0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #140 -: Май 25, 2006, 22:03:18 pm »
Благодаря за поткрепата!!! Много ме радвате. Стискам палци на всички. Късмет



*

    Anonymous

Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #141 -: Май 28, 2006, 23:07:48 pm »
Hari_77, и кога си подаде документите?
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #142 -: Май 28, 2006, 23:19:47 pm »
Цитат на: hari_77
не се притеснявай, аз съм ги  подала  на 24.02 и още нямам отговор от касата

п.п. всъщност аз вече съм се отчаяла
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #143 -: Май 30, 2006, 11:42:28 am »
Здравейте,

бих искала да помоля дамите, които са били одобрени в началото на месец май да споделят, кои номера са им били протоколите, за да може, ние останалите, да направим сметка колко още трябва да чакаме. Доколкото ми казаха от Столичната РЗОК тогава (в началото на май) са пристигнали последните одобрени протоколи.

 8)
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #144 -: Май 30, 2006, 15:17:40 pm »
Цитат на: shu-shi
бих искала да помоля дамите, които са били одобрени в началото на месец май да споделят, кои номера са им били протоколите

Шушу, не може да искаш номера на протоколи, това е все едно да поискаш имената. Момичетата могат да ти кажат само датата, на която са си подали документите.
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #145 -: Май 30, 2006, 15:38:48 pm »
Цитат на: little_rabbit
Цитат на: shu-shi
бих искала да помоля дамите, които са били одобрени в началото на месец май да споделят, кои номера са им били протоколите

Шушу, не може да искаш номера на протоколи, това е все едно да поискаш имената. Момичетата могат да ти кажат само датата, на която са си подали документите.



просто исках да се ориентирам, а и аз самата не мисля че има нещо толкова тайно. така или иначе всеки, който изпълнява критериите на програмата бива одобрен, просто си чака реда
а аз доста се поизнервих с това чакане за съжаление
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #146 -: Май 30, 2006, 16:03:54 pm »
Аз също си го мислих това с номерата но те не се дават по начина по който си мислим ние/а се дават поредни за всеки пациент независимо от клиничната пътека/диабет,паркинсон,безплодие и т.н/Тоест са поредни за всички които кандидатстват за лекарства.Номерацията единственно се различава по градове.
Моите са подадени на 16.03.06год.И ОЩЕ НЯМАМ ОТГОВОР
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #147 -: Май 30, 2006, 16:09:26 pm »
Шу-шу, ти кога си подала документи? Моите са около 20 февруари, отговор имам - на 5 май ми се обадиха.

Не става дума за тайни, но не можеш да искаш тук да се публикува лична информация. Аз мога да ти кажа номера на моите протоколи. Но то е защото отдавна не съм анонимна. Което може да не важи за другите момичета. Има такива от малки градове и те се притесняват да не се разбере за проблема им.
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #148 -: Май 30, 2006, 16:37:05 pm »
Цитат на: little_rabbit
Шу-шу, ти кога си подала документи? Моите са около 20 февруари, отговор имам - на 5 май ми се обадиха.

Не става дума за тайни, но не можеш да искаш тук да се публикува лична информация. Аз мога да ти кажа номера на моите протоколи. Но то е защото отдавна не съм анонимна. Което може да не важи за другите момичета. Има такива от малки градове и те се притесняват да не се разбере за проблема им.


съгласна съм с теб донякъде. моите документи ги подадох на 21.03, но си представи ако от 20 февруари до 21.03 са подадени 250 или 300, а касата одобрява само по 100 месечно, колко месеца още ще трябва да се чака.
за това попитах. естествено, че всеки сам избира дали да сподели или не
*

    balmi

Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #149 -: Май 30, 2006, 16:41:50 pm »
Шу-шу аз подадох моите на 13,03,2006 и още нямам отговор. Подадените до 10-ти март са разгледани и предстои разглеждането на следващите бройки - предполагам тези които са подадени да края на март. Отговор се очаква да имаме около 5-6 юни.
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #150 -: Май 30, 2006, 16:45:40 pm »
Цитат на: shu-shi
естествено, че всеки сам избира дали да сподели или не

Шу-шу, опитвам се да предпазя момичетата. Някой може и да не се сети, че номерът на протоколите може да разкрие самоличността и съответно да го напише тук.

А ти в кой град си? Хари по-късно имаше отговор от мен, но е подала документите когато и аз. Но тя не е в София.
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #151 -: Май 30, 2006, 17:15:03 pm »
мила little_rabbit, от София съм. като чета постингите, явно подхода ми да разбера нещо не е правилен, но аз съм свикнала да завися от други хора, институции и случайността и това ме кара да търся начини нещата да се случват според моите планове. за 6 месеца от както зная че имам проблеми разбрах, че май този път така няма да стане. но пък благодаря все пак на теб, almi и DESI2, че се опитахте да ми помогнете.
 :)
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #152 -: Май 30, 2006, 18:16:18 pm »
Шу-шу, опитвам се да си намеря номера, който ми дадоха от софийската здравна каса при подаване на документите, но го няма. Съжалявам. Беше нещо като 1179, 1180 и 1181, примерно.

Напиши си в профила, че си от София.

Ще ти отговорят положителто съвсем скоро. Зав секи случай се обади и попитай. Даже звънни в НЗОК - по-нагоре в темата има телефона.

Късмет!
*

    Angelina

Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #153 -: Май 31, 2006, 10:02:21 am »
Информацията , която на мен ми дадоха от здравната каса във Варна е , че до края на юни всички протоколи ще се разгледат и според тях няма да има откази както и няма да връщат документите на последните 100 както се беше чуло тук. Моите документи са подадени на 05.04 , ден преди касата да спре приема.
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #154 -: Май 31, 2006, 10:34:08 am »
Шуши, аз съм от тези "на границата" - подадох на 10-ти и все още не са ми отговорили. Няма причина да се напрягаме излишно, това все пак е НЗОК!  Важното е резултатът да е положителен накрая  :D
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    Anonymous

Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #155 -: Май 31, 2006, 23:32:19 pm »
моите са подадени на 06.03 и още нямам отговор несъм от София
*

    balmi

Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #156 -: Юни 01, 2006, 11:23:01 am »
Цитат на: balmi
Шу-шу аз подадох моите на 14,03,2006 и още нямам отговор. Подадените до 10-ти март са разгледани и предстои разглеждането на следващите бройки - предполагам тези които са подадени да края на март. Отговор се очаква да имаме около 5-6 юни.


Вчера се обаждах в касата и ми казаха, че предстои разглеждането на документите подадени до 7-ми март. През юни се очакват още две комисии.  По-горе написаната информация я получих от моята докторчица, която  също беше проверена в касата. Не разбирам защо дават различна информация на хората?!
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #157 -: Юни 01, 2006, 13:35:31 pm »
Незнам какво да си мисля вече и колко търпение да вложа  :cry: Аз ги подадох на 10.03 и планирахме инвитрото за юни-юли.Докторката ми каза да пия противозачатачни един месец преди началото на процедурата.Аз вече съм към края на хапчетата.Мислех след 15 дена да започвам процедурата като се надявах да имам отговор дотогава.Искам да ви питам сега като свърша опаковката да започна ли втора?Това грешка ли ще е :?: за да отложа процедурата с месец :!: Моля ви дайте ми съвет  :(
*
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #158 -: Юни 01, 2006, 13:49:17 pm »
За противозачатъчните:Приключи тази опаковка изчакай цикъл и започни нова според ман.А най добре питай лекарката си.

За Здравната каса вече не мога да намеря думи от възмущение.Всичко е един пълен абсурд.От толкова много чакане вече ми е все едно кога и дали изобщо някога ще доиде моментът на така очакваното обаждане.
Имате ли вече отговор от НЗОК
« Отговор #159 -: Юни 01, 2006, 15:44:24 pm »
Момичета знам колко ви е трудно. Моите док. ги бях подала на 24.02, обадиха ми се чак миналата седмица да ми кажат че съм одобрена но протоколите ги получих едва вчера.
Имайте търпение, знам че е много трудно и аз се бях отчаяла, но пък добрата новина е че няма неудобрени.