0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #320 -: Юни 09, 2009, 00:24:34 am »
Здравей,Ани!Момичетата са ти обяснили основните неща при инсе-няма смисъл да се повтарям.Това,което обаче ме притеснява мен е -има ли смисъл да правиш инсеминация при запушена тръба?И то при условие че овулираш в яйчника точно на запушената тръба.
Много късмет и стиснати палци!
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #321 -: Юни 09, 2009, 10:31:25 am »
Добро утро,
Ани и аз незнам защо инсе като си със запушена тръба, но щом е казал док. сигурно няма проблем, успокой се и следвай процедурите които ти казва док.
а на мен от снощи се опитва да дойде лелката, но все още не е  8O до сега не ми се е случвало чак такива мъки,
успех на всички чакащи
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #322 -: Юни 09, 2009, 11:15:59 am »
Ani,и аз се зачудих защо са ти препоръчали инсе.но щом доки е решил така-така ще е !А и още нещо,те другото са ти го обяснили-как така изследванията на съпруга ти са от миналата година?Сега преди манипулацията няма ли нови?
Абе я стига с въпросите,просто ти пожелавам късмет,много късмет!
Иве,стискам силно палци миличка,това да е последния опит и да завърши с прекрасен резултат :bighug:
,на мен Владимиров първата си ми я назначи със стимулация :wink:друг е въпросът ,че никакви стимулации не са склонни при мен да образуват повече от един фоликул,то със същия успех можех и на ЕЦ да си мина,но щом така доки е решил-слушам :D

Успех на всички чакащи прекрасната новина!
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 11:22:31 am от ДИМ »
Dum spiro,Spero!
нашите две ангелчета с две мисии са вече с нас!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #323 -: Юни 09, 2009, 14:45:36 pm »
Аз завършвам неуспешно и този месец - дори не стигнах и до тест :balk_145:
Трябваше да го направя днес, но от вчера тръгна едно кафяво течение, което днес вече си прерастна в цикъл. Интересното обаче е,че нищо не усещам - нито болка нито спазми, само едно съвсем леко напрежение от време на време, все едно не съм имала овулация този месец.
Аз излизам в отпуска от стимулации - това е хубата новина, ако изобщо има нещо хубаво в цялата работа.  :balk_150: Все пак в четвъртък ще ида при доки да питам дали ще готвим документи за фонда или не. Но този и следващия месец ще се отдам на бачкане и ще зарежа докторите.

Късмет на всички чакащи!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #324 -: Юни 09, 2009, 15:10:56 pm »
Момичета, аз два месеца ще пропусна :( Днес бях на преглед имам задържан фоликул и минавам пак на противозачатъчни. И даже вече си имам цикъл, два дни ми зацапва, но док каза, че най-вероятно е заради кистата и за капак на всичко ми дойде точно след като док извади Узито. Щях да умра от срам :oops: :oops: :oops: Следващото инсе ще е Август, тогава ще се включа отново, а дотогава ще ви наглеждам и ще стискам палци :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #325 -: Юни 09, 2009, 15:21:28 pm »
Гери, съжалявам  :bighug:
Почини си от стимулациите, щом така си решила. Надявам се лятото и разсейването с работа да помогнат нещата да се случат по естествен начин. Дано не стигаш до фонда!
Аз днес бях на преглед 4-ти ден от цикъла имаше 2 фоликула 8 и 9мм (доста рано за мен) почвам от днес Клостила и от 7-ми ден Мерионал, в понеделник - преглед. Говорихме с докторите, че това ще е последната 6-та инсеминация. Владимиров каза, че при някои става от 6-ти път, но се разбрахме, че след нея минаваме към Ин витро.
Хубавото е че д-ра каза, че принципно ставам за матурация, това поне ме успокоява, че ще имам по-голям избор като стигнем на този етап.
Иначе питах за допълнителни изследвания - нямало нужда, при Ин витрото щяло да се види дали от фоликулите излизат качествени яйцеклетки.
Цеци, за кандидатстване към фонда не трябва ли да имаш поне 4 инсеминации? При Владимиров първото инсе принципно е без стимулация, на следващото включват Клостилбегит и нататък ако преценят добавят инжекции.
Ани, аз също не мога да си слагам инжекции, в клиниката ми ги поставят безплатно, а в почивните дни ходя в една клиника до къщи, където има дежурни сестри и срещу 5лв. ми поставят. Във всеки град, където има болница с дежурни можеш да ходиш за инжекцията.
Лято е, радвайте се на хубавото време, момичета! Наслаждавайте се на слънцето, пресните плодове и на секса разбира се :wink: и дано неусетно се сбъднат мечтите ни! :goodluck:
Радостинка, това с кистата е неприятно...  :bighug: другото е бял кахър. Почивай си и не ни забравяй!

