0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #180 -: Април 29, 2009, 13:37:31 pm »
Ей, като чета се убеждавам все повече, че хората стават по-нагли и прости.
Ама много се радвам на сина ми като се качим в маршрутка и веднага започва да хленчи и да мрънка: "Много ми се седииии, искам да седнаааа..." :lol: и няма как, някой става да отстъпи място  :lol:. Детето си знае работата  :lol:.
Спирам със спама  :oops:.

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #181 -: Април 29, 2009, 17:56:20 pm »
parsi, аз пък въобще не пия газирано, защото имам фарингит и спрях преди години поради тази причина. Но на мен ми помага, понякога хапвам и ябълка, въпреки че и моите киселини са като при Злати - не всеки ден и не много силни. Не са болка за умиране.  8)

Момичета, имам един въпрос.  :oops:  Някъде бях чела, че трябва да се засичат движенията на бебето на всеки час. Днес моят момък е по-поспалив и почти не се мърда цяла сутрин (затова пък вчера през нощта вилня). Въпреки това следя само да са всеки ден. Иначе имам чувството, че ще се побъркам. Вие какво правите?
« Последна редакция: Април 29, 2009, 17:59:44 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #182 -: Април 29, 2009, 18:10:25 pm »
blue_sky, и аз бях чела, че трябва да се следи движението на бебето и даже пишеше колко движения за какъв период. Аз това не го знаех при предишната ми бременност и не съм се притеснявала, но сега и аз се замислям от време на време. Доколкото знам бебетата може да спят и 3 часа, така че и аз не си водя някаква статистика колко пъти на ден съм усетила движения. Не бива да се притесняваме излишно и смятам, че не е нужно чак да засичаме интервали, освен ако случаят не е по-особен. Важното е да го усещаш всеки ден :D.

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #183 -: Април 29, 2009, 18:18:15 pm »
Да се отчета, че съм вкарала CRP в норма. Пак е на горна граница, но... в референти.
Онзи ден урината беше чиста, днес има бактерии - що ли ми трябваше да пускам днес :lol:
Само че й теглих една дълга и ще пускам стерилна след празниците, до гуша ми дойде от тия пикливи бактерии.

Още не съм следила движенията на бебето по час, защото не се е налагало. Все помръдва.. Особено като легна настрани, без значение на коя страна, тогава явно му е дискомфортно, защото пощурява.

Относно предимството на бременните - не ми се налага да се възползвам от корема си, защото не излизам почти. Като цяло не мисля, че някой ми е длъжен, но ако ползвах градски транспорт ежедневно -  сигурно друга песен щях да пея.
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #184 -: Април 29, 2009, 18:29:22 pm »
По повод движенията на бебето и аз днес цял ден се "ослушвам " дали ще мръдне щото много го мързи :lol:.Иначе четох че трябвало да засичаме по 10 движения на час и това било нормално,ама кой пък ли ще седне и да ги брои.Важното е да шава :D

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #185 -: Април 29, 2009, 18:53:06 pm »
Ооо, аз съвсем не броя движенията. Пък и знам ли кой колко мърда. :lol: Важното е, че мърдат. Аз пък бях чела, че почти през цялото деноношие спят (май около 20 часа) и през това време мърдат само ако се стреснат. Не знам. Не го мисля чак толкова. Иначе моите определено са доста по-буйни вечер, когато ми докарват и контракции по тази причина. :D А за "притеснението" им като легна на една страна и при мен го има, но само наляво. Там май е бебка, а брат й е по-нечувствителен и поспалив като че ли. :D Абе не мога да им хвана края.

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #186 -: Април 29, 2009, 19:01:15 pm »
Злати, и аз чух, че вечер било нормално да са по-активни. Понякога заспивам и се събуждам през нощта, за да ходя до тоалетна, а в корема ми дребното беснее.  :lol: И после как няма да спи през деня?! Все някога трябва да се почива.  :D Но като цяло вечер се движи най-много.  :wink:

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #187 -: Април 29, 2009, 19:23:06 pm »
И мойто бебе е много активно вечер - като хапна и легна да почивам се започва едно риткане - аз само си гледам корема и му се радвам. А през нощта като стана до тоалетна и после докато заспя пак го усещам. През деня също, но по-слабо - като се нахраня например. Това да се броят движенията на бебето си е направо психоза. Важното е да се усеща според мен периодично - поне веднъж на ден или нещо такова.
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #188 -: Април 29, 2009, 19:26:42 pm »
И аз забелязвам, че активността е по-голяма вечер като си легна. През нощта нищо не усещам, спя като пън  :lol:. А сутрин не знам как усеща, ама само да си отворя очите и се почва с гимнастиката.
Момичета, я да ви питам, тези от вас, които имат възможност правите ли някакви упражнения или гимнастика. Тука в работата стоя по цял ден на един стол  :? и много се ядосвам, ама нямам друг избор.
Търсих в нета някакви клипчета с упражнения, но нищо не открих. Искаше ми се да мога да се раздвижвам в домашни условия по някакъв начин. Единственото, което ми остава е да ходя повечко пеша, ама вечер таткото ни прибира с детето и пак няма къде да се разхождам  :(.
Между другото имаме у нас крос тренажор, ама според свекървата това ще е много противопоказно :lol:.

*

    bobi 2

  • ***
  • 384
  • "член на групата 3 от 6" хихи
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #189 -: Април 29, 2009, 20:00:43 pm »
И аз забелязвам, че активността е по-голяма вечер като си легна. През нощта нищо не усещам, спя като пън  :lol:. А сутрин не знам как усеща, ама само да си отворя очите и се почва с гимнастиката.
При мен е същото :D
Вярно ако седнем да броим движенията ще изперкаме. Айде няма нужда :D
на мен ми определиха дата за секцио 26.05, при термин 31.05. То е ясно, че няма да добутам дотогава ама
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #190 -: Април 30, 2009, 01:16:04 am »
И аз забелязвам, че активността е по-голяма вечер като си легна. През нощта нищо не усещам, спя като пън  :lol:. А сутрин не знам как усеща, ама само да си отворя очите и се почва с гимнастиката.
Момичета, я да ви питам, тези от вас, които имат възможност правите ли някакви упражнения или гимнастика. Тука в работата стоя по цял ден на един стол  :? и много се ядосвам, ама нямам друг избор.
Търсих в нета някакви клипчета с упражнения, но нищо не открих. Искаше ми се да мога да се раздвижвам в домашни условия по някакъв начин. Единственото, което ми остава е да ходя повечко пеша, ама вечер таткото ни прибира с детето и пак няма къде да се разхождам  :(.
Между другото имаме у нас крос тренажор, ама според свекървата това ще е много противопоказно :lol:.
Виж това дали ще ти свърши работа http://www.letsgym.com/2007/02/12/gimnastika-za-bremenni-nagledno/
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #191 -: Април 30, 2009, 10:56:53 am »
Здравейте, дами!

С д-р Сигридов обсъждахме мърдането и броенето на последния прегред. Той искрено се ядосва на тези практики  :) Дори в момента на прегледа, например, той вижда движение, но аз не го усещам - това като доказателство на теорията му, че е напълно излишно и психиращо жената. За това как усещаме движението е важно как е разположено бебето, чувствителност на майката и тнт...

Иначе и нашето юначе е най-активно вечер и сутрин като се събудя. През деня мърдоли като хапна обикновено.

Поздрави!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #192 -: Април 30, 2009, 11:08:34 am »
Нормално е бебето да се усеща до 5-6 пъти дневно, това на час е пълна глупост. А през деня "не мърда", защото когато ходим се движим бебето спи. Когато сме легнали независимо в каква поза матката се отпуска и е по-широко пространството за гимнастика.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #193 -: Април 30, 2009, 12:20:37 pm »
Ммомичета а силно ли ги усещате бебовците?Аз понякога като трептене такова много странно! :wink:
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #194 -: Април 30, 2009, 12:23:48 pm »
момичета, споделете с какви бабини методи борите настинките?
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #195 -: Април 30, 2009, 12:32:22 pm »
Аз лично вече разпознавам кога бебето хълца - подскача изведнъж. Понякога зависи от позата го усещам съвсем слабо, докато друг път направо се виждат движенията по корема.
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #196 -: Април 30, 2009, 12:42:47 pm »
Цветенце, аз пиех негорещ чай след чай от лайка с мед и половин лимон изстискан в него. Донесоха ми някаква хомеопатична глупост, Grip Heel, идеята му е да се изпотиш, но при мен тая идея не намери почва. Правих инхалации със сода и лайка, на всеки два часа - кожата ми светна, ама кашлицата и задухът си останаха. Изпих и един флакон Проспан.
Накрая след като щях да се задуша една нощ, си купих Олинт и Зинат и нещата си дойдоха на мястото.
Не ти помогнах много, но то може би човек трябва и да има вяра в бабините методи.
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #197 -: Април 30, 2009, 12:43:52 pm »
момичета, споделете с какви бабини методи борите настинките?
Чай,мед и лимони пробвай стандартния метод. :D
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #198 -: Април 30, 2009, 12:46:05 pm »
Привет момичета :)
Аз малко съм притеснена, защото още не усещам бебо  :? Това ми е първа бременност а се оказа и че съм с предна плацента  :ask: Какви трябва да са ми първите усещания (знам че при всеки е различно)?
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #199 -: Април 30, 2009, 14:01:35 pm »
момичета, споделете с какви бабини методи борите настинките?
чай от натрошени орехи (с черупките), лимон (с кората), лук (с обелките), необелена ябълка или дюля. Нарязваш колкото да не е съвсем цяло, вариш 5 мин. и пиеш. За кашлица е това. За гърлото смучех прополки и голия. По цял ден си ги редувах. За гадната хрема -коризалия, но тя и без това минава за седмица-10 дни. И грейпфрути, портокали и лимони. ЧЕСЪН - много.

За движенията на бебето - естествено е да мръдне 1-2 пъти дневно. Това с движенията за час е пълна глупост....

Kylie, рано е още, до 22 седмица ще станат осезаеми и различими. И с двете бременности съм с предна плацента, околоо 20-та седмица вече забележимо шаваше и Валери, и чаканото човече.