0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #140 -: Май 14, 2009, 12:07:57 pm »
Добро утро сладури :)

Анмар, все пак ти стискам палци ;) Дръж ни в течение.
Добре дошла Кърл!  :welcome_1:

Гардже, темата е много деликатна. Да ти кажа и аз си трая в работата. Казвам, че съм на лекар, но не пояснявам на какъв точно. Ако един разбере, ще разберат и другите. Някак си не ми се иска всички да знаят и да ме одумват.
Скоро една колежка ми донесе болничен от репродуктивна клиника и много ми се искаше да и кажа, че и аз ходя там и че я разбирам. Но, не го направих - мисля си , че може да се обиди.

Усмивки  :D


*
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #141 -: Май 14, 2009, 12:33:10 pm »
Привет на всички в този слънчев ден!
Джинка, съжалявам за резултата. Щом не е кръгла нула, значи все пак е имало имплантация, а това си е нещо. Другия път ще стане, ще видиш.
curls  :welcome_1: но за малко!
Успешен ден!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #142 -: Май 14, 2009, 12:57:08 pm »
Цитат
Ако един разбере, ще разберат и другите. Някак си не ми се иска всички да знаят и да ме одумват.
Скоро една колежка ми донесе болничен от репродуктивна клиника и много ми се искаше да и кажа, че и аз ходя там и че я разбирам. Но, не го направих - мисля си , че може да се обиди.
Защо бе,Раши да се обиди,да не е чумава.Това си е здравословен проблем,не нещо заразно.Пък и какво значи да те одумват,те трябва да са пълни глупаци,за да те одумват.Ти се бориш за дете,не крадеш или убиваш,даже си достойна за възхищение не за одумване.Но наистина всеки най-добре си познава хората и си решава как да постъпи,определено положението е деликатно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #143 -: Май 14, 2009, 13:25:01 pm »
Цитат
Ако един разбере, ще разберат и другите. Някак си не ми се иска всички да знаят и да ме одумват.
Скоро една колежка ми донесе болничен от репродуктивна клиника и много ми се искаше да и кажа, че и аз ходя там и че я разбирам. Но, не го направих - мисля си , че може да се обиди.
Защо бе,Раши да се обиди,да не е чумава.Това си е здравословен проблем,не нещо заразно.Пък и какво значи да те одумват,те трябва да са пълни глупаци,за да те одумват.Ти се бориш за дете,не крадеш или убиваш,даже си достойна за възхищение не за одумване.Но наистина всеки най-добре си познава хората и си решава как да постъпи,определено положението е деликатно.
Именно, и мен ме  8O това заключение! Това са някакви предрасъдъци, които аз лично не разбирам. Вас срам ли ви е от това, че се борите да имате дете? Щото ако не ви е срам, не разбирам какво точно ви притеснява? Човек никога не знае, от къде може да получи помощ! Още повече - да помогне на някого. Знанието е сила, така както вие в началото на борбата сте се сблъсквали с хиляди терзания и трудности, някоя ваша колежка сега страда безмълвно и се измъчва от притеснения, без да подозира, че примерно колежката през едно бюро, би могла да и бъде безценна помощ! Или обратното - на вас да ви помогне някой, да ви подкрепи, да ви упъти, да разкаже личен опит /свой или на техни близки/... Не знам, явно не сме на едно мнение.
Аз лично нямам никакъв проблем с работодателя си, знае всичко и винаги когато ми се налага отсъствам от работа. Само докато кажа "шефа, днес имам преглед...или изследвания" той вече казва - "отивай и не се притеснявай, ако трябва не идвай днес". Това е страхотно облекчение, вместо да се чудя всеки път каква лъжа да измислям, защо ми се налага да изляза и после да изпадам в неловки положения. Дори след първата ми операция - работодателя ми изплати стойността на операцията, за което съм страшно благодарна. Колегите ми винаги са ме подкрепяли много и никога до сега за толкова години, не съм усетила лошо отношение или нещо такова. Напротив, само подкрепа, разбиране и възхищение.
« Последна редакция: Май 14, 2009, 13:27:49 pm от Vickson »
*
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #144 -: Май 14, 2009, 13:36:13 pm »
Маринка, Вики,

Прави сте абсолютно! Вие сте извадили късмет, че шефа и колегите ви са разбрани. За срам, не ме е срам изобщо! Но е много важно какви са хората, с които работиш. Дали имат предразсъдъци на тази тема и дали биха използвали този факт за да те засегнат. Моите колеги са доста закостенели, а и повечето са мъже, та затова предпочитам да си мълча. А с колежката съм решила са си поговорим, само чакам подходящ момент ;)

