0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #460 -: Юни 15, 2009, 23:19:25 pm »
Ajena, посполанке такава! Да ставаш и  да се заемаш за нещо полезно! Какъв е тоя мързел бе девойки? Е и аз не съм от най активните, ама това ващо на нищо неприлича!  Нищо покопонясвайте малко, защото другото лято няма да ви е до купони и гости! Ще си висите по градинките и ще бъркате пюрета таушите ще ви пукат! Да сте живи и здрави и силни  и много, много усммихнати! :flower: :balk_184:
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #461 -: Юни 16, 2009, 00:26:24 am »
Браво,момичета!Много сте забавни!Обещавам да мисля и пиша само позитивни неща.То така и вас ви натоварвам и обременявам,а всички имаме нужда от почивка и спокойствие.Сигурна съм,че мечтите ни ще се сбъднат и ще се радвам да стане още този месец.
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #462 -: Юни 16, 2009, 00:42:03 am »
Момичета, някоя от вас стимулирана ли е с Меногон за инсеминация - подкожно в корема? НА мен схемата ми е по две сухи по 75 в един разтвор 4-ти,5-ти и 6-ти ден и по едно сухо 75 на 7-ми и 8-ми ден. Днес ми беше втората инжекция, но много се е зачевило около мястото и ме боли.НЕ знам дали си въобразявам,но се чувствам и някакси подута. Имала ли е някоя от вас подобни симптоми?

Благодаря предвартелно!

*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #463 -: Юни 16, 2009, 00:55:45 am »
Annie13, когато ме стимулираха и мен с меногон точно така се чувствах.
непомня дали схемата беше текева, н и аз никога не съм я знала, защот необичам дасе превя на доктор, но това лекарство,какт и всички други хормонални препарати действат така. Не се притеснявай и вярвай на лекарите. Трябва да  се пдготвиш, че организма ти ще реааааагира п странен начин, но всичк е временн, само крайния резултат към коййто се стремим ще ни е за цял живот. Спокойно си слагай ампулите и не се взирай във всяко петънце, болка и неразположение. След време когато всичк приключи положително дори няма да се сещаш за този етап. МАЙКА лесно се неестава!!!
Кураж и ние ще помагаме! И не го мисли много! Живей си нормално и не се обвързвай с конкретен резултат. Само да си споойна!  Поздрави от мен и успех
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #464 -: Юни 16, 2009, 01:02:03 am »
Момичета, някоя от вас стимулирана ли е с Меногон за инсеминация - подкожно в корема? НА мен схемата ми е по две сухи по 75 в един разтвор 4-ти,5-ти и 6-ти ден и по едно сухо 75 на 7-ми и 8-ми ден. Днес ми беше втората инжекция, но много се е зачевило около мястото и ме боли.НЕ знам дали си въобразявам,но се чувствам и някакси подута. Имала ли е някоя от вас подобни симптоми?

Благодаря предвартелно!

   И аз бях стимулирана с меногон, но ми го биха в дупето и не ме болеше, но съм чувала, че се бие и в стомаха, та не се притеснявай. Понякога обръщаме повече внимание на неща, които не си заслужават.
   Успех и от мен!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #465 -: Юни 16, 2009, 09:00:36 am »
Момичета, някоя от вас стимулирана ли е с Меногон за инсеминация - подкожно в корема? НА мен схемата ми е по две сухи по 75 в един разтвор 4-ти,5-ти и 6-ти ден и по едно сухо 75 на 7-ми и 8-ми ден. Днес ми беше втората инжекция, но много се е зачевило около мястото и ме боли.НЕ знам дали си въобразявам,но се чувствам и някакси подута. Имала ли е някоя от вас подобни симптоми?

Благодаря предвартелно!
annie13, и мен ме стимулираха с Меногон ( но в комбинация с Клостилбегит ), аз разбрах, че Меногона е мускулна инжекция и се бие в дупето, а подкожните ги слагат в корема. А това да се бие само сухото вещество, не бях чувала, та то е като прахче  osi_10 . Къде ти ги бият в клиниката, където ходиш или някъде другаде ходиш да ти ги слагат? И док ли каза така да редувате веднъж сухото вещество и след това с разтвора?
Дано се включат и други момичета да споделят, на мен ми е странна тази схема...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #466 -: Юни 16, 2009, 10:39:50 am »
И аз  за инсетата съм стимулирана с Меногон,но винаги мускулно и никога не са ми слагали само сухо вещество.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #467 -: Юни 16, 2009, 11:45:14 am »
Меногон се слага подкожно в корема. Много задалбахте в тия инжекции! Докторите си знаят работата. Annie13, не се притеснявай за страничните ефекти. Напълно нормални реакции  имаш. Малко ще си подута, но после ще се радваш на резултата! Приятен ден на всички!
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #468 -: Юни 16, 2009, 11:49:43 am »
И моята стимулация беше с Меногон и Клостилбегит.На мен ми го слагаха мускулно в дупето.Понеже не събрах смелост да си го слагам сама сутрин ходех в манипулационната на поликлиниката а вечер у дома идваше една сестра да ми го слага.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #469 -: Юни 16, 2009, 12:52:23 pm »
Бамзе,май на всички са ни го слагали мускулно в дупето,а не подкожно.Тъй че определено док.си знае работата.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #470 -: Юни 16, 2009, 14:01:09 pm »
Момичета, ей сега се сетих да ви попитам нещо?По принцип има ли разлика между прегнил и овитрел?Стана ми интересно защото първите две инсета  бяха с овитрел, а последното с 5000 ед. прегнил. :oops:
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #471 -: Юни 16, 2009, 14:29:11 pm »
Няма разлика освен в цената! А на мен при трите стимулации са ми били меногона в корема! Сигурно затова нямаше резултат!!! Хайде стига с тия инжекции! Няма абсолютно никакво значение. Все пак е лекарство и действа дори да го изпиете през устата.
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #472 -: Юни 16, 2009, 16:06:14 pm »
Виолет, доскоро нямаше внос на Прегнил и затова ни слагаха Овитрел, който е с 6500 единици, но 3 пъти по-скъп. При мен и при Прегнила и при Овитрела усетих болката от овулация след около 36 часа след инжекцията, така че явно действат еднакво.
В сряда май ще се засечем при Димитрова с Раши и Виолет :)
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 16:12:35 pm от Meme »
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #473 -: Юни 16, 2009, 16:16:53 pm »
Как сте сладурки? :)

Мемчо, аз ходих днес при Димитрова. Беше невероятна лудница - имаше адски много хора. Дано утре да е по-спокойно ;) Ианче ще ходя пак на 24ти.

Иначе, се разбрахме, че ще правим последно инсе (на естествен цикъл) и после подавам документи за фонда. Взеха ми кръвчица за изследване на ФСХ.  :) Много се радвам, че няма да пия Утрогестан този месец, направо ми разказваше играта!

Стискам палци на всички!  :crossfingers:


Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #474 -: Юни 16, 2009, 16:19:44 pm »
meme, и ти ли ще ходиш в сряда? :P
Никога не съм усещала болка при овулация дори и с овитрела и прегнила.Това нормално ли е?На второто инсе след овитрела имаще съвсем леко боцкане в яйчниците, но сега, след прегнила, нищо не усещам  :?
rashi, а ти защо си го пила утрогестана?Не ти ли го изписват вагинално?
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #475 -: Юни 16, 2009, 16:26:49 pm »
Ами Вили, при второто инсе беше вагинално, а при третото изрично ми казаха да го пия. Странно ми е, че сега ме пускат на ЕЦ. Ама те си знаят най-добре. ;)


*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #476 -: Юни 16, 2009, 16:37:01 pm »
Вили, в сряда съм при Димитрова. Болката при овулация не е задължителна, от това което четох можело да боли преди, по време или след пукането на фоликула, може да има зацапване, а може да няма никакви индикации. Добре,че са прегледите, че ако трябваше сами да си определяме момента на овулация... Аз от 5 инсета съм я усетила 3 пъти, а преди това съм пробвала с тестове, но те не отчитаха категорично.
Раши, пак се разминахме с 1 ден  :) Как са ти фоликулчетата?
« Последна редакция: Юни 16, 2009, 16:42:33 pm от Meme »
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #477 -: Юни 16, 2009, 17:16:55 pm »
Meme, ако ходиш до обяд, със сигурност ще се засечем :D Да и аз така съм чела, но си помислих, че от лекарствата би трябвало да се усеща овуто.Явно при всеки е различно.
Ращи, правили ли ли са ти отново изследвания на прогестерона преди да ти кажат да го пиеш?Интересно ми е кой прием е по-силен..така да се каже.Аз по принцип съм с леко нисък прогестерон и досега съм го слагала само вагинално.Не се притеснявай..щом са ти казали на естествен цикъл, значи имаш ову  :balk_47: и няма смисъл да те тъпчат с хапчета.
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #478 -: Юни 16, 2009, 19:06:03 pm »
Мемчо, нямам още фоликулчета, още ми е 4ти ден :) Ама ако идваш на срещата в СФ ще се видим :)

Вили, пускаха ми прогестерон - беше си в норма, не помня стойностите обаче. То и първото инсе беше не ЕЦ. Ама се чудя защо сега пак решиха да е ЕЦ. За Утрогестана, мъжът ми е медицинско лице и ми каза, че като го приемаш през устата действа много по силно. Като се слага вагинално, има само локално действие.

Цунки  :pink_dust_1:


*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #479 -: Юни 16, 2009, 20:23:39 pm »
Здравейте момичета! Значи така, а :)утре ще има голяма срещица при Димитрова, жалко,че минах днес. После пак в четвъртък. Някой да идва тогава?
Ей, rashi, и аз бях днес. Наистина беше голяма лудница, чакахме да мине една пункция, после се занимава с някакви документи и чак тогава почна да преглежда, извика две момичета, които бяха преди мен /може ти да си била едната/, после бях аз /чаках си на столче/, а като знам колко прави имаше.
Днес ми е 12 ден, в дясно имам два фол.19 и 16 мм, в ляво 1х14 и други много малки. Но както всеки път по това време лигавицата е много тънка 5 мм, в четвъртък пак на преглед и да видим кога ще е инсето.