« Последна редакция: Юни 09, 2009, 15:27:29 pm от Meme »
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #326 -: Юни 09, 2009, 20:00:47 pm »
Здравейте,момичета.Върнах се от прегледа при Димитрова,днес ми е 9 ден и имам фоликул 10,5мм,лигавицата ми е 7,5.Доки прецени инсето да е в петък,без стимулация и без прегнил.Малко рано ми се вижда-на 12 ден.Ако не се е спукал фоликула можело да се направи реинсе след 48 часа.Имаме проблеми и със спермограмата,но това се оправяло при инсе.Доста съм настинала и джипито иска да ме почва с анибиотици,дали е хубаво,или да се лекувам по бабешки?
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #327 -: Юни 09, 2009, 20:24:51 pm »
Здравейте! Днес бях при Димитрова и след стимулацията имам един фоликул 18 мм отляво и един 16 мм отдясно. В четвъртък пак иска да ме види и в петък или събота да правим инсето. Малко се тревожа, че може да се пукнат дотогава. Педния път (без стимулация) при един фоликул 18 мм ми биха Овитрел и след два дни направихме инсеминацията. Нищо не ми каза за таймиране този път. Нормално ли е?
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #328 -: Юни 09, 2009, 20:39:34 pm »
Здравей аjena.И аз бях днес при Димитрова и в петък ще ми бъде инсето.Аз пък се притеснявам,че няма да е готов фоликула,имам само един
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #329 -: Юни 09, 2009, 20:58:27 pm »
Момичета,не се притеснявайте в деня на инсето доктора ще ви види на УЗИ да провери състоянието на фоликулите и дали са се пукнали.Тогава ще реши дали ще има нужда от реинсеминация.
Много късмет в петък и на двечките!
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #330 -: Юни 09, 2009, 21:13:54 pm »
Цеци, и на мен ми изглежда да ти е рано за инсе, но все пак Димитрова може да прецени, според мен е по-сигурно да направите инсе и реинсе. Относно антибиотиците, аз ги избягвам от години, опитай бабешките методи, на мен ми помага Осцилококцинум, но действа най-добре в началната фаза на втрисане, можеш да пиеш и прахчета с парацетамол. Кажи на Джипито, че не искаш антибиотик и да ти предпише друго.
Аjena, за таймирането ще ти каже следващия път. Съветвам те като ти каже часа за инсето да си сметнеш инжекцията за таймиране за е 36-40 часа по-рано.
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #331 -: Юни 09, 2009, 21:24:39 pm »
Ceci, моята лигавица днес беше 7.5 мм. Твойта колко е? Аз утре ще нося материал за микробиология на приятеля ми и си мисля дали да не ме погледне пак. Четвъртък ми се вижда далеч, за да ме прегледа и чак след това да назначи за петък или събота инсето. Обаче пък и въздържанието ще е по-малко от 3 дни, та много въпросителни ме мъчат.
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #332 -: Юни 09, 2009, 21:52:28 pm »
Моята лигавица също беше 7,5 днес/9 ден/,а фоликула 17,5.Ние сме от Пловдив и ни е малко по-трудно.МБ на мъжа ми го взеха още на 4 като ходихме+ ВИРУСОЛОГИЯ и на двамата.А днес на мен-цитунамазка+влагалищна чистота.А въздържанието ни ще бъде 4 дни,защото др Димитрова погледна спермограмата и каза,че при такова въздържание имаме добри резултати
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #333 -: Юни 09, 2009, 21:53:54 pm »
ajena,кой ден ти е днес и кога ти се пада инсеминацията
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #334 -: Юни 09, 2009, 22:15:54 pm »
Ехе, здравейте, върнах се от работа и първо ви прочетох, ее, голяма група на Владимиров и Димитрова има тук. И сега като завалят едни положителни тестове, не ми се мисли. Искрено ви го желая момичета.
gucci, може да се опитва да дойде лелката, ама още не е дошла, докато няма се надявай.Стискам ти палци.
Geritta2002, съжелявам мила, знам какво ти е, хубаво е че си решила малко да си починеш, поработи, подзабавлявай се, и след 2-3 месеца с нови сили, пък дано до тогава се получат нещата. тук нали има такова момичета.
radosttinka, много е кофти това с кистите, спомням си като видях моята на монитора. Надявам се скоро да ги изчистиш и да си идваш в отбора.
Meme, браво за 9 ден, два фол. Добра си:) Стискам палци да продължат да се лазвиват добре фол и твоето късметлийско фол да е сред тях. Днес ми е пети ден, така че наистина вървим ръка за ръка.
ДИМ, благодаря ти мила. Успех и на теб.
« Последна редакция: Юни 09, 2009, 22:31:25 pm от ivetod »
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #335 -: Юни 09, 2009, 23:03:14 pm »
Днес ми е 12-ти ден, 2 фоликула-вдясно 18 мм, вляво 16.5 мм, лигавица-7.5 мм. В четвъртък ще ме гледа (явно чакаме лигавицата да се удебели) и тогава ще каже петък или събота да правим инсето.
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #336 -: Юни 09, 2009, 23:12:03 pm »
Дабри резултати на фоликулите, не се притеснявай за лигавицата, при прием на клостил не е най-дебела, на като спреш приема след ден-два де удебелява. Успех на инсето.
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #337 -: Юни 10, 2009, 00:36:08 am »
И на мен винаги ми е казвал доки в Пловдив,че лигавицата ми е тънка.Днес даже питах Димитрова и тя каза,че е добре.Така,че не се притеснявай,всичко ще е наред!На мен цикълът ми е по-къс,може би затова ме викат по-рано.Успех,ще ти стискам палци,а може и да се засечем при доки
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #338 -: Юни 10, 2009, 01:54:00 am »
Момичета,много благодаря за поясненията!
Аз съм в клиниката на д-р Стаменов, предполагам,че инсеминацията ще е при д-р Персенска. Наистина притеснена съм, защото почти нищо не ми обясниха,освен да не се притеснявам. За спермограмата ще правим нова, но ми казаха,че ще бъде малко преди да започне процедурата. За тръбата доки ми обясни,че със стимулацията ще се стремим именно към овулация в десния яйчник, чиято тръба е здрава.
Стискам палци на всички и още веднъж благодаря!
 :thankyousign:

Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #339 -: Юни 10, 2009, 11:58:10 am »
Тази нощ се събудих от страшна болка ниско долу в дясно,пих бусколизин.Сега усещам едно леко дърпане и като парене от дясно.Какво е това,на някой случвало ли му се е,да не се е спукал фоликула