0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1060 -: Октомври 14, 2010, 10:13:42 am »
Дай Боже да е така мнго се радвам и аз.НЕКА ВСИЧКИ ДА СИ ГУШНАТ ТАКА ЧАКАНИТЕ БЕБЕТА :bighug: :babyflips:

Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1061 -: Октомври 14, 2010, 10:30:59 am »
Даа, чудесна новина, тя донесе успокоение на всички тук.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1062 -: Октомври 14, 2010, 10:51:39 am »
ДА НИЕ Е ЧЕСТИТА ХУБАВАТА НОВИНА. ДНЕС Е СВЕТА ПЕТКА ЗАКРИЛНИЦА НА СЕМЕЙСТВАТА  .

УСПЕХ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА, И ДАНО САМО ХУБАВИ МОМЕНТИ НИ ОЧАКВАТ. 
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1063 -: Октомври 14, 2010, 10:59:33 am »
 Дай Боже повече такива добри новини! Мисля, че поне веднъж можем да благодарим на държавата си и на всички, заради които съществува фонда!  :thankyousign:
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1064 -: Октомври 14, 2010, 11:23:38 am »
Ейй,наистина страхотна новина!Нещо хубаво да се случи в тая държава...Макар че аз все пак ще удължавам заповедта си,сега дишам спокойно :)Хубав ден на всички и ви благодоря за хубавата вест,тъй като съм на бач и нямаше как да гледам тв,затова отворих форумчето :wink:
Животът е толкова хубав, колкото му позволим да бъде!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1065 -: Октомври 18, 2010, 18:57:55 pm »
много мие интересно момичета изпратените молби всеки ден ли се гледат?или си имат определени дни? за раздаването на заповедите разбрах раздават се 3дни от седмицата но за молбите нищо незнам колко ли молби се гледат  на ден??? :balk_91: :cloud:
sevinko84
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1066 -: Октомври 18, 2010, 19:17:56 pm »
Комисията заседава всеки вторник. Разглеждат се към 400 молби на месец.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1067 -: Октомври 18, 2010, 22:34:26 pm »
много благодаря osi_9 :bighug:
sevinko84
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1068 -: Октомври 19, 2010, 13:33:14 pm »
Здравейте искам да попитам с колко месеца може да се удължи срока на заповедта ако до изтичането и не може да се започне с процедурата и по какви причини? Как става удължаването с някаква молба до фонда ли е? Възможно ли е ако поради финансовите проблеми с фонда не можеш да започнеш стимулация поради отказ на клиниката да ти удължат срока на заповедта от фонда? Благодаря ви предварително
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1069 -: Октомври 19, 2010, 15:52:19 pm »
kleshkova, срокът на заповедта може да се удължи по медицински причини за 6 месеца. Лекувашият лекар трябва да издаде епикриза, която да съдържа причина, поради която не е започнал опита в рамките на допустимите 6 месеца за използване на заповедта. От теб се иска да напишеш молба свободен текст. Молбата, заедно с епикризата ги подаваш във Фонда.
В клиниката, която посещаваш би трябвало да има човек от администрацията, който да се занимава с документацията относно Фонда.
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 16:02:19 pm от Мецани »
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1070 -: Октомври 22, 2010, 16:00:42 pm »
Момичета, в bg_mama едно момиче пише, че на клиниките са преведени парите само за април и март и отново някои клиники искат пари в аванс, за да правят опити.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1071 -: Октомври 22, 2010, 19:01:02 pm »
Някой знае ли кога фонда настина ще се издължи на клиниките и ще могат да се започват новите процедури. Казват, че отпуснали и платили, а мен вчера пак ме върнаха от клиниката...
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1072 -: Октомври 22, 2010, 21:11:50 pm »
Здравейте, може би на въпроса ми Стеф би отговорила най-точно, моля за помощ, може би е разискаван подобен казус, но ще съм Ви благодарна ако ми отговорите. На кратко историята ми : получих заповедта си юни, започнах първия си опит в края на септември, пункцията беше началото на октомври, но замразиха извадените яйцеклетки поради лоша спермограма и сега ми се обадиха от клиниката, че ми изпращат документи за приключване на опита, а бяхме се разбрали да опитаме да замразяваме материал и да направим оплождането,а сега...така ли трябва да се процедира? Мислех че срокът за усвояване на средствата е 6 месеца, което според мен е декември. Стана мноого дълго, но исках да обясня случая си.
Моля Ви който е запознат или има същия случай да ми отговори. Благодаря Ви. Приятна вечер.


Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1073 -: Октомври 28, 2010, 17:51:03 pm »
Искам да попитам следното-отново настъпват някакви неясноти и противоречива информация за даването на заповедите. Само за период от 1 седмица са ни дадени 3 различни отговора за евентуално време за получаване на заповеди при положение, че става дума за съвсем близки номера-около 7400-7600. Миналата седмица в петък са казали на едно момиче, че съвсем скоро ще му се обадят, на мен казаха, че ще получа заповед след НГ, а друго момиче - да очаква януари-февруари. И пак да кажа, че става дума за сравнително близки номера. Ето затова има толкова нерви и сътресения-защото няма едно единно становище. Едновременно с това на номер 84.. от Олимед ще му се дава заповед на 1.11. Как може да се обясни това? Ако до края на ноември ще раздават на номерата до 7000, няма ли да има обаждания на следващите номера през ноември и декември. Или фонда ще подкара празнично още от 1.12.? Ако ще чакаме по година и половина за един опит, то явно фонда е за хора под 30-35. Или може би така по естествен начин ще отпаднат част от жените-едни ще се самофинансират, а други или ще навършат 43 или просто вече нищо няма да могат да направят? Похвално.
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1074 -: Октомври 28, 2010, 19:17:36 pm »
Имайте предвид, че клиниката, която поема огромната част от опитите по Фонда (ЦРЗ "Надежда") няма да започва нови стимулации през декември месец. Вече и без това има забавяне заради лятната почивка и неработещите със Заповеди клиники. Според ме е нормално, макар и неприятно да се раздадат минимална броика Заповеди.
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1075 -: Ноември 05, 2010, 20:10:15 pm »
здравейте,може ли някои да ми обесни какво значение има на коя клиника съм пациентка?Защо пациентите на олимед са с предимство,с какво те са по различни от другите,чета че моми4е с номер 846* е одобрено и на 1.11.2010 ще си получи заповедта да ама била на към олимед?Какво означава това?
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1076 -: Ноември 05, 2010, 22:45:06 pm »
Има слу4аи, които не 4акат .Знам за жена подала документи и одобрена след две седмици, но е на 41 години.
Това е добре и ме радва ,4е не се минава в калъп ,а всеки слу4ай се разглежда индивидуално.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1077 -: Ноември 08, 2010, 15:59:57 pm »
Здравейте,
някой да знае каквва е банковата сметка на ФАР за извършване на дарение?
IBAN №:   
Банка:   
BIC:   
Получател/Титуляр

Благодаря предварително.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1078 -: Ноември 08, 2010, 16:28:39 pm »
Телефони на Център "Фонд за асистирана репродукция"
02 895 31 48
02 895 31 46

 попитай ги, никъде не са опоменати сметки.
Re: Фонд за асистирана репродукция
« Отговор #1079 -: Ноември 14, 2010, 10:08:01 am »
Как трябва да разбираме казаното от министъра? Вече само под 30 ли ще е ни разрешават инвитро? Ето линка:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=673896