Целувки от мен и хубав ден  :wink:


Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #145 -: Май 14, 2009, 16:00:11 pm »
Раши, това че са мъже не значи, че няма да те разберат. Моите колеги са само мъже и както са мъже така си говоря с тях за моите проблеми. За да става по-бързо, когато имаме много работа, кото съм на прегдлед, все някой ме кара до клиниката, чакаме да ме върне обрато в офиса. Едия колега има много добър приятел, който с жена си също се борят с репродуктивни проблеми ( направили са наскоро инвитро)и си говорим с него без проблем, много от нещата вече ги е чувал. За съжаление има много хора, които се борят за бебче и ето от там където не очаквах, хората около мен са запознати с проблема. Мисля, че не трябва да се притесняваме да говорим за проблемите ни, поне на мен така ми е много по-лесно.
« Последна редакция: Май 14, 2009, 16:04:09 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #146 -: Май 14, 2009, 16:28:28 pm »
Много деликатна ситуация е това, на кого и кога да кажеш, че има проблем. В началото ми беше много трудно да говоря за това, освен с мъжа ми...Не ме е срам, но и аз не искам да ме гледат със съжаление и да ме обсъждат - колко ли пари са дали, гледай колко е напълняла от медикаментите...и други подобни тъпотии. Сега ми е по-лесно. Дори помогнах на моя позната да намери своя лекар и сега, след 8 години мъки, тя е бременна в 4 месец.
Не знам как се съобщава такава новина на приятели и познати  :(...добър ден, радвам се че се виждаме,...ние имаме проблем!!!! :? Не че така е по-добре, но не мога да намеря подходящия момент...а той май все не идва, защото така ми се иска. И моят работодател не знае, но слава Богу нямам никакви проблеми да отсъствам от работа. Но мисля скоро да го осветля... osi_16
Май се олях в писане, ама...
« Последна редакция: Май 14, 2009, 16:30:34 pm от viki_vat »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #147 -: Май 14, 2009, 17:19:44 pm »
Цитат
Ако един разбере, ще разберат и другите. Някак си не ми се иска всички да знаят и да ме одумват.
Това считайте, че и аз го казвам. В нашата служба са много хора, а и чесно казано дори знам как реагират на други с подобни проблеми, така че наистина не искам да се знае. Един да знае нещо и всички вече знаят. Пред него: "Ау, съжалявам...", а зад гърба му "Горките нещастници" или особено когато е ставало въпрос за отсъствия на болен колега "Тоя само в болнични стои, ние му вършим работата". А когато е ставало дума да съберем пари за нечие лечение "Шефовете да дават, ние нямаме !!!" .. Обаче стане ли дума да се разбере някой на какъв хал е - почват да шушукат и да обсъждат ... и него и роднините му и т.н. Така, че до последно докато мога - няма думичка да кажа...
 П.П: Излизала съм в болничен по други причини и всички после разпитват и ме гледат като че съм "дефектна" или "заразна" ...
« Последна редакция: Май 14, 2009, 17:21:33 pm от garga »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #148 -: Май 14, 2009, 17:33:05 pm »
garga ,тя природата на българина е такава мило -само да плюе и да пръска зоба зад гърба на другия,двуличието,интригите,зависта са основните му черти.Не само в колектива ами и в магазина и роднини и съседи и приятели.....всички.Омръзна ми да си преповтарям някоя реплика и после да се чудя какво всъщност искаше да каже с тия думи,защо така ми ги каза ....и т.н.Няма оправия това ни е заложено в гена,.....не че не вярвам че някъде има и добри хора ,но отдавна не съм срещала такива...
 
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #149 -: Май 14, 2009, 17:36:16 pm »
Гардже, много жалко, че хората в колектива ти са толкова тесногръди и огничени. Като помисля, на твое място, с подобни колеги и аз може би щях да си мълча, незнам.... Ще намериш начин да се справиш с тази ситуация :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #150 -: Май 14, 2009, 17:38:49 pm »
Здравейте, момичета,

Гардже, честно казано при такива колеги и аз не бих споделила  :( ! Знам за какви елементарни хора говориш.
Със сигурност е страхотно шефа да знае и да ви подкрепя, особено и финансово, но дори и само да ви пуска за прегледи и това е достатъно. Но наистина има работни места накоито не е особено "здравословно" да се споделя....
Аз също не съм много по споделянето на проблеми. Аз неходя на работа, затова го нямам този проблем, казала съм само на 3 приятелки, и то на 3-та казах само защото е бременна за втори път и все ме пита "ама вие кога..." и просто ми писна и казах.....
Не е срам от това, просто няма нужда  да "бия камбана" по въпроса.

Приятен ден на всички  :D

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #151 -: Май 14, 2009, 18:17:38 pm »
Наистина е жалко, че има такива хора....
Само още нещо искам да ви кажа по-повод на споделянето и положителните страни от него. Две години се опитвах да намеря връзки с един доктор, който просто ми се налагаше да видя. Накрая, след като успях да вляза в кабинето му /с много връзки!!/, на вратата ме посрещна сестрата, която за мое най-голямо учудване се оказа моята комшийка един етаж по-надолу  8O Представете си колко удивени бяхме и двете, най-вече аз! А аз изрових света са стигна до там.... Тя ми вика, абе ти не знаеш ли че аз съм сестра? Аз и викам нямах идея че си медицинско лице дори! А се виждаме всеки ден и си говорим... ама точно за конкретния проблем не. От притеснение, какво ще кажат комшиите. А тя толкова много ми помогна после!
Така, че момичета, данък обществено мнение никой не плаща и не би трябвало толкова да ви притесняват хорските погледи и думи. Малко повече увереност и самочувствие ще са ви от полза. Аз се гордея с борбата която водя всеки ден и не давам на никой да ме съжалява, защото няма да какво!!!
А помощта е навсякъде около нас, само трябва да се огледаме и да я поискаме!
« Последна редакция: Май 14, 2009, 18:19:33 pm от Vickson »
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #152 -: Май 14, 2009, 19:11:19 pm »
Надеж, за жалост ми е писнало и от "приятелски" подпитвания - "Какво чакаш, хайде на 30 години си вече" ... Направо ми е ПИСНАЛО от такива дружески подмятания ... Така, че за хубаво или лошо и с приятели за сега не съм споделила. Някой беше казал, че всички хора са щастливи по еднакъв начин, но в болката си всеки е сам !
 Иначе днес във Варна временцето наистина се пооправи, но за жалост така са ме заринали с работа, че не съм си подала носа навън ... Още 2 дена и идва миг отдих :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #153 -: Май 14, 2009, 19:42:43 pm »
Надеж, за жалост ми е писнало и от "приятелски" подпитвания - "Какво чакаш, хайде на 30 години си вече" ... Направо ми е ПИСНАЛО от такива дружески подмятания ... Така, че за хубаво или лошо и с приятели за сега не съм споделила. Някой беше казал, че всички хора са щастливи по еднакъв начин, но в болката си всеки е сам !
Гардже, много добре те разбирам защо не си споделила!!
Има много и "доброжелателни хора".... :x
Все пак ако нямаш потребност га споделяш - не го прави!!! Свят свободен!!!  :lol:
Аз казах на тези хора, защото наистина ги чувствам много близки. Дори това момиче за което писах е много добър човек и тя пита само от добри чувстава, защото знае че искам детенце, аз дори съм кръстница на нейното момиченце  :D.
Но примерно имам приятелка,която скоро ще прави инвитро и не съм ѝ казала нищо....
Просто съм трудна в споделянето... :oops:
Тук в нета е съвсем различно....

Викс, миличка, много си права че никой не плаща данък обществено мнение и че всъщност какво значение има какво говорят за нас - важно е ние да сме си ОК!!! Но защо трябва да споделяш ако това ще те накара да се чувстваш зле?! Хората сме различни и някой просто се чувстват по-добре като не го правят.....
Много е хубаво че всички сме толкова различни  :D
Обичкам ви, момичета  :grouphug:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #154 -: Май 14, 2009, 19:48:19 pm »
Гардже,ами мислиш ли душо,ако тия хора имаха и най-бегла представа щяха да ти "подмятат" така?На мене една приятелка,точно така ми беше "подхвърлила" и без много много да се обяснявам само й казах "Ми така било писано,при някой става по-трудно" Вярвай ми,повече не ме е питала нищо,нито го е "подмятала".Даже и стана криво,че се е проявила нетактична....
Нормално е хората да подхвърлят такива реплики!Всеки си мисли,че знае какво им е на другите.Като имаш работа,сносни доходи и кола,всички преценяват че си щастлив и пълноценен човек,ама никой от тях не ти спи в леглото и не ти "вижда" сънищата и кошмарите,тревогите и всичко което заключваш сутрин като излизаш...
Аз спецялно споделих с шефа и колегите си.Срещнах огромно разбиране,за което съм много благодарна.Е,аз напуснах,но това си беше лично мое решение.Дори работодателя ми спомогна да бъда финансово обезпечена след напускането.С родителите съм си споделила(което беше мисля грешка)и най-близки две приятелки.Никой не ме пита нищо,всички са много съобразителни.Ако ми се говори - говоря си с тях и с вас(най-вече :D)Ако си мълча - не ме разпитват...

И аз като Надето,не крия ама и тъпани не бия!!!Казвам на тези които преценя,пък и не всеки го интересува какво ти е на сърцето...
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #155 -: Май 14, 2009, 20:12:40 pm »
Момичета, днес нямам зацаване. Според доки трябваше да ми дойде вчера или днес. Записа ми час за ЦС след цикъла за другия петък! Толкова трудно се записва час - и ако го пропусна  :o Според нея няма бременност, но кога ще ми дойде!??? Следобед поддържам 37.3 -37.5 Тази сутрин не я мерих. 3 дни зацапване и вместо да дойде, днес нищо. Направо се отчаях! Така ме е страх от тази пуста снимка
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #156 -: Май 14, 2009, 20:15:55 pm »
вярно е че не всички подмятания са злонамерени, защото преди време когато въобще не съм мислила за деца и аз съвсем без да се замисля съм подпитвала разни вече женени приятели кога ще си направят бебе  :oops:
но откакто знам какво е да искаш ама да не става си мълча по въпроса - защото общо взето когато хората са намерили човека и всичко останало им е ок - или още не искат деца или просто не става веднага и няма какво да ги разпитваш всеки път когато ги видиш :)
а за споделянето - явно и аз съм по-трудна в това отношение защото съм казала само на една близка приятелка - не че ме е срам но просто не ми се говори по въпроса с всеки  :(
за това страшно се радвам че ви има вас, и ви прегръщам всички :)
 :bighug:    




*
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #157 -: Май 14, 2009, 22:11:42 pm »
ДОБЪР ВЕЧЕР БАНДААА :D
Наминавам набързо да ви нагледам и да ви пожелая приятна и спокойна вечер :D
ЯЯ гледам много сериозна тема сте подхванали.Ще ви споделя аз какво казвам на такива,които не са гледали нито една серия от "филма Усещане" :wink:Казвам им да си гледат работата и хич не ми пука,а дори напротив.Да,има хора които го правят от невежество и нетактичност,но има и такива дето си го казват с неприкрита злоба с цел да те наранят.Но то си има кой да ги съди,аз гледам да ги игнорирам и да гледам напред :D
ЛЕКА ВЕЧЕР


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #158 -: Май 14, 2009, 22:16:09 pm »
Здравейте,оф най-сетне да седна да ви попрочета.Днес бях до 12ч.на работа ,ама моя мъж го пратиха по работа до Бургас и аз да не си стоя сама в къщи ,на буса и с него.Направих си една разходка,чудно временце беше.
Та на въпроса за споделянето,изцяло подкрепям Виксън,но и е вярно,че който не се е сблъсквал с нашия проблем,хич не е наясно за какво иде реч,колко болка,сълзи,разочарование има в душите ни.Нашата счетоводителка например има 2 дечица,разбира се без проблем,да са  й живи и здрави,та тя много ме подкрепя и преживява с мен всичко,но сама си казва,че на 100 % не е наясно колко всъщност е трудна борбата,но въпреки всичко виждам приятел в нейно лице.И пак твърдя,че съм горда със силата която имаме да се борим,за оптимизма който живее в нас и изобщо,че искаме и даваме всичко от себе си за да бъдем майки.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #159 -: Май 14, 2009, 22:26:15 pm »
Джинка, каква хубава картинка пак си ни "скопосала" :)
 Момичета, къде се изпокрихте ? Я да взема да ви сръчкам да сте по-активни, че като се върна от работа ми е направо ритуал да стоя пред компютъра и само да чета ли чета във форума ...
 Анмар, миличка не се тревожи за ЦС - а по-добре иди на друг лекар, че взе да ме съмнява дали не си бременна...За което се и моля да е така де :)
 Маринка, да не те беше страх да си стоиш сама ? И мен да си призная ме е шубе, но само ако се наложи вечер да стоя сама в къщи. Иначе за гордостта от борбата, да ти кажа не само че не се гордея, ами и хич не ща да съм горда с толкова зор дето виждаме ...
 Целувам ви ....
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.