0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #60 -: Май 12, 2009, 14:22:19 pm »
Привет банда!
На всички пожелавам успех и на чакащите, и на тези с процедури, и на тези с прегледите!
Радостинка, спокойно мила, само я заведи колкто се може по-скоро на лекар, така и ти ще се успокоиш и на нея ще и олекне. Кастрирана ли е Мона? Аз нали също съм кучкарка - ми че ние преди два месеца бяхме луднали - тя милата беше много зле и я виждам, че е зле, ама като не може да ми каже какво я боли... С температура и пищи от болки. Оказаха се кисти и течност в матката, със силно възпаление. Оперираха я по спешност, изчистиха всичко, сега е кастрирана, но ми е здравичка. Е, няма да ставам "баба"  :lol:- но и така съм щастлива, като ми се усмихне на вратата когато се прибера и знам че е здрава :lol:
Абе от все сърце ти желая да е нещо много по-безобидно, но все пак бях длъжна да споделя. Тя е на 2 години и половина и не се е разгонвала още????? Това е много странно. Нашата за първи път на 8-9 месеца се разгони....
« Последна редакция: Май 12, 2009, 14:31:32 pm от Vickson »
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #61 -: Май 12, 2009, 14:27:51 pm »
Виксън, честно да си кажа подобно нещо не ми беше и минавало през ум, че е възможно :ask:  8O . А аз така чакам да се разгони и да и намерим мъжки,за да си имаме малки  :a_dog_03: :a_dog_03: :a_dog_03:  :wink:
Ей, че оспамих темата с моите кучешки проблеми   :oops:
« Последна редакция: Май 12, 2009, 14:29:41 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #62 -: Май 12, 2009, 14:52:48 pm »
Привет от мен!
Най-накрая успях да стигна до тук  :D
Джинка  :crossfingers:сигурна съм, че утре ще ни зарадваш!
Приятен слънчев ден на всички!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #63 -: Май 12, 2009, 14:59:36 pm »
Радостинка, спокойно мила. Гледам кучета от много малка и мога само едно да те посъветвам - като не иска вода - давай с лъжичка, иначе ще се обезводни сериозно.
Странно е че не се е разгонвала - нека Доки я види и евентуално една кръвна картина няма да е зле.
Най-добре е ако намериш енено семе и и свариш малко - после като е хладко и даваш през 15 минути по една чаена лъжичка. Ако я боли коремче, това ще го успокои и няма да се дехидратира.
За кърлеж или няква гад проверихте ли я? Вече ги има всякакви по полянките вижте на лапките и коремчето - може заради това да боледува?! При всички положения ще се оправи. Ще й мине бързо  и шак ще сте двете  :dogrun: и ти след нея :cross:
[/url][/url]
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #64 -: Май 12, 2009, 15:30:17 pm »
Привет момичета .Честита темичка.Много положителни емоции.
  Аз само ви наглеждам ,защото няма какво да се похваля-само дето от тоя дуфастон ли какво чувствам малко напраежение ниско доло - дали е нормално незнам и дали изобщо да го отдавам на него.Тъй като е супер жега ви черпя с нещо много свежо.Само да внимават тия дето са на диета-множко калории ще им дойдат,може само да си опитат.<a href="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/Ice_Cream_dessert_02.jpg" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/31/Ice_Cream_dessert_02.jpg</a>
 
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #65 -: Май 12, 2009, 16:03:02 pm »
Госката,благодаря ти ,аз ще хапна сладоледче само ,от сметаната и вафлената коричка ще се въздържа.
Аз да ви питам нещо ,нали наскоро зачоплихте тема за разделното хранене,от 2 часа ровя разни таблици за съвместими храни,ама явно съм много куха и нищо не разбирам,не баш нищо ама малко са ми ясните неща.Примерно не знам какво е млечно-кисели зеленчуци.Уж зеленчуците са съвместими с всичко,ама млечно-киселите не съвсем с всичко.Моля ви ,който може да ми помогне нека ми прати таблица и пояснения на лични,ще съм ви благодарна.
Гардже,знам че ти се хвана с разделното хранене,моля помогни,че аз не толкова,но мъжът ми иска да опита,значи и аз покрай него.Аз лично винаги съобразявам какво ям,примерно тестяно не кусвам въобще.Сега от противозач.съм сложила 2 кг.,но пак се ядва 50 кг.съм.Ама като почна стимулациите ще трябва хем да не се подлагам на диети ,хем да не прекалявам,тъй че разделното е супер вариант.
Айде пак прекалих да дрънкам.Ще чакам съдействие,моля.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #66 -: Май 12, 2009, 16:15:41 pm »
Маринка, аз за съжаление не съм била на разделно хранене и не мога да помогна ( пак ме бъркате с някой друг. Вече си мисля, че има и някое друго свраче в редиците ни )...хи-хи-хи. Аз обаче мога да ти помогна със слабеенето, защото миналата година свалих 10кг !!! И сега си ги поддържам. Но отслабнах, по-скоро с диетата на Дюкан, макар и видоизменена. Ако пробваш 3 дена само да ядеш само месо (пиле, риба, телешко) и то печено или варено, варени яйца и обезмаслено кисело мляко с лъжица трици е него - ГАРАНЦИЯ че ще свалиш поне 1,5 кг. !!! Ако ти се дояде сладичко, може да пийнеш чашка Кока Кола лайт, но не повече ... И много вода !!! задължително - поне 2 литра на ден. И ако е възможно гледай след 17ч. да не ядеш... Гаранция, от мен ...
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    titibar

  • ****
  • 696
  • Няма невъзможни неща ако Бог реши да се случат!!!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #67 -: Май 12, 2009, 16:19:05 pm »
Здравейте сладурани!Аз едва смогвам да стигна до компа.Винаги минава и кафето и закуската,че и обяда,но в този горещ следобед ви предлагам по едно лятно удоволствие



Радост мила дано ти оздравее  :dogrun: .Внимавай да не се обезводни в тези горещини и по-бързо на ветеринар.
Джина-утре е деня на истината.Още рано-рано да ни пуснеш по някой вирус.Аз вярвам че ще ги има.
Луци успех на прегледа в петък.
И на всички много приятен остатък от деня.
  <br />
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #68 -: Май 12, 2009, 16:37:12 pm »
Гардже,явно съм се объркала,тъй ми останало в акъла че ти започна наскоро разделното.Аз по принцип искам да започнем разделно,а не да спазвам каквато и да е диета.По принцеп имах 10 кг.излишни и преди 3 год.ги свалих с безвъглехидратната диета и до сега си ги поддържам,само дето както казах сложих 2 кг.от хапчетата,но разделното искам да си ни стане като начин на хранене и за това искам подробности.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #69 -: Май 12, 2009, 17:00:14 pm »
Маринка, мисля че Мелоди започна с разделното, ама не съм 100% сигурна, ако искаш я питай на ЛС. Ти, миличка, колко си висока, защото 50кг хич не са много??!!

Гарже, аз я гледах тази диета на Дюкан, но нещо ми се стори сложна  :? :oops: . .. Ама това което казваш ти изглежда лесно, пиши ми на ЛС с малко повече подробности (като имаш време) да не спамим тук.  :oops:
 
titibar  и goskata , ей, момичета, ама хич не мислите за нас опитващите се да отслабнем  :P :wink: :lol:

Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #70 -: Май 12, 2009, 17:21:58 pm »
На темата за килограмите - и аз имам да свалям едни две килца от противозачатъчните като Маринка, само че аз съм на спортна вълна вече цяла седмица ходим с милото да бягаме 8), като гледам да не хапвам сладко и тестяно. Много внимавам да не кача повече, чеееее преди четири години свалих 10 кг с много усилия и лишавания и от тогава поддържам едни килограми и сега от две килца и  osi_12
А иначе, моичкия завел Мона на лекар имала някаква възпалена жлеза до дупето  8O, но чакаме след няколко часа да дойде другия доктор  и той да се каже мнението ( те са двама там където я водим и жената само толкова му казала ). Но от колега на работа, който също има пикинез разбрах, че това се случвало често с тази порода и тази жлеза се изстисквала  8O и се оправяли. Ще видим по-късно.
И аз се улях в писане...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #71 -: Май 12, 2009, 17:39:50 pm »
Здравейте сладурани :)

Ради, не се притеснявай значи. Аз имах болонка и при нея също се запушваше жлезичката и се възпаляваше. Кучетата, които живеят навън тичат много и жлезата им се изцежда сама. Но, тези, които ги гледаме вътре имат такива проблеми. Доктора ни показа как точно се изстисква и започнахме през месец два да я почистваме. След това вече нямаше проблем.

Успех :)


Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #72 -: Май 12, 2009, 17:49:27 pm »
Благодаря Раши, вече съм по-спокойна  :wink:
И отново сори за спама   :oops:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #73 -: Май 12, 2009, 17:57:56 pm »
 :witch: Ехо, пак се отплеснахте ...

Тема за животни : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29950.0

Теми за поддържане на тялото : http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=24309.0
                               http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=26346.0
                               http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=27906.0

 За разделно хранене не видях, ако няма , си направете  :wink:
*
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #74 -: Май 12, 2009, 18:15:23 pm »
Точно това щях да предложа - да си направим тема за разделно хранене. И аз искам да се пробвам. Отивам да сътворя една /ако още няма де/  :D всички желаещи да заповядат!!!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=36643.new#new
« Последна редакция: Май 12, 2009, 18:17:46 pm от viki_vat »
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #75 -: Май 12, 2009, 19:19:44 pm »
 
Леле Радостинкааааа- Ама вие НИКОГА ли не сте изстисквали жлезата?! Това е много важно за ВСЯКО куче - иначе лошооо. Води се на 6-8 месеца на доки, той попипва и ако има нужда я изтисква. Аз имам далматинка и сама не я стискам, че ме е страх да не прецакам нещо кученцето.
Сега като я изтискат ще се оправи за 12 часа и пак ще е ок. Няма страшно :)
Извинявам се за :offtopic:
[/url][/url]
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #76 -: Май 12, 2009, 19:27:59 pm »
radosttinka и на нашата Сара се беше случило същото- не искаше да се движи даже и едвам вървеше. Заведохме я на доки и тя и изтиска жлезата и след това веднага хукна да бяга, така че ако е само това е бял кахър  :crossfingers: yahoo_17
Мацки какви са тези изкушения- вземам си и от двете сладоледчета, че изглеждат много вкусни  :eat:
Надеж давай снимки мило, че нямам търпение да гледам  :lol:
Мацки гушкам ви всички и продължавам да се ровя из бумагите, че край нямат  :wink:
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #77 -: Май 12, 2009, 19:33:59 pm »
jasmin_veni,не е задължително на всяко куче да се стискат жлезите,само ако има възпаление!!!!!!Най-често при породисти кучета,да не кажа че само при тях,при не достатъчно разходка и липса на твърда храна-кокали,които спомагат за самоизчистването на жлезите!!
 :sorry: за спама,но съм вет и не можах да се въздържа :sorry:
Днес пропускам тай-бото,че съм на театър,дано да си струва "жертвата" :D

Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #78 -: Май 12, 2009, 21:22:44 pm »
Здравейте, сладурки!
Радостинка, надявам се че вече всичко е наред с твоя малчо  :a_dog_03: след днешния преглед!
Джинка, как си мила? Ще чакаме всички да ни зарадваш най-приятно утре!  yahoo_17  :crossfingers:
Веселушко, какви са тези бумаги? Внимавай да не се преработиш, че имаш и други важни неща да свършиш! :bed:
malvina82, браво на теб, хубаво е да се спортува, а аз нищо не правя само ям.  :eating:  Усещам как скоро ще посетя темичката за разделното хранене и няма да излизам от там, докато не вляза във форма!
« Последна редакция: Май 12, 2009, 21:25:42 pm от deska_meska »


*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Слънчева майска седмица (11.05.2009 - 17.04.2009)
« Отговор #79 -: Май 12, 2009, 21:37:41 pm »
Здравейте, момичета. Днес цял ден само за жлези си говорите и няма с какво да се включа ...
 Тук във Варна - голяма буря иде и се чудя дали няма да ме хване шубето пак ... Много мразя да гърми.
 Днес след много умуване и съвет на Денис (благодаря Дени за съветите) - реших, че нямам овулация и може би това е моят проблем. Много малка разлика имам в БТ, но за сметка на това винаги е двуфазна и хормоните са ОК. Знам ли вече ... Как само искам да минава гадната ЦС и всичко да е ОК, да се видя с док. и да се разбере най-сетне къде е проблема. Има ли ову, ще я бъде ли и да се надявам ли, че като гледам май, май ... всеки месец си чакам и чакам ...
 Не ми обръщайте внимание, вкиснах се - май е от кофти времето ...
Целувки на всички !
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.