0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: за грейпфрута
« Отговор #40 -: Май 05, 2010, 12:41:58 pm »
Грейпфрут не се пие с доста лекарства, не знам дали знаете. Например антибиотици, антидепресанти, антикоагуланти и др.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: за грейпфрута
« Отговор #41 -: Май 13, 2010, 13:38:10 pm »
Грейпфрут не се пие с доста лекарства, не знам дали знаете. Например антибиотици, антидепресанти, антикоагуланти и др.
Ето това е списъкът с лекарствата,за които абсолиутно е НЕпрепоръ4ително да се приемат със сока на грейпфрут:
                  
Антибиотици: кларитромицин, Еритромицин, troleandomycin
Анксиолитици: алпразолам, буспирон, мидазолам, триазолам
Antiarrhythmics: амиодарон, хинидин
Антикоагуланти: варфарин
Антиепилептични: карбамазепин
Противогъбични: итраконазол
Противоглистно: албендазол
Капки: фексофенадин
Antineoplastics: циклофосфамид, етопозид, ифосфамид, тамоксифен, винбластин, Винкристин
Antitussive: декстрометорфан
Антивирусните: amprenavir, Индинавир, нелфинавир, ритонавир, саквинавир
Доброкачествената простатна хиперплазия лечение: Finasteride
-Блокери: карведилол
Калциев антагонист: дилтиазем, Felodipine, nicardipine, нифедипин, nimodipine, nisoldipine, верапамил
Еректилна дисфункция наркотици: силденафил, тадалафил
Хормонозаместителна: кортизол, естрадиол, Метилпреднизолон, прогестерон, тестостерон
Имуносупресори: циклоспорин, sirolimus, такролимус
HMG-CoA редуктазата: аторвастатин, fluvastatin, ловастатин, симвастатин
Опиоидите: алфентанил, фентанил, sufentanil
Селективни инхибитори на обратното захващане на серотонина: флувоксамин, sertraline
Ксантин: теофилин

Re: за грейпфрута
« Отговор #42 -: Ноември 20, 2010, 20:30:29 pm »
А фолиева к-на и аспирин протект воже ли да се пият със сок от грейпфрут?
Аз обожавам този плод и взимам само тези лекарства
Re: за грейпфрута
« Отговор #43 -: Ноември 21, 2010, 17:55:04 pm »
Аз смятам , че изпиването или хапването на един грейпфрут няма да навреди.Малко пресилено звучи това , че ако приемате еди какви си лекарства не трябва да пиете грепфрут ...Нали ако беше така щяха да предупреждават лекарите.Когато съм била болна и са ми изписвали антибиотик , винаги е бил съчетан приемът му с лимони и/или грейпфрути и въобще не мога да се съглася , че ми е навредил , а напротив!Това вече си е вманиачаване ...
Re: за грейпфрута
« Отговор #44 -: Ноември 21, 2010, 21:03:09 pm »
Не е вманиачаване ,Евита, мен лично са ме предупреждавали. Сега д-р Сигридов също ми каза да не ям грейпфрут. Може наистина да не е чак такова страшно, но е добре като сме информирани.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: за грейпфрута
« Отговор #45 -: Ноември 21, 2010, 21:18:37 pm »
Не е вманиачаване ,Евита, мен лично са ме предупреждавали. Сега д-р Сигридов също ми каза да не ям грейпфрут. Може наистина да не е чак такова страшно, но е добре като сме информирани.
Аз не говоря за моментът в който си бременна , тогава - не знам не съм стигала до там , говоря като цяло.Съпругът ми пие хапчета за кръвно , НО никога не са му казвали че заради тях не трябва да яде грейпфрут примерно!Имам и друг случай , но няма да изпадам в подробности.Идеята ми е , че има къде къде по - вредни действително храни , които приемаме въпреки хапчетата , които пием и все пак не сме се отказали от тях !
Re: за грейпфрута
« Отговор #46 -: Ноември 21, 2010, 21:45:10 pm »
И аз не говоря за момента , в който си бременна, а като цяло. Когато са ми изписвали антибиотик , не винаги , но са ме предупреждавали да не ям грейпфрут. И аз не съм яла. Има и други вредни храни - да, но ,ако  ме предупредят,че влияят на усвояването на лекарството , няма да ги ям. Всеки си решава.Едва ли е толкова страшно да изям един грейпфурт, но не ям. Вманиачавам ли се?  :)


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: за грейпфрута
« Отговор #47 -: Ноември 22, 2010, 00:33:31 am »
Грейпфрута пречи на някои медикаменти да се освобождават от организма, като вместо това те се натрупват в токсични нива. Това е причината, поради която плода се забранява. За да сте спокойни, четете внимателно листовките.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: за грейпфрута
« Отговор #48 -: Ноември 22, 2010, 06:04:40 am »
Оливия е права според мен  :D

Ето това намерих, като информация:

"В грейпфрута се съдържат нарингинин и бергамотин, които блокират една производна форма на цитохром-П-450 (CYP3A4) в черния дроб. Така може да се повиши значително действието конкретно на: Dextromethorphan, Simvastatin, Terfenadin, Felodipin, Nifedipin, Verapamil, Оеstradiol, Midazolam, Koffein, Tacrolimus und Cyclosporin A, както и да им се удължи времето на действие, понеже обезвреждането им в черния дроб е чрез грейпфрута затормозено значително.

