0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Добро утро сладуранки. Честита нова темичка и дано я изпълним с много +++ резултати. На всички пожелавам много късмет и хубава седмица  :grouphug: :balk_21:
url=http://www.sestrenka.ru/lines/][/url]

Ами на 15! Благодаря много! :wink:




Мернах Гучи, че е във форума.
Гучи къде се изгуби мила, не си писала отдавна? Какво става с теб, всичко наред ли е?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    нерито

  • ***
  • 217
  • Виждаме така, както гледаме ...
 alexxana благодаря за късмета  :) и на теб също ще стискаме палци на 15-ти  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: . Малко съм скептично настроена, защото ми се струва, че сме пропуснали най-ценните дни (любимия го нямаше вкъщи), пък и не искам да се навивам, за да не се разочаровам после  :)
Но утре сутринта ще го направя, какъвто и да е резултата  :wink:
Нерито ще стискам палци  :bfp: yahoo_17
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Образ на жена. Излъчване. Безмълвност. Красота.
Сияние. И необхватност. Разгърнати ухания.
Мистичен ключов знак от дълъг нотопис за любовта.
Излята същност. Съвършенство и хармония...

Магия тайнствена. Акорд. И ... трепет на Вселена.
Адажио и скерцо. Мелодия на утринна соната.
Ритмичност. Докосване на сетива. Със дъх творена.
Тя е живот в живота! ... Дар божи на Земята!

(И ... нека носи гордо името - Жена)

Честит и весел празник
с пожелание за здаве и споделена любов J                                                                                                   :ballons: :cheerleader: :ballons:                                             
Успешна седмица и от мен!!!  :D

И стискайте палци днес, милички  :oops:

*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Маринче,гледам на линия си!Какво стана - ходи ли на доктор?
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Аз писах ама нещо ми се е затрил поста.Ходих ,уж няма нищо обезпокоително вече си мисля че съм нещо сбъркана.Лигавицата ми е като за вече минал цикъл или че в момента съм.Пуснах Е2,в 16.30ч.ще се обадя за резултата и после ще звънна на док.да видим какво ще правим.Инъче нямам кисти,яйчниците са ми чисти.Не знам какво става,ще пиша по-късно като има яснота.Много се притеснявам.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    fibo

  • *****
  • 2168
  • Благодаря,че ни запази Дядо Боже!
Според мен,днес или утре ще ти дойде :) Аз миналата сряда като ходих на ехо преди стимулацията,докито видя че ще ми идва,даже погледна дали по ехографа няма кръв,а на мен ми се появи лелката чак след два дни!!
дано изследванията да са наред :wink:
« Последна редакция: Март 09, 2009, 13:29:49 pm от fibo »
Борко Бърборко
Желанието да имаш дете,е изборът сръцето ти да тупти извън тялото!
*

    нерито

  • ***
  • 217
  • Виждаме така, както гледаме ...
Радост, благодаря за  :crossfingers: миличка
Виждаш ли Наде, палците са ни винаги стиснати мило  :lol:  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Маринка, радвам се, че поне те са чистички без кистички   :wink: , само дето и на мен ми е супер чудно защо така се получава с М. Веднага да съобщиш, като разбереш  :bighug:


Маринка дано да няма нищо притеснително в резултатите и този цикъл да дойде още утре, да се успокоиш и да започвате с процедурата.

Аз ей сега се чух с док викаме чак другата седмица на преглед, оф как ще издържа още една седмица в чудене дали се е махнала пустата киста :?
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Аз преди 2 дни имах кафеникаво зацапване,ама то беше една точица на бельото и то еднократно,после на два пъти на хартийката остана нещо като мъничко съсирече ама бяло,като пресечен белтък/ама че обяснение/,ама туй не може да е цикъл ,или нещо от противозач.,знам ли.Абе ако Е2 ми е по-ниско от 50,май ще почвам стимулациите,просто нищо не разбирам вече,а и вас занимавам с моите проблеми.Айде спирав като разбера след обяд пак ще ви надувам главите,какво да правя,вие сте ми утехата,вече ще се побъркам,все не ми върви.
Според мен,днес или утре ще ти дойде :) Аз миналата сряда като ходих на ехо преди стимулацията,докито видя че ще ми идва,даже погледна дали по ехографа няма кръв,а на мен ми се появи лелката чак след два дни!!
дано изследванията да са наред :wink:
Фибо,при мен има и мънички фоликулчета вече.Аз от притеснение половината работи не ги чух разбира се.
« Последна редакция: Март 09, 2009, 13:45:20 pm от Марина75 »

