0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Разделно хранене
« Отговор #120 -: Ноември 17, 2009, 15:42:15 pm »
Момичета - разделнички  :D , имам въпросче:
В таблицата за комбиниране на храните пише че млякото и месото са "лоша комбинация" , а в книгата коята имам за резделното има рецепти на пиле с млечен сос  :?  - правилно ли е или не??
И друго яйца и месо?? - пише жълтък и месо "лоша к-я"
Опитвам се да направя спаначено пюре, което да е гарнитура към печени бутчета и незнам как да направя пюрето, моля ако някой знае да ми помогне  :oops:
Предварително благодаря  :D

Re: Разделно хранене
« Отговор #121 -: Ноември 17, 2009, 15:56:44 pm »
А коя книга имаш за разделно хранене, защото съм срещала доста, които се разминават сериозно с "истината" за разделното хранене. Относно въпроса ти за соса... аз съм на този принцип- при положение, че соса е само една нищожна част от самото ястие като цяло, не обръщам толкова внимание дали е в лоша комбинация с него. По начало всеки хранителен продукт съдържа от всички хранителни вещества по малко. Обикновено едно от тях обаче преобладава. В случая с месото и соса, едва ли ще се наруши това "преобладаване" на белтъчините като добавиш малко млечен сос.
И да, месо и жълтък са лоша комбинация, защото белтъчините и мазнините са в лоша комбинация.
А ти как го правиш това спаначено пюре обикновено?


Re: Разделно хранене
« Отговор #122 -: Ноември 17, 2009, 16:02:43 pm »
Джиджи, това е книгата
http://www.helikon.bg/books/88/141704_razdelno-hranene-v-balgarskata-kuhnia.-entciklopediia-700-retcepti.html

А иначе за първи път ще правя спаначено пюре и срещнах такива с мляко и тази рецепта ми допадна http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=RECIPE_INFO&RECIPE_ID=698

Другите, които гледах бяха с яйца или картофи  :?

Благодаря ти за отговора  :D

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Разделно хранене
« Отговор #123 -: Ноември 17, 2009, 18:16:59 pm »
Наде,да ти обясня за млякото,че май на доста места го "бъркат".Уточнявам че става въпрос за прясното мляко!И така,разделното хранене ограничава прясното мляко до употребата му за бебета.Теорията е,че то се разгражда от определен ензим в стомаха,който го има при бебетата,но изчезва с течение на възратта,т.е. при възрастния индивид този ензим вече го няма - следователно и млякото не се преработва пълноценно.Ако се налага да се пие мляко,то най добре е да се пие самостоятелно...Какво става с млякото ако все пак решим да го консумираме - т.к. е белтъчен продукт,стомаха отделя киселинен стомашен сок,който обаче пресича прясното мляко и то става на парцали/бучици.Тези парцали са силно сбита маса която полепва по стената на стомаха и от своя страна възпрепятства свевремнното отделяне на стом. сок и забвя храносмилателния процес - с часове!Напр при язва или гастрит при разделното хранене се препоръчва пр.мляко със сухари - полепва по стомашната стена и успокоява киселините....
Това за млякото.Друг е обаче въпроса със нашенското мляко :wink: Като се има в предвид,че е около 60% разредено с вода.... :?(освен ако не си го носиш от село),не мисля че е тоооолкоз фатално!Все пак химичния състав на храните е теория която вс трябва да прилага според продукта...Още повече,че ще го слагаш във пюрето(доколкото разбрах),така че се получава - "самостоятелен" протеин + въглехидрат+ целулоза(спанак) -която пък носи едно малко равновесие във самата комбинация...

За месото и жълтъка - Джиджи ти е обяснила и е така...аз обаче си имам една своя теория,че все пак жълтъка макар и мазнина в състава си си остава животински продукт който е едно цяло с белтъка...все пак в крайна сметка тоз жълтък е част от бутчетата дето ги ядем :D Ама това си е моя теория и не ангажирам никого с нея...

Надееее,сега и аз спаначено пюре ша прая :lol: :lol: :lol:

пп Да ви напомня,че разделното хранене си има правила и едно от тях е състава на ястието да е възможно най-прост.Да не се използват повече от три различни продукта ...нпр бутчета с гъби и салата(ако не я консумирате преди това)
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Разделно хранене
« Отговор #124 -: Ноември 17, 2009, 18:36:14 pm »
Фибс, страшно ти благодаря на цялата тази информация  :youwoman:
И много се извинявам че сега заради мен ще правиш и ти спаначено пюре  :oops:
Аз тъкмо сега варя спанака  :) , утре ще споделим какво сме направили  :lol:


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Разделно хранене
« Отговор #125 -: Ноември 17, 2009, 19:25:57 pm »
И много се извинявам че сега заради мен ще правиш и ти спаначено пюре  :oops:

споко Наде :wink:,скоро и ти да усетиш какво е да ти се прияжда :D :D :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Разделно хранене
« Отговор #126 -: Ноември 17, 2009, 20:27:35 pm »
Благодаря ти!!! Дано и аз имам моето Коледно чудо  :D

*
Re: Разделно хранене
« Отговор #127 -: Ноември 17, 2009, 20:47:16 pm »
Фибо, инфото ти беше много полезно :)
Аз освен да се похваля, че вече постигнах заветната цел с килограмите:). Но си продължаваме на разделно...А как ми се дояде спанак... :oops:
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Разделно хранене
« Отговор #128 -: Януари 09, 2010, 18:49:26 pm »
Много полезна информация прочетох тук  и от препратките  към информация за Разделно хранене.

