0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #260 -: Юни 04, 2009, 16:55:20 pm »
Джули, аз съм оперирана 3 пъти от фиброаденом (доброкачествен тумор) на гърдите, баба ми по майчина линия (наследствен фактор), почина на 51 г. от рак на гърдата след 6г. мъки. Първите 3 инсета измолих да са на ЕЦ, после бях с Клостил и чак сега след сума уговорки вкл. Мерионал. Наясно съм, че след приемане на хормони, рано или късно има последствия за организма. Искам ако някога, дай боже Боже, имам дете, да съм здрава да му се радвам.
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #261 -: Юни 04, 2009, 17:01:48 pm »
Меме, и според мен няма защо да се притесняваш от стимулацията за ин-витро, особено след като имаш вече няколко инсеминации. Док знае как реагира организма ти, и ще прецени вярно на каква стимулация да те подложи за ин-витрото. Вярно, че е малко по-силна, но той е добър специалист, няма защо да се притесняваш :wink:
Джули много се радвам, че няма кисти :) и мисля, че месец, два на противозачатъчни няма да ти навреди, яйчниците ще си починат от стимулацията и ако има малки кистички ще се поизчистят. Ще видиш, че следващия път всичко ще е ок :)
И аз мисля, ако инсето излезе неуспешно ( но няма да е така, но все пак имам резервен план :wink: ) да почна пак противозачатъчните за няколко месеца и да направя още някое изследване.
Късмет на всички момичета, които са в очакване :P
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #262 -: Юни 04, 2009, 17:31:51 pm »
Меме,Радостинка е права,аз също съм на нейното мнение.Няма нищо страшно от стимул.за ин витро.Аз също имам 4 стимул.за инсе.Докторката определено се съобрази с това как реагирам на стимул.от инсетата и така определи дозата за стимул.за ИКСИто.Не се притесневай доктора те познава много добре,тялото ти и знае след толкова стимул.как да подходи.Не се притеснявай.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Vivi_vi

Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #263 -: Юни 04, 2009, 18:41:15 pm »
Здравейте,
Аз съм нова тук, но тъй като и аз имам сходни с вашите проблеми реших да се запиша.Много е хубаво че се подкрепяте така и не сте сами в тези трудни за всички ни моменти.Предстои ми трета инсеминация на клостилбегит и много се притеснявам, защото на първите две образувах само по един фоликул, въпреки че съм с поликистоза.Четох, че повечето момичета реагират добре и имат повече фоликулчета и въпреки всичко пак не се получава.Но...ще видим как ще се развият събитията.Ако не се получи ще се замисляме за ин-витро.
Успех на всички! :balk_102:
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #264 -: Юни 04, 2009, 21:21:34 pm »
Меме,
Как ме е яд самоо.... :balk_150:, как може 4 фоликула и ни един... уффф.  :(
Аз миналия месец бях с три и толкова се надявах, ама нищо не стана и при мен.
А този месец не се надявам изобщо - имах един  и то спукан фоликул и при условие, че от 3 нищо не излезе едва ли от един нещо ще се пръкне. Да не говорим, че от 3 дни съм със стомашни проблеми ( но не да ми е лошо) - май съм пипнала и вирус. Отгоре на всичкото температурата ми е толкова ниска, че все едно не е минала овулация.
Имам още 6 дни докато спра утрогестана и после минавам в почивка. И мен Владимиров ще ме засили за инвитро и мен ме е страх от ракови заболявания. Даже на неговия сайт го пише като риск.
Най ме дразни диагнозата: "Неизяснен стерилитет" - вярно е, че Владимиров е един от най добрите лекари, но ми е чудно защо не изследва до край за причина, а се примирява с това - неизяснен стерилитет и се действа по протокол (4-6 инсеминации и после инвитро)
Съжалявам за поста, но се фрустрирам не само от моите неуспехи, но и на всички вас.
Постепенно губя вяра в силата на медицината, а за съжаление не знам какво остава.
Дано да предизвикам съдбата и сега веднага някоя от вас да ме обори с един еднозначен аргумент   :bfp1:
 
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #265 -: Юни 05, 2009, 11:33:18 am »
Гери, нормално е да се отчайваш и фрустрираш от време на време! Спокойно, горе главата, никакво губене на вяра в медицината :) Ще действаме и ще драпаме до край - всичките до една  osi_6

Ще видиш, че скоро ще се наредят нещата  yahoo_17 И дано тази, която ще представи аргумента да си ТИ  :bighug:



Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #266 -: Юни 05, 2009, 11:46:26 am »
Меме, не знаех, че стоят така нещата при теб :?, но съм сигурна, че с док ще намерите най-правилното решение за твоя случай. Ето ти при стимулация за инсе си направила 4 фоликула, а толкова са достъчни и за ин-витро. Всичко ще се нареди :)
Гери, мила не се отчайвай, горе главата както казва Раши :wink:
Аз да се отчета днес ходих и дадох кръвчица  за ЧХГ :), след 14,00 часа ще е готов резултата и как искам да мине по-бързо времето :wink:
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #267 -: Юни 05, 2009, 11:47:48 am »
Ради, чакаме да докладваш еййй :) Стискам стискам силноооо  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:


*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #268 -: Юни 05, 2009, 12:19:52 pm »
Радост  :crossfingers:, чакаме наистина, да се завърнеш с  :bfp:, а на мене трябва да ми дойде утре и вече имам болки ниско долу  :?
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #269 -: Юни 05, 2009, 12:24:05 pm »
Здравейте, момичета! И аз съм в групата на чакащите. :D Колко дни след прегнил 1500 мога да направя уринен тест? Ще ме побърка това чакане... чувствам се ужасно, болят ме гърдите, кръста, много ми е нервно, ставам по 2-3 пъти нощем до тоалетна. Днес ми е 8 ден от инсеминацията, но се чувствам така от 3-4 дни.
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #270 -: Юни 05, 2009, 12:46:50 pm »
Геритка, :bighug: спокойно, 1 фоликул е достатъчен. Има много фактори за успеха. Като чета, че при млади здрави хора по естествен път може да не става бебе 6 мес., какво остава при мен - на 39г. и с мъж с променливо качество на спермата. Явно всичко е Божа работа, лотария или и аз незнам какво. Избрали сме една от най-добрите клиники в България, виждам, че хората се стараят, въпреки натовареността. Чудехме се дали да не опитаме в чужбина, но мисля, че нашите д-ри са на ниво  и няма смисъл да даваме пари на чужденците. Трябва малко повече късмет. Иначе съм решила следващия път да говоря с д-ра да направим ако трябва повече изследвания, не че имам идея какви.
Относно температурата - май не е толкова категоричен показател, но стомашните проблеми могат да се окажат  :wink: Спокойно дочакай теста, винаги има шанс!  :goodluck: Подкрепям Раши за предоставянето на аргумента :wink: yahoo_17
Радостинка, от вчера съм със стиснати палци за твоя тест  :crossfingers: :crossfingers:  :bfp:
Гучи, ти прави ли тест, те болките май не се различават и в двата случая, дано да е този  :bfp:
Добре дошла, Northerner! Според мен прегнилът вече няма да влияе, но в този сайт пише, че имплантацията на оплоденета яцеклетка при инсе става след 5-11 дни, така че след 11 дни би трябвало кръвният тест да покаже. Желая ти търпение и положителен резултат от теста!  :bfp:
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 12:51:48 pm от Meme »
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #271 -: Юни 05, 2009, 12:50:42 pm »
Meme, мисля чак в понеделник да направя теста, ако не ми дойде до тогава.
northerner не е ли рано за тест 8 ден  8O
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #272 -: Юни 05, 2009, 13:14:24 pm »
Ох, рано е, знам, но пусто нетърпение... :D Meme, имах прегнил на 1,4 и 7 ден(след инсето), та се чудех, колко дни след последния мога да правя тест. В клиниката ме искат на 13 ден за кръвен, но до тогава ми се иска да направя уринен. Пожелавам ви успех момичета и чакам с нетърпение вашите положителни тестчета! :P
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #273 -: Юни 05, 2009, 13:26:25 pm »
Аз да се отчета днес ходих и дадох кръвчица  за ЧХГ :), след 14,00 часа ще е готов резултата и как искам да мине по-бързо времето :wink:[/color]
Ще ти стискам палци!
 Успех на  всички момичета в темичката!
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #274 -: Юни 05, 2009, 13:28:09 pm »
Northerner, били са ти прегнил след инсето, така ли? За първи път чувам такова нещо  :?. Не съм много в час до кога влияе прегнила, бях се интересувала за моя и видях, че 5000единици след 1 седмица вече не влияят. Независимо дали прегнилът влияе или не, трябва време да се имплантира ембриона и след това тестът може да отчете. Ако много избързаш, може да има положителен резултат, но после имплантацията да не завърши добре и нещата да приключат до там. Провери в гугъл за прегнила, но след инсето трябва да изчакаш поне 11 дни така или иначе. А и не вярвам уринният тест да отчете преди 13-ти ден, което не пречи да си пробваш, щом ти е интересно.
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 13:36:59 pm от Meme »
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #275 -: Юни 05, 2009, 13:35:10 pm »
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312,5
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0
Така се изчиства Прегнила от тялото. Надявам се да ви бъде полезно.
« Последна редакция: Юни 05, 2009, 13:37:34 pm от fatalwoman »
*
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #276 -: Юни 05, 2009, 13:41:57 pm »
Благодаря, Fatalwoman! Много полезна табличка  :balk_81:
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #277 -: Юни 05, 2009, 13:44:41 pm »
ден 1 : 5000
ден 2: 2500
ден 3: 1250
ден 4: 625
ден 5: 312,5
ден 6: 156
ден 7: 78
ден 8: 39
ден 9: 20
ден 10: 10
ден 11: 5
ден 12: 2,5
ден 13: 1
ден 14: 0
Така се изчиства Прегнила от тялото. Надявам се да ви бъде полезно.

Това е много полезно, Благодаря!
А дали имаш същите данни но за 10 0000 единици?
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #278 -: Юни 05, 2009, 14:08:19 pm »
Благодаря за таблицата! Мисля, че логиката е, че прегнила намалява наполовина всеки следващ ден, така че, според дозата може да се изчислят и дните за пълното изчистване.
Meme, след инсеминацията ми правиха 3 амп. прегнил през 2 дни, защото според док. това помага за поддръжката на жълтото тяло и производството на собствен прогестерон. Отделно съм на 2x1 дуфастон, 3x2 утрогестан, 3x1 естрофем...изобщо пълна програма :lol: Ще видим какво ще стане накрая. Мисля, че до голяма степен си е късмет. Моя приятелка забременя след 8 год. от трета инсеминация без никакви лекарства след манипулацията. Дано всички ние да сме от късметлиите!!!
Re: Инсеминации през Май и Юни 2009
« Отговор #279 -: Юни 05, 2009, 14:11:37 pm »
northerner да не би да имаш проблем с прогестерона?
Много прогестеронови препарати са ти изписани едновременно, а и прегнил и то след инсе, просто ми стана странно и затова питам?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!