0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #240 -: Юли 11, 2006, 09:14:29 am »
Браво, Ефирче.
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #241 -: Юли 11, 2006, 09:53:57 am »
Далиа, ефирче, браво момичета.
Само така!
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #242 -: Юли 11, 2006, 14:28:56 pm »
И аз тихичко беснея и се чувствам онеправдана, макар че дори не успях да си подам документите. За зла беда, точно в деня, в който ги бях комплектовала, спря приема на документите. Представята ли си какъв късмет -  беше понеделник, отворих както винаги нашето си сайтче, докато си пия кафето преди да се запътя към НЗОК и хоп - спрян приема на докумнети- Счупих се за двъня, първо никой не ми вдигаше, после накрая се смилиха и ми обясниха, че е временно..

Е, това временон е вече трети месец. вие поне сте подали, а ние, дето и това не успяхме да направим... кой знае какво чакане ни чака и нас. А аз парите за изследвания съм ги дала, само че тези резултати вече няма да са валидни.. Искам и аз да протестирам, само че съм легално не много грамотна и не знам от къде да започна..
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #243 -: Юли 12, 2006, 08:32:57 am »
Момичета атакувайте сайта на Здравната каса! Виждам, че освен мен ,още две момичета са публикували запитванията си днес. Питайте ги и вие! Да ги разбием по всички фронтове!
И знаете ли , мойто са го преместили на втора страница , а всички други ,които бяха под мен , все още са на първа! :evil:
Прочетете ,защо ! Запитването  е от Николова / моя милост/

http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=734
НАЦИОНАЛНА ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА КАСА
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #244 -: Юли 12, 2006, 12:33:07 pm »
И аз им писах! :strike:
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #245 -: Юли 12, 2006, 15:53:35 pm »
Супер! Браво Gabi ! Браво на всички мацки! :balk_46: :balk_602: :balk_47:
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #246 -: Юли 12, 2006, 18:03:32 pm »
и аз им писах, с всички данни които искат
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #247 -: Юли 12, 2006, 22:48:25 pm »
2) (Изм. и доп. - ДВ, бр. 107 от 2002 г.) Качеството на оказваната медицинска помощ, заплащана от НЗОК, трябва да отговаря на националните медицински стандарти и правилата за добра медицинска практика.


(3) Правилата за добра медицинска практика съдържат изисквания за своевременност, достатъчност и качество на медицинската помощ.
Чл. 48. Националната здравноосигурителна каса е длъжна да информира системно осигурените относно мерките за опазване и укрепване на здравето им. 4. гарантира на осигурените лица чрез НРД:
16. системно информира осигурените лица за мерките по опазване и укрепване на здравето им;
Чл. 10. (Изм. - ДВ, бр. 45 от 2001 г.) (1) Експертиза се извършва при необходимост от:

1. медицинска помощ, ако стойността й надхвърля 200 пъти минималната работна заплата за страната;


2. скъпи лекарства в случаите, предвидени в НРД;


3. лечение в чужбина - за видовете медицинска помощ, която не се извършва в страната.


(2) За всяко решение на НЗОК за лечение по чл. 78 ЗЗО се изискват документирани становища на експерти към комисията.


а) видовете медицинска помощ по чл. 45, ал. 1 ЗЗО;


б) достъпност и равнопоставеност при получаването на медицинска помощ;


в) пълно или частично заплащане на лекарствените средства по списъците в НРД;


5. прави анализи и предложения за вида и обема медицинска помощ по видове медицински дейности и стойността им;
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #248 -: Юли 12, 2006, 22:59:51 pm »
момичета потресена сам от това което прочетох.това което успях да скалъпя на бързо вече го написах.на който му е интересно да обърне внимание особено на член 10.наистина съм крайно потресена от това което ви се случва и съжалявам много.НО ОБЕЩАВАМзахващам се сериозно с въпросите за жалбите и много искам да помогна.Ще пиша пак още утре до каде сам стигнала и свързан текст не като сега.
Ще съм благодарна ако се включат и други момичета които имат понятие от право т.к не сам много навътре особено в материята на осигурителното право.
войници стискам ви палци на всички да спечелите войната с тия терминатори Касата мамичката им
« Последна редакция: Юли 13, 2006, 15:38:28 pm от little_rabbit »
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #249 -: Юли 13, 2006, 10:34:52 am »
Огромна благодарност за подкрепата , на момичетата ,Lali ,Alia,Rita! :bighug: :bighug: :bighug:
 Е , на сайта вече има отговори.Разбира се всички са еднакви , но пак е нещо. :cheerleader:
Току що публикувах там ,мнението си!

Мацки ,мисля ,че има за какво да се борим! Ще се справим! :grouphug2:
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #250 -: Юли 13, 2006, 11:34:55 am »
Момичета, здравейте! Подадох документи в Пловдив на 14 март и също нямам отговор. Миналата година отхвърлиха молбата ми за Золадекс, защото съм на 37 год. Като че ли социалната политика на държавата ни е точно на обратното на това, което прокламира. Работата на НЗОК е да не съдейства за лечение на стерилитета! А който не може да си позволи лечение за своя сметка, Бог да му помага!!!   
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #251 -: Юли 13, 2006, 11:52:52 am »
Направо ще падна! Вижте каква безумна кореспонденция водиме с тези от НЗОК!!!!!!!!
В страницата на здравната каса  - Въпроси и отговори - Венциславова - вече съм на втора страница.
И това ако не е ДИСКРИМИНАЦИЯ!!!!!
Бясна съм! :balk_149:
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #252 -: Юли 13, 2006, 12:22:34 pm »
Уважаема г-жо Николова, Процедурата по подаване и разглеждане на документите за участие в програмите за скъпоструващо лечение на НЗОК предвижда кандидатите да контактуват с РЗОК по местоживеене. Вие твърдите, че във Вашия случай нямате отговор от РЗОК в законоустановения срок. Експерти от НЗОК се ангажираха (в рамките на изключението) да направят проверка по Вашия случай и да Ви уведомят на какъв етап от процедурата се намира Вашата преписка. За целта беше необходимо да съобщите трите си имена, номера, под който са заведени документите, както и РЗОК, в което са подадени. Не сме искали от Вас да съобщавате ЕГН или други поверителни лични данни. Вие обаче не сте съгласна да съобщавате данните, необходими за проверката. Това е Ваше право и то прави проверката невъзможна. Вашата реакция предизвика категорична забрана за осъществяването на подобни проверки в бъдеще. Те вече ще са недостъпни и за хора, които са изразили изрична молба да бъдат информирани чрез интернет страницата за проверката по хода на преписките им.


Ето го безумието ,което по погрешка , бяха сложили в отговора на Gabi.
Било е предназначено за мен, ама толкова сме ги шашнали ,че не знаят какво правят :twisted:
Пак се измъкват ,ама им подпалихме чергата. :balk_121:

Ей и да знаете , аз съм виновна за втората световна война ,и за цунамито в Азия .... :rockon:
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #253 -: Юли 13, 2006, 12:24:33 pm »
Няма да трия съобщението си, но бяха допуснали грешка, която вече е отстранена от постинга... бързо реагират, когато са под лупата на много хора, но там където никой не вижда.......
Ако модераторите преценят -  нека го изтрият! 8)
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #254 -: Юли 14, 2006, 15:13:50 pm »
      Виждам ,че на всички момичета сте отговорили ,абсолютно еднакво. Това означава ли ,че комисията през август ще финализира всички приети до момента по програмата документи? Гарантирате ли ,че след дългото чакане и обърканите планове на стотици семейства , комисията към НЗОК ,най- после ще си свърши работата ? Въпросите ми са почти риторични! Но ние ще ви питаме ,отново и отново. И между другото , какво прави комисията през месеците-април, май, юни и юли? Защо ли не ви вярвам и сега?! И моля не изтривайте и не местете постинга ми! С нищо не нарушавам правилата изписани по-горе!

Това беше моят коментар от вчера в сайта на ЗК.
Ето и отговора им:


Уважаема г-жо, Комисията заседава през всичките посочени от Вас месеци. Всички постъпили документи за програмата “ин витро” се разглеждат в комисията в ЦУ на НЗОК по реда им на постъпване. С решение на УС № РД-УС–04-14 от 09.01.2006 г., на месец се одобряват по програмата по 100 здравноосигурени лица. В рамките на два месеца са постъпили около 750 молби. В настоящия момент се разглеждат молбите, постъпили в началото на месец март. Чрез районната каса ще бъдете уведомена за решението на комисията.
-----------------------------------------------------------------------
Една проста аритметика показва ,че до момента са разгледани около 400 преписки, а за останалите 350 ще им бъдат нужни още три месеца и половина.
Това в случай , че тази информация е достоверна.

 :bad_idea:
« Последна редакция: Юли 14, 2006, 15:19:36 pm от Efirche »
*

    balmi

Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #255 -: Юли 14, 2006, 16:05:56 pm »
Момичета, преди две минути ми се обадиха от касата и казаха, че съм одобрена. Подала съм документи на 14/03/2006 в РЗОК София. Хайде пък дано повлека крак !!!! :bighug:
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #256 -: Юли 14, 2006, 16:16:28 pm »
Това е чудесно! :goodluck:
*
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #257 -: Юли 14, 2006, 16:22:39 pm »
Ако кандидатствате за програмата за безплодие при жената, молбата Ви ще бъде разгледана през втората половина на август или началото на септември т.г..

Това е отговорът на моя въпрос към НЗОК. :? :(
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #258 -: Юли 14, 2006, 16:23:49 pm »
Честито, Балми!!! Успех в процедурата!
Re: Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #259 -: Юли 14, 2006, 16:30:32 pm »
Сигурно изтъпявам, но не мога да намеря къде точно да пиша своите си въпроси към приятелите от НЗОК. Хелп!  8O