0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #20 -: Март 16, 2006, 10:55:12 am »
Цитат на: little_rabbit
Ас най-вече  :lol:
Иначе пищя, ритам, хапя...


Хихииикккк, Зайко, станахме две хапещи:-))) Сега остава да сме ухапали и един и същи лекар  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #21 -: Март 16, 2006, 12:11:57 pm »
е кво толко чудно има, различен праг на търпимост на болката... :)
сега не ме питайте как ще раждам, мразя този контра-въпрос, не е честен :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #22 -: Март 16, 2006, 12:20:41 pm »
man, този страх при първо раждане май е всеобщ :) а сигурно при някои и при второ го има. Но да се надяваме кто му дойде времето бързо да го експедираме от коремчето и да забравим и болка и страх :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #23 -: Март 16, 2006, 13:11:44 pm »
Man, да ти кажа не е толкова страшно. Аз съм същата със зъболекарите. Много ме е страх и винаги съм се шашкала, а имам и фобия от игли и спринцовки. Като ми казаха че ще раждам със секцио и бях откачила само от мисълта за епидуралната. Ама като дойде времето да раждам и ме обзе такова олимпийско спокойствие, че чак не повярвах, че съм аз. А при зъболекаря така и не мога да се отпусна. Въпреки, че ми казаха, че съм супер смела, щото свеки е зъболекар и й разреших да ми извади два мъдреца. Всички се смяха и се чудиха, че съм я пуснала в устата си, ма като боли и не се търпи
 :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #24 -: Март 16, 2006, 15:04:13 pm »
Цитат на: Ganka
Ама като дойде времето да раждам и ме обзе такова олимпийско спокойствие, че чак не повярвах, че съм аз. А при зъболекаря така и не мога да се отпусна.


То си има поговорка, която аз много обичам:

Още не се е родил философ, който да понася зъбобол :!:  :lol:

Джам написа:
Цитат
стига па и вие с тия упойки - да не би всеки път като ходите да ви работят кариесите, да ви слагат упойка?!


Ми с упойка, бе, Джамче, как иначе  8O  :lol:  :lol:  Като имам упойка не мърдам и не преча на зъболекаря, свършва си работата по-добре :D

Манхатън написа:
Цитат
никакви упойки с адреналин  


Ман, така ли? Адреналинът контракции ли предизвиква? Аз изрично ги питах няколко пъти зъболекаря (доцент!) и сестрата - казаха ми няколко пъти, че няма проблеми да се слагат упойки и си слагат редовно на бременни 8O
Благодаря ти, Бени!







*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #25 -: Март 16, 2006, 15:17:27 pm »
Фреш, не всички упойки са с адреналин, ако са слагали такива на бременните :evil: иначе, на мен ми остана само една пломба за смяна и зъбарката каза къмто 5 месец или след 16 г.с., но понеже не ми е спешно, ще изчакам.
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #26 -: Март 16, 2006, 16:08:13 pm »
Ман, ами нещо не помня точно какви съставки казаха, но нещо ми се мотае лидокаин с адреналин....?

Контракции ли предизвиква адреналинът, щото прочетох нещо по-горе за контракции, или може да увреди плода?
Благодаря ти, Бени!







Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #27 -: Март 16, 2006, 16:15:20 pm »
Фреши, не знам какво предизвиква адреналина, но моят стоматолог ми слага точно упойка без адреналин. И ме държи 2-3-4 часа  :lol: За това време сума ти зъби може да ми направи  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #28 -: Март 16, 2006, 16:19:49 pm »
бря... като ви чета и почвам да се чудя аз какво съм - загубена чукча, дето досега не е знаела, че може и с упойка, или пък много издръжлива на болки?!

досега са ми слагали 2 пъти упойка през живота - като ми вадиха един мъдрец и като ми чистиха един канал.
през останалото време съм си търпяла като пич. а и никой не ми е предложил да ми слага упойка?
човек се учи докато е жив.
но пък от друга страна, пиленето при обработката на един кариес, освен ако не е на преден зъб, е (поне при мен) краткотрайно и поносимо преживяване - предпочитам го пред изтръпването на половината фейс за 2-3 часа :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #29 -: Март 17, 2006, 21:37:59 pm »
Нина, не се колебай- оправяй зъбките. Аз лично си направих няколко в този период, вкл. и една коронка.
Имай пред вид обаче нещо много важно: Никакви рентгенови снимки!!! Дори и на зъб, дори и със защитна оловна престилка, в този период е рисково за бебчето.
Леко бременеене! :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #30 -: Март 18, 2006, 12:22:54 pm »
Да си призная съм доста немърлива по отношение на зъбите си, когато са болни. Вследствие на което нямам два шести зъба долу. Междудругото ми поникнаха и четирите мъдреци, и всичките ги извадих и сега съм спокойна. Последният го извадих януари, защото както знаете искам бебе и реших, че е по-добре сега..а не да ме заболи още повече, ако случайна стане бебето. Питах моя зъболекар, който е страхотен и знае за моите терзания относно бебето, и той ми каза, че няма проблем при бременност да се вади или лекува зъб. Самият той е вадил на момиче в 7 месец, но след консултация с доктора и. А относно упойките те влияе ли по принцип на контракциите. Той също каза, че единственото забранено нещо е рентгеновата снимка. От онзи ден вече си имам и мост, така че сега ми остава единствено /надявам се да не изкочи някой гаден кариес/  да ЗАБРЕМЕНЕЯ. Пожелавам го на всички ви.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #31 -: Април 12, 2006, 14:59:44 pm »
Мен не ме е страх от зъболекар, а от....гинеколози....Направо изпадам в див ужас като си представя цялата болка, която трябва да преживея..Не съм с голям праг на търпимост към болка и това си е!!!
А сега напоследък сън не мога да спя, защото пак ми предстои да ходя на гинеколог, а повода хич няма да е приятен! Цикълът ми отново прескочи въпреки, че според мен си имам признаци като да си идва - ама не са точно същите все пак.....Така, че сега събирам смелост и ще се обадя да си запиша час!!

*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #32 -: Април 12, 2006, 16:10:23 pm »
Мен също ме е страх от зъболекари, но това стана след едно касапско вадене на 6-ти зъб през ученическите ми години. Но въпреки всичко ходя от време на време на профилактични прегледи и ги правя. Понякога с упойки понякога без. Момичета не изоставяйте зъбите си защото после става още по-скъпо.  :grouphug2:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #33 -: Май 12, 2006, 15:44:34 pm »
стига па и вие с тия упойки - да не би всеки път като ходите да ви работят кариесите, да ви слагат упойка?!

аз докато бях в ранна бременност, цяла коронка избачках, в добавка към пломбата... зъбите се оправят овреме![/quote]


Въх, въх, въх....само като те чета и ме заболява :lol:  :lol:  :lol:
За мен трябва упойка само, за да ме закарат до зъболекарят. После ползват и въже, за по сигурно...
За щастие има страхотни зъби и съм пломбирала само 2 и съм вадила 2 мъдреца, ама с конски дози упойка :D  :D  :D
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #34 -: Май 12, 2006, 16:12:02 pm »
Цитат
samorasliche     
МнениеПуснато на: Wed Apr 12, 2006 9:59 pm    Заглавие:
Мен не ме е страх от зъболекар, а от....гинеколози....Направо изпадам в див ужас като си представя цялата болка, която трябва да преживея..Не съм с голям праг на търпимост към болка и това си е!!!

 8O  Какво ти правят тез гинеколози че толкова те боли. :D
Освен цветната снимка,друго чак толкова болезнено и страховито нещо от гинеколог не съм виждала :D
Ако не съм ходила и те прочета, да ти кажа няма и да стъпя :lol:
Кажи моля те , какво чак толко те боля, стана ми интересно.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #35 -: Ноември 18, 2006, 17:36:59 pm »
Здравейте!
Изрових една стара тема, тъй като ме вълнува подобен въпрос. Не че съм бременна, но нали все сме по-внимателни във втората половина от цикъла, та да ви попитам:
Упойката би имала отрицателно влияние чрез евентуално предизвикване на контракции, а самото съдържание на упойката не е ли вредно?
При лекуването на зъби се налага поставяне на антибиотик /или друго вещество?/ в дупчицата, то не е ли вредно?
Благодаря предварително!
Re: Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #36 -: Ноември 18, 2006, 22:09:45 pm »
Няма проблем с упойките, както и с поставянето на антибиотик в зъбния канал, единственно рентгеновите снимки са абсолютно забранени. По принцип всяка една жена в детеродна възраст трябва да избягва рентгенови снимки 2 седмици преди идването на М, поради вероятността да е бременна .
Иначе упойките влияят индивидуално, примерно моята зъболекарка не ми слага упойки с адреналин, т.к. ми става зле от тях .

Мили момичета оправете зъбите докато сте бременни, защото после ще е доста по-трудно . :)
Животът е такъв, какъвто вярваш, че ще бъде ...
Re: Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #37 -: Ноември 30, 2006, 20:06:55 pm »
За кашлица съм пила Хустагил - сироп за кашлица от мащерка. В листовката пише, че може да се използва при бременност и кърмене.
Стодал е друг сироп, обаче изобщо не действа, освен това е и по-скъп.
Каква  ще да е тази кашлица, че да се лекува с антибиотик???...
Със сигурност Дуомокс става за бременни.
*

    Alisz

Re: Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #38 -: Декември 07, 2006, 10:01:02 am »
[Никакви рентгенови снимки!!!
А ако около овулацията се налага рентген на зъб, опасно ли е ако бебчо вземе че стане? Лекуват ми коренчетата на няколко зъба вече месеци наред. Тази седмица уж щяха да ми правят рентгенова снимка на зъба, ама не знам защо не я направиха и остава за понеделник - горе-долу по това време ще съм в овулация. Вече ми е  неудобно постоянно да казвам, че може да съм бременна, а накрая да не съм  :(, ходя от 10 месеца, за да ми оправят всички зъби преди бременността и сега съм с холивудска усмивка - не личи и една пломба