Официално следните вещества взаимодействат с грейпфрута: Atorvastatin, Bexaroten, Buspiron, Ciclosporin, Cisaprid, Cyclophosphamid, Darifenacin, Dasatinib, Felodipin, Gallopamil, Ifosfamid, Lovastatin, Nifedipin, Nisoldipin, Pimozid, Quetiapin, Sildenafil, Simvastatin, Sirolimus, Tacrolimus, Tadalafil, Terfenadin, Vardenafil, Verapamil, Zolpidem.

Обърнете внимание, че търговските наименования на тези вещества често са напълно различни от официалното име на активното вещество по IUPAC."

Аз също съм предупреждавана за грейпфрута, особено по време на прием на антибиотици.
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
Re: за грейпфрута
« Отговор #49 -: Февруари 03, 2011, 22:36:17 pm »
Аз също пия сок от грейпфрут,в комбинация с портокал и много освежаващо ми действа! :) :) :)
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: за грейпфрута
« Отговор #50 -: Февруари 03, 2011, 22:45:32 pm »
Грейпфрута пречи на някои медикаменти да се освобождават от организма, като вместо това те се натрупват в токсични нива. Това е причината, поради която плода се забранява. За да сте спокойни, четете внимателно листовките.

ананасът също.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: за грейпфрута
« Отговор #51 -: Февруари 03, 2011, 22:57:37 pm »
Грейпфрута пречи на някои медикаменти да се освобождават от организма, като вместо това те се натрупват в токсични нива. Това е причината, поради която плода се забранява. За да сте спокойни, четете внимателно листовките.

ананасът също.

И нананасът ли?
Детето на сестра ми много обича и тя постоянно му взима.
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*
Re: за грейпфрута
« Отговор #52 -: Февруари 03, 2011, 23:26:32 pm »
Ами нека яде детето, това какво общо има?

Тук се обсъжда как грейпфрутът и ананасът пречат за правилното усвояване на лекарства.
Re: за грейпфрута
« Отговор #53 -: Февруари 03, 2011, 23:32:22 pm »
Ами нека яде детето, това какво общо има?

Тук се обсъжда как грейпфрутът и ананасът пречат за правилното усвояване на лекарства.

Не пуснах много смислен пост...
На малките понякога им се налага на горкичките да пият разни гадости ако са болнички...та някой може ли да каже с какви лекарстша не бива да се смесва ананасът?
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=ivi_02][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: за грейпфрута
« Отговор #54 -: Февруари 03, 2011, 23:35:41 pm »
Ами нека яде детето, това какво общо има?

Тук се обсъжда как грейпфрутът и ананасът пречат за правилното усвояване на лекарства.

Не пуснах много смислен пост...
На малките понякога им се налага на горкичките да пият разни гадости ако са болнички...та някой може ли да каже с какви лекарстша не бива да се смесва ананасът?

същите, които са написали по-горе за грейпфрута.
пак казвам, това важи само при пиене на лекарства! ако не пиете лекарства - яжте си на воля грейпфрути и ананаси - те са прекрасни и ценни плодове!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: за грейпфрута
« Отговор #55 -: Юли 24, 2012, 17:31:05 pm »
В хранителните добавки Цитрогард и Цитросепт джуниър плюс има дезинфектант, който не е разрешен за добавяне в храни, потвърди акредитирана лаборатория в Хамбург официалните проби, взети от Българска агенция по безопасност на храните.
Двете добавки са произведени от Цитросепт ЕООД и Цитрогард ЕООД, съобщиха от БАБХ.

След получен сигнал по-рано този месец агенцията забрани цялото налично количество от добавката в страната.
Взетите проби бяха изпратени в акредитирана лаборатория в Хамбург.

Резултатите потвърдиха наличие на Бензетониум хлорид, неразрешен за влагане в храни дезинфектант.
"Ще информираме прокуратурата, тъй като за мен това е криминално деяние", допълни д-р Йордан Войнов, изпълнителен директор на БАБХ.

Преди три седмици агенцията започна да изтегля всички количества от Цитрогард и Цитросепт джуниър плюс от търговската мрежа.
Досега са изтеглени близо 5000 опаковки, които ще бъдат унищожени.

По случая се води разследване и от Икономическа полиция и прокуратура.
От БАБХ призовават всички потребители, които са закупили от хранителните добавки Цитросепт джуниър плюс и Цитогард, произведени от фирмите Цитросепт ЕООД или Цитрогард ЕООД, да се въздържат от консумацията им.

Източник: http://dnes.dir.bg/news/dezinfektant-tzitrogard-tzitrosept-11633456?nt=4


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу