0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
за грейпфрута
« -: Март 20, 2006, 22:13:22 pm »
Грейпфрут
Някои изследвания показват, че редовното консумиране на половин грейпфрут или 150 г сок от плода по време на всяко хранене може да намали теглото ни за 2 седмици с до 2 кг. Грейпфрутът понижава нивото на инсулина и това намалява желанието за ядене. Естествено е, че колкото по-малко ни се яде, толкова по-малко калории натрупваме и повече изразходваме натрупаните като по този начин намаляваме и теглото си.
Ако не обичате грейпфрут, можете да смесвате изцеденият от него сок със сок от портокал или лимон, което допълнително ще укрепи вашият имунитет.


http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=677
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
за грейпфрута
« Отговор #1 -: Май 22, 2006, 11:07:43 am »
Става страхотен фреш и подпомага имунната система.От повече от месец всяка сутрин пия по една чаша и да чукна на дърво гадните гъбички кандида ги няма.Не вярвам да се дължи само на това, но явно оказва някакво влияние.
*
за грейпфрута
« Отговор #2 -: Май 22, 2006, 11:18:09 am »
Гери, аз пия от 1,5 г всяка сутрин фреш от грейпфрут и портокал ( е, през лятото е сок от моркови, ябълки, абе каквото има). Не че се чувствам зле, ама да ти кажа сигурно гъбите не са се махнали само от това :wink:
The impossible is often the untried [/i]
за грейпфрута
« Отговор #3 -: Май 22, 2006, 11:32:51 am »
И аз си правя от моркови и ябълки, ама в момента морковите, които продават са ми гадни- явно попадам на гадна продукция- ще изчакам лятото от градината на мама :D .Иначе обичам и от цвекло, моркови и ябълки.Явно не е само от грейпфрута, ама е хубаво че ги няма.Когато усетя, че започват да се развиват си взимам ломексин, ама тук във форума в друга тема,четох че не трябвало да се прави секс- това не ми хареса много- ние последния път се скъсахме :D .Дано да не ни навреди.
за грейпфрута
« Отговор #4 -: Май 22, 2006, 13:29:50 pm »
аз ям всеки ден по един греипфрут, но не забелязвам да отслабвам. тъй като отказах цигарите преди 1 м. и 22дни започнах да качвам килата, дано след като не свалям от грейпфрута, то поне да спра да качвам.



за грейпфрута
« Отговор #5 -: Май 26, 2006, 09:03:19 am »
Аз спрях цигарите преди 6 месеца и качих 7 кг., от около 2 месеца ям всеки ден по 1-2 грейпфрута (и някои други неща) И мога да се похваля, че спрях да качвам и не смея да се надявам, но и гъбички нямам :D  

   Всъщност всичко започнах, за да се отърва от гъбите :twisted: дано да е за дълго :D
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
за грейпфрута
« Отговор #6 -: Май 26, 2006, 13:16:35 pm »
Аз също съм го чувала това за грейпфрута и отслабването, както и че пресният ананас действа превантивно срещу целулит. Аз също пия ежеденвно фрешове, каквито плодове са ми под ръка (или морковчета) - в сокоизтисквачката и това ми е закуската:). Мисля, че това при всички случаи е полезно, за разлика от натуралните сокове, които са пълни със захар и консерванти, от тях - със сигурност се пълнее, аз лично не близвам такива повече от 3 години вече.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
за грейпфрута
« Отговор #7 -: Май 26, 2006, 13:47:16 pm »
Аз си правя сок от грейпрфурт и лимон.:balk_14:
Много е готин.. пък и сега на пазара има от тези "червените грейпфурти"... които са много приятни на вкус и изобщо не горчат.
Който не вярва... да пробва.... :wink:  :wink:  :wink:

За "отслабващия" му ефект... не знам.. щото аз съм 46кила с мокри дрехи.... та дано да не заслабна още , щото ще взема да изчезна... :wink:
Аз го пия заради многото вит.С дето се съдържа в цитрусите.

Даже 1 лекарка ми каза: Сок от 2 лимона на ден.... или по 10 хапчета вит. С от 100мг.

По-вкусно е в комбинацията: портокал+лимон, или грейпфурт+лимон.
Предпочитам естествените витамини пред синтетичните... но понеже не си цедя всеки ден сок, разбира се пия и малките жълти хапченца с вит.С.
"Всичко идва навреме за този който умее да чака"


*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: за грейпфрута
« Отговор #8 -: Юни 29, 2006, 10:52:26 am »
А какво ще кажите за цитросепта-уникален препарат от семки на грейфрут?Прекрасни неща съм чела за този препарат.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: за грейпфрута
« Отговор #9 -: Юни 29, 2006, 11:12:38 am »
А какво ще кажите за цитросепта-уникален препарат от семки на грейфрут?Прекрасни неща съм чела за този препарат.

Ужасно кисело нещо.. :x. несъм си допила опаковката дори.
А иначе -пишат много хубави неща за него. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: за грейпфрута
« Отговор #10 -: Юни 29, 2006, 11:33:18 am »
А какво ще кажите за цитросепта-уникален препарат от семки на грейфрут?Прекрасни неща съм чела за този препарат.
И аз четох една брошурка - добре звучи, но ако някой е пробвал - да го препоръча лично.


*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: за грейпфрута
« Отговор #11 -: Юни 29, 2006, 13:46:58 pm »
http://citroseptbg.hit.bg/index1.htm вижте тук!Аз го пия сега като помощно средство към антибиотика и витамините за хламидията.Но прочетох, че помага при и генитални проблеми - гъбички,течения.
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: за грейпфрута
« Отговор #12 -: Юни 29, 2006, 14:11:08 pm »
Екстрактът успешно унищожава широк спектър бацили като стафилококус, салмонела, Е. коли псеудомонас, лектобацилус, на Клебсил, Шигела, легионела, хламидия, хеликобактер, херпес, а също така въздействува на голям брой гъби и плесени.

"Имах бяло течение – цитонамазка с много левкоцити (++) и трихомони. Доктора ми предписа Трихомонацид – свещички и таблетки. След курса на лечение намаля, но не спря. Цитросепта го довърши. Не съм правила нови цитонамазки, но и няма смисъл, защото течението се възобнови със същата сила. Ако имах пари да си купя още една голяма опаковка, сигурно всичко щеше да бъде ликвидирано. Знаете, че тези заболявания хронифицират и трудно се лекуват. Изпила съм тонове антибиотици от всички видове (прекарала съм десетина бронхопневмонии), но никога не можах да постигна резултата на Цитросепт"

приложих един цитат от момиче на което е помогнал цитросепта
« Последна редакция: Юни 29, 2006, 14:34:48 pm от naiema »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: за грейпфрута
« Отговор #13 -: Юни 29, 2006, 16:00:40 pm »
Аз не бих заложила на него, ако има някакъв сериозен проблем.
Като добавка - да, но като единствено лечение - не.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: за грейпфрута
« Отговор #14 -: Юни 29, 2006, 16:51:42 pm »
Разбира се,Денис! :DНикой няма на предвид да се използва единствено този препарат като лечение.Именно за ефекта му като добавка говорим.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за грейпфрута
« Отговор #15 -: Юни 29, 2006, 19:05:32 pm »
Имайте едно наум за цитросепта - съдържа фитоестрогени.

Цитатът в червено мога да го коментирам, но не искам. 


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: за грейпфрута
« Отговор #16 -: Юни 29, 2006, 19:53:54 pm »
Аз съм голяма фенка на грейпфрута!
особено с джин :lol:
Без майтап, вярвам в този плод
*
Re: за грейпфрута
« Отговор #17 -: Юни 29, 2006, 21:28:14 pm »
Meli, моля поясни какво са фитоестрогените. Предписан ми е на мен и мъжа ми и тъкмо четях в интернет за да решим дали да го купуваме.
Благодаря!
*
Re: за грейпфрута
« Отговор #18 -: Юни 30, 2006, 10:04:38 am »
Аз съм чувала, че Цитросепт подтиска овулацията и затова спрях да го пия.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: за грейпфрута
« Отговор #19 -: Юни 30, 2006, 16:48:47 pm »
Аз съм чувала, че Цитросепт подтиска овулацията и затова спрях да го пия.
На мен не ми подтисна овулацията. Пих го 2 пъти по 15 дена.От 1 до 15 ден на МЦ. Не е хубаво да се пие след овулация, защото се отделят много токсини от 'умиращите микроорганизми', ако има такива , разбира се. Поне така пишеше в упътването, ако не бъркам???

ПП. Фитоестрогени - естрогени от растителен произход.
Естрогените се синтезират в тялото на човека / и животните/.
Но и  в растенията се срещат в-ва, които по своя начин на действие са подобни на естрогените и затова са наречени ФИТО/растение/ЕСТРОГЕНИ.

ТУК
и ТУК
« Последна редакция: Юни 30, 2006, 16:55:46 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум