0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #40 -: Март 23, 2009, 15:14:30 pm »
Фибче какво е това :ask:Как така само един?Нещо не разбирам osi_10.На мен си ми върнаха и двете.Не виждам причина само едно да върнат,трябва всички ,които са се разделили и са добри.Тоя доки :balk_149:
Ами,заради тъпия белгийски закон,за контрол на двуплодната бременност,идиоти,за тва се ядосвам
ами то така шанса с един ембрион е толкова малък,че второто инвитро ти е почти в кърпа вързано и всичките гадости покрай него,и едва при втория опит може две,евентуално!!!Ако доктора прецени!!!Ама аз ако стигна до там,на глвата му ще се преселя ама два поне ще ми върнат :x

пп Маринче писах по-горе :D
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #41 -: Март 23, 2009, 15:15:27 pm »
Здравейте сладурки :)

Аз напоследък не намирам много време да се зачитам тук :) Тези дни ми направиха инсе за първи път така, че се нареждам и аз в чакащите, малко след Jasmin_veni.
Стискам палци на всички ви и дано вирусчето на eveishan да ни зарази до една!!! :)


 :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:


*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #42 -: Март 23, 2009, 15:16:57 pm »
Благодаря ти ,Фибо,за съжаление пък аз хич не разбирам английски,но по принцип и мен това ме притесни,че маката в моето е само 200 мг.
Раши,дано инсето да има щастлив край,дай Боже да е края на мъките ти.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #43 -: Март 23, 2009, 15:21:08 pm »
ЕЕ,жалко,няма ли някой покай тебе дето разбира,ако не,аз ще ти го преведа и ще ти го пусна на ЛС :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    pimpa77

  • ***
  • 284
  • pozitivnata misal pravi jivota 4udesen!!!
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #44 -: Март 23, 2009, 15:27:13 pm »
Фибче мила пожелавам ти въпреки всичко резултата да е супер накрая :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :balk_103: yahoo_17 yahoo_17 :goodluck: :bighug:
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #45 -: Март 23, 2009, 15:29:29 pm »
ЕЕ,жалко,няма ли някой покай тебе дето разбира,ако не,аз ще ти го преведа и ще ти го пусна на ЛС :wink:
Моля те не искам да те ангажирам,щото съм безхаберница,ще видя някой да ми удари едно рамо,но не знам кога,както и да е тъй или инъче 200 мг. се е нещо,ще ги пие ,пък дано има ефект,надявам се че няма начин да навреди.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #46 -: Март 23, 2009, 15:55:28 pm »
Мерси Маринче :)

Дай каквото ти трябва - ще ти го преведа.

Усмивки

 :)


Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #47 -: Март 23, 2009, 16:05:33 pm »
Здравейте сладурки :)

Аз напоследък не намирам много време да се зачитам тук :) Тези дни ми направиха инсе за първи път така, че се нареждам и аз в чакащите, малко след Jasmin_veni.
Стискам палци на всички ви и дано вирусчето на eveishan да ни зарази до една!!! :)


 :pink_dust_1: :pink_dust_1: :pink_dust_1:


Раши, успех мила, стискам палци всичко да е наред и да се похвалиш скоро  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: yahoo_17

Маринка, ако не помогне Мака-та(в което се съмнявам) поне няма да навреди  :wink:

*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #48 -: Март 23, 2009, 16:12:15 pm »
Маринка, аз също мога да преведа. Кажете какво трябва.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #49 -: Март 23, 2009, 16:15:00 pm »
https://healthlibrary.epnet.com/GetContent.aspx?token=e0498803-7f62-4563-8d47-5fe33da65dd4&chunkiid=21723
Е щом сте мераклийки,ето този сайт,който Фибо ми даде за мака.Благодаря ви за отзивчивостта,чак ми е неудобно,ми като ми е куха кратуната.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #50 -: Март 23, 2009, 16:41:18 pm »
 :D  Ей, Фибче какви са тези размисли и страсти около теб. Карай го по-спокойно миличка. Не го мисли толкова - вярвай че това ембрионче ще е твоето бебче. А пък ако все пак се налага второ ин-витро може да си ползваш замразените ембриончета. Така че не се притеснявай вече са ти върнали едно, не може да го промениш. Но следващият път сериозно, ама много сериозно поговори с твоя доктор, като ги знам какви са твърдоглави :wink: трябва да си много убедителна  yahoo_33
А пък като ми дойдеш на гости ще те заведа на това местенце - много ще ти хареса сигурна съм  :)
Аз преди малко закусих с моето мъжле - той понякога си идва на обед да хапне (за него обед за мен закуска  :D) и сядам малко да уча . :balk_122:
При нас времето днес е ужасно - духа страшно силен вятър (направо ураган) и вали като из ведро  :rain: гадна работа. Днес ще си седя в къщи, никъде няма да мърдам.
Маринче според мен лекарството ще ти е от полза - съдържа всичко полезни съставки макар и в други съотношения .Сигурна съм че ще помогне  osi_9.
Мегчо много се радвам че сте добре и че сте видели мушмурочето :babyboy: на екрана Представям си колко вълнуващо е било  :hug2:. И да пишеш ей, какви са тези приказки :D.
Дени успех миличка този месец -  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :hug2:
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #51 -: Март 23, 2009, 16:49:29 pm »
АААА бееее,сега,да не се юрнете да превеждате!!!
щото някой(аз) не чете до края ами отгоре отгоре,сега в тая статия става въпрос за мъжкия инфертилитет и добавките които помагат по принцип,все неща дето си ги знаем :wink:
Дърпам си сама заешките уши 8) и се извинявам за суматохата.... :(
Пък за Мака,пак ще търся... :oops:

пп Песнопойната чучулига да влиза от време на време и в Скайпа!!
ето нещо на кратко :D

Benefits for women:

Increases fertility
Stimulates sexual activity
Helps reduce symptoms of menopause
Helps alleviate menstrual pains
Promotes hormone balance
Increases stamina
Raises energy levels
Benefits for men:

Reduces erective dysfunctions and impotency
Stimulates sexual activity
Improves testosterone levels
Improves hormonal balance
Increases the production of sperm cells
Relieves stress

пп ЕЕЕтооо,най-сетне намерих гооо http://www.maca.co.uk/
ама пак на английски :(
Маринче,ти кой език говориш,на него ще го потърся!
« Последна редакция: Март 23, 2009, 17:11:02 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #52 -: Март 23, 2009, 17:22:31 pm »
Ето това е превода:
   
Ползи за жени:

Увеличава плодородието
Стимулира сексуалната активност
Помага да намалят симптомите на менопаузата
Помага да се облекчи болките менструален
Популяризира хормон баланс
Увеличава енергията
Повишава енергийните нива
Предимства за мъже:

Намалява erective дисфункции и импотентност
Стимулира сексуалната активност
Подобрява тестостерон нива
Подобрява хормоналния баланс
Увеличението на производството на сперматозоиди клетки
Облекчава стреса

Както и предполагах,това няма отношение към подобрение на спермограмата.
« Последна редакция: Март 23, 2009, 17:35:29 pm от dgina »
*

    нерито

  • ***
  • 217
  • Виждаме така, както гледаме ...
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #53 -: Март 23, 2009, 17:39:53 pm »
Уффф, честно да ви кажа момичета, като чета всичко за разните лекарства и процедури и като си помисля в миналото хората при какви условия са живеели и с каква храна са се хранели, пък как са се раждали по много, ииииии лошо ми става.  Ние сега сме егати разнежените човечета,  направо ме е яд  :balk_153: .

Песничке, я си почини малко мило, ще вземеш да се претовариш с учене  :wink:
« Последна редакция: Март 23, 2009, 18:05:31 pm от нерито »
*
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #54 -: Март 23, 2009, 17:54:17 pm »
Нери не съм се претоварила мила, един час и половина на ден си е направо нищо, ама просто нямам мотивация. Чакам да почне уч-щето и ще се мотивирам пак  :D че там направо ме е срам, ако не си знам урока или ако нямам домашно . :balk_133:
Наистина в миналото хората са живяли по съвсем друг начин - всичко е било различно - храната, въздухът, водата.А какво правим ние - ядем храни с консерванти, оцветители и тем подобни глупости. Да не говорим за месото дето не го знаем какво е  :x .А бе въобще се въртим в омагьосан кръг.
Фибче вечерта ще се вясна в скайпа, мило :)
*
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #55 -: Март 23, 2009, 18:25:29 pm »
Фибо, Маринке, статията е интересна ;)

Надеж, мерси за топлите думи :)

Хубава и романтична вечер на всички :)


*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #56 -: Март 23, 2009, 18:47:35 pm »
Джина,моля те не се изказвай така,все пак дори не си го ползвала,вярно е - всеки сам да си преценява и решава,ама който чете повече по въпроса знае колко е важна спермогенезата!!И че,да,отразява се на спермограмата!Как иначе ще има хубави плувци ако няма правилна спермогенеза!!Аз съм доволна,като се има предвид,че освен двойна доза вит С и Е,и цинк - друго не е пил!А това са подобрения едва след месец и половина!Ако иска и Луцката да се включи с тяхните резултати :) Аз за това винаги ще съм й благодарна :wink:
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    power

  • *
  • 1116
  • трябва да сме силни !
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #57 -: Март 23, 2009, 18:55:52 pm »
Здравейте,момичета!

Виждам Power да чете, кажи как си мила, как са нещата при теб??? Изчезна нещо....

Оооо аз редовно си ви чета,но не пиша,за да не ви занимавам с войте работи,то не че има и много за писане де...Седя си вкъщи мирно и кротко и чакам да мине 12 г.с, и да се поуспокоя. На 01.04 съм па преглед и тогава мога да ви пиша как е минал.

Успех на всички чакащи и ловуващи! :blowingdust: :blowingdust2: :blowingdust: и аз да ви разпръсна малко бременни вирусчета  :bighug:
07.10.2009
*
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #58 -: Март 23, 2009, 19:35:31 pm »
Здравейте, моми4ета  :D
Редовно ви 4ета, но по4ти никога не съм писала в седни4ната тема. Това оба4е не озна4ава, 4е не се радвам с всяка една от вас, когато види положителния тест за бременност, а съ6то така изживявам и разо4ерованието на тези, които са се надявали този да е техния месец, но се оказва, 4е друго било писано...
Видях интереса, който проявявате към МАКА АНДИНА. Вярно е, 4е го препоръ4ах на Фибо и на Сиси преди известно време. Познавам тази билка от тука6ните лекари (живея в Испания). Тук е много популярно и много семейства с проблеми със забременяването, успяват да стигнат до дълго о4акваната цел, след приемането му. Става въпрос преди вси4ко за двойки с проблеми в спермограмата. Съ6то така, МАКА има добро действие и при жените, но не съм много запозната с тази 4ас от проблема. Мога само да говоря за ефекта му при мъжете и по специално, за този, който оказа при мъжа ми.

В средата на ноември 2008 правихме първата спермограма. Резултатите от нея можете да ги видите тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31540.msg499465#msg499465

Както сами виждате, те просто са крайно ло6и. Веднага след тази спермограма мъжът ми запо4на да пие на ден следното:
Zink- 16 мг/ден
Vit. С - 1000 мг/ден
Vit. E- 400 мг/ден
Андийски мак- 1000 мг/ден

Втората спермограма де6е коренно по добра. Резултатите са тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=31540.40

Оставям ви да си направите сами заклу4енията  :D.

В на4алото на следва6тия месец съпругът ми 6те си прави контролна спермограма. Надяваме се резултатите да са добри. Но дотогава има о6те време. Едно не6то съм сигурна. 6те пие МАКА и у6ите му 6те пу6ат... :wink:. Не знам дали е подействал, но не му е навредил. Тези, които сте с мъжки фактор, знаете, 4е при всеки е разли4но. Има мъже, при които спермограмата се подобрява след няколко месеца приемане на витамини и хранителни добавки, но има слу4аи, при които, те не помагат.

Надявам се да съм помогнала на някой с моята история... :D


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Re: Пролет пукна (седмична тема 23.03-29.03)
« Отговор #59 -: Март 23, 2009, 19:56:02 pm »
Луцка,мерси мило,че сподели :D
цунки от мене

Ехоооо,къде се изпокрихте всички???
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!