0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #380 -: Юни 12, 2009, 00:09:17 am »
Момичета, здравейте и от мен! Да се тревожа ли? Незнам. Днес бях при Димитрова-14 ден, един фоликул 20 мм (във вторник беше 18.5) и един 16 мм (във вторник също беше толкова), лигавица 10мм. Сложиха ми Прегнил 5000 и насрочиха инсето за събота сутринта. Мен обаче ме придърпва и от вчера си правя овулационни тестове-сутринта имаше мн. бледа втора черта, сега обаче по-тъмна. Какво да правя, ако утре овулирам, да тичаме ли към клиниката? На мен ми е първа стимулирана инсеминация и се питам дали Прегнила оказва влияние на овулационния тест? Възможно ли е този фоликул, който два дни не е мръднал изведнъж да стане примерно 17-18 мм или ще завехне?
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #381 -: Юни 12, 2009, 00:27:33 am »
bamze, хормоните ми са добре, не съм в критическата...за сега :wink:, но след 8г. безуспешни опити малко съм загубила вяра в естествения си цикъл :lol: Ей тук ми идва отвътре да тегля една м...а, ама пуста цензура...Както и да е, опитите продължават :pleasantry:
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #382 -: Юни 12, 2009, 00:56:06 am »
Northerner, Знам много добре как се чувстваш! Нали сме се оставили в ръцете на докторите! Ще ги слушаме, но много ти се моля да не се разочароваш! Ще видиш, че ще се получи когато най малко го очакваш! Успокой се и давай напред! Ще се изненадаш многооооо приятно някои ден! Колкото до тегленето ..... И на мен ми идва да го направя, но какво от това! Нашите бебета ще са супер! Щ видиш! Глеми щастливци ще се!
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #383 -: Юни 12, 2009, 01:06:26 am »
Момичета, здравейте и от мен! Да се тревожа ли? Незнам. Днес бях при Димитрова-14 ден, един фоликул 20 мм (във вторник беше 18.5) и един 16 мм (във вторник също беше толкова), лигавица 10мм. Сложиха ми Прегнил 5000 и насрочиха инсето за събота сутринта. Мен обаче ме придърпва и от вчера си правя овулационни тестове-сутринта имаше мн. бледа втора черта, сега обаче по-тъмна. Какво да правя, ако утре овулирам, да тичаме ли към клиниката? На мен ми е първа стимулирана инсеминация и се питам дали Прегнила оказва влияние на овулационния тест? Възможно ли е този фоликул, който два дни не е мръднал изведнъж да стане примерно 17-18 мм или ще завехне?

Не се тревожи излишно.Док си знае работата-щом е насрочила инсето за събота значи така трябва.Прегнила се слага за да таймира овулацията-обикновенно тя настъпва 36 часа след него.Късмет и дано инсето да завърши със :bfp:
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #384 -: Юни 12, 2009, 12:11:50 pm »
Ех, милички, току що ми дойде и на мен лелището! Днес ми беше деня за тест -  14 ден от инсето, и реших да го направя утре за по-сигурно. Но, гадината ме изненада. Много ми е мъчно:( А като си помисля колко ще му е кофти на момчето ми, още по-тъжно ми става!

northerner, мила, една голяма  :bighug: Пък дано да е наш ред следващия месец! 

:bighug: на всички :)



Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #385 -: Юни 12, 2009, 12:23:51 pm »
Раши миличка  :bighug: . Толкова съжалявам и така до болка те разбирам :(
То какво стана, никоя от нас ли няма да види положителното тестче през Юни :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #386 -: Юни 12, 2009, 12:58:47 pm »
Ужасно съжалявам, момичета, ДИМ, Раши, Northerner  :grouphug:
Няма да се предаваме! Нов месец - нов късмет!  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17
Стискам палци на очакващите чудото :crossfingers: :crossfingers:
Трябва да имаме положителен тест в отбора този месец, неможе така!
 :wave:
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #387 -: Юни 12, 2009, 13:37:38 pm »
Раши,
Лелището  :witch: този месец се  държи като на състезание... обикаля ни на спринт и гледа да цъфне баш в деня на теста.  Аз си поплаках днес, поплачи си и ти Загубихме битката, но не и войната.
Днес бях при нашия доктор и той ме изстреля за инвитро, това ми беше 4-та инсеминация и няма смисъл да се пробваме с повече.
Попитах за риска от рак при инвитро - доктора категорично отрече да има риск от рак на гърдата. Каза, че такъв се появява при хормонално заместителна терапия (мисля, че има предвид противозачатъчни) провеждана с години.
При инвитро се увеличава риска от рак на яйчника, който обаче не е инвазивен, каквото и да означава това, дано и нико



Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #388 -: Юни 12, 2009, 13:38:28 pm »
Дано и никога, никоч от нас не го разбере!
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #389 -: Юни 12, 2009, 13:47:48 pm »
Гери, и на мен така след 4-тото инсе ми заговориха за ин витро, но аз помолих да направим още 2 и Владимиров се съгласи. Даже при прегледа след неуспешното 5-то инсе, каза че трябва да мислим за ин витро, но ще опитаме и 6-ти път,при някои се получавало от 6-ти. Аз съм се настроила за ин витро на есен и сега топкам топката с инсета :) Гери, вие кога се разбрахте да правите ин витро? Може ли да се почне веднага? Или как? Месеците текат неусетно и не искам да губя време.
И мен ме успокояват, че нямало опасност от рак при кратки стимулации, ама страх лозе пази  :)
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #390 -: Юни 12, 2009, 14:08:31 pm »
Благодаря сладуранки :) Този път поне не закъсня много като миналия месец и да ме подлъже тотално! Цун 


Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #391 -: Юни 12, 2009, 14:46:28 pm »
Rashi, а ти приемаш ли утрогестан след инсетата?На мен ми зкъснява след всяко инсе и ме мъчи 5-6 дни.Та ...мисълта ми е дали е от утрогестана?Пожелавам ти успех следващия път, както и на всички в тази темичка...най-късно Юли да имат щастливи новини :drunk:
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #392 -: Юни 12, 2009, 15:09:33 pm »
rashi, мила, втора инсеминация ли ти беше тази? С какво те стимулираха? Сега ще ти променят ли стимулацията?
Meme и на мен док. ми заговори за ин витро още след втората инсе. Дано да оттървем кожите,момичета! Аз умирам от страх от упойката и пункцията.
« Последна редакция: Юни 12, 2009, 15:11:48 pm от northerner »
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #393 -: Юни 12, 2009, 15:40:29 pm »
Виолет, и на мен след първите 3 приема на Утрогестан ми закъсняваше и мислех, че е от лекарството, но сега на 4-тия прием не ми се отрази. И аз незнам какво да мисля
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #394 -: Юни 12, 2009, 16:15:38 pm »
Meme,както с всяко нещо, предполагам че организмът свиква и с клостила и след прием известно време, нещата се нормализират.Но...при втората ми инсеминация, отново след значително закъснение, имах бледа втора черта на един от тестовете и след като започна кафявото течение, отидох на кръвен, който показа 0.01.Димитирова каза, че може да е имало нещо, но да не се е задържало.Така че, е възможно и това да е причината за закъсненията(не винаги разбира се).Момичета, а защо ви предлагат инвитро след второ инсе?Имате ли някякъв открит проблем?Защото, когато всичко е наред се опитва поне с 5-6 инсета.Аз също съм при Владимиров, но на мен не ми е предлагал инвитро.При нас проблема е, че съм с поликистоза....друго засега няма.
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #395 -: Юни 12, 2009, 16:17:15 pm »
Душици, да взимам Утрогестан 2 пъти на ден по 2. Миналия път го слагах вагинално, а сега го пия и да ви кажа от него ми се вие свят и ми е лошо.  :( Миналият път ми закъсня много. Лекарката обаче ми каза, че не може да е от Утрогестана. от него закъснявало до 2-3 дни.

Мемчо, това ми беше трето инсе. Първото беше на ЕЦ, а второто и третото на Клостилбегит и после Утрогестан. При второто ми биха и Овитрел 2 дни преди инсето.
Ще видим ако има четвърто дали ще променят стимулацията.


Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #396 -: Юни 12, 2009, 16:22:19 pm »
По темата за закъснението и утрогестана - на мен си ми дойде като обикновено, по принцип ми идва на 16-я ден след овуто, този път беше на 17-я, но пък имах зацапване 2-3 преди това, а пиех 3х2. Явно като всичко друго и това е строго индивидуално.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #397 -: Юни 12, 2009, 16:26:38 pm »
rashi, когато се пие утрогестана, се появяват и странични ефекти.Точно затова го предписват и вагинално.Аз досега не съм го пила(само вагинално), а по принцип съм с малко нисък прогестерон.Твоят лекар умишлено ли ти го е предписал за пиене, защото ако е уместен, е по-добър другиат вариант за да се избегне тази замаяност и останалите странични ефекти.
radosttinka, наистина е много индивидуално.Има момичета на които си им идва точно навреме, дори и зацапвания нямат.Много неприятно беше при мен първия път, защото след 5 дни закъснение и още три зацапване ми дойде с пълна сила, а бях убедена че този път се е получило. :x
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #398 -: Юни 12, 2009, 16:30:33 pm »
Спокойно момичета! Представете си, че нямаме проблеми, правим секс и хдп изненада! Нищо не губим ! Ако ни дойде ок! Има и следващ път, ако не СУПЕР! Нито ще сме изненадани, нито ще се чудим какво да правим! Поплачете малко, пуснете си хубава музика и не се взирайте във всичко! Не кройте планове за следващи опити преди това да е крайно наложително и момента да е настъпил! Успокойте се МОЛЯ ВИ! Не си пълнете красивите главици с глупости за разни раци и бъдете щастливи! Правете всичка с голяма удоволствие и желание! Обичайте мъжете си и се радвайтер че са до вас в този момент. Всичко ще се нареди и всички ще сме много щастливи един ден! НЕ УНИВАЙТЕ МНОГО ВИ МОЛЯ! osi_5
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #399 -: Юни 12, 2009, 18:14:35 pm »
Bamze, много окуражителни думи :) Хубаво е, че има и позитивно настроени хора между нас.Ако всички бяхме посърнали, нямаше да можем да си даваме кураж една на друга.Аз също съм сигурна, че при всички опитващи рано или късно нещата се получават.Просто трябва мнооого търпение и най-вече да осъзнаем че чудеста се случват не когато ние поискаме, а когато те преценят.Та нали за това са "ЧУДЕСА" osi_17