0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #160 -: Април 28, 2009, 19:17:31 pm »
 :oops:Може ли и аз да стана част от щастливите бъдещи мамчета при вас? Знам, че е още далече /само в 8 г.с/, но имам нужда от приятели и подкрепа. Първите ми включвания във форумите бяха неуспешни - може и да е моя вината, но човек какво ли не прави и говори като се вълнува след дългогодишно чакане на :bfp:....След много четене и обучение научих правилата!! :D Пожелавам на всички лека бременност и щастлив край - това е най-важното!
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #161 -: Април 28, 2009, 19:21:08 pm »
midge, прочетох, че бебчо се е обърнал с главичката надолу и се зачудих всъщност от кога това трябва да се случи по принцип. Знам, че е доста относително и че понякога и в последния момент се случва, но все пак да питам.

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #162 -: Април 28, 2009, 19:22:44 pm »
:oops:Може ли и аз да стана част от щастливите бъдещи мамчета при вас? Знам, че е още далече /само в 8 г.с/, но имам нужда от приятели и подкрепа. Първите ми включвания във форумите бяха неуспешни - може и да е моя вината, но човек какво ли не прави и говори като се вълнува след дългогодишно чакане на :bfp:....След много четене и обучение научих правилата!! :D Пожелавам на всички лека бременност и щастлив край - това е най-важното!
:welcome_1:
Леки  :cloud9: и здраво сладко бебче на финала!

*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #163 -: Април 28, 2009, 19:28:12 pm »
Веси, писах вече, че моят доктор не ги признава тия класификации на плацентата. Или поне не са водещи за него при определянето на нейното качество. Засега държи фронта, щом храни малкия човек.

Бебчо е ок, завъртял се е с главата надолу...
О, излязъл е от тоалетната значи, крайно време беше :lol:


*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #164 -: Април 28, 2009, 19:43:43 pm »
ЕmsSs, добре дошла! Леки и спокойни месеци до срещата с малкото човече!

nincho, то щяло още много пъти да се върти. Сега хем е достатъчно силно да се въртоли, хем още има място. На мен ми беше важно да се обърне, че два месеца престоя в поза, която аз смятах, че не му е удобна и се тревожех  :oops: а той човека така си е искал явно.

Aubergine, в интерес на истината, д-р Сигридов ми е написал още на предния преглед - 17,05 втора степен на зрялост на плацентата, но дори не ми е обърнал внимание в-у факта. Каза да си запиша час за след 3 седмици, да си пътувам по празниците - явно не го тревожи. Днес като го каза и д-р Ташков си погледнах хартиите от предния преглед и го видях... Както си написала - изглежда качеството е важно.

Приятна ви вечер, момичета!!!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #165 -: Април 28, 2009, 19:51:32 pm »
Мерси, Грейс!
Амии и аз не знам кое е по-безвредно и дали някое въобще, но понеже съм с ясно изразена инсулинова резистентност продължавам Глюкофажа и ще го направя това обременяване със закуска, защото ме е страх да не се усложни състоянието ми, и без това се водя рискова бременност...Ти направи каквото ти каже твоят лекар, все пак той те следи ...а и каквото ти подсказва вътрешното чувство...
Успех във всеки случай!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #166 -: Април 28, 2009, 20:22:34 pm »
   :D White и  ЕmsSs ,честито!Много се радвам за вас!Лека и успешна до края! :welcome_1:
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #167 -: Април 28, 2009, 20:30:00 pm »
Патладжани ясно дано не е проблем!Защото пишеш че е късмет че твоята плацента е по -голяма , а на мен лекарката ми каза че е малко по-малка та затова се зачудих дано не е проблем! :wink:
*

    Aubergine

Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #168 -: Април 28, 2009, 21:06:36 pm »
Веси , големината на плацентата е анатомична особеност, както едни имат голям нос, а други малък, но всички дишат. Стига се втелясва с тая плацента, всичко ти е наред.
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #169 -: Април 28, 2009, 21:30:23 pm »
ЕmsSs,добре дошла и леко бременеене :)

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #170 -: Април 28, 2009, 22:35:53 pm »
Уайт, много ми е драго да те видя тук.  :D

емсс, добре дошла и на теб!

Патладжанче, ще устискаш още 9-10 седмици.  :wink:   

По въпроса за въртенето - моят момък все е с главата надолу и получавам ритници в диафрагмата и ребрата.  :lol: 
Вчера пих гадната глюкоза (т.е. правих теста за гестационен диабет). Всичко е наред и е отрицателен.  :D Тук го предписват на всички, дори и да нямат показания.
Лека-полека започват да ме нападат киселини. Не са от най-тежките и горе-долу се оправят след нещо газирано. Пак съм късметлийка.  :D
« Последна редакция: Април 28, 2009, 22:38:31 pm от blue_sky »

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #171 -: Април 28, 2009, 23:27:18 pm »
blue_sky,за мен направо си късметлийка :).Аз пък точно от газираното получавам киселини,а така ми се пие... :D

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #172 -: Април 29, 2009, 12:07:03 pm »
Емс, добре дошла вече на правилното място  :D Лека бременност и щастлив финал ти желая. Видяхте ли вече плодния сак? Чухте ли сърдечна дейност?
И аз имам вече леки киселини, но вечер само и то понякога. А като се има предвид, че на обяд ям в стол, направо съм си супер. :D Иначе и мойте жабки подскачат все по-силно и корема ми заедно с тях. И се будят сутрин с мен, но като ги кача на градския транспорт, пак заспиват. :D Много е вълнуващо.

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #173 -: Април 29, 2009, 12:37:04 pm »
... и мойте жабки подскачат все по-силно и корема ми заедно с тях. И се будят сутрин с мен, но като ги кача на градския транспорт, пак заспиват. :D Много е вълнуващо.
Мдаа, в градския транспорт винаги е вълнуващо  :lol:, особено ако никой не ти отстъпва място и всички изведнъж започват да зяпат през прозорците, правейки се, че не те забелязват. Направо се изнервям и гледам, ако може да не се качвам по автобусите, но понякога няма как просто. Особено много се дразня, когато се качвам със сина ми, който  е все още малък и не правим абсолютно никакво впечатление на никой  :BangHead:, ама това е дълга тема... Злати, надявам се да го нямаш тоя проблем  :wink:.

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #174 -: Април 29, 2009, 12:41:08 pm »
Веси , големината на плацентата е анатомична особеност, както едни имат голям нос, а други малък, но всички дишат. Стига се втелясва с тая плацента, всичко ти е наред.
Аха ха ха х :lol:, дано е така ама ме притесни това че Димитрова каза че винаги имала едно наум с такива плаценти :?Както и да е дано не е проблем :bighug: :goodluck: на всички хубав ден
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #175 -: Април 29, 2009, 12:50:28 pm »
White и  ЕmsSs, добре дошли! Лека бременност! :D
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #176 -: Април 29, 2009, 13:00:59 pm »
... и мойте жабки подскачат все по-силно и корема ми заедно с тях. И се будят сутрин с мен, но като ги кача на градския транспорт, пак заспиват. :D Много е вълнуващо.
Мдаа, в градския транспорт винаги е вълнуващо  :lol:, особено ако никой не ти отстъпва място и всички изведнъж започват да зяпат през прозорците, правейки се, че не те забелязват. Направо се изнервям и гледам, ако може да не се качвам по автобусите, но понякога няма как просто. Особено много се дразня, когато се качвам със сина ми, който  е все още малък и не правим абсолютно никакво впечатление на никой  :BangHead:, ама това е дълга тема... Злати, надявам се да го нямаш тоя проблем  :wink:.
Нинчо,ти пък за градския транспорт.Аз онзи ден бях на родителска среща и се наложи да стоя през цялото време права,защото никоя от МАЙКИТЕ не благоволи да забележи че съм бременна.Че нали и те оттам са минали 8O.Какво ли вече може да ме учуди... :?

*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #177 -: Април 29, 2009, 13:10:46 pm »
parsi, ми то в в 32 седмица да ти е личало, че да видят, пък то...  :wink: :wink: :wink:
*
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #178 -: Април 29, 2009, 13:12:40 pm »
parsi, ми то в в 32 седмица да ти е личало, че да видят, пък то...  :wink: :wink: :wink:
Нали? :D То и мъжа ми това казва,че то не ми личало затова :D

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Тема на бременните № 40
« Отговор #179 -: Април 29, 2009, 13:21:19 pm »
Айде да продължим със спама в темата. :D Онзи ден в една голяма верига магазини си чакам на доволно дълга опашка предпоследна без придружител, а зад мен младо семейство с едва прохождащо детенце. Значи приближава се до мен една лелка и ми вика: " Може ли да мина, че съм само с две опаковки т.х.?"  8O Аз само я погледнах и и казвам: "Ами аз пък съм бременна" :D Коремът ми е порядъчно пораснал и не го крия да кажеш, че не го е видяла :D Та наглостта няма край. Иначе в градския транспорт, след кратко разсейване, все някой ме вижда, но лелките са най-непукисти, де. Иначе на работа без градски транспорт няма как дса ходя, за съжаление. Пък да не отварям приказка за кашлящи и кихащи без да си слагат дори ръката на устата.. :D