0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #300 -: Юни 07, 2009, 17:42:01 pm »
Ради  :bighug: :bighug:
Кари, честито на теб и успех! :)


Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #301 -: Юни 07, 2009, 21:35:02 pm »
   Кари поздравявам те!
 Честито забременявне и леко бременение!Дано да си ни на кадем.  :cheerleader:
   Това, коя инсеминация ти е?
*

    kari 79

Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #302 -: Юни 08, 2009, 09:21:19 am »
Благодаря ви,много,за топлите думи и подкрепата :bighug:Днес чертичката беше
по-ясна от вчера,но още не мога да повярвам,че това ми се случва.
Това ми е второ инсе.Миналия месец направихме първото,но някак си тогава бях много нервна,плачех непрекъснато и нищо не стана. Тогава си казах,че така не може,че трябва да вярвам и да съм спокойна.Сега имах само един фоликул и док. каза,че ако не стане да направим почивка до нова година и след това да отида да мислим как да продължаваме,тъй като сме с неизяснен стерилитет.Но ето,че чудото стана.
Прегръщам ви силно и пожелавам много положителни тестове :goodluck:
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #303 -: Юни 08, 2009, 10:17:29 am »
Добро утро момичета,
Кари честито миличка!
За съжаление и аз не успях с първото инсе правих тест преди малко и е отрицателен, но все още я няма лелката,
Ради  :bighug: разбирам те напълно, незнам друго какво да кажа.
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #304 -: Юни 08, 2009, 10:59:51 am »
Гучи  :(  :bighug:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    kari 79

Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #305 -: Юни 08, 2009, 11:41:12 am »
Момичета,много съм притеснена.Днес имам кафяво зацапване и е датата на която трябва да ми дойде.Ходих на гинеколог,изписа дуфастон и пуснахме втори кръвен тест.Ще е готов наобяд и съм много нервна.
Май нещата не са на добре :(
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #306 -: Юни 08, 2009, 13:06:25 pm »
Кари не се притеснявай, почивай си и си пий лекарствата. На някои момичета им се случва около дата на М да им зацапа, но всичко да е наред. Много спокойствие, а аз ще стискам палци всичко да е наред. Чакам новини за резултата от теста :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #307 -: Юни 08, 2009, 13:47:28 pm »
Здравейте пак от мене, обадих се на док да му кажа че теста е -, а не ми идва и той каза да изчакам още 3 дни и да си направя друг тест и тогава да му се обадя, незнам какво ще се промени ноооо, така ще направя не ми остава друго
Кари и аз съм чела, че може да ти прокърви, не се притеснявай!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #308 -: Юни 08, 2009, 14:53:47 pm »
Момичета, и моят опит май отива към провал. :( Днес е 11 ден от инсето(10 ден от реинсеминацията), но от вчера вече гърдите ми не са така болезнени и напрегнати. Мисля, че това е лош знак. :( Това ми е трета инсеминация и наистина се чудя, дали има смисъл да продължа със следваща или да минаваме наесен към ин витро (ние сме с мъжки фактор). Какво е вашето мнение? До колко инсеминации има смисъл да се правят?
gucci, дано пък да има промяна в теста ти след три дни! Разбирам те чудесно.  :balk_134:
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 14:57:24 pm от northerner »
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #309 -: Юни 08, 2009, 15:01:28 pm »
northerner щом сте с мъжки фактори и аз бих се замисли за ин витро. Все пак тези инсеминации не са без пари и то ако шансовете са малки изобщо няма смисъл в губене на време и стредства с тях. Но не бързай да отписваш опита има още време до теста :)
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #310 -: Юни 08, 2009, 20:11:58 pm »
Кари, честито, дано си ни на кадем. Ве се притеснявай за зъцапването, сигурна съм, че не е нищо сериозно.
Гучи, съжелявам за отрицателния тест, дано след три дни имаш добри новини. Стискам палци. А ти не се отчайвай.
Иве, аз мисля да отида във вторник на преглед, че в понеделник обикновено е голяма навалица. Този път май сериозно ще се гоним из клиниката :wink: Дано крило до крило този месец долетят нашите stork-boy stork-boy!
Е, аз ходих днес и като по чудо имаше 4-5 момичета, понеже преглеждаха и двамата лекари минах учудващо много бързо. Трябваше да отида днес, тъй като в петък лелката дойде и ми е 4 ден, ако не отида мога да проваля стимулацията. Нямах останали фоликули, което е добра новина за мен. И започваме нашия четръвти опит, надявам се последен и в двата смисъла, ако не стане отиваме към инвитро. Но за сега ни мисля за това, вярвам, че този път ще успеем. Пет дни хапчета и другия вторник на преглед.
Меме, стискам палци за утре. Ще вземете най-правилното решение с док.
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 20:25:40 pm от ivetod »
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #311 -: Юни 08, 2009, 20:24:32 pm »
Благодаря, Иве:) Радвам се, че при теб всичко е наред и продължаваш. Този път трябва да успееш osi_9
Кари, какво стана с теста? Дано всичко е наред! :crossfingers:
Ти си ни светлината в тунела  :)
Northerner, изчакай теста, не се отчайвай. Гърдите може би са те болели от  хормоните, които си приемала и сега действието им отшумява, но това не значи, че нещо друго не се случва. За това как да продължиш, най-доброто решение ще вземете с твоя д-р. Аз на твое място бих опитала и 4-то инсе. При нас имаше подобрение на спермограмата от първото до 5-тото инсе, не че имаше резултат...
Гучи, докато не дойде оная червената, винаги има шанс. Дано ни зарадваш скоро  yahoo_17 yahoo_17 yahoo_17


« Последна редакция: Юни 08, 2009, 20:29:53 pm от Meme »
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #312 -: Юни 08, 2009, 21:27:44 pm »
Здравейте момичета!Чета всички форуми,но тук има нещо,което ме притесни.Ще правя инсеминация при Владимиров,извика ни на 4 ден,прегледа ме и ни пусна само вирусология и МБ за съпруга,не ми каза да пия лекарства.Сега чета,че всички сте пили Клостил,и се притесних.Утре съм на преглед при Димитрова/9 ден/предполагам,че да ми вземе цитунамазка и да ми прегледа фоликулите.Дано да не съм пропуснала нещо,защото през 2-3 месеца имам овулация от дясно,а само там имам тръба.Успех на всички,стискам палци
*

    kari 79

Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #313 -: Юни 08, 2009, 22:00:26 pm »
Резултата от днес е 112.8 Това малко ме успокои,но зацапването продължава.
*

    marteo

  • ***
  • 156
  • ЩАСТЛИВА МАМА
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #314 -: Юни 08, 2009, 22:08:37 pm »
Kari, нормалnо е да има зацапване около датата на цикъла. Около 30-35% от жените го имат и то през първите няколко месеца на бременността.
Стискам палци всичко да е ОК!!!

Иве, искренно се надявам това да ти е последния опит (искам да кажа да не се стига до инвитро дано!) :bighug:
"Това, което не ни убива ни прави по-силни" Ницше
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #315 -: Юни 08, 2009, 22:57:19 pm »
kari,сокойно всичко ще е наред :goodluck:
Иве,дано това да е последния ти опит,който ще завърши със :bori_004:или  :bori_007:
Късмет на всички!
*

    annie13

Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #316 -: Юни 08, 2009, 23:03:17 pm »
Здравейте момичета!

Аз съм съвсем нова тук, така че ще започна с глупави въпроси, на които сигурно вече нееднократно сте отговаряли. Предварително се извинявам, за което  :oops:Ще правя първа инсеминация, чакам си цикъла в края на тази седмица. Имам само обща представа за процедурата и почти нищо не знам за подробностите - например как се решава какви лекарства ще взимам за стимулацията (видях,че сте цитирали няколко различни)? След започване на стимулацията (док каза 3-4 ден) всеки ден ли се ходи на преглед? Сами ли си правите инжекциите (работата ми е свързана с пътуване, ама ако се налага ще се закотвя  :wink:? Какви са страничните ефекти като усещане?
Колко фоликула е "добър резултат"? Какво се прави, ако са прекалено много?
Кога се правят изследвания на мъжа? Аз за съжаление съм със запушена лява тръба и преобладаващи овулации именно в левия яйчник. Спермограмите на любимия (3, но пражвни миналата година) пък са били на границата на нормалното. Затова съм малко скептично настроена към инси-то. :(

Много ще съм ви благодарна, ако споделите малко повече информация  osi_1

Благодаря и успех на всички!

 
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #317 -: Юни 08, 2009, 23:20:08 pm »
здравей ани, относно лекарствата лекарят ти ще прецени кои са най -подходящи за теб, може да не се наложи да си слагащ инжекции, а да минеш само с хапчета, аз лично не мога да си слагам инжекциите сама, но много момичета се справят. Относно прегледите, поне 3-5 прегледа ще имаш, това пак зависи от реакцията на организма ти и преценката на лекаря. При стимулация за инсе обикновено лекарите следят да не се образуват прекалео много фоликули и ако това стане дори прекратяват процедурата ,защото има риск от многоплдна бременност. Нормално се образуват 2-3 зрели фоликула. Междувременно се следят нивата на хормоните.  Когато започвате процедурата трябва да е ясно какво е положението със спермограмата.Когато док. прецени ,че си готова ти назначава инжекция чХГ - Прегнил, Овитрел и след около 36 часа е самата процедура. Не боли, всичко е само за няклко минути, като най- неприятно е поставянето на спекуулума, след което ти инжектират сперматозоидите, полежаваш 30 мин. и си отиваш вкъщи.  Това май е всичко, успех ти пожелавам
« Последна редакция: Юни 08, 2009, 23:28:51 pm от krisi1812 »
*

    ivetod

  • ****
  • 591
  • Благодаря!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #318 -: Юни 08, 2009, 23:52:49 pm »
 marteo,pimi, благодаря ви, какво щях да правя без вашата и на останалите момичета подкрепа.

ceci 75, предполагам, че док не ти е изписал стимулация, защото ти е първа инсеминация. Обикновено Владимиров първата я прави на нестимулиран цикъл. Не се притеснявай докторката ще ти прегледа фоликулчетата един или два път и ще прецени кога ще ти бият инжекция за таймиране на овулацията и кога точно ще е инсеминацията. След процедура обикновено изписват прогестеронов препарат, за поддържане на лигавицата, но не винаги, ако е добра, разбира се, така че споко, всичко ще е наред.
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #319 -: Юни 09, 2009, 00:14:10 am »
Благодаря ти много ivetod.Аз вярвам на доктора и се надявам всичко да е наред.Преди това имам една инсе в Пловдив при Минев,тази ми е втората.Чакам отговор от фонда кадето съм номер 1303 и за да не губя време реших да направя още една инсе.Но бях забравила за лекарствата,ще се побъркам.Толокова ми е трудно това пътуване,а и работата ми е нова,немога да отсъствам често.Дано всичко да си заслужавас