0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #200 -: Април 03, 2009, 11:45:05 am »
Добро утро
Вили - честит рожден ден на мъжлето ти! Да сте живи издрави и двамата, скоро да гушкате своята мечта!!!!
Фибо, съжалявам за отрицателния резултат, но следващия път ще стане! Успех!
Хубав ден! 
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #201 -: Април 03, 2009, 11:56:20 am »
Вилили,да ти е жив и здрав рожденника и нека моите най-добри пожелания са Любовта и Вярата, които винаги да са с вас! ЧРД!

*
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #202 -: Април 03, 2009, 12:13:11 pm »
Здравейте пак !
Виле да ти е жив и здрав мъжо !
Дано наистина скоро да го направиш най щастливия татко!
А аз какво да кажа пролактина ми е пак висок - не може ли нещо друго да ми изпише док ,а не бромокриптин ?
Ще видим какво ще каже след обяд като отида !
Айде пак ще пиша - а на вън е толкова хубаво и пролетно !
[/url]
*
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #203 -: Април 03, 2009, 12:13:19 pm »
Привет и от мен!
Честит рожден ден на мъжлето ти Вили. Нека тази година се сбъдне най-съкровената му мечта!
Фибчо - съжалявам за резултата мила, но ние не се предаваме, защото сме силни. Сега с усмивка и много надежда продължаваме напред в борбата за нашето щастие!!! Ще успеем!
При мен - микробиологията е ОК. Има някакви гъбички, но било нормално и не е опасно /няма да пием нищо/. Фуликулите са се спукали. Ако до 05.04 няма вещица ще трябва да пия дуфастон и после напред към нашият втори опит! :D
Днес си подадох документите за фонда! Дано да ни одобрят!
Приятен и лек петъчен ден на всички! :balk_69:
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #204 -: Април 03, 2009, 12:28:23 pm »
Здравейте пак !
Виле да ти е жив и здрав мъжо !
Дано наистина скоро да го направиш най щастливия татко!
А аз какво да кажа пролактина ми е пак висок - не може ли нещо друго да ми изпише док ,а не бромокриптин ?
Ще видим какво ще каже след обяд като отида !
Айде пак ще пиша - а на вън е толкова хубаво и пролетно !
Виви вариантите доколкото знам аз освен бромокриптина са Парлодел и Достинекс, но тези двете са по-скъпички. Моето мнение, че щом веднъж е бил висок няма как да караш без хапчета. Дори и в един момент да е в граници, като спреш хапчета той пак се вдига - поне при мен е така. Питай док за другите две лекарства, особено щом не ти е добре от бромокриптина. Аз нямам оплаквания от него, като изключим първите няколко дни в които започнах да го пия. Ти по колко пиеш от него?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #205 -: Април 03, 2009, 12:37:00 pm »
Момичета,благодаря ви от все сърце за милите пожелания,на вас да ви се връщат двойно!!!
Вивия,и аз съм на Бромокриптин.В момента съм на 2*1,но в началото го пиех дори 3*1,обаче нямам никакви странични ефекти от него.На теб щом ти действа зле,мисля няма да е проблем лекаря да го замени с друго.От кога имаш проблем с пролактина?Мислили ли сте за ЯМР???Важно е да се открие причината,поради която се повишава.Аз например имам аденом на Хипофизата.Ако не ходиш на ендокринолог,то непременно го направи,защото въпреки че повечето гинеколози разбират от хормони,все пак това е специалността на ендокринолозите!А освен това,когато пролактина е висок,това неминуемо се отразява и на нещо друго.Ако имаш въпроси питай,ще помогна с каквото мога.
*
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #206 -: Април 03, 2009, 12:39:40 pm »
Радост аз сега не пия но преди пиех по 1/2 само ве4ер !
Първите няколко дни направо пощурявах бвечер се събуждам световъртеж ,гадене и т.н .
После като че ли свикнах ,но гаденето не изчезна до последно!
Ше го питам за другите лекарства - много ли са скъпи?
Интересно ми е какво ще каже за ЛХ и ФСХ
пак не са 1:1
В графиката ми съм ги отбелязала !
Айде до после
[/url]
*
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #207 -: Април 03, 2009, 12:43:55 pm »
Вили благодаря ти мила !
Първия път бромокриптин ми го изписа ендокринолог !
Тя каза че няма да правим ЯМР не бил много висок и т.н
После като влезна в норма каза да спрем хапчетата за 2 месеца и после контрола !
Така че сега пак тр да отида и при нея да видим какво ще каже като види ,че пак се е вдигнал пролактина !
[/url]
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #208 -: Април 03, 2009, 12:47:41 pm »
Ами да ти кажа,без да искам да те плаша,но сега видях резултатите ти-доста е висок пролактина!
И аз така,като теб.Веднъж засякохме високи нива,пих бромокриптин-регулирах го и спрях хапчетата.След време отново правих изследвания и хоп-той пак се качил.Два поредни месеца засякох,че си е висок и дори се покачва.След това на ЯМР(което не е нищо страшно и е с направление от ЗК)и сега поне знам каква е причината.
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #209 -: Април 03, 2009, 12:52:53 pm »
Виви а как го спряхте бромокриптина - от раз или по намаляваща схема. Ако е от веднъж е възможно да се повиши така много пролактина, получава се обартен ефект, трябва да се спира по намаляваща схема, за да не се получи така. Незнам как определят кога си за ЯМР, аз също ходих на ендокринолог, но не ми споменя за ЯМР, каза да си пия бромикриптина и това е 8O. Понякога се чудя дали беше добър специалист този лекар :? А за ЛХ-то и ФСХ-то пак е кофти отношението :(, ама незнам повече от това, което сме си говорили :(
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #210 -: Април 03, 2009, 12:58:36 pm »
Благодаря ви момичета ще видим какво ще каже доки ,
но нещата не са на ред определено!
Само да не ме ядоса нещо че той е поредния който сменям
тук няма добри специалисти ,а за да  тръгно към Сф трябва да отсъствамм от работа ,а на този етап това е невъзможно!
[/url]
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #211 -: Април 03, 2009, 13:06:11 pm »
Вивия,както ти е казала ВиЛиЛи,трябва да направите ЯМР.Аз също съм с аденом на хипофизата.И определено ако не си се консултирала с ендокринолог направи го незабавно,това си е ендокринен проблем.Аз също си продължавам лекарствата,както ти казах в предния си пост сега съм на 1/4 т.достинекс седмично,първо бях на 1т.,като се откри аденома бях на 1 и 1/2т.,а сега ми го намалиха,но не съм го спряба,ще ми го спрат при бременност така ми каза док.,че тогава не се пие,но само с лекарства пролактина ми е в норма.Инъче цената на достинекса е 75лв. опаковка от 8 бр.,но пак зависи от къде го купуваш,даже последния път го взех 65лв.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #212 -: Април 03, 2009, 13:10:32 pm »
Маринка кога решават да те пратят на ЯМР?
Аз ходих на ендокринолог още като направихме първите хормони и видяхме проблема с пролактина, токава док ме прати на консултация, но този ендокринолог - д-р Прототопова ( мисля че се казваше) не ми и спомена за ЯМР?
Дали не трябва и аз да направя това изследване :ask:
« Последна редакция: Април 03, 2009, 13:13:35 pm от radosttinka »
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #213 -: Април 03, 2009, 13:15:23 pm »
Радост,моя пролактин беше двойно завишен и гинеколожката ме прати при ендокринолог с хиперпролактинемия.Ендокринол. ми изписа достинекс по 1 табл.седмично и след 1 мес.ме накара да пусна още веднъж изсл.за по-сигурно,като ми каза и всички изисквания за изсл.на този хормон и резултата беше пак завишен и тогава ме прати на ЯМР,за да установи причината и съответно да прецени как ще ме лекува.И така де,ендокринол.те праща на ЯМР.Сега на 2 мес.ми иска контрола,не че от декември не съм ходила при нея,но си пия хапчетата и може би като започна процедурата ще пусна и пролактин,то и без това гинекол.каза че ще пуснем и това изсл.,да види как е хормона,че и без това е проблемен.
« Последна редакция: Април 03, 2009, 13:17:27 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #214 -: Април 03, 2009, 13:31:18 pm »
Моя беше над нормата, но далеч не беше двоен и след приема на бромокриптина още първия месец падна и то ако не ме лъже паметта на контролното изследване беше под долна граница. Може и за това да не ме е пратила на ЯМР. И после само променяхме дозата на бромокриптина докато уцелим по колко да пия и да не се повишава и да не е пък и под долна граница. Ох дано да е правилно това, че не искам повече изненади.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #215 -: Април 03, 2009, 13:45:03 pm »
Здравейте момичета, не съм влизала от месец в темата, защото при мен нещата вече са по-различни.
Виви, миличка разбрах какво става с теб. Нищо не мога да кажа, защото тези изследвания са ми много далечни. Само се моля, дано спреш вече да пишеш в тази темичка.

Нерчо, как я караш ти на първа страничка не открих името ти и малко се озадъчих?

Моята енергия за живот!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #216 -: Април 03, 2009, 14:54:56 pm »
Радостинка,при мен не е падал под долна граница,а го поддържам на долната граница с лекарствата.Може би при теб се дължи на нещо друго ,дано да няма нищо сериозно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #217 -: Април 03, 2009, 15:46:26 pm »
Радостинче,моя пролактин беше някъде към 2200 при горна граница около 580(пиша малко по памет,че не ми се вади папката,но са нещо такова стойностите).Както и да е,след като 1 месец пих 3*1 бромокриптин,пролактина ми стана 29 8O-доста под долната граница.Искам да кажа,че макар предизвикан от аденом,пак се повлиява добре от хапчето.Така че това не е показател.Освен това съм чела за момичета,които са имали пролактин около горната граница и не винаги задължително над нея,на които също са открили аденом.
Така че,нищо не ви пречи да настоявате пред ендокринолога си за това изследване.
Разбира се,това че аз имам аденом не означава,че и вие трябва,защото има момичат,с пролактин над 3000,които пък са нямали аденом.С две думи-строго индивидуално е,но трябва да се наблюава!!!
*
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #218 -: Април 03, 2009, 16:41:33 pm »
 :? Фиби много съжалявам мило,
Имаш едно голямо топло Гуш от мен и милиони целувки. Радвам се че отново имаш план за действие :) Колко ти бе резултата от кръвния вчера? (може да си го писала някъде но не видях). Сега почини си този месец, кексайte си ей-така за кеф :wink: А другият месец слагайте сладоледчетата. newsm06 Всичко ще се нареди миличко само трябва да продължаваме с опитите. Ще дойде и нашето време  :hug2:
Вилили Честит Рожден Ден на твоето момче  :D Да ти е жив и здрав и скоро да стане татко.
Ние вече резервирахме билети за България за 14 ти юни.  Сега вече съм по-спокойна. :)Нямам търпение да се изнижат по-бързо месеците и да отидем до Плевен.
Пожелавам ви усмихнат, слънчев и зареден само с хубави емоции Пролетен Ден.  :balk_602:
Надеж ти къде си изгуби? Започна ли с изследванията?
Нери гледам температурката се е вдигнала май е имало ову!!! Късмет миличка.  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Успешен лов момичета  :D Дени успех мила :D
Re: Слънчева седмичка, весела темичка (30.03.2009-05.04.2009)
« Отговор #219 -: Април 03, 2009, 16:52:27 pm »
Здравейте момичета  :D Аз ви чета отдавна, но чак сега се престрашавам да пиша в прекрасната ви темичка и се надявам да има място и за мен при вас  :oops:
От Варна съм и правим опити за бебче от 1г. вече. От скоро започнахме да посещаваме и клиника по стерилитет, за да видим къде е проблемът при нас  :oops:
От сърце се надявам всяка една от вас да се похвали съвсем скоро с прекрасната новина- вие сте невероятно силни и позитивни и ми вдъхвате много вяра и кураж  :bighug:
Fiboсъжалявам за резултата, но съм сигурна, че следващият път ще си имаш поне едно малко сладко сладоледче, което да те радва  :D
ВилилиЧестит Рожден Ден на мъжът ти,  да ти е жив и здрав и съвсем скоро да се радвате на най-желания подарък  :bori_020:
Съжалявам ако съм досадила на някой с дългите си писания  :oops: Пожелавам ви страхотен ден и прекрасни почивни дни  :sunshine: