0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.



Моля да ме извините, ако вече тази статия е обсъждана тук и ако този подфорум не е подходящо място за постването й, както и ако счетете, че статията изобщо не трябва да бъде поствана.

Апропо, получих този jpg от непознато за мен лице /или поне не се сещам да го познавам :oops:, моля да ме извини ако случайно пише тук/.

Все пак, за протокола да добавя, че преди време имах добро мнение /на сляпо/ за в.Лечител, до момента в който не го разгърнах и не прочетох там клюки за живота на чалга звезви, написани на уличен език, както и поне три страници с реклами за ясновидки и баячки.
« Последна редакция: Март 09, 2009, 11:15:29 am от ultra »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Вижте, какво получих по емейл...
« Отговор #1 -: Март 08, 2009, 22:49:48 pm »
нищо не може да се прочете така.
за какво става дума?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Вижте, какво получих по емейл...
« Отговор #2 -: Март 08, 2009, 22:53:06 pm »
Дайте съвет, как да направя снимката четима.
Това което пробвах сега е да й дам сейв на моя хард диск и да увелича. Ако има по елегантен начин, правя веднага!
« Последна редакция: Март 08, 2009, 23:08:41 pm от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Вижте, какво получих по емейл...
« Отговор #3 -: Март 09, 2009, 10:44:56 am »
дай направо линк към снимката в snimka.bg ,там има опция сами да я увеличим и да се чете.
<br />
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Вижте, какво получих по емейл...
« Отговор #4 -: Март 09, 2009, 10:58:56 am »
Аз  от няколко дни исках да напиша  за статиите в последните  два  броя на въпросния вестник -направо ме сърбяха ръцете,ама се чудех къде  ,да пускам ли тема  ,заслужава ли си...
Непременно трябва  линк към снимка от последните  им статии-за да прочетете и разберете за какво става  въпрос.

Накратко -темата е за инвитрото и колко рискове  носи  за жената ,за бъдещото бебе  и т.н.
В едно изречение е споменато  и "Зачатие " и "Искам бебе" -нямам вестника пред мен ,за да  цитирам  ,но беше  нещо в смисъл ,че -- никой не дава  обективна информация за  реалните да кажем поражения  от ин витро процедурите -- ,даже и споменатите две организации ,защото обслужвали някакви интереси 8O
И как от вестника предлагат  алтернативни методи  и лечения  ,и т.н.

Единственото обективно е,че  начина на живот и хранене оказва съществено влияние  както на  репродуктивните  способности ,така и на бъдещото дете.


Тона на статиите  е такъв ,че масовия и незапознат  с ин витро  процедурите читател ,ще реши ,че  имат само негативен ефект   и ,че  само комерсиални цели , карат  лекарите да ги  осъществяват.
Представям си майка ми -която купува и чете въпросния вестник ,какво ще си помисли като  го прочете ...
 
 Направо си мислех  да пратя  писмо до  вестника  ,ама се зачудих струва ли си да се  занимавам ?

Мислите ли ,че  трябва да обърнем внимание -все пак вестник отделя  в два броя внимание на проблема  ин витро  ,но според мен го отразява през призмата на своите   интереси и мнения .
А мнението  и опита на водещи наши специалисти и на пациенти никъде не е  отразено.
В  смисъл че при толкова борба за създаване на Фонда  и  за финансиране ,хората  прочитайнки такива писания ,ще решат ,че  процедурите са видите ли колко не безопасни и даже вредни  и т.н.

п.п -според мен темата  не е за  някой от другите   подфоруми,но нека модератор прецени .
« Последна редакция: Март 09, 2009, 11:08:27 am от nimika »


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Вижте, какво получих по емейл...
« Отговор #5 -: Март 09, 2009, 11:14:55 am »
С екипа на Лечител сме имали дълги разговори.
Искаха да си сътрудничим, но искането беше много еднопосочно - да рекламираме продуктите им.
Отказахме.
Това беше преди повече от 2 години.
Наскоро, покрай медийната ни известност, решиха пак да се възползват от нас. Звънна ми г-н Атанас Цонков. Отговорих му, че нямам време за срещи и не ме интересуват предложенията им.
Г-н Цонков ме нагруби (няма да цитирам) и каза, че не защитавам интересите на стерилните двойки щом не искам да предлагам продуктите им :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Г-н Цонков ме нагруби (няма да цитирам) и каза, че не защитавам интересите на стерилните двойки щом не искам да предлагам продуктите им :lol:

А ,дойдохме си на думата .
Ама ,Ани -как така -я  бързо  слгай еднин линк към тяхните продукти  и така   реашаваш всичките ни проблеми  :lol:

Ех,комерсиални интереси  :wink:.

В интерес на истината много от предлаганите от тях продукти ,наистина са полезни добавки  ,но не и панацея за репродуктивни проблеми .


http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=1095822

Парола tarantul.

Така пуснат линкът има ли нужда и от потребителско име?

За мен обаче е мистерия, кой и как е успял да открие емейл адреса ми, за да ми изпрати сканираната статия. Нямаше събджект, нито боди. Очевидно не е грешка. Лицето-подател така и не отговори на обратния ми емейл. Допускам, че адресът може да е взет от профила ми, регистриран тук. Някакси, клони към сайбър тероризъм тази ситуация :D Дали не го е получил и друг потребител на Зачатие? :?
« Последна редакция: Март 09, 2009, 11:48:44 am от Мирослона »


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
И аз го получих на личния ми мейл.

Тези хора се опитват да си правят гавра с репродуктивните проблеми.
*
Скрийте си мейлите да не са видими - има такава опция като влезете в профила си! В противен случай всеки може да ги види през вашият профил.

Доколкото са ми наблюденията вестник Лечител има огромна аудитория, но определено по-голямата част от нея е извън репродуктивната възраст отдавна. Това не е специализирано медицинско издание, нито дори популярно такова. А бисери на тема стерилитет там отдавна не ме впечатляват.
*
Възмутена съм от подобен род намеса в личния живот на хората. Още повече, колко ли безчувствен трябва да си да бъркаш в раните на хората. Моля за помощ моя личен имейл да бъде скрит по тези причини, защото опитвах да го скрия, намерих опцията обаче или аз нещо греша или не работи при мен.
скрит ти е, спокойно ...
когато ти си преглеждаш профила го виждаш, но щом си чекнала скрит, не се вижда от останалите ...


*
Аз бях потресена,когато една моя позната/над 40/, с репродуктивни проблеми ми каза как някаква психоложка/работеща с деца/ и казала, че децата ин-витро нямат душа 8O 8O.
В този момент загубих звук и картина.
Та въпросната ми позната е приела живот без деца, защото виждаш ли тези от ин-витро не са нормални.
Направо не знам какво повече да коментирам!
*
Аз бях потресена,когато една моя позната/над 40/, с репродуктивни проблеми ми каза как някаква психоложка/работеща с деца/ и казала, че децата ин-витро нямат душа 8O 8O.
В този момент загубих звук и картина.
хахаха, по същата логика можеш да кажеш на твоята позната, че тази психоложка, може да има душа ама няма грам акъл повече от една муха :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Ъъъъъ таковата - душата от кога е медицински термин и може да бъде установено или не наличието и.
Божеееее кажете ми пак в 21-ви век ли живеем?
*
Аз не можех да повярвам на ушите си!
Изобщо не исках да си правя труда да убеждавам такъв човек в каквото и да било!
*
Фифа, може би е по-добре, че такъв човек няма да става родител. Представи си на какво ще научи децата си! Ами ако нейното не беше ин витро, а на най-добрата й приятелка - да. Щеше да му забрани да си играе с него ли?

Добре, че този вестник няма по-млади читатели. Майка ми също го чете, но никога не ми е задавала въпроси в тази връзка. Но иначе вижте ме колко съм загубена да се тъпча с хормони, а те хората с билки чудеса правели ...  :x

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Ъъъъъ таковата - душата от кога е медицински термин и може да бъде установено или не наличието и.
Божеееее кажете ми пак в 21-ви век ли живеем?
Не, Пеше, живеем в тесногръда България. Щом като още има жени, които смятат, че като клечат над къртичини или като се запарват с варени зелки ще забременеят..

Да,добре че повечето му читатели са в трета възръст,и хорицата вярват едва ли не в панацея с тези добавки.Не че не помагат,ама......при нас нещата са далеч по сложни.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
лошото е, че и твърде много млади хора вярват в това, че инвитро децата са с нещо различни и увредени. достатъчно дискусии на тая тема съм чела из бг-мамма, примерно.

изобщо, в България невежеството и дивотията не отпадат с появата на нови поколения, а се предават успешно. гледаш го - млад човек, живее в 21-ви век, пише по форуми, а ти говори за осоляване на бебета, за топене на биберона в ракия, за да успокоявал зъбна болка, за ръсене с метличка срещу уроки и за генетично увредени деца от инвитро....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!