0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #280 -: Май 11, 2009, 16:00:34 pm »
...в едно от бебешките списания не прочетох, че по време на бременност трябва да се избягвата масажите на ходилата защото има точки ,които могат да предизвикат контракции. И веднага ги спряхме...Ако имаш контракции, просто бъди по-внимателна с масажите...

   everything_possible,благодаря за съвета,но да чукна на дърво нямам конпракции.То и за гърдите бях чела,че не трябва да се масажират,било с мазила или изобщо,заради контракции,ама и аз си имам винаги едно наум. :wink:

   Патладжанче,браво на юнака!Добре наддава!Пу!Пу!

това за албумина в урината ми е ясно говоря за този в кръвта същото ли е и всички ли трябва да се изследват?! :?

  Да,бе,албумин в кръвта,а белтъка е в урината.При всяка ПКК ти излиза резултат за албумин.

     П.П.Аз пък си чакам резултата от стерилната урина,иначе за щастие нямам завишена кръвна захар.
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #281 -: Май 11, 2009, 16:11:36 pm »
така ли кое е точно наименованието но албумин в кръвта при ПКК? :oops:
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #282 -: Май 11, 2009, 16:14:09 pm »
така ли кое е точно наименованието но албумин в кръвта при ПКК? :oops:

  Ми,на мен така си ми го пише.Не знам,може би като пускаш ПКК,изисквай допълнително да ти включат и изследване за албумин.
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #283 -: Май 11, 2009, 16:20:45 pm »
АХА значи ти казваш да ти го изследват значи не е задължително с ПКК? :wink:
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #284 -: Май 11, 2009, 16:39:02 pm »
така ли кое е точно наименованието но албумин в кръвта при ПКК? :oops:
Не се изследва задължително албумин в ПКК. В някои лаборатории го правят отделно като влиза в пакет "Биохимия". Трябва да се изиска отделно.Ако започват проблеми с прееклампсия и албумин, то те се търсят първо в кръвта, защото намери ли се албумина вече отделен в урината става доста по-сложно. Т.е. албумина започва първо да намалява в кръвта и последва изхвърлянето му от организма чрез урината.