Особено  за пиенето на вода по време на хранене -аз  сядах с чаша вода  ...

Да питам  последните опитали  -все още ли успяват да спазват режима -изключваме празниците -ясно е ,че е  невъзможно тогава  :wink:

Имам  разни въпросчета  ,ще питам  като съм готова.

Иначе много воля имате момичета  и ви поздравявам !


*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Разделно хранене
« Отговор #129 -: Януари 10, 2010, 08:17:21 am »
Само да вметна, че има значение какво е месото:
ако е пиле, телешко, заешко - е белтъчини
Ако е свинско, патешко - е мазнини
 
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Разделно хранене
« Отговор #130 -: Януари 10, 2010, 16:23:59 pm »
Купих си зелени чайове и от 3 дни квася с тях - дано има резултат, че положението излезе от рамки  :D
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Разделно хранене
« Отговор #131 -: Януари 14, 2010, 13:58:38 pm »
Iffi.13, само на тях ли   :(


« Последна редакция: Януари 14, 2010, 14:07:32 pm от nimika »


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Разделно хранене
« Отговор #132 -: Януари 14, 2010, 14:32:45 pm »
За какви чайове и какво квасене говорите,че нещо не разбирам :oops: :oops: :oops: :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Разделно хранене
« Отговор #133 -: Януари 14, 2010, 14:45:09 pm »
 :lol:  аз разбрах  , че Iffi.13 е само на чай - под "квасене" ,че има вредвид  че  пие   ,пие,пие... :lol:

п.п.остава да видим какво е   вярното  и къде е мястото на зеления  чай в РХ


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Разделно хранене
« Отговор #134 -: Януари 14, 2010, 22:16:55 pm »
:lol:  аз разбрах  , че Iffi.13 е само на чай - под "квасене" ,че има вредвид  че  пие   ,пие,пие... :lol:

п.п.остава да видим какво е   вярното  и къде е мястото на зеления  чай в РХ

 :lol: :lol: :lol: Лелее,хич не зацепих,хи хи хи....

пп Като на всяка друга течност,10-20мин преди хранене и 50мин - 1ч след хранене :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Разделно хранене
« Отговор #135 -: Януари 15, 2010, 09:37:48 am »
 
пп Като на всяка друга течност,10-20мин преди хранене и 50мин - 1ч след хранене :D

Това с   водата  ми е много трудно да го свикна -като правило очевидно важи не само за РХ ,но аз бях свикнала с храната да пия вода  и веднага след хапване и сега ми е  много трудно да се  съобразявам.

Имам да пия   хапчета преди хранене , по време на хранене ,след хранене  /май по всяко време  :lol:/  .Та и  покрай тях не успявам да спазя много режима с водата и  храненето  .
« Последна редакция: Януари 15, 2010, 09:40:14 am от nimika »


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Разделно хранене
« Отговор #136 -: Февруари 24, 2010, 13:56:25 pm »
Аз пак  тук да споделя :

Последния месец се  опитвах да се  храня разделно,не  съм  от най-стриктните   :oops:
В кг  ми нямаше  промяна- очевидно количеството храна е значителен фактор,не е  достатъчно само разделното хранене.

Но  идеята ми беше да е  здравословно ,понеже бях в очакване на резултат от ЕТ  .Забравих за сладко ,шоколад  ; наблягах на салатки, супички,месца  ,но разделно ...
След  отрицателния резултат ,сякаш ми "падна пердето " и налетях на едни вафли и шоколади  , кифли  и т.н  -да не изброявам .
Но не мога да се  контролирам направо  :?
От няколко дни съм едно главоболие ,умора ,изтощение  -предполагам объркания хранителен режим си отмъщава .


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Разделно хранене
« Отговор #137 -: Февруари 24, 2010, 15:02:20 pm »
Хммм,дааа...организмът е мн зловещ понякога...и аз като го "прецакам" си патя после :lol: Връща ми се тъпкано...за урок :?

пп Мила,съжалявам за кофти резултата...гуш
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Разделно хранене
« Отговор #138 -: Февруари 25, 2010, 09:38:31 am »
nimika , аз си мисля, че точно защото не си бременна можеш да си направиш едно разделно- пролетно "освежаване на организма"  8)
Успех ти желая и много съжалявам за неуспеха

*
Re: Разделно хранене
« Отговор #139 -: Април 27, 2010, 12:29:36 pm »
Тука май отдавна никой не е писал?Аз искам да споделя,че съм много доволна от този режим на хранене.Всяка година почти всяка пролет ,де го започвам ,че зимата си качвам тонажа с 4-5кг.И сега съм след куп хормонални хапове +6кг :?Дано си наложа да не посягам към сладичкооо и да се похваля скоро