0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Разделно хранене
« Отговор #20 -: Май 13, 2009, 01:53:03 am »
Много добра комбинация е и кисело мляко с плод.
Да,според мен също ,но в по-късен етап на храненето;Аз се чувствам по-добре с бита сметана!Sъчртава по-добре със сладките плодове.
Всъщност това му е хубавото на разделното,че всички трябва да се съобразим с праввилата,а всъщност всеки може сам да ги нагоди според своето тяло и комфорт.
Ако трябва да бъдем максималисти според идеята,е добре да делим и различните въглехидрати,на едно ядене и разл.протеини!Както и различните плодове и зеленчуци,мазнини и т.н.
напр.
картофи от царевица,картофи от моркови,картофи от ориз т.к. всички са с по различен по състав в-драти
или пил.месо от заешко,сирене от кис.мляко и т.н.
кис.плодове от сладки,както и цитрусови от ябълки,круши и т.н.
пъпешите и дините се ядат отделно от всичко - не се комбинират,ядат се само сутрин преди всяка др храна.....
Не съм чак до толкова строга със себе си,и със тези точно правила по-малко се съобразявам :oops: :D
« Последна редакция: Май 13, 2009, 03:24:42 am от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Разделно хранене
« Отговор #21 -: Май 13, 2009, 02:20:19 am »
да се запиша и аз в тази полезна темичка!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Разделно хранене
« Отговор #22 -: Май 13, 2009, 11:04:40 am »
Цитат
Както и предположих -става въпрос за маринованите зеленчуци,
Цитат
Аз не мисля, че има проблем да се яде таратор, зеленчуците наистина могат да се комбинират със всичко, единствено изключение правят маринованите
Аха,вече се светнах за какво иде реч,ама то трябвало първо да се помисли,пък аз първо питам.То въобще трушиите са си вредни и смятам напълно да спрем да ги консумираме.Без кисело зеле де,от него не можем да се откажем.
Ама,я ми кажете ,аз питах вече ама никой не ми отговори,може ли да се яде сладолед,лято идва.
« Последна редакция: Май 13, 2009, 11:07:09 am от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Разделно хранене
« Отговор #23 -: Май 13, 2009, 12:44:46 pm »
Маринче,може - по-добре да е сметанов,не млечен(заради комбинацията мазнини-захари)
ПО правило,богатите на бяла захар продукти се консумират следобяд,нпр. към 3/4ч
и най-малко 2ч преди вечеря.Хубаво е храната да се приема на стайна С°,за да е най-близко да Т в стомаха.Там има един ензим Пепсин,който се отделя по време на хранене,от студеното той се "пресича" и причинява спазми на ст.стена и болки в корема.Яж си сладолед,но полека за да се затопля в устната кухина.
Тези които не се хранят разделно,сигурно не забелязват такива ефекти,но когато стом.сокове се "подредят",храната се възприема и усеща по- различно :)
Цялата идеология е на основата - различните по род храни,се обработват от различни по род стом.сокове.Целта е да не се смесват соковете,т.к. се неутрализират и в резултат храната не се разгражда до необходимото ниво,задържа се в организма,ферментира и като резултат - токсини,затлъстяване,нарушено хр.см.,лениви черва и куп др.
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Разделно хранене
« Отговор #24 -: Май 13, 2009, 13:17:17 pm »
Ами по принцип всичко което е в комбинация със захари е против принципите на разделното хранене и изобщо против принципите на здравословния начин на живот. Ноооооо, лято без сладолед лято ли е  :D. Аз лично не се лишавам от тази "щастлива храна" , но естесвено се ограничавам, както и от всички сладки и калорични неща, които толкова обичам   :balk_53:
Re: Разделно хранене
« Отговор #25 -: Май 13, 2009, 14:26:17 pm »
Може аз лично за да не нарушавам много смесването на храни си взимах плодов сладолед на Делта моливчето или миналото лято Нестии праскова . Така се позалъгваш малко и не ти прави впечатление ,че около теб се ближе сладолед.Все пак е лято аз и зимата го обичам а какво остава лятото без сладолед
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Разделно хранене
« Отговор #26 -: Май 13, 2009, 14:51:06 pm »
Ми да,то консумирането на прости захари и в-драти е противопоказно,ама....е по едно парченце шоколад следобед или сладоледчеее :D кво толкоз.
Мисля обаче,че тези които сега започват,по добре първия месец да бъдат по-стриктни,и едва след това да се пробват с леки комбинации.Особено ако се търси ефекта на отслабването.Иначе няма да настане обратимост и организма няма да може да се "нареди" и постоянно ще се "обърква".
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
Re: Разделно хранене
« Отговор #27 -: Май 13, 2009, 16:11:46 pm »
да се включа и аз,в началото на миналата година започнах  90 дневна диета разделно хранене, не я спазих 90 дни по стечение на обстоятелствата ,но за месец и половина свалих 7 кг.


Re: Разделно хранене
« Отговор #28 -: Май 13, 2009, 17:29:04 pm »
Мисля обаче,че тези които сега започват,по добре първия месец да бъдат по-стриктни,и едва след това да се пробват с леки комбинации.Особено ако се търси ефекта на отслабването.Иначе няма да настане обратимост и организма няма да може да се "нареди" и постоянно ще се "обърква".
Фибо, съгласна съм с теб, аз дори цялата първа година си го спазвах стриктно
*
Re: Разделно хранене
« Отговор #29 -: Май 13, 2009, 17:41:30 pm »
A така, темата ми идва баш на време. Ние от седмица сме на разделно с цел да поотслабнем малко за лятото.
Ние сме големи прасета, всичко ядем и пием и по много, не ти сладко, не ти баници, рогчета, топчета, бири, мири , ракийки салатки абе с две думи що има читава рецепта из нета съм я сътворила.
Сега е затишие, няма бира, няма тестени, никаква захар и разделно,  спазваме основните правила без да се вманиачаваме прекомерно.
Да питам яйца ядете ли?
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Разделно хранене
« Отговор #30 -: Май 13, 2009, 17:53:09 pm »
Мисля обаче,че тези които сега започват,по добре първия месец да бъдат по-стриктни,и едва след това да се пробват с леки комбинации.Особено ако се търси ефекта на отслабването.Иначе няма да настане обратимост и организма няма да може да се "нареди" и постоянно ще се "обърква".
Фибо, съгласна съм с теб, аз дори цялата първа година си го спазвах стриктно
Силве,аз също около година в началото спазвах.После като си слязах на теглото и почнах полека да хапвам и смесени нещица....охх...ама тъпкано ми се връща после...тежест в стомаха,оригване,главоболие(ааа,момичетата дето почват! не се тревожете ако сте с главоболие няколко дни в началото- от изчистването на токсините е) абе гадост...ти така ли си?Аз само да хапна или да пийна нещо с добавена захар и съжалявам по 100 пъти....дори плодов сок не мога вече да пия ако е със захар!Безалкохолни напитки и тем подобни - абсурд!Не само,че е против правилата ами и организмът след време сам ти казва кое може и кое -не :oops:

Зайче,аз не ям.Не че не може.Просто не ги обичам :lol:
Иначе може - сварени :wink: Гледай и обилно кол. зелени зелечуци покрай тях.Защото оказва се,че протеинът е тежка храна(застоява в тялото най-дълго от всичко - 4/8ч-ако е правилно комбинирана,иначе и до 24ч си стои...(къде е човечето дет драйфа от скайпа))

много се разфилосовставх аз из тая тема,сорри  :oops: :oops: :oops:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Разделно хранене
« Отговор #31 -: Май 13, 2009, 18:10:51 pm »
fibо, нали темата е затова, казвай всичко.
Моят мъж е с главоболие от няколко дена и аз мисля, че е от разделното. Сега да не се хваля, да не чуе дявола :) ама той за тая седмица е свалил 3-4 кг., аз само един, което хич не е за оплакване.
И айде да ви замоля като пишете да споделяте и кой какво е готвил, че започвам да зациклям откъм идеи :)
Re: Разделно хранене
« Отговор #32 -: Май 13, 2009, 19:44:20 pm »
Зайче, ето ти линк към бг-мама,http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=168884.msg3625763 там има много рецепти  :D.
А аз много, много не си падам по рецептите и изобщо по готвенето и най-често ядем някакво месо , печено на фурна, най-вече пилешко, със салата. Много често готвя и постни "зелени манджи" както аз им викам - ориз със спанак, лапад,коприва, зелен лук или праз.Много ги обичам  :D
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Разделно хранене
« Отговор #33 -: Май 13, 2009, 23:19:30 pm »
Аз пак се появявам с поредния си тъп въпрос,ама какво да правя все нещо ме човърка.Ако може да ми помогнете да изровя от някъде кой продукт към коя група спада,примерно хляб и тестени са в групата на скорбялата,нещо такова търся,ама не се справих от 1 час ровя и не става.Морковите в коя група са,че някъде видях,ряпа и моркови при картофите,нещо не ми се връзва,моркова нали си е зеленчук.
Като приключихме с вечерята видях в нета,че маслините били при мазнините и не се съчетават с кашкавал,ами аз си мислех че и те са зеленчук и това ми беше вечерята-кашкавал,зелена салата,зелева салата и маслини ядах.Оле аз взех да се вманиачавам май.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Разделно хранене
« Отговор #34 -: Май 13, 2009, 23:48:24 pm »
Маринка, виж този сайт http://www.zdravoslovno.com/Carbo-hydrates.html Можеш да си избираш различни продукти и виждаш какво съдържание в % имат на въглехидрати, мазнини и белтъчини. Така можеш лесно да се ориентираш . Морковите и ряпата са с 6% съдържание на въглехидрати, тоест спокойно според мен може да се пренебрегне и да си ги ядеш с белтъчини  :D
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Разделно хранене
« Отговор #35 -: Май 14, 2009, 01:26:04 am »
Ммм,морковите,царевицата и ряпата наистина спадат към въглехидратни.Не заради кол.б-драти,а заради съдържанието на целулоза.
Маслините към мазнини.Сирената над 60% също.
Ама до ден днешен майонезата ми е мистерия :?
« Последна редакция: Май 14, 2009, 01:28:50 am от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Разделно хранене
« Отговор #36 -: Май 14, 2009, 09:35:12 am »
........Ама до ден днешен майонезата ми е мистерия :?
Най-вероятно мазнини: олио + жълтък  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Разделно хранене
« Отговор #37 -: Май 14, 2009, 10:44:15 am »
Най-сетне открих това,което ми трябваше,доста интересен сайт http://razdelnohranene.hit.bg/
П.П. сега видях,че сайто който съм дала в началото на темата с таблицата за съвместими храни е този същия,ама кой да го разгледа я :oops:
« Последна редакция: Май 14, 2009, 11:43:40 am от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Разделно хранене
« Отговор #38 -: Май 18, 2009, 23:49:29 pm »
Ехооо, мацки, как сте  :D Как върви новия хранителен режим, свиквате ли  :wink:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Разделно хранене
« Отговор #39 -: Май 19, 2009, 10:45:29 am »
При мен няма кой знае какво да свиквам,аз все си спазвам хранителен режим и все се лишавам от туй онуй.Само сега гледам до обяд да карам на плодове и спирам готвенето на месо с ориз или месо с картофи и разни такива манджички.На мъжът ми също се отразява доста добре РХ,вечер не е подут като балон.Той понеже изразходва много енергия и закусва.Правя му питка намазана с масло и краставичка,все разделни храни.Инъче съвсем не сме стриктни,в събота хапнахме сладолед след обяд.Абе хубаво е разделното.
Искам да питам,чета рецепти за разделно хранене и има картофи със сметана, каква всъщност  е сметаната?
http://archives.zavinagi.com/archive/index.php?topic=118584 ето тук разглеждах .Не че спазвам рецепти,но ей тъй за идеи кое как да комбинирам.
« Последна редакция: Май 19, 2009, 11:58:09 am от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"