0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Момичета, май съм бременна - има плоден сак, но чакам да видя ембрион. В 6-7 г.с. съм евентуално, щото и лекарката неможе да ме определи. Казала съм и всички данни, но тя смята, че ову-то ми е било по-късно и затова по-бавно се развива :( ....... Още в самото начало писах за една кашлица и ме посъветвахте да ида на лекар - отидох при пулмолог и и казах, че съм в начална бременност и ми изписа Аугментин(антибиотик) Гинето ми ми каза, че няма проблем - имало и лекарства за бременни и е по-добре да ги пия, от колкото общата картина на заболяването да ми навреди. Питах още две Гинек. и те ми казаха същото. Ревах два дена и започнах да ги пия - нямаше как, от кашлицата направо умирах. Сега пък ме боли зъб  :cry:  и несмея да ида на зъболекар, ами аз ще го съсипя това дете преди да е станало, ако изобщо след тези неща стан??? Чувала съм, че и на зъболекар неможе да се ходи, а знаете как боли зъб  :cry:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #1 -: Март 15, 2006, 10:51:24 am »
Напротив чувала съм че се препоръчва на бременните в началото на бременноста да си оправят зъбите защото после като започне да смуче бебето калций от теб ще стане по-зле. Може да се наложи да се ползват по-леки упойки и лечението на зъба да протече по-бавно но трябва да се оправи. Бактериите които се образуват при болен зъб са опасни и могат да се разпространят из организма и да причинят по-големи беди които да наложат пиенето на силен антибиотик. Хващаш се и отиваш на зъболекар, звъниш първо на гинеколожката си и предупреждаваш зъболекаря че си бременна.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #2 -: Март 15, 2006, 10:54:55 am »
Ще ходя, няма как то не се издържа..... :(  А на всичкото отгоре си ме е и страх от зъболекари :) като повечето хора.
Отивам Starlet, отлитам по най-бързия начин :witch:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #3 -: Март 15, 2006, 11:04:16 am »
Айде бягай  :lol: колкото по-рано и по-навреме толкова по-малко вреди и болка и лекарства естествено.   :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #4 -: Март 15, 2006, 11:11:44 am »
Мила, и аз като бях бременна имах такива проблеми. Един мъдрец ме съсипа и почти беше пред вадене. Но зъболекря като му казах, че съм бременна ми даде лекарство да го мажа и каза че ще чакаме да родя. Но ако не се оправи - ще говори с гинеколожката ми и ще го отремонтира. Така че е хубаво да идеш на зъболекар, а той като му кажеш ще преценява как да се справи с проблема. Късмет и дано всичко мине безболезнено!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #5 -: Март 15, 2006, 11:17:38 am »
Нина, още нещо - ако се наложи вадене (недай си боже), на бременните жени се дава някаква специална смес, която да не предизвика контракции - за това ме предупреди моята зъболекарка, преди да ме прати на хирург - да съм си кажела, че да ми го дадат.

За съжаление аз не бях  :cry: , но ти си искай на всяка цена....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #6 -: Март 15, 2006, 11:23:54 am »
Момичета, без вас съм загубена :) много сте мили, добре че научих за този сайт, безценен е! :D
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #7 -: Март 15, 2006, 12:09:28 pm »
никакви упойки с адреналин :!:
истина е, че има антибиотици за бременни, но не зная кои са.
в 7 г.с. трябва да има пулс вече, отиди на друго място да те видят. освен, ако наистина не си имала доста късна овулация.
бъди спокойна, всичко ще е наред :)
Честито!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #8 -: Март 15, 2006, 13:04:05 pm »
на зъболекар се ходи спокойно по време на бременност, само че се предупреждава стоматолога, за да си знае.

стига па и вие с тия упойки - да не би всеки път като ходите да ви работят кариесите, да ви слагат упойка?!

аз докато бях в ранна бременност, цяла коронка избачках, в добавка към пломбата... зъбите се оправят овреме!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #9 -: Март 15, 2006, 13:22:09 pm »
Не аз нямам развалени, грижа се затова, но нещо един пломбиран ме болеше, сега бях на зъбол. Но той ме намаза, според него не е зъба, а венеца и сега ми олекна. Много бил червен венеца и ми каза да жабуркам  "Сандрин". Но вашите съвети са ми полезни, щото аз и за кариес понякога съм прибягвала до упойка. Имах големи проблеми, на 28 съм, а нямам 5 зъба вече :(  Няма да казвам за зъболекарските грешки, защото ще ви насръхнат косите - бяха животозастрашаващи, най-лошото е, че този зъбол. все още практикува и скоро едно момче е било в болница......... Та затова съм наплашена. Но имам мостове и мога да си папкам, все още не съм на попарка :) :P
Благдаря за съвета за упойките.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #10 -: Март 15, 2006, 13:33:14 pm »
Цитат на: jam
стига па и вие с тия упойки - да не би всеки път като ходите да ви работят кариесите, да ви слагат упойка?!


точно така, всеки път, на мен :) що требе да ме боли като може да не ме боли
казвам и да го знае, щото трябва да знае, дали ще слага упойка си е нейно решение
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #11 -: Март 15, 2006, 13:36:11 pm »
ааа, Нина, да, понякога стават чувствителни зъбите. мен ме "боляха" два, но аз знам, че по-скоро венеца боли. при мен съм сигурна, защото си оправих всичко квото имаше таман преди да забременея :) иначе трябва да се провери при стоматолог
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #12 -: Март 15, 2006, 13:43:34 pm »
manny, и аз така нямам за оправяне та се надявам да е бил венеца, а не старата пломба :)

Manny написа : " 7 г.с. трябва да има пулс вече, отиди на друго място да те видят"

Ми аз ходя при Власова и се чудех дали да не ида наистина на друг или пък да изчакам до 24 Март както тя ми каза. Гледа ме с видеозон и аз виждам само едно голямо черно нещо, ама вътре нищо, а и незнам трябва ли да има друго, а и тя не ми казва..... Абе ще видим :) аз спирам да се шашкам, ще стане работата :)
*
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #13 -: Март 15, 2006, 14:55:34 pm »
Цитат на: jam


стига па и вие с тия упойки - да не би всеки път като ходите да ви работят кариесите, да ви слагат упойка?!



абе ти не вярваш ама ако знаеш колко хора си оправят кариесите само с упойка! и на мен ми е странно...
The impossible is often the untried [/i]
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #14 -: Март 15, 2006, 14:57:32 pm »
Цитат на: jam
стига па и вие с тия упойки - да не би всеки път като ходите да ви работят кариесите, да ви слагат упойка?!


И аз така - само и единствено с упойка, ако има някаква беееегла вероятност да ме заболи...  :lol:  :lol:  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #15 -: Март 15, 2006, 16:28:43 pm »
е вие ме утепахте, наркоманки такива....  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #16 -: Март 15, 2006, 16:30:32 pm »
Цитат на: ALFI
Цитат на: jam


стига па и вие с тия упойки - да не би всеки път като ходите да ви работят кариесите, да ви слагат упойка?!



абе ти не вярваш ама ако знаеш колко хора си оправят кариесите само с упойка! и на мен ми е странно...

Ас най-вече  :lol:
Иначе пищя, ритам, хапя...
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #17 -: Март 15, 2006, 16:42:19 pm »
и аз се изненадах че последната ми зъболекарка за всеки зъб ми предлагаше упойка,ама аз набързо и обясних че не съм почитателка на лекарства за щяло и нещяло.А на майка ми в 8 месец с мен са и извадили зъб и при това здравия до този който я болял.След това като казала на друг зъболекар той се чудил как може.Ама на .........
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #18 -: Март 15, 2006, 17:44:19 pm »
На мен като ми оправяха кариесите ми сложиха упойка само на този зъб, на който се наложи да му вадят нервите. Другите без упойка, е някой наболяваха, но се търпи :P . Зависи, кой на каква болка издържа и дали е страхлив 8O ,  :wink:

*

    tedi91

  • ***
  • 275
  • Аз обичам моя съпруг!
Лекари и зъболекари при бременност
« Отговор #19 -: Март 16, 2006, 10:17:13 am »
Страх ме е от зьболекари!Искам си упойка.