слави е поел ангажимент, ако успее да влезе в парламента, да се отчита всяка седмица пред избирателите си директно от екрана.
Практически ще бъде много трудно да съберат 10 000 подписа с лични данни на хора от Варненския район, за да може изобщо младата жена да се яви на избори.
За момента срещат изключителна доброволна подкрепа от най-обикновени хора. Няма черни каси, няма обръчи от фирми , няма лоби....
Самият факт, че нещо се случва , че някой се оптива да направи политиката по-чиста, не ви ли радва ?
Допускам, че се гонят и лични интереси, но за мен е важно да се защитават и обществените, защото до тук , видях само първото.

И други кандидати предстои да атакуват парламента  -Митко Пайнера ,братя Галеви  и шанса ще бъде на тяхна страна , защото ще ги сложат в листите на партии,а дали ще бъдат избираеми-въпрос на обикновен пазарлък.
Останалите "абонирани" депутати са до болка познати и в думите и в делата си.
Това е причината , заради която бих гласувала за мажоритарен кандидат, щом вече и законът ми дава това право.

Няма как да се промени нещо и да се спазват закони, ако самите законотворци не го правят.
:good_post:
Стига наистина да е такава, за каквато я представят.
Гане, тя сама се представи такава, каквато е. :wink:
« Последна редакция: Май 20, 2009, 12:30:17 pm от Eфирче »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #7 -: Май 20, 2009, 12:36:33 pm »
а тези подписи само от варненски жители ли трябва да са и как се събират?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Инициативата на Слави
« Отговор #8 -: Май 20, 2009, 12:42:21 pm »
Да , само от варненски избирателен район.В него влизат и по-малки населени места.
Ще организират щабове във Варна за целта.

Цитат
За да бъде издигната кандидатурата й за независим народен представител, трябва да бъдат събрани 10 000 подписа, при това изцяло и само от Варненския избирателен район, включващ общините Варна, Аврен, Аксаково, Белослав, Бяла, Ветрино, Вълчи дол, Девня, Долни Чифлик, Дългопол, Провадия и Суворово. Едва след това ще бъде подадена нейната кандидатура пред ЦИК.

http://www.varnatribune.com/novini/liubopitno/157-2009-05-15-08-21-49
« Последна редакция: Май 20, 2009, 12:53:42 pm от Eфирче »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #9 -: Май 20, 2009, 16:00:20 pm »
Eфирче, не ми се коментира Слави, аз не го харесвам, напротив!
Аз гледах въпросната девойка и понеже я гледах, казвам, че за нея не бих гласувала и не искам да ме представя в парламента, ако ще и от Божествена партия да се включи. Ако изборът е мажоритарен - не, пак не бих гласувала за нея и за подобни на нея!
Нямам навика да гласувам "за" някого, за да не влезе друг. А не пропускам избори, все пак си имам принципи. Без да твърдя, че моят избор е правилен!
И последно, ако девойката ще е протеже на Слави - съвсем пък ме губи!

Нямам желание да се аргументирам подробно, съжалявам.

 :D

« Последна редакция: Май 20, 2009, 16:41:34 pm от Nina »
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #10 -: Май 20, 2009, 16:13:55 pm »
Нямам желание да се аргументирам подробно, съжалявам.

 :D

Не е нужно, Nina ,благодаря на теб и всички , които се включихте за изразените позиции!
За мен е важно, че се получи дискусия, макар и скромна. :)
Изборът на всеки е неприкосновено, лично право. yahoo_33
« Последна редакция: Май 20, 2009, 16:15:44 pm от Eфирче »
*
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #11 -: Юни 18, 2009, 16:08:28 pm »
Здравейте на всички,които се вълнуват от изборите.
Снощи гледах Шоуто на Слави за мен Валерия Петрова е страхотна,толкова съжалявам,че не мога да гласувам за нея.Горещо се надявям от малко над 300-те хиляди варненци имащи право на глас голяма част от тях да подкрепят Валерия.
Успех от все сърце на Валерия.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #12 -: Юни 19, 2009, 01:08:39 am »
Валерия Петрова за мен не е страхотна, а една лигла, която иска с теоретичните си знания   за "европейския модел" да просперира на бг-действителността. Просто няма как да стане. Що не си седя там, където е завършиила? Щото и там не е могла да се реалзирира май. А и хич да не ми ги пробутва разни идеи от сорта "Върнах се, защотото съм бъгарка, защото искам да направя нещо тук и сега". Той и Царят за това се върна, пък докара доста хора до просешка тояга, но си взе Мусала, Враня и Кричим, като синовете му взеха повече от прилични комисионни за разни сделки и афери.
Това с отчетите е смешна работа...Работила съм в едно от НС и знам какво НЕ може да направи един депутат.
*
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #13 -: Юни 19, 2009, 02:37:33 am »
С много резерви съм към въпросната девойка.
Аз лично никога не бих наела такъв човек на работа, какво остава да си дам гласа за народен представител (така или иначе не мога). С подобни действия от нейна страна в страните, в които е учила в същата ситуация и там би последвало същото. Не зная как това момиче би могло да работи пълноценно и в екип. Не обичам дребнави и крайни хора. Нека поживее и поработи 5 години в България - тогава да се издигне за мажоритарен кандидат. От една единствена постъпка не може да се правят генерални заключения за личностни качества и възможности необходими за народен представител - парламента не е шоу. Отделно, че дори и тази постъпка е направена по безумно неразумен начин и резултатът е единствено популярност. С какво друго се е доказала тази девойка? На практика всеки би могъл да го направи стига да не му дреме, че утре ще остане без работа - не е чак такъв героизъм това, особено когато си на изпитателен срок. Доста повърхностна и популистка кандидатура - това е моето мнение. Още 239 такива и перфектно - а кой ще работи в този парламент? Щото това момиче, не сме видели, че може да работи - дори и домати да продава? Това, което разбрах за нея от няколко изяви е, че е смела до безразсъдство, владее 2 езика норвежки и английски (оставаше и да не ги владее, след като е учила там), не може да се сработи в колектив, има огромно самочувствие единствено на база на една норвежка диплома, незачитане на институционална и корпоративна етика, идеално развява кирливи ризи във вечерни шоута, при това не в резултат на някакви сериозни проблеми на работата на министерството - явно за нея пушенето в министерството е най-големия проблем там - дали е имала време да поразсъждава и поработи върху върху другите по-важни такива - много ме съмнява. Не може да се бориш срещу неспазването на едни правила с погазването на други - има си канален ред за това. Като гледам обаче масово хората я харесват, но нищо чудно повредата да е в моя телевизор.
И още нещо - моят глас също не се продава.
« Последна редакция: Юни 19, 2009, 11:34:48 am от cygnus »
*
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #14 -: Юни 19, 2009, 11:50:25 am »
И аз смятам, че проблема с пушенето е най -малкия в едно министерство. При толкова спрени евро пари за пътищата цигарите са ми най малкита грижа /за уточнение не пуша/. И аз мисля, че първо трябва човек малко да поработи пък после да се втурне към депутатския стол. В този ред на мисли същото мисля и за Станишев, ама това е друга тема.
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #15 -: Юни 19, 2009, 12:01:24 pm »
Като гледам обаче масово хората я харесват, но нищо чудно повредата да е в моя телевизор.
Резултатът след тези 20 години промиване на мозъци, престъпност и липса на справедливост е, че огромен процент от хората в България избягват да разсъждават, реагират първосигнално и емоционално в моменти, когато трябва да се вземе разумно решение.

Общочовешките ценности са заменени с комерсиални.

Резултатът е перфектна машина за манипулиране на обществено мнение, покупко-прадажба на съвест и поддържане на властта на едни и същи икономически групировки.
*
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #16 -: Юни 19, 2009, 12:35:01 pm »
 Днес нямам време да пиша, минавам само да вметна, че доста се бях притеснила от истерията по тази млада дама, но като прочетох последните мнения тук, се успокоих  :lol: . Мислех че само аз (и Сигнуса - понеже сме го коментирали) не я харесвам.
 Мнението ми се покрива изцяло с това на Донка.

 Отделно имам особено мнение за младежите, които постоянно повтарят като мантра как те с елитното си чужбинско образование са избрали да се върнат в България. Идва ми в повече високомерието им. Едва ли не, децата, които растат и завършват образованието си тук , са второ качество.

Та, не мисля , че тази млада дама ще свърши кой знае каква работа в парламента, не давам гласа си за такива хора.


 п.п. Те и Атака вдигаха голяма гюрултия, преди да влязат в Парламента, ама какво стана...нещо не им чувам гласовете.
 Важното е пушилка да се вдига, за да докопаме депутатското кресло  :wink:
 
*
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #17 -: Юни 19, 2009, 13:10:00 pm »
А според мен Валерия Петрова е просто марионетка в ръцете на Слави. В смисъл, че тя е поставеното лице, с което той влиза в политиката. Гледала съм Шоуто, когато е засягало тази тема един или два пъти, и ми направи впечатление, че не ТЯ ще направи това или онова, а че ТЕ ще изискват и ще действат чрез нея. Поне аз така ги разбрах нещата и именно по този начин си обяснявам симпатията на хората към нея.

Иначе аз също не я харесвам, поради тази причина:
  Отделно имам особено мнение за младежите, които постоянно повтарят като мантра как те с елитното си чужбинско образование са избрали да се върнат в България. Идва ми в повече високомерието им. Едва ли не, децата, които растат и завършват образованието си тук , са второ качество.

Също и не мисля, че е направила нещо кой знае колко геройско.
*
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #18 -: Юни 19, 2009, 13:39:35 pm »
  Отделно имам особено мнение за младежите, които постоянно повтарят като мантра как те с елитното си чужбинско образование са избрали да се върнат в България. Идва ми в повече високомерието им. Едва ли не, децата, които растат и завършват образованието си тук , са второ качество.

Да, малко извън темата, и аз наблюдавам това криворазбрано поклонничество към чуждестранните дипломи. Все пак едно е да завършиш конкретен престижен университет (не всички са Харвард и Кембридж все пак), съвсем друго е просто да завършиш в чужбина без значение къде и какво. Ние също имаме престижни висши учебни заведения с традиции и признати от много години навсякъде по света. И подготовката в тях с нищо не отстъпва на най-елитните университети в Европа, напротив.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Инициативата на Слави
« Отговор #19 -: Юни 21, 2009, 01:25:58 am »
Цитат
А според мен Валерия Петрова е просто марионетка в ръцете на Слави. В смисъл, че тя е поставеното лице, с което той влиза в политиката. Гледала съм Шоуто, когато е засягало тази тема един или два пъти, и ми направи впечатление, че не ТЯ ще направи това или онова, а че ТЕ ще изискват и ще действат чрез нея. Поне аз така ги разбрах нещата и именно по този начин си обяснявам симпатията на хората към нея.
Отделен народен представител може единствено да задава актуални въпроси и да внася предложение за именение за такст по законопроект - второто може да бъде отхъвлено още в парламентарна комисия и въобще да не внесе в пленарна зала.
Тъй че, една птичка пролет не прави. Един народен представител не може да внесе законопроект.