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Аз ей сега се чух с док викаме чак другата седмица на преглед, оф как ще издържа още една седмица в чудене дали се е махнала пустата киста :?
Радостинче, много странно отношение има твоята лекарка...  :ask: ти някакви противозачатъчни няма ли да пиеш междувременно, да не се образува пак киста? а те се почват от 1-ви ден на МЦ, а ти ще чакаш толкова време ...не знам, потърси и друго мнение.

Маринка, я кажи моля те какво е Е2  :oops: за по-невежите като мен. Аз също го пусках, но резултата ще го видя на 17-ти, а даже не знам какво е това и колко трябва да бъде?
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Цитат
Маринка, я кажи моля те какво е Е2   за по-невежите като мен. Аз също го пусках, но резултата ще го видя на 17-ти, а даже не знам какво е това и колко трябва да бъде?
Естрадиол е Е2,пък за стойностите нищо не мога да ти кажа аз също не съм хич наясно,док.само ми каза,че ако е под 50 ще почваме стимулации ако е над 50 ще чакаме цикъл.Това е което знам,пък защо и от какво зависи не знам,трябва малко да се поровя из форума ама сега ще се ориентирам към работното си място и нямам време.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
и от мен късмет на всички момичета.
Аз ей сега се чух с док викаме чак другата седмица на преглед, оф как ще издържа още една седмица в чудене дали се е махнала пустата киста :?
Радостинче, много странно отношение има твоята лекарка...  :ask: ти някакви противозачатъчни няма ли да пиеш междувременно, да не се образува пак киста? а те се почват от 1-ви ден на МЦ, а ти ще чакаш толкова време ...не знам, потърси и друго мнение.

Маринка, я кажи моля те какво е Е2  :oops: за по-невежите като мен. Аз също го пусках, но резултата ще го видя на 17-ти, а даже не знам какво е това и колко трябва да бъде?

Виксънче и аз това се чудя, изобщо ще се побъркам вече, исках да разбера дали поне се е махнала кистата, ако е била фоликулярна може да я няма вече и да няма нужда от противозачатъчни, но ако е там...и все пак е била права за вида й...
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Виксънче ето какво е обяснила Fatalwomen в една от темите във форума за Е2
Цитат
За един и същ хормон става въпрос. Е2 е означението на естрадиола.
Естрадиол се произвежда от гранулозните клетки на развиващия се фоликул. Това става при експресията на рецепторите за ЛХ от водещия фоликул. Нормалното ниво за зряла, годна яйцеклетка, е поне 200 (250) пикограма на милилитър за всеки фоликул, по - голям от 15 мм в диаметър. С други думи нивото на естрадиола (на 12 ден при един цикъл от 28 дни) е косвен показател за зрелостта на яйцеклетката. Тогава се наблюдава пик на естрадиола, който по пътя на положителната обратна връзка стимулира експоненциалното повишаване на ЛХ, а по механизма на отрицателна обратна връзка понижва нивото на ФСХ.  Пикът на ЛХ от своя страна предизвиква овулация до 36 час след това, а доминантният фоликул следва да е 18 - 22 мм в диаметър.
Мен ме човърка от вътре и се поразрових все пак.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*

    нерито

  • ***
  • 217
  • Виждаме така, както гледаме ...
Маринка, знаеш ли преди няколко години след двумесечна аменорея (липса на МЦ) и аз пих оргаметрил и се случи горе долу така, както ти казваш, само, че моето зацапване беше много тъмно-кафяво, почти черно. Като ходих при док 10 дни след зацапването ми каза, че сигурно това е бил цикълът (само кистата се била махнала, без лигавици и т.н. кървене), но пък още седмица след това ми дойде. Сетих се за случая, като спомена зацапването.  :)
*

    Vickson

  • *****
  • 1201
  • "Е, нема начин да нема начин!"
Маринка, много ти благодаря за изчерпателния отговор :)

Радосче, дано да я няма гадината, но все пак щеше да е хубаво да те е видяла в началото но МЦ  :crossfingers: